Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ми на лаптоп е plug&play ;)

 

edit:от къде мога да си взема led strips като тези.За ебей или китайците,ако да дете линк ще съм много благодарен :)

 

getimage936_xxxlarge.jpg

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ясно че поддържа аудио през кабела. Въпроса е как аудиото да стигне до видео картата. Все пак нейната функция е да вади картината. Та за да стигне звука до HDMI буксата на видеокартата, преди се връзваше дъното и картата с кабел. Сега ати го правят с драйвер, за нвдиа не знам, не съм се бъзикал с тях скоро.

И нВдивия си го правят с драйверче, при това от доста време насам. Аз съм с една GT 430 (която лично съм боднал на дъното) и няма никакъв допълнителен кабеляк.

 

Ми на лаптоп е plug&play ;)

 

edit:от къде мога да си взема led strips като тези.За ебей или китайците,ако да дете линк ще съм много благодарен :)

 

getimage936_xxxlarge.jpg

Къв ти е проблемът да си вземеш от ВикиВат? Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Къв ти е проблемът да си вземеш от ВикиВат?

 

Може и от LEDMARKET там има по-голям избор.

Link to comment
Share on other sites

 

Може и от LEDMARKET там има по-голям избор.

И аз щях да отида при Стилян - значително по-любезен е от гъските във Викиват отделно че има по-голям избор.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз щях да отида при Стилян - значително по-любезен е от гъските във Викиват отделно че има по-голям избор.

 

И много по-големи цени... Друга възможност е и ОМЕГА ЛАЙТ

 

Някой ползва ли т.нар. "топ" матрак? Чудя се дали с такава малка височина оказва някакво влияние на комфорта. За нещо такова говоря:

 

Не бих си дал парите за подобно нещо, освен ако не спя на дървен нар...

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че на нашия матрак годинките започнаха да му личат, т.е. да се усещат. Надявах се да мина "тънко" с нещо подобно, защото нов голям матрак е сериозна инвестиция.

Link to comment
Share on other sites

Имам един проблем с компа от няколко дни.

Показва ми CPU Usage  на 100%, а като пусна антивирусната да сканира и пада на 40%, но като си свърши работата и отново  става на 100.

Какво да правя

 

30ie1yf.jpg

Link to comment
Share on other sites

За начало можеш да сортираш процесите по натоварването на процесора. Така си ги сортирал по използването на паметта и не може да се види кой процес натоварва на 100%. Ако не се види ще ти кажа какво да направиш за да го хванеш.

Link to comment
Share on other sites

Някой ти ползва компютъра за да копае БитКойни. Гениално творение.

Не намирам много информация. Утре мога по детайлно да проверя. Можеш да пробваш ръчно да го махнеш. Влизаш под Safe mode. За целта натискаш доста пъти F8 преди още да ти се зареди Windows-а. Start-Run. Пишеш msconfig. Отиваш на страницата която се води startup(май така беше). И махаш отметката пред програмата. Също така влизаш в Explorer и изтриваш тази папка:

C:\Program Files\pcdata\

Обнови си антивирусната също така. За лека и бърза бих ти препоръчал Panda cloud.

Link to comment
Share on other sites

Изстрел в тъмното: търся си барабанист и басист от Пловдив, на които да им се свири (предимно) авторска рок музика. За предпочитане е да са на 20+, но далеч не е задължително. Не държа и на някакви диви виртуози, стига да е налице сериозно отношение към музиката - другото идва само с времето. Ако някой познава хора ще съм адски благодарен за контакти.

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Някой ти ползва компютъра за да копае БитКойни. Гениално творение.

Не намирам много информация. Утре мога по детайлно да проверя. Можеш да пробваш ръчно да го махнеш. Влизаш под Safe mode. За целта натискаш доста пъти F8 преди още да ти се зареди Windows-а. Start-Run. Пишеш msconfig. Отиваш на страницата която се води startup(май така беше). И махаш отметката пред програмата. Също така влизаш в Explorer и изтриваш тази папка:

C:\Program Files\pcdata\

Обнови си антивирусната също така. За лека и бърза бих ти препоръчал Panda cloud.

 

Здравей, Благодаря за помощта, направих каквото каза - и всичко е ок!!

Щях да отговоря още тогава, но компютъра ми заби, рестартирах го и ЦЕЛИ 2 ДНИ се борих да разкарам един проблем "Error reading disk, press ctrl+alt+del" - вероятно работа на вирус.

Едвам го оправих с един скапан буутващ диск с УИН7 (пробвах да направя на буутващ диск линка със 7-ца който ми препоръча преди време, но се оказа развален файл) и затова отново заложих на него, като още тогава не знаех, че са му сбъгясани опциите за repair и upgrade. Както и да е, всичко е наред - за сега.

 

Благодаря за помощта на Теб и на обичайните заподозрени които винаги се притичват :)

 

-Прилагам още една снимка на отметките които съм махнал и процесите които си вървят, за да се изкажете.

Притесняваме, че този процес ми изписва 90% CPU, а на оборотомера дава 5-10%, има ли някакъв начин да се ограничи този процес или той си е системен.

 

e0ivt5.jpg

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Процеса показва колко % не се използват.

 

3 от 4-те процеса, които си спрял са легитимни. Четвъртия не мога да го видя какъв е. Онзи, на който пише Microsoft Windows като описание.

Link to comment
Share on other sites

Тоя насран Касперски го изхвърли за начало. 

Верно! И кво предлагаш, аваст или нод...все 'доказани' бойци от които ми е писнало да преинсталирам 'защитени' компютри. И по въпроса за омега лайт, ела да ти подаря 20 метра 'качествена' лента тяхна.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Верно! И кво предлагаш, аваст или нод...все 'доказани' бойци от които ми е писнало да преинсталирам 'защитени' компютри.

По - добре да не знаеш каква комбинация от антивирусни и браузъри ползва ;).
Link to comment
Share on other sites

Някак си е безсмислен коментара... На бунак може и през ден да му преинсталираш компютъра, примерно, зад каквото и да е. Тия махленски приказки другаде.

 

ВСИЧКИ продават и качествено и некачествено - като си купил евтин боклук, много е вероятно да съжаляваш после. Да ти покажа аз ако искаш боклуци, купени и от Викиват, и от Квазер, и от Конрад? Приказки под шипковия храст. Като купуваш боклук - поемаш си риска. 

 

ЕДИТ: Такава, която работи безотказно. Иване, не разбираш ли колко са смешни тия опити да ме тролваш? Не ти отива. Малкият Ванчо е класи пред тебе.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...