Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

4 minutes ago, w00x said:

 

Пробвал ли си я дали ти седи добре на ръката?


не съм, но ползвам k380 и предполагам, че е същата…. освен, че e full-size. 
Какво имаш предвид?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Sothbiss said:

Аз имам една психическа граница от 1.6-1.7 макс за gayминг лаптоп, който така или иначе рядко използвам.

Преди години реших на брат да му направя подарък лаптоп. По - точно Alienware... Добре, че поне успях да го взема на американски цени и без ддс и мито.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума.. аз лаптоп все не намирам причина да си взема, много мразя да разнасям големи неща само щото някъде може да ми се наложи да свърша нещо.

В този дух, някой да се похвали с опит с тия инфрачервените клавиатури дето се проектират върху равна повърхност? Такова бих разнасял за ползване с телефона, който като мощност и поне VNC/RDP ми върши работа, и остава само някакъв преносим сгъваем екран, и хептен лаптоп няма да ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Аз точно като Теди дълги години не намирах смисъл да си купя лаптоп. Още повече с напредване на мобилните телефони, за дребни неща винаги мога да си ги свърша с телефона. Въпреки всичко преди 2 години купих на жена ми, понеже и трябва за работа и като пътуваме да работи на него, иначе до ден днешен нямаше и да купя. Просто не ми е особено нужен.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tedy said:

Поне веднъж в живота си ще излезеш ли от грубия и недодялан лош тон и държание и поне да вкараш един, само ЕДИН аргумент в някоя от своите постоянни обиди? Толкова ли не усещаш колко отчайващо отвратително е държанието ти? :blink: :sick

Няма човешко отношение, няма човещина... потресаващо. Такива хора не се променят, това съм забелязал. Даже обикновено последва още повече агресия.

Какво точно имаш за тези 10 месеца, не разбрах.

А да, и вече не купувам евтинджос батерии, постоянно голям брой от тях умират много преждевременно, особено тия от лидл и кауфланд по 3 лв за 8 броя. От стотина такива последните 3-4г. (покрай майка ми едни апарат ги хабеше много) поне 40% само след малко ползване вече бяха под 0.8V. Нямам тези нерви да губя с евтини неща, които са се доказали като пълни боклуци. Но явно циганията ходи по най-различни хора, без значение социалния им статус.


Теди, вземи ме блокрай и не ме чети, преди да съм ти теглил директно майните. Ще си спестим много нерви. Ама много нерви. В момента просто ще стисна зъби да не те напсувам, честно ти го казвам. Гледай си зоба и не мисли за чуждите цигании. На изпроводяк може да попълниш тоя документ

240641323_10223433869812585_7717718520900720994_n.jpg

 

17 hours ago, Sothbiss said:

Баба ви едно време само с безжични мишки е цъкала по лан партита. Лигльовци - жица 4ever! :moon:


:bowdown::bowdown::bowdown:
И да не забравяме как се вади топчето от мишката и се измива със сапун от кирта! 
 

17 hours ago, vikktorpenchev said:


не съм, но ползвам k380 и предполагам, че е същата…. освен, че e full-size. 
Какво имаш предвид?


Ако не ти е удобна на захват мишката ако ще и да е златна няма да си доволен. 
 

14 hours ago, jozo said:

Аз точно като Теди дълги години не намирах смисъл да си купя лаптоп. Още повече с напредване на мобилните телефони, за дребни неща винаги мога да си ги свърша с телефона. Въпреки всичко преди 2 години купих на жена ми, понеже и трябва за работа и като пътуваме да работи на него, иначе до ден днешен нямаше и да купя. Просто не ми е особено нужен.


Именно де - като пътуваш. Като ида 10 дни на морето или в Девин нямам как да се разправям само с телефона... Отделно не може да играеш HEROES 4 или THEME HOSPITAL на телефона. Отделно не можеш от леглото да пишеш у форОма. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

И аз от много години си карам на безжични мишки, Logitech MX Master серията ми е перфектна. 3-ката се свързва с 3 различни устройства и просто си избираш с копченце с кое искаш да я ползваш в момента. А когато отивам в офиса, просто я хвърлям в чантата/раницата, никакви кабели и т.н..

М/у другото, оказва се че MX Anywhere e перфектна за детски ръчички, та приятелката ми получи ъпгрейд към последният модел :)

При клавиатурите обаче нямам претенции да са безжични, вероятно като реша да сменям моите бих взел безжична, но ще е за да намаля жиците по бюрото, не за друго. 

Безжичните мишки стват още по-удобни когато се добавят лаптопи към уравнението, най-досадното нещо за мен е да ми се мота кабела на жицата около лаптопа. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

И аз от много години си карам на безжични мишки, Logitech MX Master серията ми е перфектна. 3-ката се свързва с 3 различни устройства и просто си избираш с копченце с кое искаш да я ползваш в момента. А когато отивам в офиса, просто я хвърлям в чантата/раницата, никакви кабели и т.н..

М/у другото, оказва се че MX Anywhere e перфектна за детски ръчички, та приятелката ми получи ъпгрейд към последният модел :)

При клавиатурите обаче нямам претенции да са безжични, вероятно като реша да сменям моите бих взел безжична, но ще е за да намаля жиците по бюрото, не за друго. 

Безжичните мишки стват още по-удобни когато се добавят лаптопи към уравнението, най-досадното нещо за мен е да ми се мота кабела на жицата около лаптопа. 


Абе то две думи няма колко по-удобни са безжичните устройства във всяко отношение, мисля тук единодушно мразим прахосъбиращи кабели, но като се опре до хардкор гейминг май още не е дошло времето. Иначе и на мен само на село ми е с кабел мишката... Всичко друго е безжично. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, tedy said:

Като стана дума.. аз лаптоп все не намирам причина да си взема, много мразя да разнасям големи неща само щото някъде може да ми се наложи да свърша нещо.

В този дух, някой да се похвали с опит с тия инфрачервените клавиатури дето се проектират върху равна повърхност? Такова бих разнасял за ползване с телефона, който като мощност и поне VNC/RDP ми върши работа, и остава само някакъв преносим сгъваем екран, и хептен лаптоп няма да ми трябва.

Аз пък съм точно на обратното мнение,след първия лаптоп преди доста години,не виждам никаква смислена причина да имам десктоп пц...Лятото съм нонстоп в движение,мятам лаптопа в раницата и газ,по летища автобуси на морета и балкани...В хотелската стая закачаш на телевизора и кеф ти филми кеф ти бг тв.Иначе се бях зарибил по тия прожектиращи клавиатури ама са пълен смях,поне тая дето си бях викнал от Алито.По добре си вземи малка блутуут клавиатура,далеч по-удобно е.

Link to comment
Share on other sites

Клавиатурите ми винаги са жични, специално за тях ми е леко непонятно защо ми е безжична, след като нито се мести при ползване, нито нищо. Изключвам тези, които ги ползват за вид дистанционни и ги взимат на дивана като дистанционни за плеъри и др.

Ок, да няма кабели, ама за един десктоп, една жица... Аз лично на бюрото имам само тази жица, ако изключа зарядното за телефона с навита жица в ъгъла.

 

НЕМО, абсолютно е така. При такъв начин на живот е абсолютно разбираемо, и аз бих си взел. Засега от телефона ми върши работа за нещата, които се налага чат пат, с VNC основно.

Блутут клавиатурка съм имал и я разнасях. Не я понесох, колкото и да е малка, трябва да е поне минимално голяма за комфорт... не издържам да нося каквото и да е с мен :) , затова и часовници не обичам, пълни портфейли с карти, затова плащам само с телефона, и т.н. Иначе ясно, за тия прожекционните, така си и мислех. Няма ли го фийдбека при писане... а и четох, че имат ограничение за скоростта на писане. Може да пробвам все пак някой път някоя, лично.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм винаги с безжична клавиатура. Ей така, за смяна на позата от време на време, обичам да си я взимам в скута, докато копченатискам (без мишка, да).

 

edit: Смених една дума, за да се разбира. :lol:

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, HEMO said:

Аз пък съм точно на обратното мнение,след първия лаптоп преди доста години,не виждам никаква смислена причина да имам десктоп пц...Лятото съм нонстоп в движение,мятам лаптопа в раницата и газ,по летища автобуси на морета и балкани...В хотелската стая закачаш на телевизора и кеф ти филми кеф ти бг тв.Иначе се бях зарибил по тия прожектиращи клавиатури ама са пълен смях,поне тая дето си бях викнал от Алито.По добре си вземи малка блутуут клавиатура,далеч по-удобно е.


Личи си ясно, че никъФ геймър не си :laughing1:
 

5 minutes ago, earache said:

Аз съм винаги с безжична клавиатура. Ей така, за смяна на позата от време на време, обичам да си я взимам в скута, докато копченатискам (без мишка, да).


Надали помня откога точно съм с безжична клавиатура и мишка... Май откакто се появи възможност. Непоносимостта ми към кабелите е страшна... 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, RaptoR said:


Абе то две думи няма колко по-удобни са безжичните устройства във всяко отношение, мисля тук единодушно мразим прахосъбиращи кабели, но като се опре до хардкор гейминг май още не е дошло времето. Иначе и на мен само на село ми е с кабел мишката... Всичко друго е безжично. 

 

Нали ти пратих линк да видиш хардкор про геймърите с какво играят? Ако го беше отворил щеше да видиш, че голяма част използват безжични мишки. Та и това не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, w00x said:

 

Нали ти пратих линк да видиш хардкор про геймърите с какво играят? Ако го беше отворил щеше да видиш, че голяма част използват безжични мишки. Та и това не е проблем.


Нещо съм го пропуснал тоя линк. Но пък и отдавна не съм в крак както едно време с новостите, та нищо чудно вече безжични да покриват изискванията. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

мисля тук единодушно мразим прахосъбиращи кабели

Ми не. Аз не ги мразя. Харесвам си ги. Не ме вкарвайте в такива групички.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Ми не. Аз не ги мразя. Харесвам си ги. Не ме вкарвайте в такива групички.


Ама никви грижи бе, Слакър! Бърши си ги там, подритвай ги, спъвай се.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mIRCata said:

Кое да бърша ? В какво да се спъвам?


В на коча мъдьет'та... Верно ли ще тръгнеш в тая тема да водиш спор за шибани прахосъбирачки? 
 

Link to comment
Share on other sites

И клавиатурата и мишката ми са с кабел.

Направил съм си перфектен (за мен) cable management.

Нищо не се вижда, нищо не събира прах, в нищо не се спъвам и нищо не подритвам.

Link to comment
Share on other sites

И моите на компютъра са кабелни и не смятам да ги сменям. Ва лаптопа съм с безжична Лоджитек, но аз рядко го изпорзвам. Нито ми се събира прах, нито се спъвам в тях. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв човек трябва да си, да се спънеш в кабел на мишка. И как точно си разполагаш нещата, че да може да обикаляш около кабели. Ако не е на мишката, там  ще е поне на мониторите, камера, едно друго. Може да не се случва на хора, а на мисири само, обикалящи да кълват царевица около кутиите :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Не знам какъв човек трябва да си, да се спънеш в кабел на мишка. И как точно си разполагаш нещата, че да може да обикаляш около кабели. Ако не е на мишката, там  ще е поне на мониторите, камера, едно друго. Може да не се случва на хора, а на мисири само, обикалящи да кълват царевица около кутиите :) :) :)


За да се спънеш в кабел на СТАЦИОНАРА си, какъвто и да е, трябва верно да си много зле. Да ми обясняваш как не събирал прах - доооообреТ. Да си тотален слакър, който се пъне да се прави на буквалист - прайслес.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

 

Именно де - като пътуваш. Като ида 10 дни на морето или в Девин нямам как да се разправям само с телефона... Отделно не може да играеш HEROES 4 или THEME HOSPITAL на телефона. Отделно не можеш от леглото да пишеш у форОма. :laughing1:

 

Като съм 10 дни на морето или на Девин се занимавам с други по-интересни работи от това да пиша във форума, камо ли да играя игри. А хей сега баш в леглото от телефона си пиша и лаптопа е на масата.:D Та както казах, не съм имал нужда и сега нямам нужда.

 

Моята клавиатура е безжична Лоджитек на настолния и като се замисля никога не съм и сменял батериите, като хич не помня на колко години е. 5 ги има със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Жорка, то е ясно в хубавата част на деня, че ще нямаш подобни занимания. Явно си спиш през нощта, та не ти е нужен лаптоп. При мен е друго, раздигат ме по никое време, банкови преводи от телефона не мога и не искам да правя например. Говоря за сериозни преводи, не за лиготииите по лев-два-десет. 

Link to comment
Share on other sites

Купил съм си от левчето няколко залепващи се закачалки. Закачалките са залепени на гърба на бюрото ми, в тях са положени кабелните снопове (щото мишка, клавиатура, скенер, два монитора, субвуфер, колони, LAN), които са хванати на няколко места с велкро лента. Въпросната лента май от Квазера я взех. Та така съм решил страховития проблем с кабелите и не се препъвам в кабели и не ми пречат. Лесно се свалят, лесно се монтират. 

За лаптопите - като живеех в София и имах командировки - тогава лаптопа си стана необходимост. Щото - Пловдив - София, командировки - тук, там, нейде. Като се върнах в Пловдив - лаптопа рЕзко стана безполезен и си взех десктоп. Лаптопа от време на време го ползвам като ме карат да ходя до Софийски (или морския) офис, или по почивки. Ако умре някой ден - може би ще си взема нещо по-дребосъчно.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак по моята последна "страст", тоя път последно :) .

3 киловатов инвертор за UPS на климатик. Бяха ми останали два акумулатора (2х75 Ah), и това беше единия вариант да ги оползотворя.

Този инвертор вече има сериен и usb порт за връзка с компютър.

Набързо тест с печка ~760W, за 45 мин волтажа падна до около 23.3V, сигурно би изкарало близо час и половина. Климатик в режим на поддържане предполагам там някъде ще се движи (все се каня да измеря), 18ка.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...