Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Мирка, това за Врачанския балкан е второто място, дето баджанака щеше да лети.  Целия проблем идва от това, че 80% от хората, каращи на офроуд си оставят джаджите пуснати, за да си правят след това маршрут. Като забравят, че в повечето случаи джаджите си пращат тия данни(ОСОБЕНО Гармин) до кораба-майка и след това има....недоразумения.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Излизаш от Коматево на околовръстното , завиваш надясно към Прослав, и от дясната ти страна ще видиш бензиностанция Транс Кикьов. Зад нея се минават ГТП за 35 кинта.

Миналата седмица, точно на тази бензиностанция минах преглед и цената е 30лв за дизел и бензин, а за газ-бензин е 40лв

Link to comment
Share on other sites

Последния път търсех табела като се прибирах от Велико Търново. Бях минал Стара Планина вече и карах към Ст. Загора, но табели за Ст. Загора нямаше. Имаше табели за Бургас. Трябвало да карам към Казанлък и малко след това да отбия към някакво село.

Не е лоша идея да хвърлиш един поглед на маршрута си преди да минеш по него. Аз така правя. Разглеждам картите. Набелязвам си от къде да мина и така. Ако караш само към крайна точка без да знаеш междинните, няма да ти се получи.
Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица, точно на тази бензиностанция минах преглед и цената е 30лв за дизел и бензин, а за газ-бензин е 40лв

Аз минах прегледа декември,за 3-та поредна година там, винаги е било 35 кинта. Бензин ми е возилото, или са намалили цените, или затова че е джип да е 5 кинта отгоре примерно, ама не ми се вярва :)

Link to comment
Share on other sites

Понеже жената също се зариби да си взема Нексус 5, обаче той няма FM радио, ако се инсталира приложение, ще стане ли или рук? Аз мисля, че няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

От каското не ми уважиха щетата за доверен сервиз и ми предложиха някакво мизерно обезщетение на каса - 85лв.

 

Някой обжалвал ли е, за да ми каже какви са шансовете да се случи нещо различно?

Link to comment
Share on other sites

От каското не ми уважиха щетата за доверен сервиз и ми предложиха някакво мизерно обезщетение на каса - 85лв.

 

Някой обжалвал ли е, за да ми каже какви са шансовете да се случи нещо различно?

В коя компания се е случило това? В самата полица уточнено ли е, че имаш право да ползваш доверен сервиз?
Link to comment
Share on other sites

Лев Инс.

Премията за доверен сервиз е минимум 420лв. Моята е 500лв. Написах доверен сервиз и те вместо да ми върнат възлагателно писмо ми написали, че ще ми изплатят щетата на каса.

Питах жената на какво основание, но тя каза, че било в София решено това и при тях нямало информация.
Даде ми телефон, който не работеше съответно и ме препрати на 3-то позвъняване към някакъв Факс.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Лев Инс.

Добре де, толкова мнения има в този форум относно застрахователите. Всичките препоръчват един и същ: Армеец. От много години всичктие коли са ми при тях и нямам грам проблем. zlobil и той е така. Консултирай се с някой брокер какво можеш да направиш. Те имат доста опит с тях.
Link to comment
Share on other sites

Ами трябваше да действам на момента просто. Затова избрах Лев Инс. Тая година ще ги сменя, но за сега трябва да реша този проблем.
А и вашите коли са с по-висока премия.

Link to comment
Share on other sites

От каското не ми уважиха щетата за доверен сервиз и ми предложиха някакво мизерно обезщетение на каса - 85лв.

 

Някой обжалвал ли е, за да ми каже какви са шансовете да се случи нещо различно?

 

Шансът ти е никакъв. А евентуален спор ще продължи около две години. Аз мислех да споря с ЕвроИнс относно сумата, която ми дадоха за моята щета (с 400 лева под изхарчената от мен), брокерът ми изрично ме посъветва да не се занимавам. Иначе моите коли всичките са в ДЗИ и с тях проблеми нямам досега. 

Link to comment
Share on other sites

2 години? Трябва да получа преразглеждане до 2 седмици по техните условия. Аз няма да ги карам в съд бе Видене. :)

Каква беше обосновката, за да ти дадат по-малко пари за твоята щета?
Премията ти беше ли достатъчна за доверен сервиз?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

2 години? Трябва да получа преразглеждане до 2 седмици по техните условия. Аз няма да ги карам в съд бе Видене. :)

Каква беше обосновката, за да ти дадат по-малко пари за твоята щета?

Премията ти беше ли достатъчна за доверен сервиз?

 

Ще получаваш все едно и също преразглеждане, което ще идва от София. Те НЯМА да си променят становището.

 

При мен нещата бяха други - бях с гражданска на виновния и нямам право на доверени сервизи. Иначе аз ВИНАГИ ползвам тази опция, защото така няма разправии за пари. Попитах защо са толкова малко парите - такава била експертната оценка на "експертите" в София и толкоз. Отсякоха твърдо. Питам аз моя брокер (който е и от най-добрите ми приятели, не е случаен) дали имам шанс да споря и да се жалвам - отговорът беше "Просто забрави, няма никакъв смисъл". На практика ми дадоха пари за частите, които пък ако бяха оригинални, сумата щеше да е тройна. Така че ти си помисли сам - ако искаш пробвай да спориш, но едва ли ще има резултат. НАвремето и аз имах разправии с Лев Инс, пак с гражданска на виновен - едва дадоха пари като за тайландските части, които така и не можахме да напаснем като хората по Мондеото... 

Link to comment
Share on other sites

Никакъв смисъл да спориш, наистина.

Преди години имах щета и точно с ГО на виновния, ми признаха достатъчна сума. Тогава за информация питах моя брокер /Миро от ДЗИ/ дали ако ми дадат малко пари, мога да оспорвам и той ми каза, че мога да си оспорвам колкото си искам, но ефект никакъв. Досега никога не е ме подвеждал и не съм имал никакви проблеми с ДЗИ. Само от един доверен сервиз не съм доволен, но аз си го избрах и там ДЗИ нямаше вина.

Мое мнение е, че доверените за никакъв не стават като цяло или поне аз не съм попадал на такъв, който наистина да си свърши работата.

Link to comment
Share on other sites

Компютъра тотално ме измъчи тия дни.

Не иска и не иска да разпознае хардовете, опитах буквално всичко, дори и с Хайренс буут сд не ги намира, преди ги разчиташе след известно време в търсене на IDE drivers (първия екран с надписите при стартиране), преди изписваше Boot failure insert system disk, но вече и това не тръгва да прави. Оставил съм контролерите на Auto dectеct и пак нищо, на слотовете на които преди се показваха дисковете показва ми червеното съобщение че търси и така до безкрай.

Смених захранването с ново, защото си беше за смяна и пак нищо.

Пробвах да рефлашна биоса и пак нищо.

Знам, че е вирус някакъв и затова не ми засича никакъв хард.

Пусках под линукс среда в Хайренс буут-а и веднъж се появиха и пак изчезнаха.

-Какво да правя, че ми втръсна вече :(

Дъното ми e старa генерация, Biostar n4sie A7 2006-ta

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Компютъра тотално ме измъчи тия дни.

Не иска и не иска да разпознае хардовете, опитах буквално всичко, дори и с Хайренс буут сд не ги намира, преди ги разчиташе след известно време в търсене на IDE drivers (първия екран с надписите при стартиране), преди изписваше Boot failure insert system disk, но вече и това не тръгва да прави. Оставил съм контролерите на Auto dectеct и пак нищо, на слотовете на които преди се показваха дисковете показва ми червеното съобщение че търси и така до безкрай.

Смених захранването с ново, защото си беше за смяна и пак нищо.

Пробвах да рефлашна биоса и пак нищо.

Знам, че е вирус някакъв и затова не ми засича никакъв хард.

Пусках под линукс среда в Хайренс буут-а и веднъж се появиха и пак изчезнаха.

-Какво да правя, че ми втръсна вече :(

Дъното ми e старa генерация, Biostar n4sie A7 2006-ta

 

Това не е вирус.Ако беше така, лайф сд-то на хайренс-а/линукс щеше да ги засече.

За мен е или проблемни/прецакани дискове, кабели на дисковете или си виж дъното за надути кондензатори и т.н.

Link to comment
Share on other sites

И давата ли да са прецакани!

Дори и трети хард взех от фирмата да пробвам и него го намираше в началото и после престана.

Двата кабела които ползвам единия е нов и никой хард не се намира.

Дъното е чисто ново, погледнах го и нямаше подути.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Пффф, за тия застрахователи... Булинс ... при щета в която само 2та фара и предния капак са ми 2 бона нови изплатиха някви смешни 800лв за помляна предница + 1 крив рог на коша... кво да си говорим... ебахти и хората. Аз ни каско ще си нарпавя... ако имаше как и гражданската нямаше да им платя педалите мръсни. ДЗИ, Армеец и моя брокер тва ми каза... ама след дъжд качулка... а преди тва... земи тва , че е най-евтини... и ме караха да транспортирам кола чийто преден капак не може да се отвори да се види дали е пробит радиатора за оглед до техен офис "защото е в движение" ... тва на кола с алуминиев блок на мотора... мани бегай.

Link to comment
Share on other sites

Пффф, за тия застрахователи... Булинс ... при щета в която само 2та фара и предния капак са ми 2 бона нови изплатиха някви смешни 800лв за помляна предница + 1 крив рог на коша... кво да си говорим... ебахти и хората. Аз ни каско ще си нарпавя... ако имаше как и гражданската нямаше да им платя педалите мръсни. ДЗИ, Армеец и моя брокер тва ми каза... ама след дъжд качулка... а преди тва... земи тва , че е най-евтини... и ме караха да транспортирам кола чийто преден капак не може да се отвори да се види дали е пробит радиатора за оглед до техен офис "защото е в движение" ... тва на кола с алуминиев блок на мотора... мани бегай.

Работата на баща ми е тенекиджийство и мисля, че изправянето + частите ще струва около 400-450, да не кажа и с боядисването. То затова и моята кола вече втори месец не може да му се вмести в графика.

-Абе "оторизираните" сервизи и застрахователите са някакъв ужас, никой себеуважаващ се и кадърен майстор няма да работи за друг. Мога да ви говоря много..

Link to comment
Share on other sites

Оу, аз отдавна вече си оправих колата и доста платих сериозно за изправянето на рога - щото с тва шега не бива. Но ще имам предвид, че имаш човек който е в бранша. Ако извършва цялостно боядисване може да ми пуснеш примерно за лека кола колко е боядисването , без тенекеджийска работа, че може би имам клиент за вас (знам, че за различните коли е различна цената, но примерно в някакви граници от-до , пък като дойде момчето на място ще се види каква е цената).

Link to comment
Share on other sites

Баща ми не се занимава с боядисване, а само с тенекията и понякога с окачване.

Боядисването е относително като цена, зависи от съвестта на занаятчията - би трябвало марката и цената на колата да не играе роля на цялостната цена.

-Баща ми имал някакви познати момчета в някакво близко село и ги похвали, че не взимали скъпо и работели съвестно. Ако имаш интерес още сега ще му се обадя и ще ти кажа къде да ходиш.

Link to comment
Share on other sites

И давата ли да са прецакани!

Дори и трети хард взех от фирмата да пробвам и него го намираше в началото и после престана.

Двата кабела които ползвам единия е нов и никой хард не се намира.

Дъното е чисто ново, погледнах го и нямаше подути.

 

Ти само с марката на дъното си отговори на въпроса. За мен по смотани и нелогични дъна от Biostar и Jetway няма. Те са просто уникални. Както работи и започва да го откача. Ей така, без причина. Накрая се оправя и работи неизвестно колко. Имах един случай с Biostar, който след инсталация, изведнъж изключи. После по същия начин не си намираше дисковете, нито оптично устройство. След ресет на биоса се оправяше за неизвестно време и пак така. Накрая го дадох за части на някой.

Виж, ако си пробвал с друго дъно и пак не се виждат, вероятно са отишли дисковете или по-скоро електрониката им. Особено, ако захранването се е бъзикало с волтажите, може и дъното и хардовете да са заминали. Сигурно няма по-голям душманин за дисковете от лошото захранване.

Link to comment
Share on other sites

И давата ли да са прецакани!

Дори и трети хард взех от фирмата да пробвам и него го намираше в началото и после престана.

Двата кабела които ползвам единия е нов и никой хард не се намира.

Дъното е чисто ново, погледнах го и нямаше подути.

 

Кога е спряло да ги намира?Казваш, че дъното е чисто ново, а горе писа че е 2006-та.

За да рабереш дали е от хардовете, моя съвет е: взимаш ги заедно с кабела/лите и ги закачи на друго ПС.Ако там са си ОК, работата е ясна.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, още тогава ми се видя странно как се е задържало толкова време, но ето защо..

Ще видя познат при който мога да занеса дисковете за проба.

Номерата започна да ги прави преди 2 седмици, рестартира се и се започна..

Малко по-рано във темата писах и колега от форума като ми вдя процесите на компа и видя, че някой копал биткойни със свръх мощния ми за времето си Пентиум 4 :) и затова го навързах със вирус някакъв, защото се получи когато триех въпросния процес.

-Дъното е 2006-та година останало от склад, купих го увито в найлон и предпазното му покритие.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...