Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хора, ставаше въпрос за най-добър план за 10-12 лева. Мобилен нет не ме грее и без това ми е достатъчно вифито на работа и вкъщи и на 100 места из града и кафенетата и горите и морето и марс... Да има безплатни минути към всички, някакви смс-и ако може също, останалото е бонус. Туй то.

Link to comment
Share on other sites

Хора, ставаше въпрос за най-добър план за 10-12 лева. Мобилен нет не ме грее и без това ми е достатъчно вифито на работа и вкъщи и на 100 места из града и кафенетата и горите и морето и марс... Да има безплатни минути към всички, някакви смс-и ако може също, останалото е бонус. Туй то.

 

Здравей,

Боб пускат веднъж на два месеца една от техните тарифи 500 безплатни минути към всички мрежи включително и стационарни, както и 500СМС-а за 15лв на месец.

Аз съм на 150мин и СМСи към всички за 9,60.

-Пък и да си изговориш минутите, ти стават по 11ст. с ДДС след това. Пускай, не го мисли

Link to comment
Share on other sites

Хора, ставаше въпрос за най-добър план за 10-12 лева. Мобилен нет не ме грее и без това ми е достатъчно вифито на работа и вкъщи и на 100 места из града и кафенетата и горите и морето и марс... Да има безплатни минути към всички, някакви смс-и ако може също, останалото е бонус. Туй то.

Дебни МегаБоб . Аз съм на такъв 1.9г имам 500мин към всички мобилни 500мин съм всички фиксирани и 500смс към всички . Не знам обаче дали скоро са го пускали . Минус единствено , че ползват мрежата на Мтел . Плащам ги през Ипей без проблем . Договора е безсрочен , когато реша го спирам .

Link to comment
Share on other sites

Хора, ставаше въпрос за най-добър план за 10-12 лева. Мобилен нет не ме грее и без това ми е достатъчно вифито на работа и вкъщи и на 100 места из града и кафенетата и горите и морето и марс... Да има безплатни минути към всички, някакви смс-и ако може също, останалото е бонус. Туй то.

За коледа винаги пускат от БОБ 500 към всички + 500 СМС-а за 15 на месец с месечен договор, но уловката е, че ако не се обаждаш на 123 да следиш нещата товарят малко по малко. Аз не плащам над 15 лева след сериозни скандали с тях.

Link to comment
Share on other sites

[quote name="exabyte" post="1495650035"

Какво лепило (марка) да си взема за едни обувки?

 

На "бизон" или "Момент",специалните им за обувки.Момента в Кауфланд го пускаха няколко пъти на промоция,и в Алати съм го виждал на 50%.

Малко бавно хваща лепилото но ако го оставиш за 24часа става като заварка за гумени изделия.

 

За "боб" големи са галоши, бях се зарекъл никога с мтел взимане -даване да нямам. Трябваше ми интернет и взех карта боб като за нов клиент отпускат 100 безплатни минути към вс. оператори аз изприказвах около 18мин. и съм надвишил лимита със около 50 мин. и им дължа 5 лева х10ст.на минута.Показвам на "човека" че съм с нов смартфон и имам входящи и изходящи общо 18 минути,оня вика е не е възможно...Бати държавата,само Калашников може да ни избави от кризата.

Link to comment
Share on other sites

Затова коди - на договор. В мТел си имам пълна разпечатка на всяко изходящо обаждане до секунда и всяка ип сесия до килобайт - кога, как... Всичко е напълно прозрачно и можеш сам да си анализираш и планираш според нуждите, а не да плащаш 1000 минути пакет от който реално говориш 200.

 

 

 

Въпрос: На мен мТел ми ограничава скоростта до 128кбит/с макар, че по договор пише 64. При всички ли е така - на 128 или имам някакъв бонус?

Link to comment
Share on other sites

Тончо, това не е най-добрия вариант според мен. Лично аз сравнително рядко се налага да работя с .doc(x) .xls(х) документи и ако се налага - имам виртуалка с XP. Но реално виртуалната машина ползва някакви ресурси. Операционната ти система ползва някакви ресурси. И реално се получава, че за виртуализираната win среда има по-малко останали ресурси, ако е тя самата активната. Лично аз си ползвам доста неща с wine - спокойно мога да заявя, че SCBW ( :D) ми върви по-добре от Линукс, отколкото под WinXP. НО! Ако често работиш с .docx, xlsx документи - Линукските офис пакети не са напълно съвместими с MS офис пакетите и понякога стават несъответствия. В такива ситуации е хубаво да си имаш виртуалка, ако предпочиташ да работиш под Linux.

 

Убунту и уиндовски програми??? Забрави за уиндовс вече, нали това е идеята от Убунту! Всяка програма си има аналог. Ако все пак ти се наложи - по-добрия начин е виртуална машина.

Сподели линукския еквивалент на Starcraft :P

В момента най-далавера е МенТел - за 25 лв получаваш 600 минути, 1.5GB/неограничен интернет с прехвърляне на неизговорените минути. Срок на договора - 24месеца.

 

Само да добавя - всички, освен виваком, са на 60 секундно отчитане ;) Иначе казано - говориш 63 секунди, отчита ти 120...

Наскоро се прехвърлих към Виваком - и те са на 60 секундно. Да имат един-два тарифни плана с по-малко от 60...
Link to comment
Share on other sites

Наскоро се прехвърлих към Виваком - и те са на 60 секундно. Да имат един-два тарифни плана с по-малко от 60...

 

Дам, по-надолу из мненията ги писах, че и те са така. А какво е условието да станеш бизнес клиент? Защото едва ли мога да си пусна на частно лице такъв план, като на Бънди...

Link to comment
Share on other sites

Ако си на тези тарифи, жестоко си се прецакал. Аз за 12 лева пак като бизнес клиент получавам: 300 минути към всички(включително международни), неограничено в групата, неограничено към всички бизнес клиенти на ментел, 50 смс-а, интернет. И това е тарифа от преди почти 2 години. Сега януари трябва да предоставят още по - добри условия.
Link to comment
Share on other sites

Не съм се прецакал. Анализирах разговорите си през последните 6 месеца и намерих най-подходящата тарифа за тях. Защо да плащам повече от това което потребявам. В таблета има 512мб на максимална, но радиото свири и след като се изразходят, за мейла е излишно да коментирам. Отделно имам някакъв евроруминг. Станаха 12 лв. Не е въпроса да се икономисва, а да не се разхищава :)

И тарифирането ми е на 30+1 сек. А моите разговори 99% са около 30 секунди и под минута.

 

 

мТелци наистина са орязали всички оферти за частни абонати. Всичките им тарифирания са на 60+60... сек

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

мТелци наистина са орязали всички оферти за частни абонати. Всичките им тарифирания са на 60+60... сек

 

Аз какво разправям от 2 дена :lol: И кво ся? Всички частни клиенти - да го духат? Ще правя бизнес група ми се струва...

Link to comment
Share on other sites

Мда. Обаче за частни лица имат интернет фиксиран + интернет мобилен на примамлива цена. Ако N3 решат да карат абонатите дето ги купиха от визио по цени 15 лв и нагоре ще има смяна на оператора :)  

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае или да е виждал да се продава някъде, или да е изоставен Фиат 126р ?

п.п... или поне части за същия ?

Edited by maistor
Link to comment
Share on other sites

Пък мен Глобул ме ухажваха един месец и ми предлагаха 300мин. за 8.95 с ДДС+4лв. 300MB нет. Или 17.90 с ДДС за 650мин. и пак 4лв. за нет. + 1100лв. бюджет, за които си бях харесал и запазил 3 HTC Desire 500 и щях да ги продам, защото не ми трябват. Накрая, след като вече ми бяха дали картите и договорите за одобрение от моя страна, шматката реши да се направи на "умна" и след като ми беше казала и написала, че последната ми такса към Виваком ще я поемат те, ми каза, че момента, в който ми е правила офертата са и трябвали спешно карти и затова била предложила да се покрие таксата, но си била "оправила" нещата и вече не ѝ било изгодно, та трябвало аз да си я поема и я изгоних. Още си имам 11 чипа в офиса на Глобул, ако на някой му трябват, да свирка  :grin: Машината за рязане на документи бая зор видя, защото бяха поне едно 50-60 листа... Накрая беше супер учудена, след като ѝ казах, че няма да стане работата. Общо за 11 карти, две от които щяха да са на 650мин,, четири на 300мин. и останалите на 100 или 150мин.+нет на трите карти, щях да плащам около 90лв. с договор за 2 години. После ме търси друга нейна колежка, да ми се извинява за поведението на първата и да ми обяснява, че първата я изгонили от един от магазините на центъра, но понеже била нечии човек, я набутали в корпоративен отдел и тра-ла-ла, но наистина първата щяла от собствения си джоб да извади парите, нищо, че го написала, че щял да го покрие оператора и т.н. и т.н., но вече им бях набрал доста и пак отказах. В момента съм с изтекъл договор на Виваком и всеки път ми предлагат "много изгодно" да си преподпиша договора, но няма да им мине номера.

Офертата, която ми предложиха МТел, беше като крайна цена с около 9лв. на месец по-малко, но искаха да ме цакат с таксуването 60/60, докато при Виваком и Глобул беше 60/1, което ме устройва идеално.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Естествено - аз не съм го искал, тя ми го е предложила. След като го е предложила и написала, значи си го търся. Все едно да подпиша договора и след това да кажа - ми не ми е изгодно да плащам и няма да ви платя. Имам го написано в офертата и очаквах да го получа. Щом го няма, няма договор. Ще се научат, щом правят оферта и предлагат нещо, да го правят. А не да прилагат търговски трикове. А още повече обяснението, че вече не ѝ било изгодно...

Да не говорим, че на фирмата на мои роднини, които пък прехвърлиха 9 карти от Ментел на Виваком, Виваком им поеха 240лв. неустойки към Ментел. Тоест явно е нормална търговска практика, с тази разлика, че Виваком спазват обещаното.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ти май не загряваш,че това е подкуп.Някой си ти плаща някаква си сметка.Гнило!

П.С.Леко с признанията,че на Виваком може и да не им харесат разкритията тук :)

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Все тая подкуп или не - всички го предлагат, но явно някои остават само с предлагането. Както и да е, оставам на Виваком, зор нямам.

 

Булсат увисна жестоко, само 11135 работи, където са HD каналите и каналите на симулкрипт. Сигнал има, за разлика от пътите, когато увисва заради бури в София, където е ъплинка, тоест причината е другаде. Имам идея къде, защото по един друг начин всичко върви. Баси, остава да са ги хакнали, защото на такова прилича...

 

Едит: Неофициално скъсана оптика, ама...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И аз да се включа в плюенето по мобилните оператори: имам си една предплатена карта b-connect. Защо предплатена - защото такава ми трябваше и ми хареса! За 10 лв зареждане получавах 100 мин към глобул, 100 смс към глобул + 10МБ на пълна скорост. За тия благини ми взимаха 1.5 лв. Чудно ми дойде. Преди 2 месеца получавам смс, че автоматично ми се сменя тарифата с по-изгодна. Сега като презаредя 10 лв ми дават ... 100 мин към глобул и ми взимат 2.5 лв.  :wtf: Ама аз не искам. Хич даже. Обаче кой ме пита? Е, как може да правят това на своя глава, при условие, че съм взел картата с някакви си условия, имат ли право да ми подливат вода така? 

Бих им теглил майните, ако повечето хора с които ползвам тази карта са на глобул, та дори и на договор да е - пак до тези педера*и ще опра. 

Edited by head_up
Link to comment
Share on other sites

Въпрос към не-ползвателите на Adobe продукти:

Как да накарам IE11 да работи коректно с HTML5 така, че да не се налага инсталиране на флаш плейър и/или използване на Chrome като алтернатива?

 

Забелязани проблеми:

1) IE11 възпроизвежда клипчетата от Youtube, но при по-динамични картини растерира и накъсва. При Хрома няма проблем. 

2) Не работи коректно с IP.Board - когато искам да цитирам нечие мнение, то не се появява в поста, освен това като кликна в текстовото поле и маркера изчезва. При Хрома пак няма проблем.

 

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си купя читав принтер HP1020 или някой от производните му?

 

@netroot - много точно казано, но малко хора го разбират!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...