Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не случайно фаровете за мъгла са забранени когато няма мъгла. То и за това името им е такова: фарове за мъгла. Това се отнася за всички европейски държави, както и почти целият свят. Не знам да има държава в която да не е записано в закона, че са забранени когато няма намалена видимост. На бай Ганьо трудно ще му обясниш защо, но ще се опитам по елементарен начин. Фаровете за мъгла светят директно напред. Късите фарове на автомобила са под ъгъл и светят леко надолу. Това разбира се ако се настроени правилно. Тук доста мнения изчетох как си били настройвали фаровете без машина.... Отделно рефлектора на фаровете за мъгла не е като този на късите. Разпръскването на светлината е във всички посоки. Така се заслепяват страшно всички. И тези в твоята посока и тези които се движат срещу теб.

 

edit:

Докато напиша защо и няколко човека вече влезнаха като почетни членове в клуб Простак....

Хуу, де. На моята баба Форд като халогените и са монтирани под ъгъл (ляво-дясно) и на всичкото отгоре имат такива лещи, че да осветяват само на долу и на разстояние не повече от десет метра и на всичкото отгоре са монтирани на 30 санта над земята, дали ще успеят да заслепят някого? То не, че често ги използвам, но се е налагало да ги пускам и когато няма влошена видимост (на особено разбит, но натоварен път, примерно) и това дали ме вкарва автоматично в клуб Простак? Щото при добри (съвременни) заводски халогени няма никакво заслепяване, освен ако не легнеш под бронята, докато селяците с "тунингови" ксенони, цвят червено-виолетово, монтирани без никакво съобразяване с фокусната точка на рефлектора, мисля, че правят доста повече поразия. Ама те не са простаци, щот в закона нищо не е споменато за подобни прояви на тежка селяния....

Link to comment
Share on other sites

В кюпа си, не се оправдавай :) 

 

Между другото, фаровете за мъгла от кога светят директно в очите на идващите? Щото до колкото си спомням, те трябва да разсейват светлината настрани, за да имаш някаква видимост при мъгла. Ако светеха право напред - все едно сте си пуснали дългите...

 

Не оправдавам хората, дето си модват халогените да светят на 300 метра пред тях, а фаровете им плашат крайпътните катерички по дърветата, ама баси проблема дето стана. Ползвам си ги, когато ми се налага и когато преценя, че не виждам достатъчно и точка. Или всички вие, о светци, чакате да стане гъста като мляко мъгла и само тогава се сещате, че имате халогени и ги пускате?

 

А защо не коментираме тея, дето карат с постоянно включен стоп за мъгла, а? Те трябва също да бъдат бити и еВани!

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

"Фаровете за мъгла" светят за да сигнализират на тия срещу теб при намалена видимост и на тия отзад с допълнителен стоп. Монщноста е 70-80% по силна на самите крушки. Те не са направени да виждаш в мъглата. В гъста мъгла и пикалото си не виждам, та тия лампи да ми помогнат...

 

host, какво направи с обезшумяването?

Link to comment
Share on other sites

Виждате ли насрещното МПС? 
https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=32918&p=1495626524

Това е при гъста мъгла. Растояние - 30-40м, дали бяха и толкова. Много ме забавлява как всички забравят, че мъглата отразява и разсейва доста от светлината. И отразената светлина доста често заслепява самия водач. И да - за мен е просташко и незаконно да караш с пуснати фарове за мъгла. А за тунингованите да не говорим. 

Link to comment
Share on other sites

Ако знаех, че ще стане такъв спор, нямаше да питам за светлините :santa:

 

Стана една беля с преинсталирането на компютъра ми. някакъв вирус ми е изтрил дузина файлове, включително и някакъв winload файл и не може дори да се разпознае дяла на който ще се инсталира. Дори и да се опитам с буутващ диск с програма за форматиране на дял - и пак не става.

Какво да правя :(

Link to comment
Share on other sites

 

Те и моите са фабрични и са настроени да не заслепяват много. Даже са навътре в самата броня, а над тях има нещо като свод. Въпреки това си заслепяват малко. Няма такива които да не го правят. Затова е въведено това правило във всички държави. Даже се старая да ги пускам при по - гъста мъгла. Ако е лека няма смисъл. Същото е и за стопа за мъгла. Много ми е сил

ен. Отделно габаритите са ми двойни. Ако го пусна да не ти казвам какво става отзад....

Тези с тунинга не ми се иска да ги коментирам... Даже сега ще правя една процедура която може би под 1 на 10000 я прави. Април или май месец ще ми разглобят фара за да изчистят лупите. С времето се натрупва прах по тях и стават "млечни". Така леко по - слабо светят, но основният проблем е, че не фокусират толкова добре. Започват да разпръскват гадно светлината и заслепяват насрещно движещите се коли.

Вписах те като почетен член на клуба ;).

 

А защо не коментираме тея, дето карат с постоянно включен стоп за мъгла, а? Те трябва също да бъдат бити и еВани!

Те трябва да са даже двойно по еВани от тези които карат с халогени. Не е истина какъв кошмар е да шофираш зад някой с включен стоп за мъгла. Изминавам хиляди километри на месец нощно време. Кошмар си е. Адски крайно съм настроен към всякакви такива изпълнения.

 

 

 

 

Имаш ли някаква ценна информация на този диск?
Link to comment
Share on other sites

ЧистачУ, да не си в екипа на РедБул този сезон... висиш ми с един проект. Заебавай газираните и давай да довършваме... И една техника имаш за профилактика да ми носиш... Чакаш да изгори ли :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Хуу, де. На моята баба Форд като халогените и са монтирани под ъгъл (ляво-дясно) и на всичкото отгоре имат такива лещи, че да осветяват само на долу и на разстояние не повече от десет метра и на всичкото отгоре са монтирани на 30 санта над земята, дали ще успеят да заслепят някого? То не, че често ги използвам, но се е налагало да ги пускам и когато няма влошена видимост (на особено разбит, но натоварен път, примерно) и това дали ме вкарва автоматично в клуб Простак? Щото при добри (съвременни) заводски халогени няма никакво заслепяване, освен ако не легнеш под бронята, докато селяците с "тунингови" ксенони, цвят червено-виолетово, монтирани без никакво съобразяване с фокусната точка на рефлектора, мисля, че правят доста повече поразия. Ама те не са простаци, щот в закона нищо не е споменато за подобни прояви на тежка селяния....

ниските халогени така блестят на мокър асфалт, че идващите насреща се виждат в чудо. стават все едно три чифта фарове. за мен всякакви светлини извън тялото на фара трябва да бъдат позволени само за земеделски машини когато си тъпчат в нивите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли някаква ценна информация на този диск?

 

За целия хард ли питаш или за съответния дял. На дялът с операционната нямам нищо ценно, но на другия дял - да.

Имам ли някакъв шанс :(

Link to comment
Share on other sites

Просто го закачи за друг компютър, изтегли си информацията и го форматирай тотално.
Другия вариант е да направиш Windows Repair от инсталационния диск. Ще ти провери системните файлове, които ги няма/са инфектирани и ще ги замести с тези от диска.

Link to comment
Share on other sites

Именно, за да напри рипейра, трябва да разпознае дяла, а не го разпознава.

Значи друг компютър.

Добре, Благодаря отново на всички!

Link to comment
Share on other sites

За целия хард ли питаш или за съответния дял. На дялът с операционната нямам нищо ценно, но на другия дял - да.

Имам ли някакъв шанс :(

Имам известни подозрения, че ти е повреден NTLDR. Потърси в нета fixntldr.iso, изпечи го на диск и стартирай от него.

Link to comment
Share on other sites

ЧистачУ, да не си в екипа на РедБул този сезон... висиш ми с един проект. Заебавай газираните и давай да довършваме... И една техника имаш за профилактика да ми носиш... Чакаш да изгори ли :D:D:D:D

 

Мани, че си Евало макята тоя месец...направо в чудо се видях, ама трябва да го довършим. А за техниката - не се притеснявай, тя е НР, ще оцелее :D По-скоро ми е проблем липсата на поялник за малки елементи (че моят е за 50 квадрата кабел :lol: ), та трябва да те посетя по някое време да се възползвам най-нагло от твоята техника. Дистанционното на колата вече тотално сдаде багажа и преди седмица ми отне около 1 час, докато успея да си спра алармата...

Link to comment
Share on other sites

Добре де ясно с ксенона няма как да се нагрее стъклото и да се спука,но моите от нагряването и като ги е пръскала вода са заминали и двата,и за това  не ги ползвам.

 

Host-e какви пари взимаш за чистене на лаптоп и евентуално смяна на термо паста ?  

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ако знаех, че ще стане такъв спор, нямаше да питам за светлините :santa:

 

Стана една беля с преинсталирането на компютъра ми. някакъв вирус ми е изтрил дузина файлове, включително и някакъв winload файл и не може дори да се разпознае дяла на който ще се инсталира. Дори и да се опитам с буутващ диск с програма за форматиране на дял - и пак не става.

Какво да правя :(

Човек, за последните няколко месеца, да не кажа само в рамките на 1-2, толкова пъти се оплака от вируси и проблеми с компютъра, колкото други не хващат с години. Вземи спри да го ползваш :) Къде се ровиш, какви сайтове посещаваш, че нон стоп проблеми си навличаш на главата не знам?!
Link to comment
Share on other sites

Какво е лечението за тракащ вентилатор на видеокартата? Продухах го отвсякъде, но не помага. С нещо да го смажа?

 

С нов, смазката е временно решение, за няколко дни.

Link to comment
Share on other sites

Какво е лечението за тракащ вентилатор на видеокартата? Продухах го отвсякъде, но не помага. С нещо да го смажа?

 

Принцпино смазването е задължително. Ползвай прилична спрей смазка. Има чудесен и дълготраен ефект върху всички вентилатори по принцип.  

 

Ако обаче е тотално раздрънкан - няма да те спаси. 

Link to comment
Share on other sites

Ако е тотално раздрънкан, спасението е класическият вазелин. На върха на игла или пинсета се нагрява едно топче, докато стане на капка(внимателно) и се капва на оста. Но това е от ден до пладне...Месец, най-много.

 

Ред. Абе що като си пусна торент клиента и почва да ми лагва компа? С BitTorent съм...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Дам, както сте писали в различните случаи различни неща вършат работа. Ама ако самия вентилатор е пътник ... няма спасение,а е смешни 5-10лв обикновено ако не е геймърска картата. Силиконова смазка също върши добра работа ама само ако не е прецакан. А се прецаква, като се чисти рядко ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако торент клиента ти дигне много I/O-то - може и да лагва. Ограничи броя връзки, лимита на скоростта, или смени торент клиента :) Мен лично uTorrent почва да ме дразни, щото далеч не е толкова лек и бРъз, като едно време. Дядото говори за qbittorrent.

Link to comment
Share on other sites

И аз се замислих за него, ма имам да прехвърля към 600гб сийдващи се торенти...Та малко ще го почакам.... По принцип ми е с оптимални настройки, каквито е казал доставчика(Мегалайнян), но въпреки всичко...

Link to comment
Share on other sites

Ред. Абе що като си пусна торент клиента и почва да ми лагва компа? С BitTorent съм...

 

Това е самоубийство бе, Наско. Тоя боклук ти изцежда системата буквално... Погледни от любопитсво как цоца и ще ти стане лошо. Моменталически се отървавай от него и минавай на μTorrent, примерно...

Link to comment
Share on other sites

От Мюторент избягах, Видене. Щото правеше по-големи пишки сигурно даже и от ФлашГет... Спира ме огромното количество торенти за прехвърляне. Но ако се наложи реинкарнация на системата(каквито подозрения имам), със сигурност ще сменя.

 

Ред. Чак пък да изцежда...Само скайп товари 3 пъти повече системата. Да не говорим, като пусна по-тежките неща :)

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...