Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив мога да си купя скакалци? Преди години купувах от един съфорумник, но нито му помня ника, нито телефона.

Идеи?

Мой приятел си ги отглержда у дома. Храни си хамелеоните...мога да го питам дали има в повече?

Link to comment
Share on other sites

Че е той, той е. Че знам, знам - просто трябва да идеш при него  :laughing:

Пак ти казвам. Не е той. Той ме беше препратил към един друг. Стига спами!

 

Мой приятел си ги отглержда у дома. Храни си хамелеоните...мога да го питам дали има в повече?

Ако можеш да го питаш, ще е супер. На мен не ми трябват и много - 3-4 макс.

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да го питаш, ще е супер. На мен не ми трябват и много - 3-4 макс.

 

Пак ти казвам. Не е той. Той ме беше препратил към един друг. Стига спами!

 

Ако можеш да го питаш, ще е супер. На мен не ми трябват и много - 3-4 макс.

Вече не ги отглежда :unhappy: . Каза ми , че на Гладстон зад магазин Штъркел по паважа и после първа или втора в ляво(като завиеш от Гладстон) имало зоомагазин където преди продавали.

Edited by maistor
Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е някакви продукти на Serioux - http://www.serioux.com/products.

За първи път чувам за тази марка. Питам, защото този телефон http://www.emag.bg/mobilen-telefon-serioux-symbiosis-x4-dual-sim-bjal-s60wx4/pd/DHMRVBBBM/ ми привлече вниманието.Доста бюджетно ми се види.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм се занимавал с HDMI изход на лаптоп и свързването му с телевизор, бос съм в тази работа.

Можете ли да ми препоръчате някаква лесна за работа програма и някаква насока като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Принципно не ти трябва програма, ако телевизорът си има хдми вход - само ръгаш, от дистанционното избираш източника и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Значи да разбирам, че е нужен само съответния кабел и той предава на телевизора сигнала, който е на монитора на лаптопа и трябва да търся сигнала от самия телевизор.

-Там е работата, че не е за мен, а ще ме повикат да го оправя и не искам да се срамя в опити да налучкам

Link to comment
Share on other sites

Няма начин да сбъркаш, тъй като буксите са си специални. Това, което може да бъде проблем обаче, е звукът. Което ще рече, че може да се налага да се отвори кутията и да е свърже Digital Audio (S/PDIF) кабел от видеокартата към дъното. И там нещата са стандартни по принцип. Общо взето зависи от това какво има в машината, дали вече е направено и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Няма начин да сбъркаш, тъй като буксите са си специални. Това, което може да бъде проблем обаче, е звукът. Което ще рече, че може да се налага да се отвори кутията и да е свърже Digital Audio (S/PDIF) кабел от видеокартата към дъното. И там нещата са стандартни по принцип. Общо взето зависи от това какво има в машината, дали вече е направено и т.н.

HDMI стандарта поддържа аудио. Няма да му е нужно да отваря кутията, за да го вади от другъде. Само трябва на компютъра да се избере HDMI изхода като основен за системата, за да излиза звука през него.

Link to comment
Share on other sites

Да ти връча едно дъно да му го кажеш? Виден е прав. Поне до някъде. При по-старите системи трябваше да се върже с кабел към видеото, за да може HDMI изхода да пусне и звука. Новите ATI видео карти вече идват с драйвер, който го прави това без кабел, но едно време си беше точно както Виден го казва. А Тончо каза, че е взел някакъв лаптоп май на старо - та нищо чудно при неог да е схемата с допълнителния кабел.

Сега се сетих, че едно време така се връзваше CD със звуковата карта, че да може да плейва аудио дискове :) Ехххх

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

При мен става САМО и ЕДИНСТВЕНО по този начин, който съм описал. Тончо не е казал къде ще прави, каквото ще прави и аз си правя труда да го предупредя. 

Link to comment
Share on other sites

Да ти връча едно дъно да му го кажеш? Виден е прав. Поне до някъде. При по-старите системи трябваше да се върже с кабел към видеото, за да може HDMI изхода да пусне и звука. Новите ATI видео карти вече идват с драйвер, който го прави това без кабел, но едно време си беше точно както Виден го казва. А Тончо каза, че е взел някакъв лаптоп май на старо - та нищо чудно при неог да е схемата с допълнителния кабел.

Сега се сетих, че едно време така се връзваше CD със звуковата карта, че да може да плейва аудио дискове :) Ехххх

Колко стари системи, защото моята видеокарта е от 2008? HDMI от самото начало поддържа и аудио сигнал през същия кабел. Лично не съм срещал случай, в който трябва да се свързват още кабели, за да има звук...

Link to comment
Share on other sites

Абе защо спориш бе, майка му стара! Какво като ТИ не си срещал!?!?!? Моята система е такава! И става въпрос за дъното, не за видеокартата! 

Link to comment
Share on other sites

Колко стари системи, защото моята видеокарта е от 2008? HDMI от самото начало поддържа и аудио сигнал през същия кабел. Лично не съм срещал случай, в който трябва да се свързват още кабели, за да има звук...

Ясно че поддържа аудио през кабела. Въпроса е как аудиото да стигне до видео картата. Все пак нейната функция е да вади картината. Та за да стигне звука до HDMI буксата на видеокартата, преди се връзваше дъното и картата с кабел. Сега ати го правят с драйвер, за нвдиа не знам, не съм се бъзикал с тях скоро.

Link to comment
Share on other sites

Ясно че поддържа аудио през кабела. Въпроса е как аудиото да стигне до видео картата. Все пак нейната функция е да вади картината. Та за да стигне звука до HDMI буксата на видеокартата, преди се връзваше дъното и картата с кабел. Сега ати го правят с драйвер, за нвдиа не знам, не съм се бъзикал с тях скоро.

Това от коя серия? Защото със сигурност знам, че на 4-та серия при nvidia и 5-та при amd го няма този проблем.

Видене, я ми направи една снимка да видя как става тоя номер, че ми стана интересно.

 

@maistor - намерих го мястото и поръчах още във вторник, ама много се мота този човек. Звънях му в сряда, че се бяхме разбрали за тогава, но човекът, който щял му ги носи бил на мач на Ботев... Днес е петък и още няма ни дума, ни вопъл, ни стон. Ама ще чакам, какво да правя...

Link to comment
Share on other sites

От аудио оут на дъното отива кабел към видеото ;) и на 7хил серия нвидия последно видях май таквоз лайно.

 

Уникалната простотия. И 9600гт съм виждал пак така. Имаш картина ама няма звук на hdmi.

Link to comment
Share on other sites

Това от коя серия? Защото със сигурност знам, че на 4-та серия при nvidia и 5-та при amd го няма този проблем.

Видене, я ми направи една снимка да видя как става тоя номер, че ми стана интересно.

 

Младеж, ти верно ли реши, че ще тръгна да отварям кутията, за да показвам?!?!?! Ей ти компонентите:

 

Motherboard Name Asus M2N32-SLI Premium  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Video Adapter NVIDIA GeForce GTS 250  (1 GB)

 

Прави се с ей тоя SPDIF Audio Cable кабел:

 

0900_MED.jpg

 

И примерно изглежда така:

 

HDMI01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Наистина доста странно, но схванах идеята.

Тончо, ако по някаква случайност не изкараш звук, то понякога се налага допълнително да го "пренасочиш" към телевизора през playback devices. Това един едиствен път е ставало при мен с една GTX460. Ако и така не стане - well, you are fucked :) и ще трябва да го правиш като при гусин Рапторски.

 

ПС ако е за лаптоп - няма да стане с ръчкане на допълнителни кабели :)

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...