Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

На какво основание? Има ли място между блока и колата над 1.5м? Ако да, при положение, че няма (най-вероятно) забрана за паркиране не вярва мда е валиден.

А иначе като го знаеш кой е - буркан лютеница по тъмно върху по-голяма площ от колата да има кво да боядисва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вероятно е бил връз "зелени площи". И преди да гърбим човека, нека не забравяме, че той все пак си върши работата. Не го прави за удоволствие. 

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е дали си върши работата избирателно, понеже Ангел казва, че имало още няколко коли, а само той е с честитутка.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е дали си върши работата избирателно, понеже Ангел казва, че имало още няколко коли, а само той е с честитутка.

 

И Ангел да не следи текучествтото на тръгващите и паркиращите във всеки един момент? 

Link to comment
Share on other sites

На какво основание? Има ли място между блока и колата над 1.5м? Ако да, при положение, че няма (най-вероятно) забрана за паркиране не вярва мда е валиден.

А иначе като го знаеш кой е - буркан лютеница по тъмно върху по-голяма площ от колата да има кво да боядисва.

Между колата и блока има 10 метра поне. На тротоара съм бил спрял. няма никва забрана.

 

Въпроса е дали си върши работата избирателно, понеже Ангел казва, че имало още няколко коли, а само той е с честитутка.

 

Напълно избирателно си я върши, защото имаше коли и по съседните тротоари, а само моята и тая пред мен бяха с бележчица, която пак казвам, можеше и да я няма изобщо ако бях отишъл по-късно.

 

Вероятно е бил връз "зелени площи". И преди да гърбим човека, нека не забравяме, че той все пак си върши работата. Не го прави за удоволствие. 

Не. Бях на тротоара.

 

https://www.google.com/maps/preview?authuser=0#!q=plovdiv+kukush+13&data=!1m8!1m3!1d3!2d24.749191!3d42.133725!2m2!1f40.51!2f81.94!4f75!2m7!1e1!2m2!1sX6F6uZ8B5KB3RBxsHAPH2g!2e0!5m2!1sX6F6uZ8B5KB3RBxsHAPH2g!2e0!4m15!2m14!1m13!1s0x14acd1b29d4e5cd7%3A0x577c0a0a8ca3ee28!3m8!1m3!1d33247252!2d-95.677068!3d37.0625!3m2!1i1737!2i979!4f13.1!4m2!3d42.1341948!4d24.749856&fid=5

 

На мястото на ей тоя белия бях спрял. Той има ли бележка? Да не говорим, че преди с на баща ми Голфа също съм спирал там и не съм се мърдал в продължение на дни. Бележка не съм получил. Може да погледнеш по продължението на СЪЩИЯ тротоар колко още коли има спрели пред блока. Днес също имаше още 4 там, които нямаха бележки. И знам, защото си бяха там и като паркирах снощи в 1:30 през нощта.

 

Нещастници.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ем, целия тротоар си запушил, ако е като тоя. Една майка с количка не може да мине. Т.е пешеходците трябва да слезнат на пътя за да минат. Или си бил с едните гуми върху пътя?


Има голяма вероятност понеже колата е нова и да си мисли, че е някой прелитащ спрял така, а не живущ в района и да е решил да скастри пришълците

Link to comment
Share on other sites

 

Изцяло си в нарушение там. Няма 1.5 метра разстояние за преминаване на пешеходци. Ако някоя майка с количка реши да мине от там трябва да слезе улицата.
Link to comment
Share on other sites

Я така, както я гледате тая снимка се завъртете малко и вижте колко още нарушители има ако обичате на съседните тротоари. За тях защо няма билетчета? Че и върху тревни площи има спрели! Аз не съм спрял на тротоара на някаква централна улица. Тоя тротоар не съм виждал пешеходец аз на него!

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че е нарушение. Аз не го оспорвам. Ама като ще глобяват, да глобавят всички, а не само мен!
И реално погледнато, пред блока ми е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Не съм спрял отгоре на тротоара на Кап. Райчо или Иван Вазов!!
Като няма къде да си спра колата, какво става? Аз да пищя ли като малко дете за едното парко място, което ми се полага, а е на кантар дали ще се вредя всяка вечер? То дори да искаш да се оплачеш на някой, няма на кой!!!!

От години се спира по тротоарите тук. Ако завъртите камерата, ще видите още 3 коли на същия тротоар, но след завоя. На другия тротоар има още 1, точно на ъгъла, а в далечината има спрели още 2, които тоя път наистина пречат, защото са спрели точно на входа за пътеката и майка с количка няма как да мине от там, каквото ще да прави.

Сега ще направя корекция на фиша и ще го лепна на някой друг на стъклото. Ей така. For funsies.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Какво значение имат другите. Ти си спрял в случаят по начин по който блокираш пешеходците да не могат да минат.

 

Именно! Ти си глобеният в случая, ти го отнасяш. На два пъти ми се е случвала подобна случка. Единия път беше пак за паркиране - само аз отнесох глоба, на фона на сумати неправилно паркирали коли около мен. Втория беше за влизане в грешната поска на еднопосочна улица...бях третата кола и пак аз щях да го отнеса, но ми се размина :)

 

Колкото за паркирането - никой не е длъжен, до колкото знам, да ти осигури места за паркиране. Подай си молба към общината за инсталиране на гаражна клетка и си реши проблема. Наемът е около 50-60лв на месец.

Link to comment
Share on other sites

1. На всеки апартамент има 1 парко място. Аз имам 2 апартамента.
2. На всеки апартамент се полага една гаражна клетка. Тука в блока един си е купил 2, а на всичкото отгоре има и още 3 коли, които съответно пак заемат място.

И пак ще подчертая, че говорим за жилищна зона, а не за комерсиална такава. Все едно да спрете в градинката пред блока си, защото от 10 години се спира там, и защото няма другъде къде просто, а някой да дойде да ви удари фиш за спиране в тревни площи.

Няма ли да сте бесни?

И аз пак ще попитам. Какво става ако тоя фиш го няма като отида да се качвам в колата?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е то по тая логика някой може да направи автокъща на тротоара. Паркирането никой не ти го гарантира никъде. Философски погледнато, това са си недостатъци на микрорайона - затова има и различни цени на имотите. Съчувствам ти, това е проблем на 95% от хората в големите градове в БГ. Рано или късно обаче ситуацията ще се промени. Ще се глобява безразборното паркиране => райони без място за паркиране ще стават (крайно) непривлекателни => новите сгради и квартали ще се проектират така, че да се избегне този проблем. Така след 100 години (поне :laughing: ) хората ще си спомнят с умиление как си се оплакал, че решаването на проблема е започнало.

Link to comment
Share on other sites

Четох, четох...пък реших все пак да си изложа и моите разсъждения...

 

1. Оня горе на снимката си е в нарушение по точката на закона  ; друг е въпроса в крайните квартали такъв вид спиране колко пречи, кой го спазва и колко често се санкционира.

2. Не може да се претендира "Защо аз съм, а другите не" - нито може да докажеш кога ония са спрели, нито кога оня с фишовете е минал и ги е разлепил, а и той винаги може да се оправдае, че в момента на залепването, други освен колата на Ангел не е имало (дори и да не е така).

3. Случаят е подобен на модерирането във форума - понякога е имало негодуване от страна на потребител, защо за едикакво си той бил наказан, а друг за същото не бил. Случаите описани в закона (метраж, конкретно място на спиране и др.), както и в правилата на нашия форум варират и не са еднакви за всички ситуации, дори и на пръв поглед да изглеждат еднакви, но дори и два случая да са абсолютно идентични - никой не може да ме застави да наблюдавам 24 часа форума и да не изпусна нито едно нарушение, щото не съм машина, а и си имам личен живот освен този във форума. Като го видя, ще го санкционирам, като го пропусна, ами сори - пропуснал съм го...ако не е минало много време от нарушението, мога пак да го санкционирам дори и със закъснение...поне това тук може да стане, защото нарушението си седи, за разлика от колата, която след време вече я няма.

 

И за финал - нарушавал съм многократно ограниченията за скорост по пътищата ; за толкова години съм глобяван само 2 или 3 пъти. Не са ме случили, не са ме глобили. Ангел, понеже е педантичен до крайност, държи в името на справедливостта всеки да си понесе наказанието. Да, ама не - тия неща се случват само в един идеален свят, в какъвто за съжаление не живеем. Просто него са го случили не навреме и толкова. От тук нататък той си решава дали вече ще спира на тротоара, дали ще му пука гумите на оня или ще му маже колата с лютеница или с каквото там се сети.

 

И аз пак ще попитам. Какво става ако тоя фиш го няма като отида да се качвам в колата?

 

Ако оня е документирал спирането ти (в което съм почти сигурен), снимката и фиша ще си ги получиш...с бележка или без бележка.

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че е нарушение. Аз не го оспорвам. Ама като ще глобяват, да глобавят всички, а не само мен!

И реално погледнато, пред блока ми е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ......

Като няма къде да си спра колата, какво става? Аз да пищя ли като малко дете за едното парко място, което ми се полага, а е на кантар дали ще се вредя всяка вечер? То дори да искаш да се оплачеш на някой, няма на кой!!!!

От години се спира по тротоарите тук. Ако завъртите камерата, ще видите още 3 коли на същия тротоар, но след завоя. На другия тротоар има още 1, точно на ъгъла, а в далечината има спрели още 2, които тоя път наистина пречат, защото са спрели точно на входа за пътеката и майка с количка няма как да мине от там, каквото ще да прави.

 

Сега ще направя корекция на фиша и ще го лепна на някой друг на стъклото. Ей така. For funsies.

 

я пак? по кой закон ти се полага това? за общинските терени ли говориш че имаш права или за частен двор?над общински терен права не можеш да имаш освен ако не си получил съответните разрешителни и не си заплатил съответните такси. за виртуално паркомясто в двор се разбирай със съкооператорите си.

1. На всеки апартамент има 1 парко място. Аз имам 2 апартамента.

2. На всеки апартамент се полага една гаражна клетка. Тука в блока един си е купил 2, а на всичкото отгоре има и още 3 коли, които съответно пак заемат място.

 

И пак ще подчертая, че говорим за жилищна зона, а не за комерсиална такава. Все едно да спрете в градинката пред блока си, защото от 10 години се спира там, и защото няма другъде къде просто, а някой да дойде да ви удари фиш за спиране в тревни площи.

 

Няма ли да сте бесни?

 

И аз пак ще попитам. Какво става ако тоя фиш го няма като отида да се качвам в колата?

фиша си важи независимо че не е останал залепен на колата. копието на кочана на контрольора отива за събиране към общинските служби. ако не се плати в срок - в НАП.

освен ЗДП и ППЗДП, нарушаваш Наредба № 2 за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите на пътни превозни средства и пешеходците на територията на Община Пловдив, по която най-вероятно общински служител ти е съставил фиша. съгласно тази наредба могат дори да ти вдигнат колата с паяк от тротоар, въпреки че няма знак. вързали са си гащите.

това че друг нарушава, не означава че ти не си нарушил и не подлежиш на глоба.

ако мислиш че това че друг не е санкциониран е достатъчно основание за оспорване - имаш право да изискаш съставяне на Акт, а него да обжалваш по съответния ред съгласно АНК.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

На всички нови сгради, за да може едно жилище да се води именно такова, строителя е длъжен в проекта да покаже по едно парко място. Нали сега така се разправям за студиото на дядото - за да се смени статута от студио като такова за живеене, освен всичко друго искат и парко-место да покажем на новата скица/проект или както там се води. Ако Ангел има 2 апартамента и то в тази новата кооперация, значи някъде по проектите има заложени 2 места. И ако наистина ги има - най-добре да си ги бележи, да разгледа как седи положението дали има правило да вика паяците, като някой му се чучне на мястото.

Би трябвало щом общината е одобрила проекта за жилището със всичко към него, и той си ги е платил, реално да се води негово въпросното парко место. Поне така си мисля де - не съм адвокат.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

 

Пейзажа е меко казано депресиращ... 

На всички нови сгради, за да може едно жилище да се води именно такова....

Това е от скоро. Онази сграда може да е отпреди приемането на закона и тогава е "заварено положение".

 

При майка ми примерно 11 етажен блок с 44 апартамента има не повече от 10 паркоместа наоколо. Но е строен 60те години а тогава автомобилите бяха нечуван лукс

Link to comment
Share on other sites

Малко ти е Ангеле. Аз лично срещу такова паркиране запушвайки целия тротоар ще взимам книжки за 3 месеца. Иначе няма как да се научим. Завъртайки камерата от мапса имаш два паркинга, имаш и място да качиш на тротоара с двете гуми (не знам кви знаци има там за паркиране и спиране) без да си в санкция. Нека Тракия да била селска. Ще минат поне още 40-50 години докато се напълнят всички свободни места.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...