Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

... клиенти на киното получават допълнителни 3 часа безплатен престой, след като валидират паркинг билетите си на касите на киното.
Link to comment
Share on other sites

Тея от Мол Пловдив слагат такса за паркинга?!?Час безплатно и после по левче...ако е вярно, са чисто луди..

 

СУПЕР ИДЕЯ Е! Миналата година като се развалеше времето нямаше къде да се паркира. Дано поне това малко от малко да намали наплива и да има място за паркиране, а не да се обикаля по 30 минути докато си намериш място.

 

В целия свят е без пари, толкова ли са го закъсали...ами киното...де да знам, тяхна си работа..

Не, не са. Ти май скоро в София не си бил.

Link to comment
Share on other sites

Просто трябва да вдигнат времето за безплатния престой, иначе нека си е така. 1 час е прекалено малко. Ако е 2 часа ще е ок.
Хората го ползват за паркинг гараж иначе. Спират си колите там за през нощта. Или спират там и отиват да си вършат работа някъде другаде. Или ако работят близо, спират в МОЛ-а сутринта и вечерта отиват да си вземат колата. Нормално да се вземат мерки срещу Българщината.

Link to comment
Share on other sites

В целия свят е без пари, толкова ли са го закъсали...ами киното...де да знам, тяхна си работа..

За целия свят не знам, но на острова дори за 1 час се плаща - ако не ти се плаща отиваш на някой магазин с безплатен паркинг :)

а ако си загубиш входното билетче - плащаш като за 16 часа

Link to comment
Share on other sites

Просто трябва да вдигнат времето за безплатния престой, иначе нека си е така. 1 час е прекалено малко. Ако е 2 часа ще е ок.

При този недостатъчно голям паркинг и 1 час е много според мен. Мисля, че е по-правилно да искат пари само при лошо време, защото тогава само има проблеми с намирането на място за паркиране

Link to comment
Share on other sites

Целия свят не е София...особено пък София...скапан град...нито пък острова...

Час е малко, една обиколка по магазините е поне час и половина...ама аз така или иначе предпочитам да паркирам отвън та не ме бърка, но все пак не мисля че е супер идеята....по-добре би било да е безплатно, ако си пазарувал в мола. И така ще разкарат дзяпачите....

Link to comment
Share on other sites

Целия свят не е София...особено пък София...скапан град...нито пък острова...

Ами да - не е София. В Лондон примерно в Хародс за първите 2 часа паркинга ти е 20 лири...

 

http://www.harrods.com/content/services/faq/shopping-instore

 

How Much Does It Cost To Park In Harrods Car Park?

0-2 hours £20

2-4 hours £37.50

4-6 hours £47.50

6-9 hours £60

 

Час е малко, една обиколка по магазините е поне час и половина... ама аз така или иначе предпочитам да паркирам отвън та не ме бърка, но все пак не мисля че е супер идеята....

Час е много. Особено когато се развали времето вътре беше такава навалица, че съм обикалял по 30 минути да търся място за паркиране. Пък и все пак е МОЛ - ако имаш 100 кинта за едни дънки левчето за паркинга ли ще ти е проблем извинявай? Далече по-неприятно е да обикаляш вътре като муха без глава и да няма никакви места за паркиране. Тука вече самия МОЛ е виновен, че са направили толкова малъл паркинг...

 

по-добре би било да е безплатно, ако си пазарувал в мола. И така ще разкарат дзяпачите....

Това е вариант наистина - при похарчени над 50лв (освен в хранителните магазини и кафенетата) да е безплатно, но започва да става прекалено сложен контрола, защото всеки магазин е сам за себе си, кой после ще ти валидира касовата бележка и т.н.

По спомени, по моловете е минимум 3ч безплатен престой.

В МОЛ Сердика е от 4тия час. Тези на Цариградско и на Парадайз мисля, че беше напълно безплатен, но е в пъти по-голям и никога не е имало проблем с паркирането там.

Link to comment
Share on other sites

Ами да - не е София. В Лондон примерно в Хародс за първите 2 часа паркинга ти е 20 лири...

 

http://www.harrods.com/content/services/faq/shopping-instore

 

How Much Does It Cost To Park In Harrods Car Park?

0-2 hours £20

2-4 hours £37.50

4-6 hours £47.50

6-9 hours £60

 

Пак се изхвърляш над атмосферата! Какво общо има Хародс със селташкия хамбар в Пловдив?!?!?!?! Аз викам да се направи сравнение и с Бурж Ал Араб, примерно... Абсолютно адекватно е!  

Link to comment
Share on other sites

Левчето ти е процент от стотачката и не, мен няма да ме сбърка.Но създавайки една търговска площ и искайки да привлечеш максимален брой клиенти, които да си трошат парите при теб е желателно да им създадеш и максимален брой удобства..Не сега да се чудя аз паркинга ще го плащам ли...колко ще ме одрусат и т.н....Като цяло не съм против идеята, но да я направят по-така...за да се върнеш пак....нали това е добрата търговска практика, клиента да се върне....С две думи пазариш от МОЛ-а, паркинг без пари, шляеш се из мола, левче/час..

Link to comment
Share on other sites

впрочем МОЛ Пловдив е пълна трагедия като магазини и посещаемост спрямо тва което видях в Стара Загора... много по-разнообразни магазини, много повече хора имаше ... нз аз ли бъркам, така ли е ама нашия град ми се струват само мухлясали и рушащи се моловете.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно няма как да се съглася с това че града е мухлясъл и рушащ се ... виж за софия може би си прав ако говорим, но Плд особено в последните 24 месеца има много, много сериозен напредък и като гледам все по-добре ще става.

Link to comment
Share on other sites

Центъра е супер, особено откакто затвориха капана. В нощ-та на музеите, просто не ми се искаше да се махам от там. Толкова живо и приятно. С удоволствие си изпих водчицата на масичката на калдаръма.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, поизсилих се малко..факт е че доста работи са окей, но обитателите....обитателите са ....хъммм...

Хайде да сменим мястото, че тук малко се пооляхме...особено аз... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Бърз въпрос към фотографите във форума:искам да снимам бързо движещ се обект/мотоциклет/ така че той да е на фокус с максимален детайл,а фона отзад да е замазан...Апаратчето ми е Панасоник tz-40 има ръчни настройки,разполагам и с тринога.Имам няколко опита на разположение...Та с какви настройки,съвет и тн.

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Добре де, поизсилих се малко..факт е че доста работи са окей, но обитателите....обитателите са ....хъммм...

Хайде да сменим мястото, че тук малко се пооляхме...особено аз... :online2long:

Обитателите сме ние. И има всякакви. А конкретно МОЛ-а пак да напомня - миналата година като захладня и почна да вали не можеше да се намери място за паркиране следобеда. Причините не знам какви са, аз гледам фактите, а те са че места няма. Единственото правилно решение е леко да се ограничи достъпа, а друг освен финансов начин за това не съществува. Не знам вие какво предпочитате - да няма къде да паркирате или да дадете лев-два и да има места - аз лично предпочитам второто.

Бърз въпрос към фотографите във форума:искам да снимам бързо движещ се обект/мотоциклет/ така че той да е на фокус с максимален детайл,а фона отзад да е замазан...Апаратчето ми е Панасоник tz-40 има ръчни настройки,разполагам и с тринога.Имам няколко опита на разположение...Та с какви настройки,съвет и тн.

Принципно на по-висока скорост се прави, но тогава пък проблема става че ако отвориш блендата фокуса става по-ограничен и трябва много точно да си фокусирал иначе ще е размазано. Като избереш по-затворена бленда положението с фокуса се оправя, но при висока скорост и затворена бленда трябва да е високо ISO-то, което пък означава да вкара повече шум, но пак ще е по-добре отколкото да е размазано всичко. Та за целта първо изключваш автоматичния фокус и определяш на ръка някак разстоянието, после увеличаваш скоростта и затваряш блендата. Баш с tz-40 не съм сигурен доколко можеш да ги направиш тези. С някой DSLR имаш по-големи шансове.

 

Може да пробваш има едни настройки за "спорт" и там... и докато минава мотора да си успял преди това да фокусираш някъде в земята на горе-долу същото разстояние и да държиш копчето леко натиснато (тък като при първата степен то фокусира а при втората снима) и така да не се налага тепърва да фокусира и да се мота. Вариант е да го сложиш да снима многократно едно след друго и после да избереш най-добрата снимка от серията.

 

PS: Виж това дали ще ти помогне леко: http://www.digitalcameraworld.com/2014/04/22/how-to-shoot-fast-moving-objects-free-photography-cheat-sheet/но принципно повечето съвети са за DSLR-и сега като се поразрових от любопитство.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Целия свят не е София...особено пък София...скапан град...

 

да бе, и аз така говорех навремето за София... преди да дойда да поживея тука 10на годинки... сега ми е смешно, и лафове като тоя ма карат да са усмихвам... ако питаш някой от Каспичан - Пловдив е мнооо скапан град... па за тия от Куртово Конаре Стамболийски е ебаси скапания град... и те така...

 

а за моловете... моловете, както и наемателите на магазините вътре, имат далавера МАКСИМАЛЕН брой хора да минат днес през мола... сещаш ли се? Нямат далавера да си паркираш колата, па да се шляеш извътре шест часа и да похарчиш 200 лева... Номера е да влезеш, да хвърлиш 200 лева и да си заминаваш по-живо, че да освободиш мястото за следващия, който ще хвърли неговите 200 лева... и така... има разлика дали днес през мола ще минат 250 или 500 човека. Проста математика. Мола е зона за пазаруване, парка е зона за разходки - паркираш сабахлента около братската могила и се мотай ако искаш цяяяял ден около гребната...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Има го и този момент, че хората трябва да им е кеф да ходят до МОЛ-а и като се увеличи човекопотока се увеличават и случайните покупки. Тъпото е, че паркинга явно е крайно недостатъчен. Друга е темата, че хора, които имат офиси наблизо си паркират колите в МОЛ-а на аванта...

Link to comment
Share on other sites

Паркинга на мен ми се вижда достатъчен за този малък МОЛ. Просто по български много хора от съседни сгради си паркират там колите есента и зимата. И затова няма място за посетителите. Сигурно и много от служителите използват паркинга и всичко това довежда до недостиг на места. Според мен едно таксуване чак след 3тия или 4тия час щеше да реши пак проблема.

 

А това таксуване на паркинга ще доведе до сетете се сами какво паркиране около мола... петък-събота-неделя. Ще е просто някакъв ужасТ ще се нагледаме на кретени по тротоарите :D

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

От къде зареждаде дизел в Пловдив ? 

 

Ей така като почнете да сравнявате Пловдив и София... А познайте що не се върнах в Пловдив,а имах тая възможност ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...