Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

ГридЪТ, описващ забраната за влизане на тежки автомобили.

Не моам го намеря :( Успявам само на дедо Data Grid-a ,ама там е по друга линия :) :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видях в алъш-вериш, че се продаваха протектори от закалено стъкло за въйфони, та ми е интересно от какъв материал им е скрийна, че трябва да се слага протектор за да не се драска?

За гъвкав - знам, че е :)

Как от какъв?!?От най-убавия дето е измислен за момента в тая част на галактиката,иска ли питане...Щеше да е в началото сапфир-кристал ама нещо не им хареса цената на епъл,пък и няма да е сгъФкав...Даже и хардлекс не е,за тая цена можеха поне такъв да го направят ;)

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, какво ви е мнението за БОБ? Скоро ми приключва договора с Глобул и нещо не ми харесва какво ми предлагат. За момента плащам 11 лева и получавам 120 минути към всички (и само това).
Все ми е тая към кой оператор ще съм. Отворен съм за идеи. :)

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си убунту, защото се налагаше и взех, че я харесах :), но искам и вие да кажете мнение.

Изкам да си подкарвам също и ундоус игри и програми и се наслушах на мнения от сорта да си инсталирам  емулатора Virtual Box и и инсталатора на уиндоус .ехе WINE.

Колегите ме посъветваха да:

-Да си сложа Линукс Минт.

-Да си сложа Virtual Box и през него да подкарвам било то 7-ца или ХР и така да си подкарвам Stalker например и въпреки емулатора, уиндоусите и игрите вървели по-добре.

-Да си сложа WINE и чрез него да инсталирам Stalker и така щял да върви по-гладко и от Уиндоус среда.

 

До колко има истина в това което ме съветват. Машината ми е двуядрена на стария сокет775, 3гб рам и видео ГТХ260

Link to comment
Share on other sites

Убунту и уиндовски програми??? Забрави за уиндовс вече, нали това е идеята от Убунту! Всяка програма си има аналог. Ако все пак ти се наложи - по-добрия начин е виртуална машина. 

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, какво ви е мнението за БОБ? Скоро ми приключва договора с Глобул и нещо не ми харесва какво ми предлагат. За момента плащам 11 лева и получавам 120 минути към всички (и само това).

Все ми е тая към кой оператор ще съм. Отворен съм за идеи. :)

 С Боб ще получиш повече минути за по-малко пари.Справка-уеб сайта им.

 

Бобовете, ботовете, фасулите нямат дебилен интернет. Иначе наш'те са към тях и са доволни...

Явно не знаеш какво говориш .От скоро прадлагат мобилен интернет с добри условия.500 мб за 4.90 лв.След изчерпването им в рамките на месеца можеш да поръчваш още и още 500 мб.... Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Пичуи, какво ви е мнението за БОБ? Скоро ми приключва договора с Глобул и нещо не ми харесва какво ми предлагат. За момента плащам 11 лева и получавам 120 минути към всички (и само това).

Все ми е тая към кой оператор ще съм. Отворен съм за идеи. :)

Аз съм на виваком и съм доволен от мобилния план - 33 лв 480 минути към всички и 1.5 GB интернет на най-високата скорост, освен това доста пъти имам обхват на места на който мтел и глобул нямат :)

Link to comment
Share on other sites

В момента най-далавера е МенТел - за 25 лв получаваш 600 минути, 1.5GB/неограничен интернет с прехвърляне на неизговорените минути. Срок на договора - 24месеца.

 

Само да добавя - всички, освен виваком, са на 60 секундно отчитане ;) Иначе казано - говориш 63 секунди, отчита ти 120...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Недей да лъжеш хората. Всеки оператор е длъжен да има поне една тарифа на 30+1с! Моят на мТел е точно така.

 

Няма такова нещо. Всичките абонаментни програми на Глобул са с отчитане 60 секунди и след това минута, с изключение на Generation Globul и Globul 60+, които са 60 + 1с.

Даже и Vivacom и те са на 60с + всяка започната минута, като изключение прави Viva Free, която е 60 + 1с.

 

Само М-Тел Класик са 30 + 1с. Останалите им 2 програми са на 60 сек + 1 мин.

 

Edit: Справка - сайтовете им. Не пише нищо само за М-Тел трансфер, но след като попитах ми казаха 60 + 1min.

Edit2: Това важи за нови и преподписали абонати. Ако договорите са ви по-старички, най-вероятно сте си на 60+1с (или ако са много стари 30+1с)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Е и? Видя, че всички имат по една тарифа с посекундно отчитане! С кое не съм прав? С 30-те секунди ли? Само мТел го спазват значи изцяло.


И договора ми е съвсем прясно преподписан. Макар, че с голяма неохота от продавачката - все ми буташе ония с по 100-200 минути безплатни :) Дори най нахално ми заяви, че няма такъв тарифен план.

Link to comment
Share on other sites

Е и? Видя, че всички имат по една тарифа с посекундно отчитане! С кое не съм прав? С 30-те секунди ли? Само мТел го спазват значи изцяло.

И договора ми е съвсем прясно преподписан. Макар, че с голяма неохота от продавачката - все ми буташе ония с по 100-200 минути безплатни :) Дори най нахално ми заяви, че няма такъв тарифен план.

 

Какво "Е и"? Фукаш се, че договорът ти е такъв или нещо не разбирам? Просто информирам народа за да го има предвид, когато преподписва. Както се досещаш, има огромна разлика в отчитането 60 + 1с и 60 + 1мин, та да не се учудят, когато 300 минути вече не стигат.

 

Колкото за това, кога ти е подписан договора - има значение, защото тея правила за 60+1мин ги въведоха мисля в началото на годината.

Link to comment
Share on other sites

Не се фукам, а информирам, че има и по икономичен начин да си говориш по телефона, разбира се зависимост от навиците ти. А когато преподписваш си слагаш подписа под нови условия, въпреки масовата заблуда, че преподписването е анекс за удължаване срока на стария договор. Новите условия са предмет на договорка с продавача, като те имат право да ти включат някои екстри бонус (не безплатни за които да плащаш в последствие).


Да не съм голословен: За миналия месец разговори 170бр. / 95:47 = 7.90 лв. = 8.2 ст./мин

Link to comment
Share on other sites

За мобилните оператори много можем да пишем и да даваме примери. Но винаги трябва да се четат условията и винаги трябва да се пазят подписаните договори у вас, за да има с какво да се защитава човек. Това с анексите - на всеки познат му го набивам в главата, та да може да го разберат колкото се може повече хора.

 

А относно цената, която казваш, че плащаш - за да не си голословен, пиши и колко ти е месечната такса и какви минути включва, защото и това има значение ;) Още повече, че всяка тарифа идва с различен брой безплатни минути. Взимайки това под внимание, нещата коренно се променят.

 

По твоята логика при мен се получава - 160бр. / 387:56=0лв=0лв/min. А реално плащам 19,90 лв месечна такса. Ако го сметна с месечна такса, на мен ми излиза 0.05 лв/min. Планът ми включва 200 минути към всички, 2000 безплатни към Loop, както и 100МВ/неограничен интернет.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Написал съм! Това ми е с месечната такса! Тотал. Мога и още много да говоря, но това ми е реалната нужда от разговори и е почти еднаква всеки месец.

Все пак темата е за "Кратки въпроси"

Link to comment
Share on other sites

Някой с цифрова ефирна да каже, има ли Diema Family, че едната баба нещо изрева, че няма от няколко часа, а в момента нямам как да сканирам и ровя. По принцип трябваше да я спрат, но не беше окончателно решено. Та някой ако може да потвърди.

Link to comment
Share on other sites

Няма я в момента. Може от 1-ви да са я спрели. Иначе те се губят постоянно ефирните. И то в града става, представям си из разните малки селца.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...