Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

@tedy Принципно най-големия ми проблем са батериите. Че трябва да ги мисля, планирам кога да зареждам и прочее. А кабела толкова да не ми пречи, че не е истина. От 26 години ползвам плъхове с кабел - свикнал съм много отдавна. И по игрите не играя с нулева чувствителност, та да ми трябват три декара площ, да мога да махам с ръце като чобанин. А и дори и да звучи като ония с алуминиевите шапки -  предпочитам да намаля до санитарния минимум излъчвателите вкъщи.
За чаршафа - принципно постоянно размествам нещата по бюрото - мръдна клавиатурата в страни за да сложа таблета да рисувам, правя си някакви записки/драсканици в тетрадката, сложа телефон, сложа някакви други документи, листя и т.н. И при всяко от тези местения - редовно клавиатурата тръгва да мачка, набира, запрята подложката на мишката или просто опира в нея и спира. И това ме дразни. Сигурно за самата мишка ползвам по-малко площ, отколкото ми беше старата подложка, но имам свободата да местя свободно всичко. Скрит бонус се оказва, че доста сериозно заглушава общия шум от писането по механичната ми клавиатура. Отделно не ми се случва докато цъкам нещо изведнъж да "падна" от подложката :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

.

 Тва е 100+ евро. 
аз вземам Едни кутии Пт пепко за 10-20 лв. Тпзи е малко по-специален, ама не като за 200 лв. БТВ има и осветление някъде из амазон. 

Link to comment
Share on other sites

Antares, разбирам. Аз пък ползвам 0.4мм мауспад, който се залепва за бюрото, от Razer. От години съм с такива и съм доволен, и никога не ми е трябвало да размествам - в крайна сметка мишката спрямо (неподвижния) монитора винаги трябва да е на едно и също място, затова не съм изпитвал нужда мишката да е някъде другаде.

За батериите - затова избирам такива със сменяеми АА/ААА. От акумулаторните съм страдал и никога повече, да не казвам голяма дума. Мишката ми е с две АА, но с адаптор ползвам една ААА. С една ААА изкарва 2 месеца! Тотално Ок съм на 2 месеца да я сменя за 5 секунди. И аз мразех често да зареждам или сменям, дори да беше на 3-4 дни веднъж, което беше нетърпимо за мен.

Link to comment
Share on other sites

Абе то и на годината веднъж да е - тоя веднъж като се окаже баш в момента, в който се тепаме с някаква ужасно тегава гад и изведнъж се окажа без мишка - вероятно е да ми чуеш реакцията (независимо в коя част на Пловдив си). Та до там с мита за спокойствието ми :lol: Па да трябва да си смятам кога ще свърши, да си пиша бележки, да правя планове - аре нЕма нужда - наистина не го забелязвам кабела :)

Link to comment
Share on other sites

Малко до николко са хората, на които кабел на мишка не пречи. Т'ва е просто закон. :) Ся, ако други фактори като честота на смяна на батерии е по-критичен, е друго.

Изобщо не правя планове или да я мисля батерията. Няколко дни преди да изключи, започва да свети и мига червения диод и не може да ми спре по средата на нищо. Ако играеш по 30-40 часа без да станеш от стола дори да пикаеш, тогава също бих разбрал :д. Има предостатъчно време човек да смени. Винаги имам до мен пакетче ААА, още повече имам и доста други у-ва, които работят с такива, включително едно вифи дистанционно, без което пък не мога, а то ги яде и по-бързо.

Но всеки си знае, това го казах само за пълнота.

Link to comment
Share on other sites

Чак пък да пречи. дет се вика толкоз години работехме с кабел и ся вече - край, ще се мре, ако не е антенка. Аз пък след почти 15 години безжични мишки(все Лоджитек) си взех последната с кабел. Само ако почна мноооого да пуцам на дестини и да се връткам може 1-2 пъти в седмицата да се случи да дръпна малко кабела. Няма да УмрА.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, tedy said:

Малко до николко са хората, на които кабел на мишка не пречи.

 

Аз пък съм от тия "николко", дето си ги губят, ако не са "на синджир/каишка" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами не, замислете се. Едно време и телефоните бяха с жица всичките преди да напреднат технологиите. Представете си да излезете навън и да сте свързани постоянно с жица. Нямаше мобилни. Или микрофоните, на водещи и т.н. Жицата съвсем обективно пречи на такива неща, винаги е пречела, на електроника, която има някакво движение. Едно време сме нямали избор и за мишките, и за микрофоните, и сме живели според условията.

Това че за някои хора има други фактори и условия да предпочетат жичен вариант за мишка, е точно това - приоритет са им други неща, а НЕ че жицата не им пречи, под някаква форма. Дори да казват, че им е абс. все едно. Затова дадох екстремен пример с телефоните - в офиса и сега се ползват жични телефони по някакви причини, но като има безжични, никой не може да отрече, че е по-удобно да няма жица. До кенефа не можеш да идеш :) .

За губенето на безжичната мишка.. еми, няма идеални неща :) . За мен единствения минус може да е да падне от бюрото. Но с жица също има опасности при падане. Това да им е кусура. Досега не ми е падала, на 20г. веднъж да падне, това че е безжична надделява светлинни години над известния риск 1 на милиард да ми падне - ше си взема нова, кво.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм имал проблем с жицата на мишката, докато съм играел. Триенето в деск пада ми е задържало движенията понякога, а това е проблем, когато играеш мултиплейър FPS.

Сега съм с безжична от година и половина, и съм много доволен. Виждам как може да е по-удобна от жичната. В началото ми беше малко по-тежка, но свикнах.  Батерия сменям, когато ми излезе нотификейшъна за това, че батерията е на 40%. Просто я включвам на кабела като се сетя и това е. Ако не играя, мога да си я ползвам и жична за няколко часа.

 

Като цяло, не бих се върнал на жична мишка. Нямам нищо против тях съответно, тъй като доста години бях с жична, но лично за мен безжичната е по-удобна.
Плюс е, че мога да я взема да я изчистя по-лесно, отколкото ако е закачена за кабел. Също ако ми се наложи да раздигам нещата от бюрото, мишката е лесно подвижна и не трябва да я провесвам.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно.

Абе разбирам, че като всяко нещо, и тук има предимства и недостатъци, и че недостатъците на безжичната мишка може да надделяват конкретно за даден човек - все пак по-тежка (а някои хора са силно чувствителни към масата), на определен период трябва минимална грижа да има за смяна на батерия или зареждане, в по-старите има разни проблеми с лаг или заспиване и други интерференции. И общо взето с това се изчерпват смислените доводи. Технологиите се развиват и не са статични, затова с времето някои неща се изменят и могат да променят везните.

Аз карам на твърди падове и с метални крачета, което прави движението пределно мазно и тежестта на мишката почти не ми оказва влияние (с една ААА е около 101 грама), дори масата при движение не ми е никакъв проблем, съответно импулса и колко бързо мога да я ускоря или спра. И след като безжичната връзка на практика вече над 2 години се доказа като абсолютно безукорна, всичко е идеално.

Link to comment
Share on other sites

Да не би да съм пропуснал някой ъпдейт или добре помня, че като стане въпрос за про гейминг безжични мишки дори не се коментират? 
Пеше, по принцип толкова рядко се налага да се зареждат мишките, че просто не е нужно ни планиране, ни дявол. Ако пък имаш съмнения и чак толкова дебнеш все може да я включиш преди лягане. Моята откак я купих съм я зареждал мисля 2 или 3 пъти. 
Просто като я видях само и не устоях

https://www.emag.bg/bezzhichna-mishka-logitech-mx-master-3-grafiteno-cherno-910-005694/pd/DQKJH6BBM/?ref=fam#Graphite

Link to comment
Share on other sites

По принцип да, ама като си хилър и ти падне батерията на мишката е кофти тръпка. В wow ми се случи един път.  Добре, че имах 1 батерия под ръка и смених бързо :)

Link to comment
Share on other sites

А логитек приключих с тях след като за МХ дадох някви към 200 лв и излезе, че тая педерестатия кара към седмица с едно зареждане, ама ако я ползваш по 4-6 часа на ден умерено. С други думи седеше закачена на зареждащи кабел през 2 3 ден. Сега съм с един рейзър, с някви инфраред прекъсвачи вместо механични. Държи се, кабела е ок

Link to comment
Share on other sites

Аз на едни много уискита навремето помлях MX Revolution в стената. Но проблемите реално си идват от потребителя, не от устройството.  Тази сега има индикация като почне да пада. Не ми е създавала никакви проблеми и е все едно едно цяло с ръката ми. Но ако някой ще играе на вързано - безжични мишки ньет. 

Link to comment
Share on other sites

Мирцата, и аз съм минал през лоджитеци по 200 лв :) .

Да, тогава караха по 4-6 дни с едно зареждане, тогава даже нямаше динамично закачане на жица и да я ползваш докато се зарежда - не, на стойката и 2-3 часа стои там и е неизползваема!

Лоджитек с новите им G модели са съвсем друга бира, както ти казах, поне тия с алкални батерии, с две АА кара 8-9 месеца. С една - около 4. С една ААА - 2 месеца. Затова избирам такива с алкални.

Другите също доколкото чувам карат повече.

Та, вече освен тежестта ако е критична за някого, няма никакви проблеми с lightspeed връзката, нито веднъж не съм усетил лаг или засичане от интерференции.

 

PS. Що се отнася до безжичните за геймене - ся.. не знам на реални състезания дали се ползват безжични, но технологията толкова напредна в безжичната връзка, че мисля че се ползва и там, връзката на практика е като жична. Много съм чувствителен, и макар не про геймър или някакъв, но много съм наблюдавал и взирал, и сравнявал. Не съм усетил Никакъв лаг или проблем, за разлика от предишни поколения безжични мишки. Гледал съм видеа на разни геймъри, казват същото - просто вече е възможно да се ползват и за про геймене. Но не съм се интересувал специално кои геймъри какво ползват, за мен е достатъчно че е абсолютно безлагаво и добре, даже имам жични мишки наоколо, с тях като че ли чувствам повече лаг чат пат :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

По принцип да, ама като си хилър и ти падне батерията на мишката е кофти тръпка. В wow ми се случи един път.  Добре, че имах 1 батерия под ръка и смених бързо :)

Кое му е кофтито на тръпката? Ако мишока не е bluetooth (което всъщност е задължително за гейминг мишка), като ти падне батерията просто бучиш кабела и става мишок с кабел за кратко, докато се зареди отново. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Кое му е кофтито на тръпката? Ако мишока не е bluetooth (което всъщност е задължително за гейминг мишка), като ти падне батерията просто бучиш кабела и става мишок с кабел за кратко, докато се зареди отново. :)


Абсолютно - моята на практика е като телефон, който зареждам през няколко месеца. Отделно пък ползвам кабела да си зареждам телефона :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Такива чак геймъри ли сте, по 10-15 часа на ден играене, 7 дни в седмицата... :)  че толкова да не се намери време 5-10 секунди да се смени батерията, защото започва да предупреждава 2-3 дни преди да издъхне изцяло. А дали ще сменя за 10 сек или ще пъхвам и после махам кабел, е почти все едно, даже моя вариант (без възможност за жица) е по-добре - сменям бат-а и готово, докато в противен случай трябва да я ползвам като жична за 1-2-3 часа, което би ме дразнило, колкото и рядко да е, ама айде, да кажем ако е веднъж на 10 месеца, не е проблем. Каква е тая презареждаема мишка, която се включва на заряд с кабел веднъж-два пъти в годината....

Link to comment
Share on other sites

Много ги обичам тия приказки с "веднъж на 10 месеца". MY ASS е краткият ми отговор. А да се сменят батерии е досадно, но поне при клавиатурите си е май още наложително. Аз държа втората си машина на такива и постояно доизносва батериите от играчките на децата. Проблем е, че евтинджос батериите от Метро колкото и да са практични - ако ги забравиш бая време се разтичат. А при мен всичко минава на цикли - първо през големите консуматори и най-накрая стига до мишка и клавиатура на втора машина... 
С две деца и толкова играчки си е фабрика за батерии у нас. Отделно ароматизатори и прочее... 

Link to comment
Share on other sites

Поне веднъж в живота си ще излезеш ли от грубия и недодялан лош тон и държание и поне да вкараш един, само ЕДИН аргумент в някоя от своите постоянни обиди? Толкова ли не усещаш колко отчайващо отвратително е държанието ти? :blink: :sick

Няма човешко отношение, няма човещина... потресаващо. Такива хора не се променят, това съм забелязал. Даже обикновено последва още повече агресия.

Какво точно имаш за тези 10 месеца, не разбрах.

А да, и вече не купувам евтинджос батерии, постоянно голям брой от тях умират много преждевременно, особено тия от лидл и кауфланд по 3 лв за 8 броя. От стотина такива последните 3-4г. (покрай майка ми едни апарат ги хабеше много) поне 40% само след малко ползване вече бяха под 0.8V. Нямам тези нерви да губя с евтини неща, които са се доказали като пълни боклуци. Но явно циганията ходи по най-различни хора, без значение социалния им статус.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Кое му е кофтито на тръпката? Ако мишока не е bluetooth (което всъщност е задължително за гейминг мишка), като ти падне батерията просто бучиш кабела и става мишок с кабел за кратко, докато се зареди отново. :)

Писах, трябваше да търся батерия да сменя => не е била с кабел. Ми кофти е, като цялото парти умре заради теб, щото не може да ги държиш живи. Помня, че беше на Лоджитек. Най-добрата която съм имал от техните. Изкарах с нея сигурно повече от 8 години, докато гумата под палеца не се скъса и продупчи. След това взех другата за 200-на лева, която приключи марката за мен.

Едит

Сега като се замисля, и клавиатурата се върнах на кабел, след като много време карах с разни безжични. Та върнах се назад и с двете периферии към кабелите

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Да не би да съм пропуснал някой ъпдейт или добре помня, че като стане въпрос за про гейминг безжични мишки дори не се коментират? 

 

https://prosettings.net/overwatch-pro-settings-gear-list/

 

-------------------------------

 

Аз наистина не разбирам защо е проблем да се сложи мишката на кабел през нощта, когато излезе съобщението, че батерията е на 20-30-40%. И тъй като аз често забравям, ми се налага да я ползвам на кабел на следващия ден за 1-2 часа, докато батерията се зареди.

 

Изобщо не споменаваме мишките, които се зареждат на док (където може да я оставяте всяка вечер след ползване) и тези, които се зареждат безжично от мауспада, докато я ползвате.

 

Единственият аргумент ЗА мишките на кабел към този момент е тежестта. Всичко друго е или едно и също, или в полза на безжичните мишки.

Link to comment
Share on other sites

Баба ви едно време само с безжични мишки е цъкала по лан партита. Лигльовци - жица 4ever! :moon:

 

2 hours ago, Godfather said:

Ванка, това е в канадски тугрици, барабар с ДДСто. Само да спомена, че желязото върви с 3070 карта на Емвдивия, за разлика от Макбука, който с подобни параметри идва с още хилядарка отгоре. :)

Честито. И аз ги гледах у българско 3060 и 3070, ама много пари, да го е*а. Най-евтините лаптопи с 3060 започваха от 2.4 лева нагоре, а 3070 - 3+++ бинки. Аз имам една психическа граница от 1.6-1.7 макс за gayминг лаптоп, който така или иначе рядко използвам.

Затова си начесах крастата с 3050 - скромно, но от сърце :shy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...