Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

А пробва ли първо да минеш на реглаж на фаровете...

 

Бях скептично настроен, но HOLLY BALLS ON A STICK, какво подобрение има, сега виждам поне пет пъти по-голяма зона. Много благодаря за препоръката! :)

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли смятам, че с нормалните фарове се вижда по-хубаво отколкото с ксеноните? При ксеноните пътя е абсолютно черен и нищо не виждам (ако има маркировка - супер, ама като няма понякога все едно караш по слух), докато при нормалните фарове поне се вижда докъде осветява. Обикновенно е крайно недостатъчно (поне за мен) но пълен кеф явно няма

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли смятам, че с нормалните фарове се вижда по-хубаво отколкото с ксеноните? При ксеноните пътя е абсолютно черен и нищо не виждам (ако има маркировка - супер, ама като няма понякога все едно караш по слух), докато при нормалните фарове поне се вижда докъде осветява. Обикновенно е крайно недостатъчно (поне за мен) но пълен кеф явно няма

Това само ако фаровете са с ксенони от илиенци и кофти регулирани...При фабричния ксенон няма как да е вярно.Единствения случай при който е по-приятно за мен да карам на стандартни фарове е в пълен мрак при силен снеговалеж-твърде ярко става всичко...

Link to comment
Share on other sites

Бях скептично настроен, но HOLLY BALLS ON A STICK

 

 

Мхм, кога са нови и добре регулирани фаровете, нещата са както трябва. Лошото е, че са малко хората като теб, които ще си сменят целия фар. Повечето закачат някакви ксенони и си мислят, че всичко е наред. И аз бях с ксенон, признавам си, и всички ме мразеха :lol: Разкарах го след около година и нещо, като осъзнах какъв съм келеш...

 

 

Само аз ли смятам, че с нормалните фарове се вижда по-хубаво отколкото с ксеноните? 

 

Мда, само ти. Има нещо объркано, ако е така. Да не би да си карал при мокър път? Щото тогава, каквото и да свети, има прекалено много отражения и все едно не светят тея фарове.

 

 

Не знам какви са новите ксенон системи, но рядко се случва някой да ме заслепи, а осветява два пъти повече от нормален фар.

Link to comment
Share on other sites

И аз почувствах разлика след като си регулирах фаровете.Първо,че бяхме объркали посоката на крушката трябва да е под 45 градуса \ така примерно,а ние я бяхме сложили права,което пък водеше до заслепяване на другите :D След реглаж и настройка всичко е супер :) Но моята кола е по-висока и се вижда доста по-надалеч.

Още не съм се прежалил да си взема Osram :( 

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли смятам, че с нормалните фарове се вижда по-хубаво отколкото с ксеноните? При ксеноните пътя е абсолютно черен и нищо не виждам (ако има маркировка - супер, ама като няма понякога все едно караш по слух), докато при нормалните фарове поне се вижда докъде осветява. Обикновенно е крайно недостатъчно (поне за мен) но пълен кеф явно няма

Тва което съм му казал е стандарта крушка, просто по-добра.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, няколко страници по-назад някой беше питал за път до Кавала (от Пловдив). На мен ми предстои същото пътуване, само че знам от къде да мина, а въпроса ми е трябва ли да си вадя зелена карта? Навсякъде срещам противоречиви мнения. Колата има направена гражданска отговорност и пълно автокаско в ДЗИ, ако има значение. Така че ако може някой, който скоро е карал в Гърция да ми каже дали със сигурност трябва да си вадя зелена карта или не... Могат ли да почнат да се заяждат ако ме спрат и нямам?

Благодаря предварително !:) 

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да си вадиш. Не е лошо обаче да си поискаш анекс към автокаското в което да се упомене, че важи на територията на целият ЕС или на територията на която важи и зелената карта. Физическата карта ти трябва единствено за някакви странни страни като Турция или Албания. Дори през Сърбия се минава без нужда да ти е издадена. Самият стикер който имаш залепен на стъклото е достатъчно доказателство. За този анекс не би трябвало да ти искат никакви пари.

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, този суши бар в Тракия до блок 46 бива ли го? Или да препоръчате друго място в Пловдив, където сервират суши.

Едит: Мерси, ще закарам момата утре там :)

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Пичуи, този суши бар в Тракия до блок 46 бива ли го? Или да препоръчате друго място в Пловдив, където сервират суши.

Върл фен съм на суши-то :). Когато съм си в Пловдив кажи речи не пропускам ден в който да не съм ял суши. Най - доброто място е Суши шоп-а който се намира от северната страна на моста на Герджика. Ако идваш по Руски. Точно след моста от лявата страна на кръстовището. Горещо ти ги препоръчвам. В никакъв случай не пробвай това в Хепи. Там такива извращения има... суши с телешко, суши с киноа......

http://sushi-shop.mreja.org/

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, няколко страници по-назад някой беше питал за път до Кавала (от Пловдив). На мен ми предстои същото пътуване, само че знам от къде да мина, а въпроса ми е трябва ли да си вадя зелена карта? Навсякъде срещам противоречиви мнения. Колата има направена гражданска отговорност и пълно автокаско в ДЗИ, ако има значение. Така че ако може някой, който скоро е карал в Гърция да ми каже дали със сигурност трябва да си вадя зелена карта или не... Могат ли да почнат да се заяждат ако ме спрат и нямам?Благодаря предварително !:)
Застраховките ни важат за целия ЕС но аз лично ти препоръчвам да си извадиш и зелена карта.При Дзи е абсолютно безплатна за цяла година аз доплатих само 5лв.за да важи в Турция.Идеята е да се избегнат недоразумения с гръцките полицаи-зелената карта им е позната като бланка защото е стандартна за разлика от полиците на родните застрахователи.Някои от нашите полици са само на кирилица,просто няма как да я прочетат.А и като си извадиш ще си спокоен един път ще ти дотрябва.Носи големия талон на колата и остави у вас радар детектора ако ползваш такъв,глобите са брутални.

За каското по нагоре го е написал колегата Netrootbg...

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

На мен нито ми поискаха застраховки нито големия талон. Показахме си личните карти и на малкия паспорта на границата и минахме - става дума за граничния пункт Маказа

Link to comment
Share on other sites

Някой да е ходил на уроци по немски ? Говорим за уроци/курсове за издаване на сертификати А1 А2 Б1 . Съответно координати и ориентировъчни цени може и на лично съобщение . Погледнах Lingua Mundi , но не ме устройват дните и часовете на провеждане . Благодаря !

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Суши с киноа ... бляк.  :sick

С киноата някак си се преживява, но как ти се струва с телешко? Иначе салата от киноа лично аз доста харесвам. Сушито обаче си е суши и там си има строги правила.
Link to comment
Share on other sites

Телешкото е яко, аз имам един приятел дето не яде риба и си взима и боцкам покрай него. Стига само да не се комбинира в един рол с нещо рибено.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е ходил на уроци по немски ? Говорим за уроци/курсове за издаване на сертификати А1 А2 Б1 . Съответно координати и ориентировъчни цени може и на лично съобщение . Погледнах Lingua Mundi , но не ме устройват дните и часовете на провеждане . Благодаря !

http://www.eu-bs.org/

 

Преди две години изкарах при тях Б2 и съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, този суши бар в Тракия до блок 46 бива ли го? Или да препоръчате друго място в Пловдив, където сервират суши.

 

Едит: Мерси, ще закарам момата утре там :)

 

 

Върл фен съм на суши-то :). Когато съм си в Пловдив кажи речи не пропускам ден в който да не съм ял суши. Най - доброто място е Суши шоп-а който се намира от северната страна на моста на Герджика. Ако идваш по Руски. Точно след моста от лявата страна на кръстовището. Горещо ти ги препоръчвам. В никакъв случай не пробвай това в Хепи. Там такива извращения има... суши с телешко, суши с киноа......

http://sushi-shop.mreja.org/

Всъщност това в Тракия определено е най-добро като цени, а качеството е перфектно!

Говорим за Barcode, зад пощата, предполагам! Посети го, ще останеш доволен!

 

Конкретно тук http://sushibarcode.com/menu_sushi6.html КОМБО „CHEFS 2“ - 16 бр. 460 гр.. за 15.49 лв е най-доброто, което съм ял досега!

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Телешкото е яко, аз имам един приятел дето не яде риба и си взима и боцкам покрай него. Стига само да не се комбинира в един рол с нещо рибено.

 

Кратък въпрос - не че нещо, но как го дъвчете суровото телешко? Или гълтате като мисири? Защото е добра идея за упражнения за мощна челюст, примерно, но някак не го виждам като приятен залък.... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Нещо за работа или?Питам, защото засичам чат пат обяви за IT с немски и се чудя дали си заслужава.

Ако  знаеш перфектно английски и немски без работа няма да останеш ;)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...