Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

аз правя завой от средна лента и изобщо не преча на никой булевардите са достатъчно големи....

Освен ако не си 5тата кола опитваща се да завие от средна лента. :)

 

Но каквото е положението - ако не си ти ще е някой друг.

Link to comment
Share on other sites

Автомобилите и джигитите в града все повече се увеличават и левите и обратни завои на големите кръстовища са все по-трудни.

На бул. България, на кръстовището на 'Нева' всяка вечер чакам за обратен завой по има няма 3 светофара, и то защото идващите откъм х-л 'Ленинград' минават на червено, и то по няколко автомобила. Хем виждат, че остават 1-2 секунди, хем виждат, че вече свети жълто,  но не - повечко газ и минават. Защото не могат да изчакат 30-40 секунди до следващото зелено, много бързат и да не са балъци да се минат... Не знам как се оправят със сърбежа откъм задниците само :)

Да, аз също правя ляв завой от средна лента, като се старая да не преча (когато това е възможно). Такова е положението в жалкия ни град и за жалост няма да се промени към добро скоро....

Само в Пазарджик като ходя ми се оправя настроението - понякога спирам на Кауфланд на връщане към Пд - е как нито веднъж не видях 2 нормално паркирани коли :) - един спрял /, друг \, трети напреки на маркировката...

Link to comment
Share on other sites

 

от Цар Борис от тунела към 6ти септ. 

 

Кажи ми че и на тези места завиваш единствено от лява лента.

 

Те точно пък там пък, завоя от средна наляво е позволен. Просто маркировката, след полагане, изчезва за 3 дена. А и там е тъпо да висиш в лява лента, след като половината народ прави обратен. Включи сега и бонуса от светофара :)

 

За България и Васил Априлов - винаги си завивам от лява лента. Разликата е един светофар в час "к*р", но поне не пречиш на никой. Дори и от Голямо Конарско към Дунав - пак от лява лента винаги и отново разликата е един светофар. Само че заради тъпанарите дето от средна лента правят ляв и заради спецификата на кръстовището, не се вижда какво идва от Васил Априлов и е много гадно.

Link to comment
Share on other sites

Ми нали има камери бе, да глобяват. Ама никой не ги гледа тия камери, нямат сметка.

 

Да бе, ще гледат камери. Тея камери са само за разкош... Имаше един случай, едно БМВ беше отнесло един фиат паркиран пред Денил-а на бул. България. БаварецОТ с въртежи прави ляв от Васил левски към България, изтървава колата, отнася Фиата, продължава към колелото, дрифт там и изчезва нанякъде. Еми пича с фиата му яде дебелия, щото от КАТ му казват, че на камерите нищо не се виждало...ай сиктир с тея глупости...

Link to comment
Share on other sites

аз правя завой от средна лента и изобщо не преча на никой булевардите са достатъчно големи....

 

Аз не помня кога последно правих ляв завой от лява лента. Е, сега ми се налага искам не искам, но...историята помни завиване от третата лента на Мебелна къща и то ВСЕКИ път. Няма кой да чака миндилите да се точат като дайчовото. :D  Те дори обратни се получават от средна лента....просто пускаш колата и отиваш в най-дясна лента без да се ръгаш и всичко е ток

Link to comment
Share on other sites

А и там е тъпо да висиш в лява лента, след като половината народ прави обратен.

Хм, този трик определено съм го забравил, ама сега като го каза си спомних, че там редовно се прави обратен. При нас е твърдо забранен обратния завой на всички регулирани кръстовища, за сметка на това обаче можеш спокойно да завиваш надясно на червен светофар (спомням си, че и в България този трик беше разрешен но само за един кратък период от време преди доста години). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дам можеше да завиеш на дясно на червено, но само ако има отделна секция за десен завой(която явно в момента свети червено) и не създаваш опасност за ПТП. Сега дали е активно още не знам.

Link to comment
Share on other sites

Хм, този трик определено съм го забравил, ама сега като го каза си спомних, че там редовно се прави обратен. 

 

Това е единственото място, на което можеш да направиш обратен по Цар Борис в отсечката Сточна гара - 6-ти Септември, посока 6-ти Септември. Те за това е и безсмислено да висиш в лентата за обратен, ако си просто ляв... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Изплющях си вчера телефона в земята... Разфасова се, естествено, бе сглобен, но забравихме да го сверим...  Днес ме буди колежката по телефона, за да ми каже, че всички ме чакат час и нещо, за да започнат съвещанието, а телефонът ми показваше съвсем друг час... Баси... После иди обяснявай, като в онзи виц, че нямаш сестра... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Не е мое оплакване, но мисля, че си струва да го спомена :)

 

Съседът си е купил климатик, който.....не топли. Не е развален, просто няма опция - става само за охлаждане. Днес ще се пробва да го върне.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес правихме рентген на малкия, опасенията ми се потвърдиха - пак е пипнал пневмония, вероятно от градината... Колкото и да е оптимист човек, взе да ми идва леко в повечко!!!  И другото за оплакване е, че ме зарази и кашлям лайк магаре, само дано и при мен не са сериозни нещата... А още зимата не е дошла... :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Кръста ми се прецака тотално и сега се чудя какво да го правя :( Сега от това влажно време почна да ме боли повече.

Много гадно, боли ужасно! Казват, че "Тросикам" върши чудеса за болки в кръст, стави и прочее, не е и скъп... Ако е от 7,5 мг. се приема два пъти дневно, а от 15 мг. - веднъж дневно. Аз лично много харесвам хомеопатичния крем "Траумил", който е буквално за всичко - дават го и като противовъзпалително при счупване на кости и т.н...

Link to comment
Share on other sites

Мога да те пратя и при един физиотерапевт в София. Последната година съм му абонат. Ама има едно лошо нещо - няма да те излекува с вълшебната пръчица, ами и дори ще те кара да правиш упражнения...

Link to comment
Share on other sites

Ми на първо време май ще ида при на един приятел баща му.Занимава се с източна медицина от доста време и предполагам,че с игло терапия нещата ще се оправят.

Link to comment
Share on other sites

Написаха ми 30лв фиш за неправилно паркиране на тротоара. Пред блока ми! Без да има други места за паркиране! При положение, че имаше още 4 коли, които бяха на тротоара и нямаха фиш!

Като слезнах, фиша от силния вятър беше почти отлепен. На всичкото отгоре и стъклото ми беше мокро като са го лепяли, та след 2 часа щеше да е през 9 пресечки в 10-та тоя фиш.

Сега се чудя да ходя ли да обжалвам, ако да - на какви основания, или да се правя на ударен, все едно фиша е литнал, както щеше и да се случи.

Направих и клипче на паркираните коли на същия тротоар - БЕЗ ФИШ!

Тоя дето е лепил фишовете живее в предния блок!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...