Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Днес реших да си сложа виндоус на втория лаптоп само за да ползвам една програма за която не намерих добра алтернатива на линус и веднага си припомних защо се отказах от тях. Няма по-смотана и тромава ОС от тази. За протокола да кажа, че ОС-а не е пиратски. Сложил съм 30 дневна пробна версия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Класическо изпълнение на български работодател с голяма "грижа и отговорност за служителите" - в прав текст - "отиваш на в обект на майната си или те съкращаваме"...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пловдив определено ми стана фаворит по най-гнусно шофиращи граждани. Може да се оправдавате колкото си искате с външните регистрации, но всичките курвенски номера, засечки и прочие прелести на селтака-шофЕр бяха от "граждани" с РВ.. Даже софийските бакшове от ЦГ карат по-културно. И ползват мигач по предназначение, не само да си пускат аварийките. Бахти, даже в Перник, дето ги ебаваме уж, са по-културни...Повече съм псувал само като бях заседнал в един тесняк...

Link to comment
Share on other sites

Наско, PMS-ваш ли ми? То ти си псевдошофьор, какво остава и квалификации да раздаваш...  :laughing: Че и по места! Хахахаха

 

Наблегни на ракията и бирата, момче!

Link to comment
Share on other sites

Видене, не е нужно да си Фитипалди, за да видиш, че най-нискотолерантните и смотани шофери са в Пловдив. Усетих го най-силно като се върнах в Пловдив 2009-та. Преди това развявах една баничарка из най-големите задръствания из София, а в Пловдив доста вършеех с една служебна октавия. То докато се натуткат да тръгнат на светофара, някой да се сети да те пусне от малка уличка, а за мигач 90% не са чували... Та съм 100% съгласен със сАтанас.

П.П. на собствените си "смешки" се смеят обикновено хора с разни умствени отклонения.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз от 1994 съм зад волана и с НИЩО Пловдив не ми е по-различен от други места в България. Но пък какво разбирам аз... Нек'ви хапчета имаш ли за мене? 

Link to comment
Share on other sites

Пловдив определено ми стана фаворит по най-гнусно шофиращи граждани. Може да се оправдавате колкото си искате с външните регистрации, но всичките курвенски номера, засечки и прочие прелести на селтака-шофЕр бяха от "граждани" с РВ.. Даже софийските бакшове от ЦГ карат по-културно. И ползват мигач по предназначение, не само да си пускат аварийките. Бахти, даже в Перник, дето ги ебаваме уж, са по-културни...Повече съм псувал само като бях заседнал в един тесняк...

разходи се до истанбул и ела пак се обади. може и до индонезия - и там не са лоши.

Link to comment
Share on other sites

в Турция отказвам да карам втори път.... нЕма такова движение.....

 

ПС : Съгласен съм с Гримьора , в Пловдив се кара без никва толерантност...... дори в София е по добре.... в пъти по добре.

 

 

 

Рапторе има голЕма разлика в движението , ако не ти прави впечатление не е мноо редно да обиждаш на "пишман шофьор" ....  :busted2:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Васе, знам си човека, той е по пещерите, не по колите  :laughing:

 

Абе хора, да няма някакво специално отношение към мен по пловдивските улици? НИЩО различно от малоумщините по ВСИЧКИ пътища на страната не съм видял. А за София няма да коментирам какви чудеса съм виждал, но те там се имат за друга държава и си имат собствени правила. Общо взето навсякъде където съм бил, съм виждал уникални безумия. Това си е нормално в държавен мащаб.  

Link to comment
Share on other sites

Видене, може да съм пишман шофьор, но именно затова внимавам много. От центъра до Военна щяха да ме блъснат 2 пъти и двата пъти с отнемане на предимство. 20мин НИКЪДЕ не съм чакал да изляза от паркинг. В Бургас, с целия путкопоток от туристи не ми беше толкова напрегнато. В София никой не ми е отнемал предимство на светофар с най-грубо засичане на зелено...Не ми обяснявай.  Пак ти казвам(то и в темата за въпросите си пролича) - правилника не се знае и няма толерантност. На мен поне още ми е пресен. Пък да се даде път на градския транспорт - това е няква екзотика в майнатаун.

Link to comment
Share on other sites

...навсякъде в България...

Където няма лява секция ;) 

Докато не оправят целия град и не направят на всеки шибан светофар лява секция,движението няма да се оправи.И докато не направят сточна гара на 2 нива.

Link to comment
Share on other sites

Забеляза ли и колко идиоти правят ляв завой от средна лента?

Като го спомена се сетих че вече и аз го правя...

 

Доскоро се нервирах, че маса джигити изпреварват колоната и завиват от средна лента я наляво я надясно, я се набутат в лява лента и дадат мигач (последните когато мога НЕ ги пускам и ги освирквам яко за съжаление ако този преди мен не ги пусне задължително този след мен ги пуска), но напоследък даже не ми прави впечатление. Наляво и аз си завива от средна

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

да, де. ама кат завиваш от средна лента наляво пречиш на правилно строените и правилно чакащи и възпитани шофьори, да виждат насрещния поток и да преценят кога да завият с което пък изгарят и другите зад тях.

и тва почти може да мине без жертви, ама ако от дву-трилентов  булевард правиш подобни "уплътнителни" маневри, за да се завреш в еднолентов (примерно от Н.Вапцаров да завиваш към Д. Талев), ти се налага да се вреш помежду правилно завиващите или да ги блокираш по правилото на предния калник:

ако мойта предна броня е пред твоя преден калник, значи съм те изпреварил и моа са връщам към наща лента!

 

така че те да спрат в кръстовището, за да са по-удобни мишени на некой засилен рацер от насрещното.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз в подобна схема, застана ли така (задължително без да преча никому), ВИНАГИ пропускам първите две коли вляво от мен и минавам трети. Никога не съм се напъвал да мина пред тях по какъвто и да е начин. 

Link to comment
Share on other sites

Пък аз не завивам от средна лента и до сега не съм видял някав зор да следвам ограничените до ползване само на средна лента.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не се базикам. По маршрутите които карам най-често светофарите не са по-дълги от 80сек и повече от 2 светофара не чакам за завоя. Много рядко 3.

 

Е още псувам всички които завиват, ама не виждам още смисъл да я правя тая гимнастика само за 1 светофар разлика. Мноооого пъти са ме питали хора возещи се при мен, защо не завивам от средна точно на бул. България и бул. Васил Априлов. Точно там, при наличие на коли с PA регистрация и такива от Пз, но с Пловдивска... не благодаря.

 

И на сточна не се нареждам 1ви пред колоната за ляв от средна лента ами си чакам 2-3 светофара. Никакъв проблем не ми е.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...