Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

1 hour ago, jozo said:

 

Имаше ли в тая сума и тенекиджийски услуги или само боядисване?

 

Питам понеже в двора сега имам и аз едно Мицукоши, ама има сумай ти ръжда и ще трябва освен боя и кърпене....

Имаше и малко тенекиджийски услуги и леко кърпене включени в цената.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 12/8/2021 at 2:11 AM, Godfather said:

Леново така като гледам са доста "по-железни" от Дел, поне по първи впечатления до този момент. С боклуците на НР дори н искам да ги сравнявам изобщо. Като се сложи и длеч по-добрата цена, избора беше предрешен. Асусите просто ме загубиха с идиотското решение да премахнат уеб камерите (хардуер почти за "жълти стотинки") от топ линията с набузени параметри (при цена на продукта от почти $3,000, махаш хардуер за $30, за да "пестиш" :Facepalm:).

 

On 12/8/2021 at 2:14 AM, w00x said:

3000лв без таксите. Сходно с това, което се продава тук от Acer и HP.

 

On 12/8/2021 at 8:59 AM, Godfather said:

От моя опит и лични впечатления, тия другари са поне две нива под Леново в момента. :)

 

Бих споделил малко по-различни впечатления и констатации по отношение на стабилността. 

Имах възможност за преки наблюдения над: няколко бройки Asus TUF A17 FA706QR-HX004T (има си web-камера :D ), два Acer Nitro 5 AN517-41-R2KQ и един Legion с подобни параметри, но с Ryzen.

Общото между всички е видеокартата 3070 с 8GB RAM и възможно най-тежкото натоварване на хардуера - майнинг.

Единият Acer работи около месец и издъхна. Беше заменен с Legion-а, който впечатлява с 300 ватовото си захранване. На третия ден обаче и Lenovo-то се пресели в отвъдното, та отново беше заменен с Acer, който все още работи.

Асусите обаче, от самото начало си бачкат без никакъв проблем. Единият даже е с почти четири месеца ъптайм и това при температури от 65°C до 72°C

Не съм виждал толкова стабилни и надеждни машини при толкова продължителен и своеобразен стрес-тест, а Legion-ът се "счупи" веднага и от него остана само този спомен 
Legion-Any-Desk.png 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аз ползвах един Asus TUF, но проблема при него беше, че са използвали чаркове от ROG, а пък кутията не е като на ROG. Та без подложка дори и да играя worms пак може да прегрее. Пастата е сменена и не е от нея ;) Сега ще го харизвам на братовчед ми. 

Link to comment
Share on other sites

Аз все още имам един RoG, който си купих 16-та. Зарядното си отиде, вече и батерията. Което не е особена изненада, предвид, че и двете се водят консуматив. Ужасно ме дразни сервизната политика на Азис, че всеки чарк трябва да се поръчва по сериен номер на лаптопа, но е факт, че машинката си бачка без никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, plameni said:

Общото между всички е видеокартата 3070 с 8GB RAM и възможно най-тежкото натоварване на хардуера - майнинг.

На това място вече ме изгуби. Какъв майнинг, какви пет лева. Аз искам първо лаптопа ми да е здрав като сглобка и да не потъва като разтегната пружина на стар креват, когато натискам копчетата (pun intended). В това отношение Acer и HP са почти на дъното с калпавите си пластмасови сглобки. Първото нещо, което усетих при изпробването на тази машина (а във фирмата ми имаме всички възможни модели, за които можеш да се сетиш) е всъщност тоталната липса на флекс, като дори стария ми Дел с карбоново-алуминиев корпус има по-голям флекс от Леновото (при това е само 13''). Не знам от какво е корпуса, но е "железен". Недостатъка е, че тежи повече, но аз съм си добре с този компромис - все пак малко допълнителен фитнес никога не е излишен. Другото, в което ми останаха очите е екрана. Досега не бях попадал на такъв IPS матиран екран справящ се толкова добре с отраженията. Да не говорим за другите предимства - 16:10 ratio и никакво трептене в целия диапазон на яркостта (нещо, при което стария Дел ме подлудяваше при по-тъмните настройки), като HDR-a също е отличен. Що се отнася до евентуални проблеми, в рамките на следващите две години ако стане нещо, изпращам им го обратно и ми връщат нов, та тия единични случаи на "умрял на третия ден" изобщо не ме вълнуват. :lol:

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Godfather said:

На това място вече ме изгуби. Какъв майнинг, какви пет лева.

 

Надявам се не оспорваш, че по отношение стабилност и издръжливост на хардуера при високи натоварвания, майнингът е абсолютно същото, което са торентите за тестване интернет връзката.

Кел файда от 300 ватовото захранване и всички екстри и глезотии, ако електрониката не може да го понесе и умира при стрес тест.

 

16 hours ago, Godfather said:

Що се отнася до евентуални проблеми, в рамките на следващите две години ако стане нещо, изпращам им го обратно и ми връщат нов, та тия единични случаи на "умрял на третия ден" изобщо не ме вълнуват.

Че то и в конкретния случай беше така, но имаше опция да се избере и друг модел/производител със същите параметри. Само че Legion-а се оказа по-лош избор и след като се спомина, отново беше взет Acer.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, plameni said:

 

Надявам се не оспорваш, че по отношение стабилност и издръжливост на хардуера при високи натоварвания, майнингът е абсолютно същото, което са торентите за тестване интернет връзката.

Кел файда от 300 ватовото захранване и всички екстри и глезотии, ако електрониката не може да го понесе и умира при стрес тест.

Оспорвам, че правиш обобщения от един единствен случай, при това в ситуация, която на 99.99% се разминава с изискванията и работната среда на нормален потребител. При положение, че всичко останало като параметри ме отблъсква, как очакваш заради накакъв такъв изолиран случай да си взема лаптоп, който така ще ме нервира по всички останали показатели, че ще трябва да го хвърля през прозореца на втората седмица? Точно преди един месец се спомина един от Асуските ми лаптопи, които бях дал на сина и то точно два-три месеца след като му изтекоха всички видове гаранции. Преди време, когато пък беше все още в гаранция го връщах заради безумно шумен вентилатор. Това обаче не ми дава основание да твърдя, че Асус са боклуци и да ги изключвам от списъка с потенциални модели. Идиотската липса на елементарна уеб камера обаче е нещо, което просто няма как да не ме нервира, ако ще и всичко останало да е железобетон. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Оспорвам, че правиш обобщения от един единствен случай, при това в ситуация, която на 99.99% се разминава с изискванията и работната среда на нормален потребител.

А не, бе. То такова нещо като mobile workstation не съществува на белия свят. Познавам няколко дизайнери и архитекти, които правят изключително тежък рендеринг точно на такъв клас лаптопи. При единият имаше случай с продължителност повече от денонощие.

Обаче за 16:10 съм абсолютно съгласен. Много по-комфортно се работи.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, явно всеки "луд" с номера си :lol: . Аз такива зъбери кошмари сънувам... все едно ще ми изяде пръстите. От доста години карам на нископрофилни, а вече гледам има и такива механични, 2ма приятели са си взели подобни, и ДОРИ за тях им е лееко трудно да преценят дали са (много) по-добри от съответни мембранни. Аз мембранките не смятам да ги сменям докато съм жив, даже текущата която ползвам е на 5г. сигурно, още е почти като нова, даже наскоро си взех резервна същата докато ги има, та сигурно ще умра с нея :D .

 

И тамън сме в темата..

Hikvision DS-2CD2H83G2-IZS. :rolleyes: 8MPx, варифокална. Вече ще виждам ясно колата. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Кошмар, продължил над 2 години и половина, е на път да приключи. Време е да видим малко рахат, да го еба.

Жена ми забременява, месец по-късно единственият ѝ останал родител се разболява от рак, съответно минава на наше гледане за около година в нашата малка панелка. После отиваме ние да го гледаме в неговия апартамент, че е по-голям. След като умира година и 10 месеца след диагнозата, сестра ѝ започва да я съди за имоти, които родителя беше дарил само на жена ми и съответно беше гледан само от нея. За жалост се наложи да ѝ признае запазената част от наследството. Продадоха всичко днес с едно четиристранно споразумение, включващо и мен, а цената е за другата тема.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, earache said:

Кошмар, продължил над 2 години и половина, е на път да приключи. Време е да видим малко рахат, да го еба.

Жена ми забременява, месец по-късно единственият ѝ останал родител се разболява от рак, съответно минава на наше гледане за около година в нашата малка панелка. После отиваме ние да го гледаме в неговия апартамент, че е по-голям. След като умира година и 10 месеца след диагнозата, сестра ѝ започва да я съди за имоти, които родителя беше дарил само на жена ми и съответно беше гледан само от нея. За жалост се наложи да ѝ признае запазената част от наследството. Продадоха всичко днес с едно четиристранно споразумение, включващо и мен, а цената е за другата тема.


Ей така като има гнилоч в семейството - при мене е от 80-те сагата във фамилията. И никога не спира и няма и да спре. Опитваме се на ниво директно цяло поколение да я прескочим, но има неща, които не се забравят. И те и никога в крайна сметка не свършват... 

Link to comment
Share on other sites

I HAVE THE CHILD! 

269699942_10225680315212236_889575382945

 

===============================================

 

Оказа се в крайна сметка, че не липсва частта, а в комплекта погрешно е сложена друга, нямаща нищо общо с него част. Като габарит е същата. Просто невероятно Лего да сгафят така. Реално ако нямах килограми шкарто, не можех да направя бара - точно там под касовия апарат цялата секция увисва без тази тухличка. 

269686500_10225680654820726_516631751400

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Аз си направих един подарък,

писалката е жив та*ак. Ще се опитам да я върна.

IMG_2543.JPG.1172f4545e0f74f8e537a53ece182259.JPG

 

@RaptoR няма как да се разбере, ама тва нещо е огромно. Малко се надцених обаче. Сложничко е. И още не съм стигнал половината стъпки....

IMG_2632.JPG.7e3af844a9d461e7a23dbd1908a54159.JPG

 

Т'ва е unidragon, става за подарък. Дървен е и е адски детайлен. В зависимост от картинката, формата на частите е различна. Подлото е, че пъзелът няма "край" и се нарежда една идея по-трудно от стандартните. Поръчах от официалният им сайт, шипинга е 10-12 лв и дойде за около седмица.

IMG_2631.JPG.25c83550de9711c455dec228de3530a3.JPG

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Викторе, нали не се опитваш да се оплакваш от легото :devil

Иначе тоя пъзъл изглежда голяма работа! 


Обърках темата. 

легото е супер яко. На някой ако му се занимава може са прехвърли поста в фукащата тема. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vikktorpenchev said:


Обърках темата. 

легото е супер яко. На някой ако му се занимава може са прехвърли поста в фукащата тема. 


Абе нищо не си объркал бе! Просто така прозвуча :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

Виж как ти вярвам безусловно. Изобщо не проверих…. 

скде весело посрещане и догодина да има повече пълнеж за тази (с хваленето) тема :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mIRCata said:

Тва онова дето те гледало жално или чисто ново от купените уфсе?


Онова казах беше на малко дете, което ходи само да си го гледа във фермата и повече не сме питали за него. Това е бебе, родено вчера. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Мисир, това не трябваше ли да е в другата тема за мезетата? :lol:


Не - там слагаме мисири, добре запекани и пълнени с ориз. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...