Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Между другото, като се наложи да сменя накладките на Инсигнията, излезе, че бастуните в Германия, като те са ги сменяли предния път, са сложили спирачен апарат от бензин. Доколкото разбрах, там не сменят само накладките,  ами целия апарат и слагали квото има в момента. Та така моята кола се указа с накладки дето са по каталог за бензиновите. Добре, че човека от който взимам частите е приятел с тъста, та проблеми с връщане и подмяна не прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 hours ago, Ferante said:

Честито за колицата. Съседите ни карат същата с дизелов агрегат и им служи безпроблемно. 
 

И ще се радваме да споделиш на какво ниво е сервиза на Порше Пловдив. :)

Не съм ходил в Порше, не мисля и да ходя някога хахах.

Имам си човек в Сопот, който е много вещ и ни поддържа 3 коли. На сестра ми CR-Vто 2018 също го поддържаме при него.  

Купих си туулче за диагностика на 80% е като VCDS(VAG-COM) диагностиката, та си проверих всичко по колата и се оказа, че Keyless entry-то не ми работи, заради преебан сензор в едната врата. 50лв от olx с ъпдейтнатит сензор, смяната е за 10-15 мин и ще я направя сам :) 

 

Смяна на масло и всички филтри(въздушен, климатик, маслен) ми излезна 234лв. Маслото на колата не е сменяно от 2 години и сложих bardahl, Но си поръчах Ravenol VST от ato24.de, което излезна 150лв за 7 литра :D 

Наложи се смяна на 2 носача, по 150лв единия. Оказа се, че тия аудита са с алуминиеви спирачни апарати, но със стоманена пробка и става един цирк неземен като трябва да се сменя спирачна течност.  

 

 

Аз знам за случаи на форд фиестите на Bella, Как уж пишат, че сменят маслото, а всъщност не го сменят :D

 

edit: В официалните сервизи се налива пълна боза от едни варели, щото така са най на сметка :)  В Бултрако наливаха и на новите коли 5-40 по едно време :D Та колата ти рано или късно почва да умирга. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kotora said:

Не съм ходил в Порше, не мисля и да ходя някога хахах.

Имам си човек в Сопот, който е много вещ и ни поддържа 3 коли. На сестра ми CR-Vто 2018 също го поддържаме при него.  

Купих си туулче за диагностика на 80% е като VCDS(VAG-COM) диагностиката, та си проверих всичко по колата и се оказа, че Keyless entry-то не ми работи, заради преебан сензор в едната врата. 50лв от olx с ъпдейтнатит сензор, смяната е за 10-15 мин и ще я направя сам :) 

 

Тия сензори са проблемни на всички Аудита, които ги имат. Те са еднакви от около 2006-та година насам и са по всички модели от A4 до A8.
Един приятел ги продава в ОЛХ.

Link to comment
Share on other sites

Ползваме

54 minutes ago, kotora said:

Не съм ходил в Порше, не мисля и да ходя някога хахах.

Ползвали сме с години услугите на тяхните сервизни центрове (конкретно за този в Пловдив нямам впечатления) и твърдо мога да заявя, че цените им са народни, а качеството и бързината на услугата е от най-доброто, което сме получавали. Общи взето, знаят как да си ценят клиентите и тяхното време. 

 

Тъй, че не ги отписвай преждевременно. :)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, w00x said:

 

Тия сензори са проблемни на всички Аудита, които ги имат. Те са еднакви от около 2006-та година насам и са по всички модели от A4 до A8.
Един приятел ги продава в ОЛХ.

Точно от Пловдив поръчах вчера такъв сензор. 

Дебилна история е малко, ама кот такоа. Има ревизирана версия, която уж трябва да е по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

Ползваме

Ползвали сме с години услугите на тяхните сервизни центрове (конкретно за този в Пловдив нямам впечатления) и твърдо мога да заявя, че цените им са народни, а качеството и бързината на услугата е от най-доброто, което сме получавали. Общи взето, знаят как да си ценят клиентите и тяхното време. 

 

Тъй, че не ги отписвай преждевременно. :)


Това да го видя трудно ще го повярвам!!! Я дефинирай кои цени имаш за "народни" 

Link to comment
Share on other sites

В конкретния случай при нас, филтр с масло (нямам идея колко литра) е около 400лв, като в цената е включено и комплектно чистене и профилактика. 
 

Миналата година коментирахме с приятел в Пловдив, който има подобен автомобил, че смяната в квартален сервиз е била горе-долу същата. 

 

Link to comment
Share on other sites

Интересен факт е, че до изтичане на гаранцията не се е налагало да се подменя нищо освен редовните консумативи - около 150 000 км.

Link to comment
Share on other sites

Късметлия :D. При нас се налагаше да ползваме гаранцията поне веднъж годишно… даже ни минаха мисли по едно време да им върнем автомобила и да искаме друг. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Как бе, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си купуваш кола сглобена в сряда! Ама не всяка сряда, а през седмица в сряда, щото в другите две почиват.... :lol:


cD4hGlF.png

 

:laughing1::laughing1::laughing1::laughing1::laughing1::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Danzki said:

Значи има значение дали е сглобена в петък или друг ден от седмицата. :D

Ами те са дефектирали компоненти, които нямат нищо общо със сглобката. Например, подгрявката на седалките си замина и трябваше да се смени електрониката. Или пък дефект в окачването и трябваше да подменят амортисьорите.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

 Или пък дефект в окачването и трябваше да подменят амортисьорите.


Дали си проверил колко струва това? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Danzki said:

7 литра масло с маслен филтър и смяната, но без въздушен, че  той се сменял на 60000 - 850 лева. Доста народно :D

7 литра масло, 150лв, филтрите да са 80-100лв пак не прави 850 :D 

И те така те :) 

 

Ако е била гаранционна за жалост няма бягане от тия цени. За това и се отказах от чисто нова кола на лизинг, защото е малоумно. 
Сестра ми така си взеха CR-V От канада за 40000лв, тука почват от 63000 и няма бягане от убавците в Бултрако :D

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама според европейското законодателство, гаранцията не отпада ако маслото на автомобилът е сменено в различен сервиз от този на марката. Имам познати, които попадат в тази категория и не са имали проблем с гаранцията. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ferante said:

Не че нещо, ама според европейското законодателство, гаранцията не отпада ако маслото на автомобилът е сменено в различен сервиз от този на марката. Имам познати, които попадат в тази категория и не са имали проблем с гаранцията. 


При нас отпада и още как! А си пипнал колата накъде извън техен сервиз и си аут. Моите добре че бяха разбрани и ми позволиха да си инсталирам уилвателя и касата, но само след последващо одобрение от тях и ме задължиха да е отделно и с директен предпазител на плюса на акумулатора. 
Да не почвам да разправям, че гаранцията е едно такова хвърчащо понятие. През годините за каквото и да питам се оказваше, че не се покрива от гаранцията. Накрая побеснях и директно ги питах дали поне двигателят се включва в гаранцията..... 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ferante said:

От коя година и с кой производител е този печален опит?


Ами минаха години, както се казва, но нещата почти грам не са мръднали. И не става въпрос за производител, а за дистрибутор - в случая Еуратек и Стефанов. Най-вероятно важи за всички. В гаранционния период а те пипнат някъде другаде - чал на гаранцията. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От доста години го чаках този хардуер и най-накрая намерих перфектния продукт - Remarkable 2: мощен 10.3'' e-ink таблет с дебелина само 4.7 милиметра (претендират, че е най-тънкия в света и сигурно е така), перфектна поддръжка на ръчно писане/рисуване и разнообразие от софтуерни възможности. Най-накрая ще имам едно устройство, на което ще мога да си чета всичката документация във всякакъв формат, да си правя всевъзможни бележки ръчно върху произволни документи, както и да презентирам с white board всякакви щуротии и без това да ти избожда очите, като при стандартен LCD таблет. Евала на тия пичове от Норвегия, машината е просто жеУЕзна! :bowdown:

remarkable2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...