Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Интересно е преименувана темата... Някой познава ли антикварен оценител? Имам нещо, което смятам за ценно и искам да знам дали наистина е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Интересно е преименувана темата... Някой познава ли антикварен оценител? Имам нещо, което смятам за ценно и искам да знам дали наистина е.

 

Имаше предложение да го направим, защото повечето от въпросите са доста тривиални, но май пак ще променяме името като гледам...

За оценител - зад Джумаята (чешмичката) има малко антиквариатче, оня е доста вътре в нещата по моя преценка, има и доста голям онлайн магазин в Ибей - мисля, че ще може да ти даде адекватна информация.

 

--------------------------

 

Въпрос и от мен - вчера бях в Метро и между останалите неща, за които бях отишъл реших да взема и едни стелки за колата, че моите са малко поизтъркани. Видях едни с червен кант, дето ми се връзва с интериора и ги купих. Не ги смених веднага, а просто ги оставих в гаража извън колата.  Днес отивам да изкарам колата, че имах работа, отварям вратата - мирише на гума, та се не трае (добре, че не ги сложих още вчера). Проснах ги и 4-те да се проветряват и питам - ще се измирише ли някога тая гума, има ли някакъв начин да ускоря процеса (измиване, препарат и т.н.) или просто да ги хвърлям?

Link to comment
Share on other sites

Никак. Ще търпиш докато се измирише. И аз купих такива боклуци, правени от отпадъци, мисля къмто една година се измирисваха в Мондеото. И пак като е пек намирисват

Link to comment
Share on other sites

В този дух - стелки за Сценик? Че шоферската е с дупка, а задната е скъсана на единия капак...

Link to comment
Share on other sites

КОГАТО си взема автомобил, възнамерявам да пазарувам от ebay главно. Цените са много, много по-ниски. Сигурно оригиналните стелки за тоя Scenic ще са ти на цената на гумените тук. Въпреки, че тоя scenic... трябва да го търсиш в ebay.fr.

Link to comment
Share on other sites

Ми..не. Ако не намеря, също толкова лесно мога да си купя два квадрата мокет или филц и да си нарежа каквито ми трябват. И ще е в пъти по-евтино и от ибея.

Link to comment
Share on other sites

Наско, препоръчвам гумени стелки. Каквито и да е. НИКОГА мокет. Колата винаги е част и от улицата. Не си изтриваш краката преди да влезеш. Набиеш ли го тоя мокет с пясък и прах, трябва да го гориш после - друго лечение няма. Гумената стелка я изсипваш и готово. Оригиналните винаги са скъпи. Но според мен си струва отвсякъде. За моята кола дадох 80 лева навремето. За 10 години единствено шофьорската се проби под педала за газта, където винаги петата трие. Другите не са мръднали. 

Link to comment
Share on other sites

Наско, препоръчвам гумени стелки. Каквито и да е. НИКОГА мокет. Колата винаги е част и от улицата. Не си изтриваш краката преди да влезеш. Набиеш ли го тоя мокет с пясък и прах, трябва да го гориш после - друго лечение няма. Гумената стелка я изсипваш и готово. Оригиналните винаги са скъпи. Но според мен си струва отвсякъде. За моята кола дадох 80 лева навремето. За 10 години единствено шофьорската се проби под педала за газта, където винаги петата трие. Другите не са мръднали.

Видене, не знам, защо си с такова впечатление, ела да видиш 4годишните ми стелки. Нямам навика да си мия колата през седмица нито съм я пазил кой знае колко. Верно нямам навика да газя до колене в кал също така, но изобщо не е толкова зле колкото го описваш. Мисля идната пролет да ги сменя евентуално и то заради тази на шофьорското место че леко се е протрила, дотогава съвсем ще се изпокъса. Но гумени някак прекалено селско ми стои.

 

 

ПС: Пусти термометри - и днес ги забравих.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Между другото, гумени и мен не ме устройват. А с мокета или филца не виждам какъв ви е проблема. 3 пъти сме се качвали кални пещерняци вътре и трите пъти само оставих да изсъхне калта, за да се махне по-лесно. Единствено с пясъка от морето видях малко зор, ама с прахосмукачката си минава без проблем. Да не говорим, че всичките гуменетки са от 4 части, а аз търся от 3.

Link to comment
Share on other sites

Аз също не харесвам гумените стелки. В мокета влагата от обувките ти попива. В гумата това няма как да стане. Мокета също така задържа и прахта.

Четете какво пише Виден и правете точно обратното ;).

Link to comment
Share on other sites

ПС: Пусти термометри - и днес ги забравих.

 

Няма страшно, няма да избягат. После може да ти ги донеса.

 

Аз също не харесвам гумените стелки. В мокета влагата от обувките ти попива. В гумата това няма как да стане. Мокета също така задържа и прахта.

Четете какво пише Виден и правете точно обратното ;).

 

Много умно бе, Ванка. Аз точно така съм виждал покарала трева от мокет на кола. И много си прав - мокетът задържа всички възможни лайна и прахове - много практично. Да не говоря какъв екшън става като се разлее нещо. Както например миналата седмица в колата ми се разсипа грунд бетонконтакт на Боро. Не ми се мисли какво щеше да стане ако не бяха гумени стелките.

 

Правете каквото знаете в крайна сметка, то си е за вас. 

Link to comment
Share on other sites

Не бе, то няма лошо във велура или мокета, но да си го пазиш, да си го переш редовно и да си го каляш, но мъничко. Там дето работя (работя извън Пловдив), ми се налага да спирам и паркирам на една почва, която когато завали, а пък да не казвам през зимата със снега какво е...става една лепкава, все едно са й разливали литри "Прома" - така залепва за обувките, че няма изчистване с часове. Ако в такъв момент влезна на мокет, велур или нещо подобно - дотам с красивите стелки, дето съм си купил. Именно поради тази причина съм минал на практичния и не толкова елегантен вариант с гумените стелки...само дето с последните не случих на миризма, иначе от предишните нямах такива оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

КОГАТО си взема автомобил, възнамерявам да пазарувам от ebay главно. Цените са много, много по-ниски. Сигурно оригиналните стелки за тоя Scenic ще са ти на цената на гумените тук. Въпреки, че тоя scenic... трябва да го търсиш в ebay.fr.

 

Що? Мислиш, че в Англия не карат Сценик ли? И в английския има пък и части за Рено.

 

Например тези http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-SCENIC-99-03-Tailored-Black-Car-Floor-Mats-Premium-Velour-Carpet-/370644324499?hash=item564c1f9093

 

Ето мокетени за Сценик http://www.stelki.bg/product/486/moketni-stelki-za-renault-scenic-model-ot-01-1997-do-05-2003.html .

 

Аз също съм за гумените стелки. Да, смърдят отначало, ама предимствата, които ми дават са безценни. Аз също редовно возя някви "течливи" неща и ако бях с други жална ми майка. Да не говорим, че ако са мокет зимата като съм нагазил в снега, и като се прибера с колата, на сутринта конденза замръзва от вътрешната страна. С гументите просто махаш парчето лед от стелката. :grin:

 

П.П. За Сценика мога да изкарам номера и на оригинални стелки от Рено, ама цената предполагам ще е феноменална. Има и оригинална за багажника също.

 

Стелки за Сценик оригинални, номер по Рено 7701205952, цена 84.88 лв с ДДС. Стелка за багажник, номер 7701416156 и невероятната цена от 154.30 лв. с ДДС. И едните и другите ги няма налични, трябва поръчка и доставка до 20 дни. :grin:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз също съм за гумените стелки. Да, смърдят отначало, ...

 

Пак осрахме темата, ама карай...ще чистим после пак, тя и темата е като гумена стелка малко, та лесно се почиства. :laughing:

Гумени стелки, направени от подходящата гума не миришат - миришат евтините и/или тези, които са направени от миришеща гума. Тези стелки, които са ми в колата (старите) бяха по-скъпи от тия, дето купих от Метро и не миришеха изобщо още от първия ден!

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя възможно най-евтино жичен xbox360 пад? Гледах в dx, но там най-евтиното е 42 лева и при положение, че в България се намират по 50 лева, не ми се струва чак такава далавера.

Говоря за цени до 30 лева с включена доставка.

Link to comment
Share on other sites

Пак осрахме темата, ама карай...ще чистим после пак, тя и темата е като гумена стелка малко, та лесно се почиства. :laughing:

Гумени стелки, направени от подходящата гума не миришат - миришат евтините и/или тези, които са направени от миришеща гума. Тези стелки, които са ми в колата (старите) бяха по-скъпи от тия, дето купих от Метро и не миришеха изобщо още от първия ден!

 

Точно така! Евтините боклуци са направени от някакви рециклирани отпадъци и затова вонят на бакелит и гума. Скъпите оригинални стелки нямат нищо общо с тях, нито като материал, нито като качество. Да не говоря че и като изработка и външен вид са по стилни от повечето мокетни стелки.  

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя възможно най-евтино жичен xbox360 пад? Гледах в dx, но там най-евтиното е 42 лева и при положение, че в България се намират по 50 лева, не ми се струва чак такава далавера.

Говоря за цени до 30 лева с включена доставка.

 

Откога недолюбваш Ибея? :online2long:

Има и още по на далаверка - направо с клавиатура за чатене...

Link to comment
Share on other sites

Много умно бе, Ванка. Аз точно така съм виждал покарала трева от мокет на кола. И много си прав - мокетът задържа всички възможни лайна и прахове - много практично. Да не говоря какъв екшън става като се разлее нещо. Както например миналата седмица в колата ми се разсипа грунд бетонконтакт на Боро. Не ми се мисли какво щеше да стане ако не бяха гумени стелките.

Принципно от време на време е хубаво колата да минава през автомивка. Не мога да си представя колко зле трябва да е някой за да допусне да изникне трева. От както съм си купил колата съм с "мокет" и не съм имал никакъв проблем. Наскоро си ги смених пак със същите. Не бих ползвал друг тип в колата си.
Link to comment
Share on other sites

И аз това се чудя. Много народ се оплаква, че мокета задържал прах и обезсмислял поленовия филтър. Ми аз минимум два пъти седмично си минават рендето отвътре. Малко дете се вози, все пак. Не виждам как ще се задържа прах. Ама карай. Един тип точно така е направил - гумиран мокет за 22лв и жми градо. А в багажника - балатум.

Link to comment
Share on other sites

Ми..не. Ако не намеря, също толкова лесно мога да си купя два квадрата мокет или филц и да си нарежа каквито ми трябват. И ще е в пъти по-евтино и от ибея.

 

Да бе, ясно. Ти ако искаш и шперплат си сложи. Мислех, че идеята е да изглежда добре.

 

Четете какво пише Виден и правете точно обратното ;).

 

:rofl: 

 

Що? Мислиш, че в Англия не карат Сценик ли? И в английския има пък и части за Рено.

 

Например тези http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-SCENIC-99-03-Tailored-Black-Car-Floor-Mats-Premium-Velour-Carpet-/370644324499?hash=item564c1f9093

 

Ето мокетени за Сценик http://www.stelki.bg/product/486/moketni-stelki-za-renault-scenic-model-ot-01-1997-do-05-2003.html .

 

Аз също съм за гумените стелки. Да, смърдят отначало, ама предимствата, които ми дават са безценни. Аз също редовно возя някви "течливи" неща и ако бях с други жална ми майка. Да не говорим, че ако са мокет зимата като съм нагазил в снега, и като се прибера с колата, на сутринта конденза замръзва от вътрешната страна. С гументите просто махаш парчето лед от стелката. :grin:

 

П.П. За Сценика мога да изкарам номера и на оригинални стелки от Рено, ама цената предполагам ще е феноменална. Има и оригинална за багажника също.

 

Стелки за Сценик оригинални, номер по Рено 7701205952, цена 84.88 лв с ДДС. Стелка за багажник, номер 7701416156 и невероятната цена от 154.30 лв. с ДДС. И едните и другите ги няма налични, трябва поръчка и доставка до 20 дни. :grin:

 

Карат, как ще не карат. Айде сега смени марката с BMW/Audi и сравни броя страници.

 

Откъде мога да си купя възможно най-евтино жичен xbox360 пад? Гледах в dx, но там най-евтиното е 42 лева и при положение, че в България се намират по 50 лева, не ми се струва чак такава далавера.

Говоря за цени до 30 лева с включена доставка.

 

Ами няма как да стане. Втора ръка само. 50лв са тук и са с 3 години гаранция. Мисля, че си заслужава. Моя още е в гаранция, а не помня кога го купих. :D Много добра покупка. Геймпада за Xbox е страшно удобен за разлика от този за Playstation, който е направен за малки деца. Ръцете се схващат много бързо, освен ако не му сложиш гумения Sports Pack ли как се водеше на EA, който го прави размер за възрастни.

 

http://www.geekaygames.com/u_images/product/1309089209_main_EA_Comfort_Play_Pack_for_PS3.jpg

 

Откога недолюбваш Ибея? :online2long:

Има и още по на далаверка - направо с клавиатура за чатене...

 

Шефе, тоя е китайски ментак бе. Виж, че даже няма Xbox логото.

 

Геймпадовете за Xbox и PS са един доста фалшифициран продукт, а качеството на фалшивите няма абсолютно нищо общо.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Шефе, тоя е китайски ментак бе. Виж, че даже няма Xbox логото.

 

 

Искаш да кажеш, че тия от DX ще му пратят японски? Не ставай смешен, братовчеде Лари...с лого и на подобна цена става само ако са няк'ви върнати в сервиз за поправка... ;)

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че тия от DX ще му пратят японски? Не ставай смешен, братовчеде Лари...с логото става само ако са няк'ви върнати в сервиз за поправка... ;)

 

Там за 40лв не виждам така или иначе.

 

Само това: http://dx.com/p/genuine-microsoft-2-4ghz-wireless-game-controller-for-xbox-360-refurbished-21319

 

Но той търси жичен, предполагам за PC, а този е безжичен и става само за Xbox.

 

И все пак, както казах, падовете са на една цена. Най-евтино идват от САЩ и то единствено защото няма ДДС на цената. Идват по 60-65лв. Ако се добави ДДС-то, стават на цената в България. И за двете конзоли стои така въпроса. И аз гледах, гледах и накрая си купих нов от магазина, а Xbox 360 жичния контролер е супер далавера за 50лв с 3 години гаранция.

 

Sothbiss-е, търси втора ръка във форума на ArenaBG и consoles.bg. И в нашия форум някой продаваше жичен Xbox 360 контролер втора ръка за около 30лв.

 

Xbox контролерите поне се познават като са фалшиви. Нямат нищо на сивия кръгъл бутон, който по принцип свети за индикация дали е включен контролера и кой играч играе с него. Playstation контролерите се познават само по кутията от снимките. На живо има и други белези, но по снимки са точно като оригиналите. Преди половин година им смениха кутиите на оригиналните и фалшификатите бяха с различна кутия за един период от време, но може и те да са сменили кутията вече.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив да търся Refill Kit за мастилно стуйен принтер с черно и цветни мастила, някви по тънкана :)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив да търся Refill Kit за мастилно стуйен принтер с черно и цветни мастила, някви по тънкана :)

Преди години купувах от Метро. Имаше различни видове според модела на главата/принтера.

Link to comment
Share on other sites

...

Втори въпрос-молба - нека някой, който има ефирен цифров тунер да ми каже появява ли му се инфото за програмите (без значение на коя), защото от снощи седи само празно ; мислех, че правят разни проби, но пък 24 часа да го няма на нито една от програмите...Да знам дали просто са го спрели временно или нещо ТВ-то ми се е бъгнало.

Не ти се е бъгнало ТВ-то - няма инфо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...