Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

2 hours ago, w00x said:

Тия термоси не са ли просто някакъв Китайски термос, върху който са си сложили логото? :D Както е при повечето такива мърчъндайзи. Надали имат отделна линия, на която правят свой личен модел термоси.

 

За подложки мога да препоръчам да погледнете и Drop. Имат колаборации и има добри модели. На мен са ми много големи. Имам 30см място на дълбочина, а повечето са по 40, но ако нямате такива изисквания, може да си харесате нещо.

Естествено, че са китайски, ти какви очакваш да бъдат дори марковите такива? Просто Лайнъс и екипа му, който вече сигурно наброява към 50 души имат доста натрупан опит в подбора на контрактори и съответно качеството на продукцията. Иначе ако гледаш само цената, очевидно на същата ще можеш да вземеш и разни "маркови" боклуци, пак правени в Китай, но все пак идеята е, че по този начин помагаш на дребния местен бизнес срещу големите корпорации. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Godfather said:

Естествено, че са китайски, ти какви очакваш да бъдат дори марковите такива? Просто Лайнъс и екипа му, който вече сигурно наброява към 50 души имат доста натрупан опит в подбора на контрактори и съответно качеството на продукцията. Иначе ако гледаш само цената, очевидно на същата ще можеш да вземеш и разни "маркови" боклуци, пак правени в Китай, но все пак идеята е, че по този начин помагаш на дребния местен бизнес срещу големите корпорации. :)

 

Идеята ми беше, че вероятно мога да отворя АлиЕкспрес и да намеря същия термос без бранд.
Просто задавах въпрос, защото така ги похвалихте, сякаш са изкарали патент някакъв. :) Интересно ми стана.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Идеята ми беше, че вероятно мога да отворя АлиЕкспрес и да намеря същия термос без бранд.
Просто задавах въпрос, защото така ги похвалихте, сякаш са изкарали патент някакъв. :) Интересно ми стана.

Може, ама с вероятност 1-2%. В останалите 98% ще попаднеш на някакъв боклук в по-голяма или по-малка степен, пък и както вече казах, идеята е да се подпомага местния дребен бизнес, та поне аз затова ги купувам тия неща, не че са нещо уникално.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

 

Идеята ми беше, че вероятно мога да отворя АлиЕкспрес и да намеря същия термос без бранд.
Просто задавах въпрос, защото така ги похвалихте, сякаш са изкарали патент някакъв. :) Интересно ми стана.

Имам няколко термосчета, включително и на наща фирма, и повечето дори фейлват като термоси. А тяхното си върши работата

От друга страна ми харесва принта им, не е само лого и са интересни. Самото качество на принта също ми харесва. 

 

image.png.894d9b10b3ccad07bb8c2c134cbcdb43.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

От днес хейта ми по адрес на въйфоните ще е базиран на лични впечатления :]]


Кажи ми моля те, че е фирмен и не си давал пари за тоя боклук

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

т.е. вече няма да има такъв ;)

 

Не точно. :D

 

55 minutes ago, RaptoR said:


Кажи ми моля те, че е фирмен и не си давал пари за тоя боклук

 

Е, боклук със сигурност не е.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Е, боклук със сигурност не е.

 

Ако прескочим изработката и материалите - ТОТАЛЕН боклук. Дали още висят на палатки слабоумните да го чакат? Че до такава степен ми е изчезнала цялата тая фирма от радара, че нищо не съм чул от 2 години. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

От днес хейта ми по адрес на въйфоните ще е базиран на лични впечатления :]]

 

Честито! 

Миналата година се сдобих с 12 и не е чак такова дърво. Трябваше ми все пак месец да свикна с някои ограничения. Но жестовете са много удобни.

 

Жалко е, че живеем на място, където поокуппката на телефон над 1500 лв е life event.

Не си мисли, че не го споделих навсякъде :D

Link to comment
Share on other sites

След няколко месеца тичане насам натам, днес приключих с по-голямата част от задачката наречена "нова къща":)

От 8ми живеем в новата ни къща, а днес предадох ключовете от старата къщата, на новите и собственици. :)

А тепърва ме очаква ходене по магазини за още лампи, огледала, дивани и т.н.. :D 

 

image.thumb.png.216e0026b3c246165833b19d1d8aaf55.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Да сте живи и здрави, Ясене! 
И все пак - като гледам така - поне 3 семейства бежанци мое настаниш на единия етаж! :laughing1:

Мерси Мерси :D

Бежанците са убедени, че в Германия всеки го чака по една такава, че и ключовете за нова Е класа.:lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Бежанците са убедени, че в Германия всеки го чака по една такава, че и ключовете за нова Е класа.:lol:


И някак си без да го очакват има цяла армия от такива като тебе дето скачат на амбразурата за тях, за обратните, за тотално дефектните... 
Подочух, макар и да прекарвам прекрасна седмица на село в божествено уединение и спокойствие, че Ертупан натирил И немскиот посланик. Викам си начи, Ясене, от'си не прибЕре и къмто 9 милиона ръждава сган от немско докато го изпраща...
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

След няколко месеца тичане насам натам, днес приключих с по-голямата част от задачката наречена "нова къща":)

От 8ми живеем в новата ни къща, а днес предадох ключовете от старата къщата, на новите и собственици. :)

А тепърва ме очаква ходене по магазини за още лампи, огледала, дивани и т.н.. :D

Честито! Страхотно изглежда! Със здраве да си я подредите както ви харесва! :thumbsup:

 

 

2 hours ago, RaptoR said:

И все пак - като гледам така - поне 3 семейства бежанци мое настаниш на единия етаж! :laughing1:

Отново надминаваш собствената си мисирщина! Ама да те открехна, че не е необходимо да си толкова упорит, защото за всички е ясно, че няма кой да те конкурира в тази дисциплина! :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Отново надминаваш собствената си мисирщина! Ама да те открехна, че не е необходимо да си толкова упорит, защото за всички е ясно, че няма кой да те конкурира в тази дисциплина! :Facepalm::lol:


Пак се насираш кат се пробваш да пърдиш..... Ееееееей пусто няма спиране. Председателят на вселенския мисирски съвет пак наакан - единствено Криско те минава таа вечер, да знаеш.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Честито! Страхотно изглежда! Със здраве да си я подредите както ви харесва! :thumbsup:

 

Благодаря :)))

13 hours ago, RaptoR said:

за тях, за обратните, за тотално дефектните... 

Изненадвам се, че не виждам и копченатискачите в този списък :lol: 

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2021 at 3:26 PM, Antares said:

От днес хейта ми по адрес на въйфоните ще е базиран на лични впечатления :]]


246631764_10225604874656421_749252285970

 

Не виждам кой модел е ама аз от известно време ползвам за втори телефон един малък SE2 и нещо почна притеснително много да ми допада...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEMO said:

 

Не виждам кой модел е ама аз от известно време ползвам за втори телефон един малък SE2 и нещо почна притеснително много да ми допада...

Базова 13-ка. Определено много ми допада телефона. Има неща, дето ме дразнят, но са малко на фона на старанието да е удобен. Батерията е впечатляваща!

Link to comment
Share on other sites

Резервираност за телевизията и "интернета" на нашите.

Май вече избягвам обикновените UPS-и и взимам отделно инвертори (с UPS функция и мощна зареждачка) и акумулатори каквито искам като амперчасове за дълга автономност, и поне имам чиста синусоида, и май ми излиза и по-евтино.

С тия 2х26Ah държи около 4 часа нужните в случая около 120 вата при теста, а това ще са телевизор и 5-6 рутероподобни устройства (рутери, медиа, ТВ приемник и т.н.).

Че като знам поне за майка ми телевизията колко е критична, наскоро спря тока за половин час и направо пощуря.

Осветлението съм го резервирал с два 9Ah и крушки E27 на 24 волта и настолни лампи и луни, които като има ток се захранват от 24V адаптер, иначе като спре, автоматично от реле се включват лампите от акумулаторите. Луните са на 12V, затова тях ги минавам и през DC-DC конвертор вместо да взимам по-скъпо захранване с две напрежения.

Вариант мислех целия кръг на осветлението от таблото да го направя prez UPS, но отпадна по ред причини, една от които че е пълно с нажежаеми луни и полилеи, които трудно ще преправя на 24V или ще трябва по-скъп/мощен ups, защото ако се светнат повечето, ще минат 550 вата само те. A taka на ключови места свети достатъчно и в коридора и другаде.

Тока при нашите спира често по някаква причина в тамошния район. Но надали се събират 10-тина часа в годината, затова не съм направил автоматично зареждане от адаптера, а веднъж годишно ще ги дозареждам с отделно зарядно. Поръчах си и защитни платчици от дълбок разряд за всеки случай, с регулируем хистерезис и долен праг, защото при изключено състояние имат около 2mA ток, за разлка от простата схема, която бях направил първоначално с реле, кондензатор и резистор, която при изключено състояние черпи релето около 6-7mA (толкова му беше долния праг на изключване, който настроих - около 10.1V).

 

Много съм доволен от тия сетъпи, със стандартен упс трябваше да взема сигурно 3000VA нещо за да изкара 4 часа, а далеч не е нужна такава мощност.

 

spacer.png

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Честито, ама трябваше да се обадиш, да ти продам синусоидален ЮПС със съответната мощност и да не си играеш с подобни "галимации". Отделно всичко на 220 волта, можеш да го пускаш на него, но вече си свършил работата.

 

Според моя опит, така както си направил двата акумулатора в паралел, не е много О.К. Колкото и да са еднакви, не винаги са такива и става кофти. Като дърпаш от тях винаги от единия консумираш повече, другия пък ти пуска ток да компенсира пада в единия акумулатор. Ако ги зареждаш така в паралел, единия ако е напълно зареден, не значи че другия е зареден напълно въпреки достигнатото напрежение. Така винаги имаш несиметричност, която се компенсира и скъсяваш живота на акумулаторите.

 

За да не съм съвсем Офф, вече имам парапет на стълбището. Виках неволята и го сглобих. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И другаде съм чел за евентуален проблем при паралелно свързване, но бил доста малък. Най-много някакви изравнителни токове, но какъв е толкова проблема, така или иначе пише за stand by use да се държат на около 13.5V, колкото и ги държи устройството. То си има вградена зареждачка. Никъде не видях някакви оценки или данни с колко се "скъсява" живота. И кое точно и защо. Изравнителни токове не са ли просто все едно се дозарежда едната батерия леко от другата, а зарядното зарежда първата повече, и евентуално в даден момент просто се балансира.. Зарядното пуска 13.5v, а всеки акумулатор си взима колкото му е нужно.

Ако вместо 6 изкарат примерно 5 години, все едно :). 

Отделно, при две батерии се отива доста наляво в х-ките им и кара доста повече спрямо една х2 (според закона на Пюкерт). С предишните 75Ah дето преди споделих, с една изкарах малко над час и половина, с две в паралел - над 4 часа и половина.

Ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...