Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Личната ми карта ми изтече на 10-ти този месец, а аз пуснах от 4-та дата заявка за нова и на бележчицата пише да отида на 4-ти да си взема новата.

-Въпроса ми е следния; -Има ли вероятност ако отида утре и да ми я дадат, защото едни колеги ми предложиха да отида с тях до Гърция, а фактически нямам лична карта, а има ли някаква опция за изкарването на някакъв документ, който да я замести.

Благодаря

Да, има вероятност. Отиди и пробвай. Зависи от това кой е на смяна, в какво настроение е, колко си сладкодумен...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да ми препоръча от личен опит сервиз за ремонт на авторадиатори.

Отплесна се отвертката и едно алуминиево ребро пострада.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали някой изобщо се занимава с ремонт на алуминиеви радиатори, понеже ребрата са тънкостенни и заварка не е уместна. Запояването пък е играчка и иска по-специални флюсове, припои и условия.

Мисля, че е най-разумно да се насочиш към закупуване на нов. Дори китайските евтинджоси изкарват минимум 4 години.

 

Едит: Щом Гадо казва, че е възможно сигурно е така. Неговото мнение в случая е мнооого по-меродавно от моето.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Всъщност, пръчка алуминиев припой с флюсов пълнеж струва 5-6 лева и всеки мъъъничко по-открехнат хладилен техник или оксиженист би свършил работата за секунди (стига да нямаме нещо от рода на прерязана магистрала естествено) :))

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча от личен опит сервиз за ремонт на авторадиатори.

Отплесна се отвертката и едно алуминиево ребро пострада.

 

На Брезовско шосе като подминеш прелеза, оглеждай лявата страна. Не съм ходил бая години, но се намира в един двор с много стръмно изкачване. През порталчето влизаш и в дъното вляво е човека. Този човек е просто бог на тема радиатори. Спасявал ми е невероятни истории по бусове навремето, включително и радиаторите на Шкодата след удар. Няколко пъти ми е оравял радиатори, за които "професори" казваха, че е невъзможно.   

Link to comment
Share on other sites

Monin сироп да им нейде из магазините? Че не ми се ходи в търговиите. Пъпеш конкретно.

 

Много сложен въпрос. Положението е на късмет и най-вероятно ще го  има в Метро или друг такъв голям магазим.

Link to comment
Share on other sites

Я препоръчайте някоя Линукс дистрибуцийка за слабичък нетбук (Асус еее нещо си)Сега е с някъв уиндоус стартер едишън ,който ми къса нервичките...

Link to comment
Share on other sites

HEMO тежкото на дистротата е графето. Лично аз бих сложил някое Убунту или Федора и да сменя графичната среда на xfce. На по-апокрифните дистрота проблема е, че ще имаш по-малко съпорт и по-тясно community, а в Линукс зависиш почти изцяло от хората. netroot-а сигурно ще даде още идеи...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

HEMO тежкото на дистротата е графето. Лично аз бих сложил някое Убунту или Федора и да сменя графичната среда на xfce. На по-апокрифните дистрота проблема е, че ще имаш по-малко съпорт и по-тясно community, а в Линукс зависиш почти изцяло от хората. netroot-а сигурно ще даде още идеи...

Преди време ползвах Убунту и горе долу съм наясно какво да очаквам,обаче машинката няма cd и трябва да изнамеря версия за инсталиране от флашка...

Link to comment
Share on other sites

Преди време ползвах Убунту и горе долу съм наясно какво да очаквам,обаче машинката няма cd и трябва да изнамеря версия за инсталиране от флашка...

Всякакъв Линукс може да се инсталира от флашка. Тук е описано подробно как става това за Убунту.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да сваля клипчета от един сайт, но срещнах следния проблем

Свалих си аддон към Мозилата "Download Flash and Video"  и мислех, че той ще свърши работа, но НЕ.

В youtube и vbox работи, в този сайт не иска. Предполагам, тъй като е сайт с платен достъп, има някаква защита против сваляне. Сега най- ахмашкия начин е с camtasia, да си пускам клип след клип по (50мин) и да си записвам екрана(ако ме разбирате). Но съм сигурен, че трябва да има и друг начин... някакви идеи за друга програма? Нещо по хакерско :D :D :D

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Има ли денонощна педиатрия в Пловдив, освен в държавната болница? Някъде частно и оборудвано?

 

Педиатрия има и отстрани на Лайпциг. Вела или нещо подобно. Има някаква такса за еднократен преглед или месечен абонамент и може да си висиш там денонощно или да ги викаш на адрес.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ползвай гугъл кром, или файрбъг на мозила.

Дясен бутон на хром върху страницата--> Inspect Element, намираш див класа на плеъра:

 

01.png

 

След като маркираш класа, цъкаш на Sources в табовете по-горе в конзолата и избираш кода с видеото:

 

02.png

 

Копираш линковете с http и ги пействаш в нов прозорец на браузъра. Това е

Link to comment
Share on other sites

На лаптопа вентилатора яко бучи. Почистих го и всичкко беше точно известно време. 

За смяна ли е, нещо опира ли? Вдигнах му леко оборотите и пак нищо. Някакви предложения? 

Link to comment
Share on other sites

Стига да е разглобяем модел вентилатора, че ако е капсулован пак става ама после затварянето е леко пипкаво (лепене и т.н.).

 

А и доста често, след смазване пак след месец-два шумят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...