Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Листа, че имам задължение или ... ?Този лист е само справка за задълженията които излизат в тяхната система.Интересно, че според служителката 2г седят в КАТ и след това се прехвърлят към НАП.За какво прехвърляне говорим, след като трябва да са с изтекла давност?Съмнява ме, да не би по този начин да заобикалят закона за давността.

 

ЕДИТ: Сега прочетох, че се подава молба в НАП за погасяване на задължението по давност.

Мерси за информацията. Аз това не го знаех и си ги плащах като поп. То като включим разходките и разправията вероятно за под 200лв не е ясно дали си струва губенето на време, но все пак е хубаво да се знае.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мерси за информацията. Аз това не го знаех и си ги плащах като поп. То като включим разходките и разправията вероятно за под 200лв не е ясно дали си струва губенето на време, но все пак е хубаво да се знае.

 

Според зависи.Аз го правя единствено, защото ТАЯ ревизорката на документите ми (данъчно облекчение за млади семейства) се държа като ненаа... ку*ка.

Всичките служители в НАП/КАТ са сопнати/дръпнати/серт и не стига, че им плащаш заплатите, ами като трябва да си свършат работата, все едно им бъркаш в г*за.

 

Като пояснение по темата мога да кажа/цитирам:

 

Иначе е напълно правилно, че изтичането на срока погасява правото на иск, а не самите задължения. Ако след изтичането на давностния срок си ги платиш си добре дошъл при данъчните.

Link to comment
Share on other sites

Ммм. миналата година минах за 30лв. преди КАТ.

Не знам дали има увеличение тази година. Има някакъв пункт, в началото на Изгрев, където бил 25лв., но къде точно, така и не разбрах. Мисля, че някъде четох за него.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми IGO 6 за Win 5.CE. Не ползвам навигация и хич не съм в час. Намирам нещо, но не съм сигурен дали е това, пък не е за мен и не искам да рискувам да подведа човека.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко горе - долу вървят годишните технически прегледи на МПС?

Излизаш от Коматево на околовръстното , завиваш надясно към Прослав, и от дясната ти страна ще видиш бензиностанция Транс Кикьов. Зад нея се минават ГТП за 35 кинта.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко горе - долу вървят годишните технически прегледи на МПС?

 

На практика МЕЖДУ 30 и 40 лева според сервиза. Повече от това е нахално. 

Link to comment
Share on other sites

Имам 4 чанти стари гсм-и и се чудя какво да ги правя. Преди време бях мяркал обяви на хора, които изкупуват плаките им, но в момента намирам обяви само за извън Пловдив. Някой да има информация за хора изкупуващи в Пловдив или околията ?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми IGO 6 за Win 5.CE. Не ползвам навигация и хич не съм в час. Намирам нещо, но не съм сигурен дали е това, пък не е за мен и не искам да рискувам да подведа човека.

От доста време има IGo 8. За градски условия е прекрасна навигация, но в момента в който излезеш от асвалтирания междуградски и нещата стават... тегави.

Преди две години заради предоверяване на тази програма се намерих в такава ситуация, че изобщо не знам как оцелях и как съм жив изобщо в този момент.

Link to comment
Share on other sites

И при теб ли се е случвало - "Вземете следващия ляв завой" да е в някъв кър,горски забит път, пешеходна зона с майки с деца? Или е било още по-брутално?

Link to comment
Share on other sites

Той беше на третокласен път, който се оказа горска пътека... Затова винаги правете сверка и с Гугъл мапс. Не се знае какви кретени правят картите за нас в навигациите. Особено по дивите гори и планини... 

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ. Като гениалният ми баджанак, който първият път се наби в Драгоманското блато посред зима, а вторият път щеше да лети от едни чукари в Искърското дефиле, щото видял, че може да се мине "напряко"...Вторият път има късмет да съм с него.

Link to comment
Share on other sites

И при теб ли се е случвало - "Вземете следващия ляв завой" да е в някъв кър,горски забит път, пешеходна зона с майки с деца? Или е било още по-брутално?

Много по-брутално беше!

Тъпата шитня упорито твърди, че между Лилково и Михалково има ПЪТ. Път НЯМА! Има нещо, което три месеца в годината е проходимо за машините на горското и девет месеца, проходимо за ATW-та и кросарки. Ямите по него са дълбоки между метър и два, широчината му е колкото едните гуми на колата да се движат по ръба едно почти отвесно дере, няма място на което да обърнеш, а аз бях с БАНИЧАРКА. Как стигнах жив, цял и с кола в изправност до хижата за да се спусна към Орехово, обяснение и до ден днешен, нямам.

 

П.п. Според местните хижари и планинари, редовно се случвало да ходят да спасяват разни чужденци, жертва на IGo.

 

П.п.2 Видене, картите, които ползваше това недоразумение са именно на Гугъл мапс ;) Ако ти се занимава, попитай сега гугъл мапс-а за този път и си гледай сеир.

Link to comment
Share on other sites

Той беше на третокласен път, който се оказа горска пътека... Затова винаги правете сверка и с Гугъл мапс. Не се знае какви кретени правят картите за нас в навигациите. Особено по дивите гори и планини...

Ами аз първия път се озовах тук Уж от Берковица за Леденика от там се минавало. Да, ама са забравили да кажат, че е само с УАЗ-ка. Беше интересно да направя обратен завой с оня 5 метров ситроен, че от едната страан дерето на реката, от друата някъв дик. Та на заден докато намеря по-широко място и на обратно. Естествено с изключена опция да се ползват третокласни пътища. Според гугъл също е път, та.... беше интересно :)

Втория път беше, коагто реших да мина между Смилян и Рудозем - там беше по-добре, поне имаше чакъл и видях бус да идва отсрещша. От там имам и снимката на табелата за гранична зона :)

3-я път беше в Малко Търново, когато навигацията искаше упорито да ме пркара през запушеняи център. Аз поне езика знам :) и питах, ама след мен дойдоха едни румънци и те с навигация, 4-я път в Гърция - оп насам, оп натам и хоп черен път по едно нанадолнище. Айде обратно и по големия път, та чак след 15 километра се видя истинската отбивка :) :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Не знам... Най-читавото нещо, което съм ползвал по планината беше един Гармин (за Нокиа) с OFRM карта на Геотрейд... Всичко останало според мен е измислици-премислици от Бате Влади.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като карате с навигация и като видите черен път, тип дере с кратери, що се навирате там? Продължавате по белия път или спирате и разглеждате картата. Аз поне така процедирам. Не може да се избегнат всички х♚йни, но пък поне за макадама - избягвайте :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Най - доброто средство за навигация е използването на табелите и най - най - вече сивото вещество, ако има такова. Точно от хората писали по - горе, не съм очаквал такива изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

Най - доброто средство за навигация е използването на табелите и най - най - вече сивото вещество, ако има такова. Точно от хората писали по - горе, не съм очаквал такива изпълнения.

 

За сивото - спор няма, ама за табелите...в онзи Диарбекир, за който говори Гадин, табелите си ги прибират по къщята и им се кланят, все едно са тотеми, оставени от извънземни...ти зарежи тея работи с маркировката там. За магистрали и главни пътища - става, ама за междуселски - заеби. То до нащо море, по стария път, има поне 3 места, на които можеш да объркаш пътя...

Link to comment
Share on other sites

Най - доброто средство за навигация е използването на табелите и най - най - вече сивото вещество, ако има такова. Точно от хората писали по - горе, не съм очаквал такива изпълнения.

 

Според зависи.В непознат град/държава е доста... меко казано трудно.

 

Количка за царевица на пара под наем, някой да знае от къде може да се вземе?Намирам само обяви за продажба, но по-хубавите са по 1000лв+

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Най - доброто средство за навигация е използването на табелите и най - най - вече сивото вещество, ако има такова. Точно от хората писали по - горе, не съм очаквал такива изпълнения.

Последния път търсех табела като се прибирах от Велико Търново. Бях минал Стара Планина вече и карах към Ст. Загора, но табели за Ст. Загора нямаше. Имаше табели за Бургас. Трябвало да карам към Казанлък и малко след това да отбия към някакво село.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...