Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Ще ми вадят мъдрец днеска...Хем искам да се свърши, хем знам какъв гърч ще е... И не ми е проблем, че ще ме боли, проблем ми е, че ще ми изпишат антибиотици и няма да мога да се налоча довечера...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Антибиотици? Някакво възпаление ли имаш или е накриво, че с операция? Че на жена ми в четвъртък и вадиха мъдрец - прас една упойка, след няма и 10 минути хващай си пътя. И толкова. Никакви антибиотици, нищо.

Link to comment
Share on other sites

Антибиотици? Някакво възпаление ли имаш или е накриво, че с операция? Че на жена ми в четвъртък и вадиха мъдрец - прас една упойка, след няма и 10 минути хващай си пътя. И толкова. Никакви антибиотици, нищо.

При такива интервенции е препоръчително да се вземе антибиотик.
Link to comment
Share on other sites

При такива интервенции е препоръчително да се вземе антибиотик.

Ванка, няма как да е препоръчително взимането на атибиотици, ако не е абсолютно сигурно, че ще хванеш някаква инфекция. Два мъдреца са ми вадили и никакви антибиотици не съм взимал. Това докторско "презастраховане" е доста аматьорски подход и безцелното тъпчене с антибиотици е един от най-опасните методи на " превантивно лечение". Ако имаш истиниски зъболекар, той би трябвало да е достатъчно в час с нещата, здравната ти история и да те наблюдава допълнително ако се налага (само при някакъв повишен риск от инфекции). ;)

Link to comment
Share on other sites

Имах наскоро абцес на съседен зъб,лекуван некадърно. Затова няма да се размине без антибиотици. При предишния само Елудрил ми казаха да жабуркам 2 дни.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от това каква е интервенцията. Ако е оперативно премахване при лицево-челюстен хирург, силно препоръчително е приемането на антибиотици, поради тая бая голяма рана в устата ти, която зараства в продължение на около 2-3 седмици. Още повече - добрите хирурзи поставят и дренаж за около седмица след операцията ;)

 

Ако е просто вадене на зъб с клещи - проблемът се решава с повечко ракийка :)

Link to comment
Share on other sites

При такива интервенции е препоръчително да се вземе антибиотик.

Ми досега като ми е ваден зъб не са ми изписвали. Даже операцията като ми правиха да махнат гранолом, не ми изписаха. Ходех по-често да гледат раната и като не показа признаци на инфектиране не ми дадоха нищо, а я оставиха сама да си зарасне. Но е важно да се поддържа много добра хигиена в този период. Аз тогава преди и след операцията си миех зъбите 3 пъти на ден и после с една вода за доизбиване на бацилите. Доктора като махаше конците чак му беше кеф, че всичко е зарастнало така добре и чисто. Но при мен се знаеше предварително кога и какво, та имах време за подготовка. При Атанас е инцидентно.
Link to comment
Share on other sites

На мен наскоро ми махнаха растящ накриво мъдрец (буквално горната част на зъба опиташе в съседния кътник), та се наложи да се троши кост и зъб, за да се извади. При подобна интервенция остава сериозна кухина, която се запълва с тъкан, по думите на хирурга - няколко месеца. Самата рана, шевовете им отнема няколко седмици, за да се затвори. А и след като се затвори - вътре продължават "възстановителните" дейности. Тааа... може би наистина не е лошо да се презастрахова човек с нещо противовъзпалително. Особено и като се има предвид, че не е препоръчително жабуренето, за да не се попречи на запълването на кухината...

Link to comment
Share on other sites

Я дедо да се изкаже, нали е женен за зъбар :) Като ме изкормят, ще пиша кво е положението, че така само езици чешем :)

Link to comment
Share on other sites

На мен наскоро ми махнаха растящ накриво мъдрец (буквално горната част на зъба опиташе в съседния кътник), та се наложи да се троши кост и зъб, за да се извади. При подобна интервенция остава сериозна кухина, която се запълва с тъкан, по думите на хирурга - няколко месеца. Самата рана, шевовете им отнема няколко седмици, за да се затвори. А и след като се затвори - вътре продължават "възстановителните" дейности. Тааа... може би наистина не е лошо да се презастрахова човек с нещо противовъзпалително. Особено и като се има предвид, че не е препоръчително жабуренето, за да не се попречи на запълването на кухината...

Върна ме 2006-та, когато и на мен ми махнаха накриво растящ мъдрец. Наложи се цепене на венеца, трошене на зъба и вадене. Помня, че такава упойка ми беше сложил хирурга, че усещах устата си като картон и докато траеше интервенцията не изпитвах никаква болка. Само гледах как слагаше памуците и марлите и вадеше кръв :). Неприятно беше, ама няма как. Ти после поду ли се, защото аз бях станал като изрод.

 

Гримьорски, ракията ще ти е най-малкото зло, особено ако те шият. С течностите е лесно, ама твърдата храна е голям зор да се яде... Може би това е най-кофти момента след ваденето на мъдрец.

Link to comment
Share on other sites

Аз си имам пасатор :D Е, с мазната пица на бачкането може да е тегаво, но пък нищо не пречи да си правя виетнамски супички. Между другото, мъдрецът над този ми расте накриво. Та и там ще е едно приключение.

Link to comment
Share on other sites

Аз си имам пасатор :D Е, с мазната пица на бачкането може да е тегаво, но пък нищо не пречи да си правя виетнамски супички. Между другото, мъдрецът над този ми расте накриво. Та и там ще е едно приключение.

 

 

Приключението трае първите 5 дена, като на шестия може и да хапнеш нещо по-твърдичко. И се зареди с аулин, ако не си долен мазохист :lol: Аз бях курнас, викам си - ко толкова, за 2 дена ще ми мине...та веднага след като поотпусна упойката съжалявах за думите си ;)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Почваш веднага след операцията с лед на мястото с почивки от по час. И малко аналгин, ако чак толкова почне да боли. Поне така при мен мина без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз да се похваля на тази тема. Каквото и да ми се наложи да ми правят с упойока по тялото, после не изпитвам болка там :). Не перманентно де. Просто след преминаванет на упойката няма никаква болка. При вадене на зъб нямам никакви болки след това. При слагане на имплант също. Все едно нищо не са ми правили. Това ми помага и супер бързо да се оправям от всякакви неща :).

 

 

2 пъти ми се е налагало да ми вадят зъб. И двата пъти заради много кадърни български зъболекари. И при двата имаше инфекции под зъба. При разни колеги съм гледал разни сложни вадения. На всичките им даде антибиотик за по няколко дена за да се избегнат инфекции. А иначе зъболекарят който най - накрая си намерих е нещо невероятно. Не съм виждал друг с такава хигиена и т.н. Цените обаче си отговарят на качеството де.
Link to comment
Share on other sites

Моите всичките растат на криво под 45 градуса към бузите.Един извадих мината година.След 1-2 седмици ще вадя другия. 

Link to comment
Share on other sites

Понеже нещо преебах с камерата на телефона нещата, няма снимки на корените. Обща равносметка - потна зъболекарка, потен Танас, два пъти слагане на упойка...Короната на зъба се строши още в началото и се наложи всеки корен да се вади поотделно от леглото му...Антибиотици - 600мг. И минус един зъб  :lol: Лекарката изпадна в потрес, като се захилих по едно време, щото тя псуваше и кълнеше, пък мен ми беше весело, като я гледах как ми се набира на зъба.

Link to comment
Share on other sites

Я дедо да се изкаже, нали е женен за зъбар :) Като ме изкормят, ще пиша кво е положението, че така само езици чешем :)

Ако има инфекция си трябва каза жена ми. Ако няма нищо, а просто е счупен и трябва да се извади няма да е нужно. А ако просто е леко счупен по-хубаво да се извади нерва и да се сложи корона или сега по-модерното да се изгради естетически, а не да се вади - все пак така ще си имаш още сумати години зъб, а като се махне - другите зъби почват да се изместват, изкривяват, променят се силите на натиск и съответно почват да се износват повече други зъби и така... като се махне ще ти стои дупка, та трябва мост (освен ако не е мъдрец, тогава и с него и без него все тая)

Link to comment
Share on other sites

Ако има инфекция (гранолом, нещо друго) си е задължителен антибиотика.

 

Ако има шанс за инфекция нещо - примерно много дълбока рана, пак може да трябва. Жена ми разправя, че зависи от много неща

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...