Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Преди време имаше възможност за сваляне на клипчетата в youtube-сега не я откривам.Гювеча ли свърши или се е изместила тази опция в поредното пренареждане на интерфейса?

Става като си свалиш плъгин на браузъра, за мозила e netvideohunter.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е,чак пък 10 години.Допреди няколко месеца свалях по този начин клипове от сайта.Вероятно са се усетили,че губят от импресии-гледа го веднъж потребителя и след като го хареса го сваля,а пък това намалява посещаемостта.... :smile1:

Link to comment
Share on other sites

Имал си плъгин. От години няма такова нещо. Толкова, че не помня кога е имало ако изобщо е имало. Преди година-две търсих и трябваше да свалям нам си кой плъгин

Link to comment
Share on other sites

И аз не си спомням да е имало бутон. Обикновено бутони като тоя по-долу се появяват след добавяне на съотввтния плъгин, както вече спомена дядото.

 

3adb92a65db407bc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Баси...

Оказа се прав. :)) Браузер -Опера.Разширение-flash video downloader.Очевидно се е изключил при обновяване на браузера.

Link to comment
Share on other sites

Доста по-често съм прав, отколкото ми го признават :)


Баси...

Оказа се прав. :)) Браузер -Опера.Разширение-flash video downloader.Очевидно се е изключил при обновяване на браузера.

А вероятно се е изключил защото опера смениха rendering engine-a на WebKit. Сега дали гледаш Opera, Safari или Chrome голяма разлика няма. Жалко - 1 отпадна от борбата. 

Link to comment
Share on other sites

Малките буквички..:lol:

Майтапа настрана, информирай се много добре за общите условия, че са сложили такива кор-капани, че свят ще ти се завие...От ДЗИ и Булстрад, нямаме оплаквания..А имаме над 30 леки коли.В Дженерали НИКОГА...

Link to comment
Share on other sites

Компютъра ми има два изхода за LAN връзка с интернет. Слушайте ме внимателно :):

-Разбрах, чрез LAN картите е най-бързият вариант, чрез който мога да свържа два компютъра.

-Същинският ми въпрос е, дали мога да ползвам интернетът на първия компютър от по-късно свързаният втори, чрез вторият LAN изход на първия компютър, БЕЗ да се налага първият компютър да работи.

Питам, защото така или иначе буксата с LAN връзката си свети и мига с еднаква честота(без значение включен или не) и по това съдя че е активна картата на дъното, въпреки, че компа е спрян и дали така нета се предава чрез ланкартата на същото дъно, на втория компютър.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между пълното авто-каско при различните застрахователни компании?

Уника, Алианц, ДЗИ - от всичките съм доволен. Ако искаш ще те свържа с моя човек, който се разправя с моята кола. Казал съм му той да ги мисли тези неща със застраховките и като дойде време 1 месец по-рано да ме уведоми

Link to comment
Share on other sites

Уника, Алианц, ДЗИ - от всичките съм доволен. Ако искаш ще те свържа с моя човек, който се разправя с моята кола. Казал съм му той да ги мисли тези неща със застраховките и като дойде време 1 месец по-рано да ме уведоми

Ама каква е разликата?

Еееее доживЕхме!!! Закривайте Форума!

Ти пък какво си доживел бе?

Link to comment
Share on other sites

Ама каква е разликата?

...

размера на покритието и начина на определяне на премията, условията и сроковете за изплащането на обезщетенията, рисковете които се покриват, сроковете за реакция от страна на застрахователя, кои са доверените сервизи и още доста други неща.

иначе бланките са горе-долу стандартизирани.

Link to comment
Share on other sites

Иди при Горан да ти ги разясни: 089 788 5744

 

Моята уговорка е че ако има нещо - давам им ключовете и ми я връщат оправена. Те смятат правят, струват - казват къде е най-добре и защо... аз горе-долу внимавам докато обясняват вариантите, но обикновенно са близки като суми освен последния път когато при ДЗИ последната година оправих 3 щети и за новата година ме водеха "рисков" та при тях беше със 150лв отгоре на другите

 

Едната щета всъщност можеше да си я спестя като спря онзи ръб в мен на заден ама точно тогава като го видях как се паникьоса го съжалих пък и безумно бързах та нямах половин час за писане на протоколи и си викам - ай карай с каското ще се оправя после ми обясниха че не е баш така...

 

Другата ако не бях толкова изнервен можеше и да не се опитвам да попреча на един нахалник да ме изпревари та вместо това спрях в каката пред мен (то пак нищо особено и в 2та случая освен драскотини ама боядисването на броня беше около 800 лв ако си спомням правилно а в тоя случай 2 броя)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не пазарувам по принцип обувки втора употреба ама миналата седмица видях чифт ниски туристически обувки HI-TEC мой размер за близо 15 лв. доста запазени и ги закупих.Въобще не помислих за гъбички и прочие просто защото не съм имал такъв сериозен проблем.Става ли с пране на определена програма или изисква някаква по-специална обработка предовратяването на този потенциален проблем?

Link to comment
Share on other sites

Не пазарувам по принцип обувки втора употреба ама миналата седмица видях чифт ниски туристически обувки HI-TEC мой размер за близо 15 лв. доста запазени и ги закупих.Въобще не помислих за гъбички и прочие просто защото не съм имал такъв сериозен проблем.Става ли с пране на определена програма или изисква някаква по-специална обработка предовратяването на този потенциален проблем?

 

  Здравей. Опасността от гъбички при подобен вид стока е почти 70% вероятна!

Във пералня да переш каквито и да е обувки не е препоръчително, защото горещата вода+лашкането вътре е пагубно дори и за най-яките обувки, ако не на момента, то по-нататък.

  Вземи обувките и ги накисни с възможно най-горещата вода която има бойлера, но в по-голям съд, че да стои поне 30мин. във врялата вода, като сложиш в нея повечко прах за пране. След като водата стане търпимо гореща и започни с гъба за чинии да търкаш отвътре. След като известно време ги почеткаш; изхвърли водата и ги изплакни с няколко води, докато буквално започне да излиза чиста такава.

  Задължително, си купи пудра за крака от аптеката, оранжев етикет Footнещо си, обилно ги напудри вътре целите и после си сложи в чорапа и го разтръскай докато се разнесе навсякъде.

  Краката нито ще се изпотяват, нито ще миришат и така съставките на пудрата тотално ще унищожат, ако има останали гъбички. А и е супер конфортно с нея.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да купя дръжки за врата от алуминиева дограма? Че на една врата и се спраска няква метална част вътре и сега дръжката много играе и пред разпадане.

Link to comment
Share on other sites

Става ли с пране на определена програма или изисква някаква по-специална обработка предовратяването на този потенциален проблем?

 

 

Не. Забрави просто за всякакви опити.

Link to comment
Share on other sites

Ако е убийствена горещината - не е чак толкова, обувки от 25лв. съм ги варил буквално и изкараха година.

Ако е невъзможно да се разкарат гъбичките - възможно е.

Пудрата ги трепе на 101%, защото им отнема това което им трябва за живот - влагата.

Ако искаш си купи на същата фирма пръскало което е за обувки и точно за тази цел и в комбинация с по-голямо количество пудра в чорапа.

Гъбичките стоят много дълго време, но при първото третиране дори и с не толкова гореща вода и прах за пране - пак биват унищожени.

 

Бабини рецепти са: чесън, винен оцет или сол и винен оцет. Оцетът и неговият киселинен състав поразяват гъбичките.

 

Третирай обувката с оцет и сол задължително, после с чесън и накрая с пудрата, която и щом се занимаваш с туризъм, трябва да се превърне в твой незаменим аксесуар.

 

Пак ти казвам, пудрата в чорапа и обувката задължително и постоянно.

 

Пудрата е сериозна, ползвах я в казармата и кубинките ми след 24ч. наряд миришеха на пролет. А Grimjaur вместо да те отказва, нека си спомни как миришат кубинки които не са сваляни :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...