Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Малко ти е Ангеле. Аз лично срещу такова паркиране запушвайки целия тротоар ще взимам книжки за 3 месеца. Иначе няма как да се научим. Завъртайки камерата от мапса имаш два паркинга, имаш и място да качиш на тротоара с двете гуми (не знам кви знаци има там за паркиране и спиране) без да си в санкция. Нека Тракия да била селска. Ще минат поне още 40-50 години докато се напълнят всички свободни места.

Тоя тротоар е НЕИЗПОЛЗВАЕМ. НИКОЙ не го ползва, защото се върви по ДРУГИЯ тротоар. Аз ли живея тук, или ти? Знам от къде минават хората. Да не говорим, че никой не минава от тук, защото няма къде да иде. Трябва да върви успоредно на улицата, а такива хора вървят по другия тротоар, защото преди въпросния тротоар на който съм спрял, няма тротоари. Единия е запушен от кофи и СПРЕЛИ КОЛИ, а другия, както виждаш го няма. Има кал, върху която също спират коли. Затова се върви по другия. Там където е ремаркето. На него що не са му лепнали фиш, като седя там поне 4 месеца? Този на който е спряла Ланча-та на снимката се използва единствено за паркинг.

 

Никога няма да спра по тоя начин ако беше някое друго място. Аз дори спрях за през нощта и сутринта щях да я преместя. Какви са тия майки с колички, които се разхождат по улиците между 1:30 и 10 сутринта?

 

И тия всичките неща, този много добре ги знае, защото е живял в тоя блок толкова дълго, колкото мен.

 

Ти хубаво я въртиш тая камера от мапс-а, но замисляш ли се, че снощи разпределението на автомобилите може да е било различно от това, което е било преди 2 години, когато е правена снимката?

 

Факт е, че се заядоха.

 

Сега ще погледна законите за инвалидността, ако успея да ги намеря, за да видя дали няма как да се обжалва фиша на тяхна база. Не че ще го платя, но въпроса е принципен.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не че ще го платя, но въпроса е принципен.

 

Ако това ще те успокои...и Хилъри Клинтън са я глобили наскоро в Лондон с 80 паунда, затова че си спряла мерцедеса на някакъв паркинг, но понеже бързала да й връчват някакво отличие в Кралския институт по международни отношения, не си платила престоя и колата стояла на паркинга 45 минути без заплащане. Оня с фишовете дошъл, охраната тръгнала да му се обяснява чия е колата, но оня невъзмутимо си лепнал глобата на предното стъкло с думите, че пред закона всички са равни. :))

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, да ти сера на проблема. Имаш кола - свиквай. И на нас някво лайно просто одеве е наплюло джама и почти е изкъртило огледалото, щото жената явно му е спряла на "виртуалното" място, ма не рева като грозна п♛тка за х♚й. В нарушение си. Аре ся ми обясни колко дълго живееш там. Ми да си спазил закона, като знаеш, че си в нарушение бе

 

Ред. Деба и филтъра.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Тротоара си е тротоар. Дали вървят пълзят или летят по него няма значение. Решил да те прасне няма какво да правиш. Тоя фиш ще ти се лепне сега и до 2 месеца ще ти дойде препоръчаното писмо с поканата да го платиш. Ако не те вече май данъчните ще ги търсят. Последно май на тях ги даваха не съм 100% сигурен. Та все ще ти цъфне от някъде.

Link to comment
Share on other sites

Бе на брата му вземаха книжката за 4-5 месеца щото му се сереше (няма майтап) и го спряха на булеварда на Агробизнесбанк с 96км/ч, ама вър обяснявай, че ти се сере...

 

И знай, това е по сигнал. Не е било на избираем принцип. Просто някой си е намокрил краката, докато е бил на улицата вместо на тротоара.

Една сутрин осъмнахме с 10-15 фиша по джамовета на колите заради виртуалните тревни площи. Оказа се, един наш съсед, който му беше кипнало, че внасяме кал на чакълестия виртуален път. 

Link to comment
Share on other sites

Хах, това ми напомня на нашите съседи. Понеже не ни се дават пари за една елементарна смяна на масло и на драйвуея дигаме на крик две коли(лични естествено), запрятаме ръце и за 15 мин сме чисто нови и готини. Обаче полската измет вика полиция с довода, че ние правим нелегално коли пред къщата, печелим пари от това и не ги обявяваме за приход, за да не плащаме данък. Гледай ква завистлива, шибана измет има на тоя свят. Единия за малко да го отнесе, добре че успях да спра съквартиранта на време. А на мен лично са ми правили проблем, че съм си оставил стелките(да се сушат) на тревата от лявата страна, която се пада тяхна вече.

Link to comment
Share on other sites

... Обаче полската измет вика полиция с довода, че ние правим нелегално коли пред къщата, печелим пари от това и не ги обявяваме за приход, за да не плащаме данък. Гледай ква завистлива, шибана измет има на тоя свят. ...

 

Човекът просто се е загрижил за благото на страната си, щото данъците са основно перо за всяка държава, а щатите бая са го закъсали напоследък. :grin:

Link to comment
Share on other sites

И аз почвам да си мисля, че е по сигнал. И май се досещам от кой е сигнала. Онзи с 2-та гаража и 5-те коли. Сега беше изкарал едната и я беше спрял на моето място, втората беше в единия гараж, а другите 2 заемаха 2 парко места.

Няма как човек на 50-60 години в 23:00 да се прибира от някъде. Просто няма как. Тоя е станал, слезнал е до долу, качил се е в колата и е паркирал на мястото от което аз излезнах одеве. Сега се прибрах и ... изненада.

Ще потърся къде мога да подам сигнал за втория, нелегален, гараж. До колкото разбрах, мога да му го взема, ако си плащам таксата. FREE ГАРАЖ!

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ти провери как седи въпроса с личните парко места. И имаш ли право на такива за 2-та апартамента. Ако ти се водят на теб, виж и въпроса за викането на паяци да го научиш.

Link to comment
Share on other sites

и последно няма ли да уточниш за къде си ги мислиш тия паркоместа дето ти се полагат?

за общи части от имота ли си мислиш или за общинския път?

Link to comment
Share on other sites

Така съм чувал от някой, не помня от кого. Може и да не е така. Не говоря за общи части от имота. Панелните блокове надали са ги давали с общи части от имота.

Link to comment
Share on other sites

1. На всеки апартамент има 1 парко място. Аз имам 2 апартамента.

 

Има ДЗВЪНЦИ! Тая глупост откъде ти хрумна? Ако си плащаш на Общината, може и да добиеш ЗАКОННО паркомясто за ползване. Около 40-50лв на месец е. Всичко друго са приказки под шипковия храст... Не на един и двама съм им сипвал с големия черпак на тая тема. Да не говоря, че има баби с претенции кое място на кой вход било.... Безумия на копчета...  

Link to comment
Share on other sites

Има ДЗВЪНЦИ! Тая глупост откъде ти хрумна? Ако си плащаш на Общината, може и да добиеш ЗАКОННО паркомясто за ползване. Около 40-50лв на месец е. Всичко друго са приказки под шипковия храст... 

 

аз какво разправям от 2 страници назад... Аньо - спри да мрънкаш, иди си плати глобата и недей да си мислиш, че в 10 сутринта няма майки с колички... Свиквай! Никой не ти е длъжен да ти осигурява нищо. Дори и на село да идеш и да паркираш в средата на улицата, пак могат да те глобят, нищо, че според теб, никой няма да мине от там в 1 през нощта...

 

И те съветвам да не се заяждаш много с оня с 80-те коли, щото после твоята кола ще го отнесе. Иди, после, разправяй, че оня тип е виновен...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Най-правилно е да си вземеш гараж и после можеш да се репчиш на всички, които са паркирали така, че да ти пречат. Гаража си е гараж и е ужасно полезен, най-малкото защото зимата няма да чистиш сняг а лятото като влезеш в колата не е адска пещ а е била на сянка допреди това. Може да е жега вътре в гаража ако е от онези контейнерите, но не е напечена директно все пак. Отделно, че не стои на улицата разни животни да я драскат, разни идиоти да ти чупят това и онова или да ти откраднат чистачките примерно и т.н. и т.н. Инвестицията си струва

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ти хубаво даваш идеи за гараж ама не всякъде може да си вземеш. Сега на блока където живея, просто няма място. Трябва да запуша прозорците на съседния блок понеже буквално им спираме пред прозореца и да шибнем клетка. Те ще се разцирикат, как ще сложи някой бетонно или желязно нещо пред прозореца. При нашите пък кооперациите с 20 апартамента има по 3 4 гаража, даже има една с 26 без нито 1 гараж. Съответно 1 брой струва колкото по-старичък апартамент. Последно за единия искаха 40 000 евро, дори комшия който може да си го позоволи, каза че ще плаща каско до живот ама гараж няма да купи.

 

Иначе както казаха, за апартамент ти се полага само апартамент. Няма никакво паркомясто дето се полага за него, особенно за блоковите. Там някой е предвиждал едно време, че ще се ползва градски транспорт или друг, а не че на всеки апартамен ще има минимум 2 коли.

Link to comment
Share on other sites

Инвестицията си струва

Аз точно такова нещо смятам да направя. В моят район(събота пазара) няма грам гаражи. Смятам да купя няколко и тези които не ползвам ще са под наем. Само още не са ме зарадвали с цената.
Link to comment
Share on other sites

Аз точно такова нещо смятам да направя. В моят район(събота пазара) няма грам гаражи. Смятам да купя няколко и тези които не ползвам ще са под наем. Само още не са ме зарадвали с цената.

 

Добра инвестиция ще направиш да ти кажа. ;) Само ми е интересно какви суми ще ти обявят за гараж. Подземните са по-евтини ама в много кооперации се оплакват, че се наводняват.

 

Иначе единия колега от работа живее в твоя район и си има гараж дори с канал. Та го ползвам от време на време. :grin:

 

П.П. При нащите сега нямам проблем с гаражите, всичките коли са на двора, но Експерта дойде бая широк та май пак разширение на вратата трябва да правим. Влиза вътре, с отворени огледала по на 1 пръст от двете страни. :grin:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Добра инвестиция ще направиш да ти кажа. ;) Само ми е интересно какви суми ще ти обявят за гараж. Подземните са по-евтини ама в много кооперации се оплакват, че се наводняват.

Гаражите са подземни, с платформа се слиза. Сградата се строи в момента. Имам участие в останалите части и знам как е строена. Не би трябвало да има проблеми с наводняване.
Link to comment
Share on other sites

аз какво разправям от 2 страници назад... Аньо - спри да мрънкаш, иди си плати глобата и недей да си мислиш, че в 10 сутринта няма майки с колички... Свиквай! Никой не ти е длъжен да ти осигурява нищо. Дори и на село да идеш и да паркираш в средата на улицата, пак могат да те глобят, нищо, че според теб, никой няма да мине от там в 1 през нощта...

 

И те съветвам да не се заяждаш много с оня с 80-те коли, щото после твоята кола ще го отнесе. Иди, после, разправяй, че оня тип е виновен...

 

Аз фиша няма да си го платя, ако ще Турско да стане. Както казах по-горе се оказа, че е подаден сигнал, та с право съм си спрял там. Никой нямаше да ми пише фиш ако някой смотаняк не беше подал сигнал. Дори сега има 5 коли на тоя същия тротоар.

 

Ти не ми обяснявай на мен какво е движението на хора пред блока в който живея от 27 години и от къде, в колко часа, кой минавал.

 

На тоя с многото коли ще му разкажа играта по всякакъв възможен начин. Ще го започна с гаражите му.

 

Аз точно такова нещо смятам да направя. В моят район(събота пазара) няма грам гаражи. Смятам да купя няколко и тези които не ползвам ще са под наем. Само още не са ме зарадвали с цената.

Фраш е с гаражи. Навсякъде. Как не си ги видял? :D

Link to comment
Share on other sites

Аз фиша няма да си го платя, ако ще Турско да стане. Както казах по-горе се оказа, че е подаден сигнал, та с право съм си спрял там. Никой нямаше да ми пише фиш ако някой смотаняк не беше подал сигнал. Дори сега има 5 коли на тоя същия тротоар.

 

Ти не ми обяснявай на мен какво е движението на хора пред блока в който живея от 27 години и от къде, в колко часа, кой минавал.

 

На тоя с многото коли ще му разкажа играта по всякакъв възможен начин. Ще го започна с гаражите му.

Ако беше прав нямаше да ти напишат фиша. Законите са за да се спазват все пак. 

Link to comment
Share on other sites

Вие направо ме съсипвате, честно. Такива Божи кравички се изкарвате, че направо ми иде да ви гушна! Вие сте по-праведни от Христос.

Пожелавам ви и на вас да ви цъкнат един фиш като си паркирате неправилно пред вас. Ама то това няма никога да го направите, та сте safe.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Бесней, Аньо, бесней... :lol:

 

П.п. Ако не знаеш как се правят кални номера по колите на заслужилите лауреати, питай! Винаги съм готов да помогна с добър съвет :)

Link to comment
Share on other sites

П.п. Ако не знаеш как се правят кални номера по колите на заслужилите лауреати, питай! Винаги съм готов да помогна с добър съвет :)

 

Докато Атанас диша, ти винаги ще си номер 2. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Там, където Танас сега се лъзга... аз на времето съм ходил по голяма нужда ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...