Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не знам, аз не държа чак толкова много като обем, но 20-30 все си седят и не го усещам грам. А тоя отпадък Битторент след час-два работа ти е удушил рама до капка. Поне така беше, когато го изхвърлих преди няколко години. Отвратителен, изцеждащ ресурса боклук. Какви проблеми ти прави другият - не знам, но със сигурност не ти убива машината.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Скоро даже слагахме qTorrent на един клиент, че се оплакваше от Битторент и uTorrent, че били тежки... нз. Аз си карам с една версия на uTorrent която е без реклами, спрял съм й ъпдейта и тва е.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз не държа чак толкова много като обем, но 20-30 все си седят и не го усещам грам. А тоя отпадък Битторент след час-два работа ти е удушил рама до капка. Поне така беше, когато го изхвърлих преди няколко години. Отвратителен, изцеждащ ресурса боклук. Какви проблеми ти прави другият - не знам, но със сигурност не ти убива машината.

Аз имам 900 сийдващи се торента в utorrent и не мога да го понасям. На моменти просто спира да даунлоудва/ъплоудва каквото и да било и трябва да го изключвам от таск мениджъра, за да се оправи.

 

Пробвах ги и другите, но е още по-зле.

 

Qbittorrent не помня да съм пробвал...

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Спира ме огромното количество торенти за прехвърляне.

Добре де, той utorrenta трябва да си пази някъде торент файловете, които си свалил и сийдваш в момента. Намери папката, вземи си файловете на текущо заредените торенти и след като си настроиш новата програма - папки мапки и т.н, само зареди файловете и ако не си пипал имената на папките, в които по подразбиране се свалят би трябвало да види, че вече има тази папка, да види файловете вътре и само да направи проверка дали са същите. Поне аз така правих няколко пъти при преинсталиране на пц-то. Понеже съм казал да слага торент файловете в подпапка, на мястото където ги свалям, ми седят всичките и с горната процедура става по-лесно от търсенто из тракерите какво съм свалял. Само проверката се бави ако диска е бавен и информацията много, но без това не може.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, това е ясно. Просто е голямо количеството, не искам да бъгне нещо :)

 

Ред. Да, бъгна. Вместо проверка, започна да ми ги сваля отново  :online2long:

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Имам известни подозрения, че ти е повреден NTLDR. Потърси в нета fixntldr.iso, изпечи го на диск и стартирай от него.

Благодаря.

Hiren's boot CD-то има такава опция и пробвах с нея, но не ставаше по каквито и начини да опитвах, Благодаря.

Успях да реша проблема и съм малко радостен в момента. Стана по най-странния и скаран с всякаква логика начин, но това доколкото разбрах е характерно за продуктите на майкрософт.

 

Човек, за последните няколко месеца, да не кажа само в рамките на 1-2, толкова пъти се оплака от вируси и проблеми с компютъра, колкото други не хващат с години. Вземи спри да го ползваш :) Къде се ровиш, какви сайтове посещаваш, че нон стоп проблеми си навличаш на главата не знам?!

Декември месец имах проблеми с дъното, защото изгоря.

Сега имах проблеми с буута и предполагам има връзка с хака който ми е ползвал компютъра за копане на биткойни.

Не помня да съм писал за други проблеми с вируси.

-Ползвам компютъра ми от час, до няколко часа на ден, но мега активно, търся и свалям книги, хаквам програми, търся кракове от сайтове със съмнителен произход и така :).

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

 Айде бе. Така пише в закона или ти си мислиш така? Цитирам ти най - актулната версия на същият този закон. Същият този член не е променян от много години.

 

Точно от същото место го прочетох и аз, и настина пише това което казах нали? Освен че пише и кога се използва.

Защото по закон не са заместител на фаровете и могат да си те глобят така или иначе.

в закона пише че се кара на къси светлини или на допълнителни дневни , нещо такова беше но сега не е закона пред мен да ти го цитирам дусловно

Link to comment
Share on other sites

Добре де, той utorrenta трябва да си пази някъде торент файловете, които си свалил и сийдваш в момента. Намери папката, вземи си файловете на текущо заредените торенти и след като си настроиш новата програма - папки мапки и т.н, само зареди файловете и ако не си пипал имената на папките, в които по подразбиране се свалят би трябвало да види, че вече има тази папка, да види файловете вътре и само да направи проверка дали са същите. Поне аз така правих няколко пъти при преинсталиране на пц-то. Понеже съм казал да слага торент файловете в подпапка, на мястото където ги свалям, ми седят всичките и с горната процедура става по-лесно от търсенто из тракерите какво съм свалял. Само проверката се бави ако диска е бавен и информацията много, но без това не може.

Направи го 900 пъти, pls.

 

Точно от същото место го прочетох и аз, и настина пише това което казах нали? Освен че пише и кога се използва.

в закона пише че се кара на къси светлини или на допълнителни дневни , нещо такова беше но сега не е закона пред мен да ти го цитирам дусловно

 

Да. Допълнителни дневни, но монтирани фабрично. Иначе направо да сложим по един ключодържател с LED диод на огледалата и да го водим "дневна светлина".

Link to comment
Share on other sites

А тоя отпадък Битторент след час-два работа ти е удушил рама до капка. .... Отвратителен, изцеждащ ресурса боклук. Какви проблеми ти прави другият - не знам, но със сигурност не ти убива машината.

 

От Мюторент избягах, Видене. Щото правеше по-големи пишки сигурно даже и от ФлашГет... Спира ме огромното количество торенти за прехвърляне. Но ако се наложи реинкарнация на системата(каквито подозрения имам), със сигурност ще сменя.

 

Ред. Чак пък да изцежда...Само скайп товари 3 пъти повече системата. Да не говорим, като пусна по-тежките неща :)

Абе вие на микровълновата ли работите, че един торент клиент да успее да "изцеди" системата? :lol:

 

Аз преди време инсталирах при майка ми един торент клиент и тръгнах от uTorrent - като видях какви неща се опита да инсталира се отказах. qBitTorrent е open source без говна наслагани в него и който има желание може и сам да си го компилира от sourceforge.net. Флашгет-а китайците го насраха мнооого отдавна, не знам какво е положението, не смея и да погледна. BitTorrent-a май няма почти никаква разлика от uTorrenta. Остава "великия" Vuze с който аз признавам - не мога да се оправя - това толкова сложно са го измислили че няма накъде повече.

Не помня да съм писал за други проблеми с вируси.

-Ползвам компютъра ми от час, до няколко часа на ден, но мега активно, търся и свалям книги, хаквам програми, търся кракове от сайтове със съмнителен произход и така :).

Учудващо малко проблеми имаш значи :lol:

Link to comment
Share on other sites

От Мюторент избягах, Видене. Щото правеше по-големи пишки сигурно даже и от ФлашГет... Спира ме огромното количество торенти за прехвърляне. Но ако се наложи реинкарнация на системата(каквито подозрения имам), със сигурност ще сменя.

 

Ред. Чак пък да изцежда...Само скайп товари 3 пъти повече системата. Да не говорим, като пусна по-тежките неща :)

Добре де, с каква конфигурация си та да ти товари толкова много че да лагва, че и скайпа да ти товари?!?

Link to comment
Share on other sites

Абе вие на микровълновата ли работите, че един торент клиент да успее да "изцеди" системата? :lol:

 

Понеже си много отворен, земи си сложи един Битторент, а? Да видим после микровълновата ти. От по-старите версии, че не знам дали в новите не са коригирали тоя резил. Терабайт рам да имаш, ще го изяде. 

 

Аз от МюТорент нямам оплаквания и не ми е инсталирал нищо допълнително. Мисля че натрапваше някакъв туулбар, който лесно се отказва. Оттам нататък не знам за проблеми. И това с години. Наско обаче явно осъществява мащабна операция и е имал проблеми. При туй положение сменя програмата - логично. 

Link to comment
Share on other sites

Да. Допълнителни дневни, но монтирани фабрично. Иначе направо да сложим по един ключодържател с LED диод на огледалата и да го водим "дневна светлина".

Дразня се когато започнете така, "дай да сложим ключодържател с LED диод на огледалата и готово" Никой не говори за тавива чеки****ски истории.

На Реното съм си сложил дневни светлини вградени точно под фаровете, може да ги видиш на снимките от преди 4страници монтирани са културно и светят доста прилично, дори имат опция като пуснеш мигача и светлината започва да мига оранжево-бало-оранжево-бяло.Някой да не каже сега, че му отвлича вниманието от пътя, та нали мигача е за това да те предупреди, "а не като младите гъзарчета с подарените джипчета, дето даже и незнаята за какво е мигача".

За мен по нищо не се различават от заводски монтираните, с изключение най новите с различни форми.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

 

 

Абе вие на микровълновата ли работите, че един торент клиент да успее да "изцеди" системата? :lol:

 

Аз преди време инсталирах при майка ми един торент клиент и тръгнах от uTorrent - като видях какви неща се опита да инсталира се отказах. qBitTorrent е open source без говна наслагани в него и който има желание може и сам да си го компилира от sourceforge.net. Флашгет-а китайците го насраха мнооого отдавна, не знам какво е положението, не смея и да погледна. BitTorrent-a май няма почти никаква разлика от uTorrenta. Остава "великия" Vuze с който аз признавам - не мога да се оправя - това толкова сложно са го измислили че няма накъде повече.

 

Не работим на микровълнова, но той си товари дисковете. Да не предлагаш да си пусна торентите на SSD-то, че да не товари? :D

 

Vuze работи добре с 5-10 торента. Сложиш ли повече, започва да качва използването на процесора и лагва цялата система, но пък няма проблеми с големи торенти, докато uTorrent преустановява работа ако му добавиш по-голям по размер торент с повече файлове в него, примерно 50ГБ торент с всичките епизоди на даден сериал.

 

@mladenski76: както желаеш. Аз просто казах, че е естетически неприятно според мен и че могат да те глобят, защото ако беше така, както си го написал ти, без определение за тия допълнителни дневни светлини дето ги пише в закона, можеше да се сложи и един LED диод на огледалото и да си караш с "дневни светлини". Иначе аз знам за какви ленти говориш. Ужасни са и мен лично ме разсейват, защото като ги видя, дори и за част от секундата се зачудвам, с какво останалите участници в движението са заслужили да им се натрапва подобно нещо в полезрението. Еле пък тея дето си ги слагат по цялата дължина на решетката на бронята.

Link to comment
Share on other sites

За тези с лентите съм съгласен, ама тези които съм сложил са си допълнителни фарове за дневни светлини с вграден мигач. Еле бакшишите като ги наляпката по няколко реда и то с различна светлина, направо си е цигания.


Аз до скоро бях с уторент, и от 2 месеца съм с това http://www.ilivid.com/ със около 100 и нещо ГБ съм и нямам проблеми, и със уторента нямах, но просто ми излезе банер с предлагане на иливид и сега пробвам него.

Link to comment
Share on other sites

Не работим на микровълнова, но той си товари дисковете. Да не предлагаш да си пусна торентите на SSD-то, че да не товари? :D

Не съм забелязал до момента диска да е видял зор или пък паметта да намалее чак толкова. Или пък скайп да тормози кой знае колко.

Link to comment
Share on other sites

За тези с лентите съм съгласен, ама тези които съм сложил са си допълнителни фарове за дневни светлини с вграден мигач. Еле бакшишите като ги наляпката по няколко реда и то с различна светлина, направо си е цигания.

Аз до скоро бях с уторент, и от 2 месеца съм с това http://www.ilivid.com/ със около 100 и нещо ГБ съм и нямам проблеми, и със уторента нямах, но просто ми излезе банер с предлагане на иливид и сега пробвам него.

 

Ти май не осъзнаваш какво искам да ти кажа... Ако ще и най-страхотните на света да са. Ако в закона пише, че дневните светлини трябва да са фабрични, а те не са - ще те глобят. Автомобилопроизводителите минават сертификации за тия истории и плащат пари.

 

А тоя iLivid дето си го сложил.... Това е един от най-големите енжини за разпространяване на malware/spyware в момента, редом с Conduit.

 

Не съм забелязал до момента диска да е видял зор или пък паметта да намалее чак толкова. Или пък скайп да тормози кой знае колко.\

 

Абе човече, ти четеш ли какво пиша? Колко торента имаш заредени в клиента и колко от тях се сийдват? С колко връзки и с каква скорост?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пичуи, има ли някой от вас, който да разбира от професионални видео камери, че с баща ми сме хвърлили око на една и ми трябват мнения дали си заслужава или не?

 

Ето я въпросната камера - JVC GC-PX100V. Препоръки за други приемам с таван до 2000 лева.

Link to comment
Share on other sites

Ти май не осъзнаваш какво искам да ти кажа... Ако ще и най-страхотните на света да са. Ако в закона пише, че дневните светлини трябва да са фабрични, а те не са - ще те глобят. Автомобилопроизводителите минават сертификации за тия истории и плащат пари.

 

А тоя iLivid дето си го сложил.... Това е един от най-големите енжини за разпространяване на malware/spyware в момента, редом с Conduit.

 

 

Абе човече, ти четеш ли какво пиша? Колко торента имаш заредени в клиента и колко от тях се сийдват? С колко връзки и с каква скорост?

Никъде не пише, че трябда да са "фабрични" ето. ((3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.)

Спирали са ме поне 10 пъти и думичка не са обелвали че не съм на къси светлини или защо съм сложил дневни светлини.

Така че това за фабричните светлини както и за ксеноните си беше мълва на хората, че били забранени.

 

А относно уторента със над 100ГБ съм постоянно сийдващи и повече от 3-3,5ГБ не ми се е товарила рам паметта.

А относно иливид от два месеца съм и съм без антивирусна програма, не съм имал никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Направи го 900 пъти, pls.

 

 

 

Дай акъл, как да се мигрира от един торент клиент към друг по по-бърз начин, Pls

Link to comment
Share on other sites

Никъде не пише, че трябда да са "фабрични" ето. ((3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.)

Спирали са ме поне 10 пъти и думичка не са обелвали че не съм на къси светлини или защо съм сложил дневни светлини.

Така че това за фабричните светлини както и за ксеноните си беше мълва на хората, че били забранени.

 

А относно уторента със над 100ГБ съм постоянно сийдващи и повече от 3-3,5ГБ не ми се е товарила рам паметта.

А относно иливид от два месеца съм и съм без антивирусна програма, не съм имал никакъв проблем.

Правилник за прилагане на закона за движението по пътищата : http://lex.bg/laws/ldoc/-13618687

Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

....

12. по осветителната уредба:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;
б) светлините не са регулирани;
в) не светят дългите, късите, габаритните светлини или стоп-светлините;
г) пътепоказателите не работят;
д) липсват предвидените светлоотразители;
е) недостатъчно осветена е задната табела с регистрационния номер

 

 

 

Нещата са ясно дефинирани. Смяната на халогенните крушки с ксеонови е забранено. Добавянето на нови също е забранено, въпреки че са склонни да приемат дневните светлини ако са с означението, че отговарят на евро стандарта. Поради същата причина е забранено поставянето на неони под купето.

До колко на полицаите им пука за това е съвсем друга тема, тяхното безхаберие не озаконява действието.

 

utorrent - в момента ползва 40 мб рам та нямам оплаквания от него, нямам и 600 активни торента де, повечето са в Q-то да се сийдват. Но наистина се шашка когато му добавиш огромен торент и иска рестарт на апчето.

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Дай акъл, как да се мигрира от един торент клиент към друг по по-бърз начин, Pls

Няма начин. Затова си седиш с този, който си избрал или започваш малко по малко да мигрираш с времето. Спираш да добавяш в стария, започваш само в новия и малко по малко празниш стария.

 

Преместването на 900 торента не е оферта освен ако живота ти не зависи от това.

1. Трябва да запазиш файловете, ако не си го настроил да ги пази при добавянето.

2. Трябва на всеки един файл да му зададеш място за сваляне, което да е идентично с предното, за да си намери предишния даунлоуд.

3. Трябва 900 файла да ги чакаш да се заверят.

 

Само заверката на тия 900 торента ще ти отнеме поне 24 часа, през които хард дисковете полудяват.

 

Не знам каква ще да е тая причина, поради която да трябва да сменям торент клиента и да съм склонен да преживея всичко това.

Link to comment
Share on other sites

А тоя iLivid дето си го сложил.... Това е един от най-големите енжини за разпространяване на malware/spyware в момента, редом с Conduit.

 

 

Аз още като видя някъде "the new generation bla bla" (на каквото и да е) и го отсвирвам като въздух под налягане...

 

 

Абе човече, ти четеш ли какво пиша? Колко торента имаш заредени в клиента и колко от тях се сийдват? С колко връзки и с каква скорост?

Ми не е като да няма, но се сетих 1 нещо - най-много и най-големи торенти имам на synology-то - там са анимациите с всичките серии на том и джери, stargate, star trek и тн. Сигурно над 1тб са, обаче то си е отделно устройство и грам не ме бърка колко се тормози.

 

Т.е. прав си, но положението не е чак пък толкова зле колкото го описваха по-горе - от един скайп да се затлачи машината.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...