Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

W00x, между колата и блока може да има и 50 метра, но между колата и оставащата ширина от тротоара няма  2 метра... Много се дразня, когато видя някой така малоумно паркирал - все едно дали има апартамент в блока или си е купил целия блок. Относно 'полагането на паркомясто' - тротоара да ти прилича на паркинг?

Сега постави на мястото на майка с количка или възрастен човек, който минава по тротоара - може да е 1 за цял ден, все тая - за да заобиколи ТРЯБВА да слезе на улицата, което не е правилно, не мислиш ли?

Радвай се, че са 30 лева, а не са викнали и паяк, че щяха да са 50 поне...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W00x, между колата и блока може да има и 50 метра, но между колата и оставащата ширина от тротоара няма  2 метра... Много се дразня, когато видя някой така малоумно паркирал - все едно дали има апартамент в блока или си е купил целия блок. Относно 'полагането на паркомясто' - тротоара да ти прилича на паркинг?

Сега постави на мястото на майка с количка или възрастен човек, който минава по тротоара - може да е 1 за цял ден, все тая - за да заобиколи ТРЯБВА да слезе на улицата, което не е правилно, не мислиш ли?

Радвай се, че са 30 лева, а не са викнали и паяк, че щяха да са 50 поне...

Колко пъти да кажа, че по тоя тротоар никой не минава, защото няма къде да иде по него? Тоя тротоар не е продължение на пешеходен път. Той си е просто тротоар.

 

И бях спрял така, че имаше място да мине възрастен човек или майка с количка.

 

Факт е просто, че някой е искал да направи мизерия и тва е.

Link to comment
Share on other sites

w00x-е,ситуацията е 50 на 50.Тая отсечка някога някой я е смятал за тротоар-визирам архитекта или проектанта както се води по градоустройството.Сега след издаден акт трябва да се понапънеш ,за да го анулираш и то максимално бързо.А като гледам как си се запънал готов си да идеш и на съд ама там трябва пари за алчни адвокати,които само чакат :D

Link to comment
Share on other sites

Ама аз няма как да ида на съд, защото съм виновен. Спор няма.

Дразни ме това, че аз много добре знам какво е текучеството там, знам че и други спират ежедневно, спират и по другите тротоари, спират и на по-лоши места, където напълно задръстват движението, но само на мен и на още една кола са сложили фишчета, защото някой ги е викнал.

Това ме дразни. А не, че някой ме е глобил за това, че съм направил нарушение.
Ако не беше пред моя блок или имаше друго място за паркиране, никога нямаше да паркирам върху тротоар.

Вече ще спирам на улицата ДО тоя тротоар, ако няма други места.

Няма знаци. Нищо не могат да ми вдигнат. Само трябва да видя какво е отстоянието от кръстовище по закон, за да не ме глобят за него.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме това, че аз много добре знам какво е текучеството там, знам че и други спират ежедневно, спират и по другите тротоари, спират и на по-лоши места, където напълно задръстват движението, но само на мен и на още една кола са сложили фишчета, защото някой ги е викнал.

 

Това ме дразни. А не, че някой ме е глобил за това, че съм направил нарушение.

 

 

Несправедливо е,но при нас правото не е право и рядко включва този елемент справедливост.

Link to comment
Share on other sites

Всикчите ми душмани могат да вдигнат пиршество днес. Около 220 литра вино съм назад... Всичкият труд и хамалогия са завършили с обилна почерпка за всички речни обитатели. 

Link to comment
Share on other sites

Дишай! Не спирай да дишаш, пич! ....и вземи нещо за регулиране на сърдечния ритъм... :mellow:

И как се случи този дизастър?

Link to comment
Share on other sites

Подозирам забравена канелка в случая...

 

Скапан бидон с дупка, в която е нанизана скапана пластмасова канелка, която някой е пернал докато е бъркал другите джибри, прескочили са резби, виното си е таяло 10-15 дни, изтичайки на капки в канала, който отива в реката, ама никой не гледа, че има локва под бидона... Серия от малоумия, които почти ми докараха инфаркт днес... 

Link to comment
Share on other sites

Другото, мобо, са остатъците, наложени със захар и вода за ракия. Най-хубавото е изтекло в реката. Карай да върви, имаш повод да се усмихнеш. 

Link to comment
Share on other sites


Другото, мобо, са остатъците, наложени със захар и вода за ракия. Най-хубавото е изтекло в реката. Карай да върви, имаш повод да се усмихнеш. 

е тогава вече си е за яд. и точно па тая година като е толкова добро гроздето...

но има и късни сортове. ако имаш желание можеш да хванеш последния влак. само дето няма да е твоето.

 

кофти..... аз щях да се свия между бъчвичките и да си поплача....... 

 

и аз. ама след като сваря ракията за да мога да изживея мъката докрай.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

 

е тогава вече си е за яд. и точно па тая година като е толкова добро гроздето...

но има и късни сортове. ако имаш желание можеш да хванеш последния влак. само дето няма да е твоето.

 

 

и аз. ама след като сваря ракията за да мога да изживея мъката докрай.

 

 

Къде има още грозде??? Аз мисля да си го карам на брестнишко, но ако намеря стока, може да се прежаля... И после да си говорим за мазохизъм...

 

Аз вече се давя с част от останалите 60-на литра, които бяха от друго грозде в друг бидон и единствено там ме послушаха да си ги налеем в пластмасовите туби... Ще се помни тая година дълго време с резилите, които сътворихме... 

Link to comment
Share on other sites

Къде има още грозде??? Аз мисля да си го карам на брестнишко, но ако намеря стока, може да се прежаля... И после да си говорим за мазохизъм...

 

Аз вече се давя с част от останалите 60-на литра, които бяха от друго грозде в друг бидон и единствено там ме послушаха да си ги налеем в пластмасовите туби... Ще се помни тая година дълго време с резилите, които сътворихме... 

 

Днес в Брестовица имаше още мавруд с прилично качество на 50ст.  Еденственият му недостатък беше, че е почнал да стафидира и от там идват високи захари над 27%. Нищо което не можеш да поправиш с малко вода. Така че ако ти се занимава на ново да правиш цялата гимнастика има още грозде за вино

Link to comment
Share on other sites

Около 220 литра вино съм назад... Всичкият труд и хамалогия са завършили с обилна почерпка за всички речни обитатели. 

Мдам, 220 литра са сериозно количество, кофти. Просто си вземи някакъв свестен бидон за ценния материал и хвърли на боклука този.

Link to comment
Share on other sites

Той тоя въпросния бидон, може и вече ритуално да е изгорен и остатъците хвърлени в некой външен кенеф, след тоя зулум.

Link to comment
Share on other sites

Защото акуратното поддържане на бъчва е нещо, което е по-сложно и съществено от целия физически труд, който си свършил през живота си...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...