Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Повечето модели на Oakley може и да са много удобни и здрави, но не изглеждат добре.

Точно във външният вид не мога да се съглася. Имат модели за всякакъв вкус. Като здравина са отлични. Не са предвидени за екстремни натоварвания. Аз по удобни маратонки от техните не съм носил. И по колко време ме изкарват не е истина.

Link to comment
Share on other sites

Явно ще се чака заплата или ще взема някакви в понеделник от Франкфурт.

Едит:А дайхман някви стават ли или изобщо да не ги гледам ?

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Къде може да се намерят такива надуваеми възглавнички за басейн и плаж? Повечето са някакви рекламни, но предполагам, че някъде има и обикновени.

BIG_novina_13341296988719.jpg promotionalpillow4.jpg promotionalpillow5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Марката е само една: Oakley

 

Трябва да ги пробвам, но аз имам 3 основни изисквания:

 

1. Не искам да има "опора за свода" защото съм леко дюстабан и много мразя когато там ме ръга. Искам изчистена и абсолютно плоска подметка

2. Да е мека подметката - т.е. като стъпя да пружинира а не да се чувствам все едно стъпвам върху дърво

3. Да е широка обувката. силно мразя когато ме стиска някъде - отстрани или отгоре. особено пръстите. Поради тази причина шкартирах марката адидас нацяло - 1 широк модел нямат. Може да е перфектно за спортисти и да трябва да е така, но за ходене в офиса това ме дразни. 

 

Докато Nike Free хем са широчки, хем са много леки хем са ми и удобни. Най-хубави бяха баш първите Nike Free Everyday. Да бях знаел да си бях взел 4-5 чифта - по-удобни обувки (маратонки де) не съм имал. По-новите им модели са ок но старите са ми най-удобни

 

PS: Като вземат в магазина да ми обясняват за даден модел колко висок клас бил и какви системи имал, още преди да го обуя вече знам че няма да ми хареса. Единия ден си нямах работа и премерих абсолютно всички модели в един магазин - нищо не ми хареса. После случайно видях в Дайхман едни за 40лв - пробвах ги - перфектни бяха. Преди това мерих разни за по 300 и нагоре - всяка от тези имаше нещо, което ме дразнеше - или усещах някой ръб, или беше прекалено изразен свода или беше много тясна и за да не ми стиска трябваше да взема 3 номера по-големи, тогава пък почва да ми хлопа на дължина. 

 

Има едни нови червени и сини на найк в магазина в мола - ми не стават - сините горе-долу са ок ама пак не ми бяха толкова удобни, червените като че ли малко по-добре ако взема 1 номер по-големи за да не ми стискат, но пък подметката е някак тясна и като стъпя ги чувствам нестабилни. Ми няма да дам 350лв за обувка, която не ми пасва идеално. Верно много леки са, едни такива плетени та може вместо сандали да се ходи с тях лятото, но не ме кефят толкова че да си ги взема

Къде може да се намерят такива надуваеми възглавнички за басейн и плаж? Повечето са някакви рекламни, но предполагам, че някъде има и обикновени.

 

МЕТРО или Хиполенд или Джъмбо

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

МЕТРО или Хиполенд или Джъмбо

Съжавам, че изпуснах да го спомена в горния пост. :( Миналата седмица в Метро погледнах, но нямаше. Преобладаваха топки и плувки. Ще погледна на другите места. :)

Link to comment
Share on other sites

1. Не искам да има "опора за свода" защото съм леко дюстабан и много мразя когато там ме ръга. Искам изчистена и абсолютно плоска подметка

2. Да е мека подметката - т.е. като стъпя да пружинира а не да се чувствам все едно стъпвам върху дърво

3. Да е широка обувката. силно мразя когато ме стиска някъде - отстрани или отгоре. особено пръстите. Поради тази причина шкартирах марката адидас нацяло - 1 широк модел нямат. Може да е перфектно за спортисти и да трябва да е така, но за ходене в офиса това ме дразни.

Според мен Oakley отговарят на всичките ти изисквания. Аз също имам доста широк крак и не мога да нося тесни обувки. С техните никога не съм го имал този проблем. Единствено за мекотата на подметката зависи. На някои модели са по - меки на други по - твърди. Относително е. Изминавам доста големи разстояния и никога не ми са се подбивали краката. Мисля това е показателно. В парка до квартирата ми изминавам редовно по 7-8 километра. Не знам дали някъде в Бг се продават. Изобщо препоръчвам всички продукти на Oakley. Имам какви ли не техни и всеки е отличен.
Link to comment
Share on other sites

Кой сокет е за предпочитане, 1155 или 1150, както да питам съществена ли е разликата на 1150 с процесор i5 haswell, защото коментарите които чета по други форуми са смесени.

Какво мислите вие.

Link to comment
Share on other sites

Да дам инфо по въпроса с надуваемите възглавнички, ако някой се интересува. В Хиполенд и Юск нямаха. В Карфур имаше, но на упътването пишеше, че не са за употреба във вода. Така и така бях до Метро и там влязох, въпреки че миналата седмица нямаше. Оказа се, че сега имат и то не един, а два вида. :)

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че имам фирма. Фирмата ми има банкова сметка, по която ми плащат за извършената работа. За една година ми плащат Х лева. Един ден отивам в банка, различна от моята, и правя превод от мое име /като физическо лице/ на чужда сметка на стойност 5Х лева в брой, примерно при купуване на апартамент. Има ли система, която да се усъмни как така имам толкова пари? :)

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Зависи това 5Х каква сума е все пак...понеже апартаменти бол - и за 30000 и за 300000. :) , но ако тръгнат по някое време да правят ревизия на фирмата или да те проверяват тебе лично (по сигнал например), задължително ще се заинтересуват от този превод.

Link to comment
Share on other sites

С каква програма работят Съливер?Искам да си направя един чертеж на бюро и малка секция.

 

П.С. Може и някаква алтернатива, за която да не ми трябва седмица за разучаване :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ако е на хартия но с точни размери те няма ли да могат да си го начертаят с каквото им е удобно

 

За бюро бих могъл да ти дам няколко идеи :)

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че имам фирма. Фирмата ми има банкова сметка, по която ми плащат за извършената работа. За една година ми плащат Х лева. Един ден отивам в банка, различна от моята, и правя превод от мое име /като физическо лице/ на чужда сметка на стойност 5Х лева в брой, примерно при купуване на апартамент. Има ли система, която да се усъмни как така имам толкова пари? :)

има. задължен си да декларираш произхода на средствата. копие от тази декларация в ел. вид се праща и в сметната палата/местното данъчно. отнася се за суми над 5000 лв, но дори в един или два последователни дни да правиш транзакции по 4999лв пак трябва да попълниш декларацията. в общи линии най-"страшното" което може да последва е на "случаен принцип" може да те изберат да те проверяват дали си платил всички данъци на този доход. а иначе ако по случайност нацелиш да направиш превод от или на някоя следена сметка и тогава ще ти направят тиха проверка, а може и да те търсят за разпити.

 

 

С каква програма работят Съливер?Искам да си направя един чертеж на бюро и малка секция.

 

П.С. Може и някаква алтернатива, за която да не ми трябва седмица за разучаване :)

autocad. растерите са в .dwg. най-чисто е да се дадат на хартия точни размери, за да си ги пренесат те в ел. вид, защото има разни 2 милиметрови цепнатини, които си предвиждат, както и маркировки и дупки за различните държачи и сглобки, което си е хамалогия ти тепърва да ги преоткриваш. цената за "проект" за разкрояване е нещо от сорта на 40-50 лв за няколко гардероба/шкафа и една спалня.

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че имам фирма. Фирмата ми има банкова сметка, по която ми плащат за извършената работа. За една година ми плащат Х лева. Един ден отивам в банка, различна от моята, и правя превод от мое име /като физическо лице/ на чужда сметка на стойност 5Х лева в брой, примерно при купуване на апартамент. Има ли система, която да се усъмни как така имам толкова пари? :)

 

Няма особен повод за притеснение. Освен ако не са колосални суми. Но при евентуална проверка ще трябва да обясниш произхода на парите. Предполагам ще можеш, освен ако не си ги крал. И помни едно - този, който взима парите не му пука откъде са. :laughing:  

 

С каква програма работят Съливер?Искам да си направя един чертеж на бюро и малка секция.

 

П.С. Може и някаква алтернатива, за която да не ми трябва седмица за разучаване :)

 

Не съм обърнал внимание. Ако ще се пробваш обаче - KITCHENDRAW или SMARTDRAW.

 

====================================

 

Някой май и третия път не издържа дълго....

Link to comment
Share on other sites

За Велинград от къде е по-добре да се мине, през Пазарджик или през Пещера? Къде асфалтът е по-мазничък и няма да има лунни кратери? :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен през Пазарджик, Звъничево и нагоре - защото дефилето го ремонтираха и преасфалтираха. За Пещера, Батак не знам да са правили ремонт.

Link to comment
Share on other sites

В самият Батак имаше брутален ремонт. Извънградския път Пещера Батак беше средна работа, няма ями. Нищо страшно.

Link to comment
Share on other sites

И през Пампорово никак не е лош пътя ;) Малко по-дълъг става, но за сметка на това е къде по-живописен :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен през Пазарджик, Звъничево и нагоре - защото дефилето го ремонтираха и преасфалтираха. За Пещера, Батак не знам да са правили ремонт.

определено през Пазарджик-Звъничево-Дефилето е най-кратко и мазно в момента. Някои по-груби завои са поизправени, но не всички.

През Пещера-Батак е частично ремонтиран и позакърпен, а в Батак е изрязан целия асфалт в момента(преди седмица). След месец сигурно ще е положен новия асфалт изцяло.

След Велинград също е понаправен пътя с изключение на няколко моста около Якоруда.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Момчета, пратете ми читав линк за замунда, моля ви, че на работата ми нетът е толкова скапан, че почти не реагира, дава ми и непрекъснато някакви грешки...  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...