Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Брр, спамъри, много усложнявате нещата, уиндоуса си има тулове за формат за кфо ви е изобщо да форматирате втория диск през някъв измислен външен туул ?

Ton4o - десен клик на my computer и Manage. След това Storage и Disk Management, Постни един скрийншот да видя какви са ти статусите на дисковете и ще ги изформатираме от там, какво толкова. :)

И това през уин 7цата де :)

 

Grimjaur - какво искаш да направиш ?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сега съм с 2 x 2GB рам и искам да сложа още мъничко. Има ли значение дали ще сложа още 2 х 1GB или 1 x 2GB и кое е за предпочитане?

Link to comment
Share on other sites

Сега съм с 2 x 2GB рам и искам да сложа още мъничко. Има ли значение дали ще сложа още 2 х 1GB или 1 x 2GB и кое е за предпочитане?

2х2 ;)

Сложи 1х2, и без това след време ще ти хрумне, че искаш още и ще сложиш още една плочка с 2Г и няма да се чудиш къде да шитнеш 2х1 :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера къде в домашната мрежа е проблема, след като уж всичко е ок, а връзката дропи непрекъснато. Всичко, за което се сещаш(съпорт, рутер, ъпдейти) е направено. Единствено фирмуер на рутера не е правен.

 

Ред. Мислех, че зора е от мю-торента, но и като го спра, е същия х♚й....През кабел няма проблем, но wi-fi-то е мега-зле....

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера къде в домашната мрежа е проблема, след като уж всичко е ок, а връзката дропи непрекъснато. Всичко, за което се сещаш(съпорт, рутер, ъпдейти) е направено. Единствено фирмуер на рутера не е правен.

Пусни си един постоянен пинг към рутера ти, може да пробваш колко е най-големият пакет на който ще отговори /вероятно 1450/ и в същото време един пинг до gateway-а на ISP-то ти.

Ако едновременно спира пинга към двете дестинации - проблема е м/у теб и рутера /вероятно самият рутер/ Ако имаш пинг към рутера, но към гейта спре - най-вероятно м/у ISP-то и теб. В този случай се закачаш директно към входящият ти кабел от ISP-то и пинг от там да видиш все пак дали прекъсва, и проблема не е в рутера.

 

Edit

-------------------------

През кабел закачен директно към рутера ти ? Ако тогава всичко е наред,  Пробвай да смениш настройките на wireless-а на рутера ти. Пусни го на различен канал например. С това апче може да видиш колко са използвани различните канали и да си харесаш някой празен :

http://www.metageek.net/products/inssider/

Мисля, че и това вършеше работа : http://tools.meraki.com/stumbler

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Направено е. Понякога спира едновременно, понякога спира само едното. Това беше първото, което направих.

 

Други идеи?



И това с каналите го играх..Не мисля, че е от интерференции на различните честоти около точката... Казвам ти - всичко, без фирмуер, е правено.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

За wireless-а погледни втората част от поста ми, след едита, може да помогне.

Колко често го прави това ? И как се оправя нета ти след това, с рестарт на рутера ли ?   Най-вероятно е самият рутер :)

Моят го ползвам единствено за суич и access point, и все пак успява да забие от време на време и да ме остави без мрежа докато не го рестартирам

 

---

И какъв е рутера ?

 

Edit :

Wireshark, може да си поснифиш трафика, но едва ли ще видиш нещо интересно, освен ако не върви някакъв луд flood от компа ти който да трепе рутера, това се забелязва лесно :)

Ако се оправя след рестарт -> рутера забива, което им е част от х-ките на гадинките. Нещото което помага понякога е ъпдейт до последен firmware, но накрая пак забиват. Особено ако нямаш проблеми когато си без рутер, може да си сигурен, че вината е в него.

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ще се оправи с удар в стената. Понякога се оправя след рестарт. Затова питам за инструменти за мрежова диагностика. Дори да приемем, че проблемът е само в моя комп(и от там се скапва цялата мрежа), в момента има само един хром и един скайп. Всичко друго е спряно. И пак е в гъза...

 

Ред. Рутера е TL-WR841N

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Имам същият рутер вкъщи в Пловдив.Щях да му барам firware-a,но се отказах.Нямал съм никакви проблеми до сега с него.В общежитието бяхме със сходен модел с 1 антена и пак нямахме никакви проблеми.Прегледай настройките и ако не е с последният firmware го ъпдейтни :) 

Това ми е firmware-a 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n

Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера къде в домашната мрежа е проблема, след като уж всичко е ок, а връзката дропи непрекъснато. Всичко, за което се сещаш(съпорт, рутер, ъпдейти) е направено. Единствено фирмуер на рутера не е правен.

 

Ред. Мислех, че зора е от мю-торента, но и като го спра, е същия х♚й....През кабел няма проблем, но wi-fi-то е мега-зле....

Наско, истината е, че живееш в доста гъсто населена зона, с невероятен шум в ефира. Възможно е и да имаш клетка на оператор наблизо, някоя радио-станция, радиото на бакшишите - въобще - шума е сериозен, а при натрупване започва да интерферира и да внася смущения във wifi-то.

 

Може да пробваш да смениш канала, който ползваш на рутъра, но лично се съмнявам да помогне особено. Можеш за теста да видиш колко налични wifi мрежи има около теб и да си направиш извода.

Link to comment
Share on other sites

Ред е на резонният въпрос - защо само при мен е този проблем, а при останалите 3 лаптопа и 3 телефона го няма?

Link to comment
Share on other sites

А докато ти е вързан този лаптоп какво става с другите компютри ? Рутера завиба ли ? Да не се окаже,че е от картата на лаптопа ? 

Link to comment
Share on other sites

При мен с TL 1043 дробеше безжичната мрежа постоянно. Само безжичната и само на лаптоп-а. Устройства, които не бяха с Уиндоус си седяха закачени. И тя връзката не дропеше, а ставаше 1mbps.

Смених фирмуера с друг и се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Рутера е с най-нов фирмуер, за момента проблема се концентрира върху мю-торент. Сега ще сваля по-стара версия и ще проверя с нея как е.

Link to comment
Share on other sites

Ред е на резонният въпрос - защо само при мен е този проблем, а при останалите 3 лаптопа и 3 телефона го няма?

1. В настройките на мрежовата карта махни отметката за поддръжка на IPv6 и пробвай пак.

2. Ако и ъпдейт на стоков фърм не ти реши проблема и искаш алтернативен - препоръчвам Gargoyle, версия 1.5.4 от http://www.gargoyle-router.com/download.php.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми препоръчате някоя добра оптика с поносими цени? :)

Аз последно си правих очилата в една оптика до полиграфията.Там където беше техномаркет или нещо от сорта.Точно до него мисля че беше.Скоро бак трябва да ходя,че имам рецепта,но все не ми остава време да отида.

едит:Ето линк към мястото цък

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

1. В настройките на мрежовата карта махни отметката за поддръжка на IPv6 и пробвай пак.

 

Махната е. В момента, в който пусна p2p програма, нета загива.... Без значение от програмата и версията. Сега остава да си блъскам главата що така...Ще пробвам с някакъв лайв линукс, да не е проблема някъде по системата...

 

Преди да го направя, обаче, ще пусна един ресърекшън на системата  :laughing:

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Абе... доставчика да не ти ограничава на брой сесии? Да не си на speedy?

 

Виж в рутъра дали има firewall и го спри, ако има.

 

На другите нодове вървят ли торенти?

Link to comment
Share on other sites

На Мега-лайнян съм. Спрях рутърския файъруол, тва ми беше една от първите работи. Няма ограничения за сесиите, сега чакам да видя след рестора какво се случва.

 

Балига...Нещо никво. С каквато и да е p2p програма, нетя се срива.....

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

На Мега-лайнян съм. Спрях рутърския файъруол, тва ми беше една от първите работи. Няма ограничения за сесиите, сега чакам да видя след рестора какво се случва.

 

Балига...Нещо никво. С каквато и да е p2p програма, нетя се срива.....

Хех... при мен подобна бира с Р2Р клиентите, ама ми изяждат само рама :)  Шест гиги си отиват кат седи та гледай! Без значение какви настройки им правя, при това.

Link to comment
Share on other sites

Хех... при мен подобна бира с Р2Р клиентите, ама ми изяждат само рама :)  Шест гиги си отиват кат седи та гледай! Без значение какви настройки им правя, при това.

 

Тва е бъг при uTorrent. Пълни РАМ-та при висока скорост на трансфер. Даже може да забележиш, че пълни със същата скорост, с която качваш на секунда. Ограничи го на 5МБ/сек и поне ще я напълни по-бавно. Някакъв проблем при каширането по дисковете е това.

Няма решение. Старите версии преди 3 не го правят, но трябва тотално да затриеш тази, която имаш в момента.

С Vuze проблема го няма, но там пък като му сложиш повече от 50 торента, почва да лагва.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.staging.utorrent.com/viewtopic.php?id=71126

 

Част от решенията на проблема.

Готово. Преинсталация на драйверите на видеото...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...