Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Godfather said:

От доста години го чаках този хардуер и най-накрая намерих перфектния продукт - Remarkable 2: мощен 10.3'' e-ink таблет с дебелина само 4.7 милиметра (претендират, че е най-тънкия в света и сигурно е така), перфектна поддръжка на ръчно писане/рисуване и разнообразие от софтуерни възможности. Най-накрая ще имам едно устройство, на което ще мога да си чета всичката документация във всякакъв формат, да си правя всевъзможни бележки ръчно върху произволни документи, както и да презентирам с white board всякакви щуротии и без това да ти избожда очите, като при стандартен LCD таблет. Евала на тия пичове от Норвегия, машината е просто жеУЕзна! :bowdown:

remarkable2.jpg

гледах реклама на това във Facebook преди извесно време,

много е яко, да дадеш отзиви след време.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

От доста години го чаках този хардуер и най-накрая намерих перфектния продукт - Remarkable 2: мощен 10.3'' e-ink таблет с дебелина само 4.7 милиметра (претендират, че е най-тънкия в света и сигурно е така), перфектна поддръжка на ръчно писане/рисуване и разнообразие от софтуерни възможности. Най-накрая ще имам едно устройство, на което ще мога да си чета всичката документация във всякакъв формат, да си правя всевъзможни бележки ръчно върху произволни документи, както и да презентирам с white board всякакви щуротии и без това да ти избожда очите, като при стандартен LCD таблет. Евала на тия пичове от Норвегия, машината е просто жеУЕзна! :bowdown:

remarkable2.jpg


Не съм наясно какво точно предствалява тая джаджа, но честито, щом си доволен и се кефиш значи е хубава.
Едно обаче е сигурно! Освен Вселенски мисир, вече може спокойно да те обявим за топ пенсионер на Форума :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

От доста години го чаках този хардуер и най-накрая намерих перфектния продукт - Remarkable 2: мощен 10.3'' e-ink таблет с дебелина само 4.7 милиметра (претендират, че е най-тънкия в света и сигурно е така), перфектна поддръжка на ръчно писане/рисуване и разнообразие от софтуерни възможности. Най-накрая ще имам едно устройство, на което ще мога да си чета всичката документация във всякакъв формат, да си правя всевъзможни бележки ръчно върху произволни документи, както и да презентирам с white board всякакви щуротии и без това да ти избожда очите, като при стандартен LCD таблет. Евала на тия пичове от Норвегия, машината е просто жеУЕзна! :bowdown:

remarkable2.jpg

Честито. От доста време им гледам рекламите.

Това може ли да работи като drawing pad. Да рисуваш в/у него и нарисуваното да се появява лайв в презентация ?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Съдейки по автопортрета, поне първата част от въпроса ти е покрита. :)

Да, знам че може да се рисува в/у него.

Възможността да шерваш лайв, като drawing pad ме интересува. Че от известно време се замислям че ми трябва нещо такова. Омръзна ми да рисувам с мишката в разни срещи

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, charmock said:

Супер е, обаче виж как се справя с PDF, че повечето е-ink ове имат проблем там, или поне тези дето съм притежавал.

Справя се перфектно с PDF-те, аз затова основно го взех (виж по-долу). Вече качих цялата си библиотека с PDF документация и съм много доволен. :)

 

11 hours ago, ARPAnet said:

Честито. От доста време им гледам рекламите.

Това може ли да работи като drawing pad. Да рисуваш в/у него и нарисуваното да се появява лайв в презентация ?

Може, но си има catch - тази функция, която иначе работи доста добре е налична само с платения облачен акаунт. Засега не съм се засилил толкова, защото основно устройството ми трябва най-вече за четене на PDF документация и водене на бележки отгоре, за което машината просто няма алтернатива. Естествено и електронните книги излгеждат доста по-добре на 10'' екран.

remarkable2-11.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, charmock said:

Страхотна джаджа е със здраве да си я ползваш. Сега гледах в тубата представянето му, много впечатляващо. Ако не е тайна кви пари ти излезе?

Благодаря! Излезе ми $300 гущера за таблета и още $50 за стандартната писалка - мисля, че няма нужда от тази с "гумата" (която е цели $130), освен ако не си художник и смяташ да дращиш скечове по цял ден.

Иначе много мазно се рисува на това нещо. Не, че съм вещ в тази област, но със скромните ми умения мисля, че доста добре са докарали ефекта на различните инструменти, като молив (с всичките му нюанси на хващане силата на натиска, както и ъгъла на писалката), фулмастер, тънкописец и дори калиграфско перо. :)

Недостатъците основно са два - затворената му екосистема и нуждата от платен облачен абонамент за по-сериозни функции като споменатото шерване на екрана, както и разпознаването на ръкописен текст (тази им функция изглежда да е доста добра). Прехвърлянето на файлове от компютъра на таблета също е доста смотано, макар и не толкова болка за умиране. Ако го правиш с кабел, трябва да използваш измислен уеб интерфейс през виртуално IP или другия вариант е по мрежата с приложението за РС, но пък тогава трябва да се минава през облачния акаунт (безплатния върши работа в този случай). Не можеш просто да видиш паметта му като USB диск на PC-то. Но пък иначе като хардуерно и софтуерно изпълнение е просто невероятна машина.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ARPAnet said:

Да, знам че може да се рисува в/у него.

Възможността да шерваш лайв, като drawing pad ме интересува. Че от известно време се замислям че ми трябва нещо такова. Омръзна ми да рисувам с мишката в разни срещи

Бих ти препоръчал да си вземеш Wacom M :). Целият ми екип ги използва от години.

 

Поздравления, че си дочакал Ремаркабъл :)

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ferante said:

Бих ти препоръчал да си вземеш Wacom M :). Целият ми екип ги използва от години.

 

Да, вкъщи имаме един Wacom, не помня модела, че се размотава наоколо от доста време. Хубави машинки са

Link to comment
Share on other sites

Wacom-ците са съвсем различен тип бира, аз с такова нещо драскам. Там говорим за таблет за рисуване. Доколкото разбирам кръстника, на него му трябва нещо, с което да може визуално да драска бележки върху документи. Та wacom-ския таблет вероятно има доста предимства спрямо джаджата на кръстника, като по-висока прецизност, сензор за натиск, сензор за наклон на писалката и т.н., но няма дисплей. Аз се бях замечтал преди време за таблет с дисплей и общо взето iPad-ите май бяха най-евтиното решение, ама  не ми се дават 700+ лева за нещо, с което не си вадя хляба :)

Link to comment
Share on other sites

Е те wacomite съюо имат таблет с дисплей, ама цените са ... интересни.

Хубавото горе на кръстника е, че е с електронно мастило и батерията, ако не му се точи от разни wi-ta ще кара доста повече от всякакви таблети и други щуротии.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Аз се бях замечтал преди време за таблет с дисплей и общо взето iPad-ите май бяха най-евтиното решение, ама  не ми се дават 700+ лева за нещо, с което не си вадя хляба :)

 

И за по-малко може да се намери. Аз продадох един съвместим с писалка за 500лв. Като нов беше.

Погледни отново пазара втора ръка. В един момент, Apple направиха дори евтините си таблети съвместими с писалките, а те са 640лв чисто нови. Втора ръка ще са на добра цена.

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато за тия 5-6-700 лева ще получа нещо, което има по-лош сензор от настоящия ми, с по-малко функционалности, като единствения плюс ще е, че гледам в 6-7" дисплей. Отделно дори и тези 5-6-700 лева ми се свидят за нещо, с което не изкарвам пари.

Link to comment
Share on other sites

Абе то е така, ама нали знаеш, че крастата (удоволствието) е най-скъпо. Реално аз давам най-много пари за неща от които НЕ си вадя хляба а просто за кеф. :)

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, charmock said:

Абе то е така, ама нали знаеш, че крастата (удоволствието) е най-скъпо. Реално аз давам най-много пари за неща от които НЕ си вадя хляба а просто за кеф. :)


Тихо да не почвам да си показвам колекциите... И сега пък като почна и с колите... Там ще е страшно. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Реално погледнато за тия 5-6-700 лева ще получа нещо, което има по-лош сензор от настоящия ми, с по-малко функционалности, като единствения плюс ще е, че гледам в 6-7" дисплей. Отделно дори и тези 5-6-700 лева ми се свидят за нещо, с което не изкарвам пари.

 

Apple Pencil май се справя доста добре откъм зони на натиск, ъгли и т.н. Не съм гледал реални сравнения. Просто съм попадал на информация.

Link to comment
Share on other sites

Новият ми 4Г модем, този път и с Wi-Fi. :) Много готини играчки са Cradlepoint-ите, по принцип  е и рутер, но аз му ползвам само 4г модема.

С този ми стават 2 бекъп линковете :)

Вече и като юзър на 60Ghz Wi-fi  искам да кажа, че се  държи като оптичен линк, супер приятно изненадан съм

 

20211013_174848.jpg

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Честито, яки машини са!

 

ПП. Гледам, че си фен на Лайнъс или просто случайно го имаш този "Northern Lights" пад? :)

Хахаха, не е случайно :)) Хубав пад е, харесва ми, а благодарение на разнообразието от размери успях да си избера модел който да запълва добре свободното пространство на бюрото ми. Мога да препоръчам и термосчетата му :))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Хахаха, не е случайно :)) Хубав пад е, харесва ми, а благодарение на разнообразието от размери успях да си избера модел който да запълва добре свободното пространство на бюрото ми. Мога да препоръчам и термосчетата му :))

Да, термоса е страхотен, особено лятото не мога без него (между другото имат нов модел и се чудя дали да не си взема един и от него), както и падовете разбира се - всички са на една цена, без значение от размера. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Да, термоса е страхотен, особено лятото не мога без него (между другото имат нов модел и се чудя дали да не си взема един и от него), както и падовете разбира се - всички са на една цена, без значение от размера. :)

Точно се бях загледал в петък по лийка на новото им hoodie, изглежда ще добавя и бутилка. Новото чучурче изглежда удобно, пък и си търсех повод да поръчам и по-голямата бутилка :D  

Link to comment
Share on other sites

Тия термоси не са ли просто някакъв Китайски термос, върху който са си сложили логото? :D Както е при повечето такива мърчъндайзи. Надали имат отделна линия, на която правят свой личен модел термоси.

 

За подложки мога да препоръчам да погледнете и Drop. Имат колаборации и има добри модели. На мен са ми много големи. Имам 30см място на дълбочина, а повечето са по 40, но ако нямате такива изисквания, може да си харесате нещо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...