Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли каква е глобата за изтекъл международен паспорт  (11 месеца) ?

 

edit:  netrootbg мерси :)

Изчакай да стане година и ще минеш без глоба. Станно, но факт - първо няма глоба, после известно време има, и накрая пак няма. Питай ги в районото кога точно отпадаше.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Момци, препоръчайте ми автомонтьор, който да не ме среже през кръста откъм цени. Аз съм доволен от моя, но е страшно несериозен и след като 3 пъти ми върза тенекия, го отсвирих. Остана ми една мека свръзка на гърнето да се смени само...

 

Бисер Шопа на Марин Дринов, след кръстовището с Родопи, посока Тримона.

Link to comment
Share on other sites

Изчакай да стане година и ще минеш без глоба. Станно, но факт - първо няма глоба, после известно време има, и накрая пак няма. Питай ги в районото кога точно отпадаше.

 

Година и 4 месеца май беше. Чакаш да минат година и половина - две и със сигурност ще няма.

 

То не че глобата е нещо особенно - 20лв ли колко беше...

Link to comment
Share on other sites

Изчакай да стане година и ще минеш без глоба. Станно, но факт - първо няма глоба, после известно време има, и накрая пак няма. Питай ги в районото кога точно отпадаше.

След втората година отпада глобата.
Link to comment
Share on other sites

Ами миналата година беше 1 година. Моя стария паспорт го вадих 2007. Миналата година искахме да извадим на детето, и реших да си извадя и моя отново, че беше изтекъл 2012. Изчаках известно време да стане 1 година и не платих глоба. Само не съм сигурен дали е 1 година от изтичането или 1 година след 3-те месеца т.е на година и 3 месеца отпада глобата.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Електронните брави с чип, които се слагат по блоковете по какъв начин се програмират с нови чипове? Софтуер, или има да речем мастър чип, който вкарва бравата в режим на програмиране и се слагат само новите чипове да се запомнят?

И ако блока си е закупил такава брава, не би ли трябвало да предоставят и софтуера и/или чипа за работа да го имаме и ние?

Link to comment
Share on other sites

Моята е с мастър карта и с бутон се вкарва в режим на програмиране. Аз смятам, че е задължително да предоставят нещата, но е възможно при договора да са били на принципа "кьорав карти не играе".

Link to comment
Share on other sites

Електронните брави с чип, които се слагат по блоковете по какъв начин се програмират с нови чипове? Софтуер, или има да речем мастър чип, който вкарва бравата в режим на програмиране и се слагат само новите чипове да се запомнят?

И ако блока си е закупил такава брава, не би ли трябвало да предоставят и софтуера и/или чипа за работа да го имаме и ние?

 

Препрограмират се самите брави да отчитат даден чип. И до колкото знам, не предоставят такъв софтуер, за да можеш да препрограмираш контролера. Трябва да търсиш фирмата, която е инсталирала бравата, за да ти направи нов.

Link to comment
Share on other sites

Ясно че се програмират. Въпроса е как точно. Утре ако фирмата затвори кепенца какво става? Спираме да слагаме нови чипове и се молим да не си ги изгубим ли? Мен ми е интересно дали софтуера е комплект с бравата. Защото ако не ми е предоставен, си е един вид кражба - аз плащам брава, те ми свиват диска със софтуера, които е в цената на бравата.

От къде мога да си намеря софтуер за бравата, ако се направят на луди? По какво да се ориентирам модел едно друго?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ама то по-често не е необходимо да има софтуер, освен ако не искаш да изтриеш само една определена карта. На всякъде където съм пипал (врати, брави, турникети) , винаги е било по следния начин - вкарваш в режим на препрограмиране (дали с джъмпер, дали с бутон, дали с карта или комбинация от трите) и след това добавянето на нови карти става чрез засичането им от четеца. Ако няма софтуер, триенето става всичко на веднъж.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Ама то по-често не е необходимо да има софтуер, освен ако не искаш да изтриеш само една определена карта. На всякъде където съм пипал (врати, брави, турникети) , винаги е било по следния начин - вкарваш в режим на препрограмиране (дали с джъмпер, дали с бутон, дали с карта или комбинация от трите) и след това добавянето на нови карти става чрез засичането им от четеца. Ако няма софтуер, триенето става всичко на веднъж.

Мен ме интересува основно добавянето на нови чипове и донякъде изтриването. Сега едната съседка си изгубила (3 чипа) иска няколко нови. Ама ми го казва в петък вечерта. Тия от фирмата са си хванали на някъде. Днес да им се обадя, ще дойдат утре, вдругиден. Става сложно. Отделно от блока ще се махат хора, няма на кой да оставят техните чипове, може и да искат. Не е нормално да остават активни, и да имат достъп до входа. Преди за една система за управление на асансьорите четох, че си идва със софтуера. Но там е нормално, понеже имаш управление кой има достъп и кой не често. Спираш пускаш. При вратите е по-особено, но пък с губенето на чипове, паметта на машината почва да се препълва - дори да са 500/1000 пак е до време работата, Особено при нас - имаме 4-5 апартамента, които са с наематели, Идват, отиват си хора. Въртележка.

Наложи ли се да се трие, ако е както казваш на едно. То направо трябва да си направим event в блока. Да дойдат повече хора с техните чипове да се затрият старите и да се сложат пак, съвместно с поддръжката. Обае това е невъзможно и ако се затрият не мога да ги викам през ден да идват да вкарват чиповете на който го е нямало. И тия хора докато се появят хубавците, ще има да си висят ида псуват по домофона.

Link to comment
Share on other sites

На мен софт е сами давали изобщо. Поисках допълнителни чипове, платих си ги и ми донесоха. Ако искам мога да заявя още. Как точно ги програмират - те си знаят. Но тоя казус е интересен - ако изчезнат имам предвид... Не съм се замислял. С нашата система обаче има и кодове. Всеки може да влез с код по желание, предоставиха ми и списъка с кодовете. Никой не ги ползва засега, защото има рсик дасе види кода от зложелатели, тъй като се изписва на дисплея. 

Link to comment
Share on other sites

По принцип, цялата система е елементарна и съм сигурен, че има всякакви варианти на тоя свят - със/без софтуер, със/без логване, различни варианти на записване, изтриване и т.н. Говори първо с фирмата. Сигурен съм, че има брави без никакъв софтуер за управление към тях и е много вероятно и тази да е такава, ако сте търсили бюджетно решение. Все пак няма да се плашиш :) Карти/чипове аз си взех преди време за 50-60 ст. (защото бяха само 10бр., иначе са още по-евтини) и процедираш като с нова брава - останалите ги хвърляш и раздаваш новите. Също така, дупликати се вадят лесно с китайска машинка за 20лв, макар че не е много правилен тоя метод. Реално само триенето е зор, което не е малко де, ама какво да се прави.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Значи сте се минали :P http://store.comet.bg/Catalogue/Product/17343/

 

Има голям избор, аз лично взимам едни други, но всичко над левче (освен ако не е с кожени калъфи или някакви други обвивки) е много. Не са само там по толкова.

Link to comment
Share on other sites

Като го чух как ми каза имам ли списък на кой са дадени старите чипове. Сигурно триенето е от вида с чиповете. Иначе е ясно, че чиповете са без пари като чип и дерат за тях.

Link to comment
Share on other sites

Програмирането става чрез мастер ключ в моя случай с карта, която ми дадоха при закупуването на бравата (тоест електрониката) бравата може да е всякъква, и чипове 100бр непрограмирани, само че не съм ги викал да им плащам монтаж и програмиране понеже си я монтирах сам и си програмирах чиповете програмирането става много лесно, поднасяш картата, влиза в режим програмиране след което поднасяш чипа и воала. Може да се трият както всички на веднъж така и само определен чип посредством светлинен код излъчван от четеца. Обаче има едно голямо НО трябва при програмирането да си записал номера на чипа на съотвентия човек и по поредност за да го изтриеш. Дефакто ти трябва списък на чиповете и хората. А иначе с тази карта можеш да програмираш всичко, да разменяш места на чипове да ги проверяваш колко са записани, кое място е свободно и кое заето и т.н.

А софтуера е необходим за връзка със компютър за да следиш кой чип кога и по колко пъти е отварял вратата.

 

Edit: Иначе ето ти и ЧИПОВЕ аз от тях си взех и бравата и ключовете и GSM дайлър вместо домофони за отключване на вратата. Там без софт е трудничко за програмиране, но се справих де с 20тина SMSа бях готов.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли мини пц с андроид система ? Да сподели някакви впечатления относно филми и интернет . Евентуално цена и от къде е закупено .

Link to comment
Share on other sites

Някаква безплатна антивирусна за XP, тъй като вече не може да се инсталира MSSE? Нещо леко, не като AVG или няма вариант? Онази простотия с камерите, работела само под XP... Картата е Geovision, под 7 не работи... Пълни тъпотии...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше едни Comodo, и уж беше без пари.Но доколко е читава и дали е още без пари не знам. Имаше и една Avira мисля беше - тя пак имаше безплатен вариант.

Link to comment
Share on other sites

Някаква безплатна антивирусна за XP, тъй като вече не може да се инсталира MSSE? Нещо леко, не като AVG или няма вариант? Онази простотия с камерите, работела само под XP... Картата е Geovision, под 7 не работи... Пълни тъпотии...

http://www.cloudantivirus.com/en/
Link to comment
Share on other sites

Някаква безплатна антивирусна за XP, тъй като вече не може да се инсталира MSSE? Нещо леко, не като AVG или няма вариант? Онази простотия с камерите, работела само под XP... Картата е Geovision, под 7 не работи... Пълни тъпотии...

 

Само не мога да разбера за какво ти е антивирусна, и то безплатна, като никаква работа не вършат и само бавят нета, не си ли платиш знай, че нищо не пази. "Безплатен обяд няма" аз лично и на трите компютъра и на лаптопа съм без антивирусна и със спряна защитна стена повече от година и нямам никакви ядове, вярно на всичките съм си направил Ghost за всеки случай де.

Link to comment
Share on other sites

BitDefender-а също има свободна версия... ама всичко зависи от тва машината колко е зле като хардуер. Има си някой хайванчета, квото и да им сложиш и припадат.

 

_______________________________

А антивируса им трябва на повечето щото просто цъкат къде ли не, слагат кво ли не и никога не четат какво им казва инсталатора (какво точно ще направи) ... и т.н.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...