Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

@Наско, не съм с wireless мишка.

@Мидекс, какъв е шанса?!?!?! А и аз не мога да ги разглобя, защото са в гаранция. А и двете са по 200 лева парчето и не искам да рискувам да им падне гаранцията. Силно ме съмнява това да е проблемчето.... А и да е... Има ли как да ѝ пръсна нещо без да я разглабям?



 

Хммммм.



Може да се окаже, че наистина е от мишките. Ще ги пратя на гаранция една по една. Така ще се сдобия с нови плъхчета... :lol:

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дай модел на мишката. Виж си усб портовете да не са зацапани нещо. И да, това от тръбата върши работа. Бих те посъветвал и други неща, ама щом е в гаранция, не стават...

Link to comment
Share on other sites

Шансът и на двете да е позацапано, разбира се е по-малък, но не чак толкова по-малък, защото човек прави невъобразимо количество цъкания върху тези бутони (най-вече левия) без дори да се усети и поне на мен ми се налага поне веднъж годишно да правя същата манипулация на някоя мишка, която е тръгнала по същия начин (работя с доста компютри и лаптопи, респ. - събират се бая на брой мишки). Не казвам, че и при теб е същия проблем, просто дадох идея, а че не е добре да разглобяваш 200-левова мишка в гаранция, така си е, но не се надявай да я почистиш без разглобяване.

 

Едит: Послушай Атанас, смени в друг USB порт, вземи трета миша за проба и т.н. - просто сменяй неща, за да диагностицираш проблема.

Link to comment
Share on other sites

Дам, ако са лоджитеци, последните им модели го имат този проблем с левият бутон. За мен фикса беше да разглобя дърт лоджитек който се моташе у нас, да сваля дясното бутонче и да го запоя на новото ми плъхче. Като проблема се случи на няколко от по-новите лоджитеци из нас.  

Но щом са в гаранция защо ще се ебаваш, пращай ги директно да ги оправят :)

Link to comment
Share on other sites

Така, пробвах фикса от линка на по-старата от 2-те мишки. Май работи. Новата направо ще я изпратя на гаранцията с обяснението за проблема. Изглежда не е само на Logitech. Razer, Roccat, TTsport, всичките. Проблема бил в контролера на Omron. Никога не съм вярвал, че мишките от най-висок клас могат да се издънят на подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

Вервай. Снимай си хубаво мишката преди да я предадеш на сервиз. Да не ти я върнат изпонадрана и прочие. Да може после да им покажеш как е била преди сервиза.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ти вярвам, но се съмнявам, че ще си позволят да надраскат high-end мишка... Гейминг компаниите много държат на реномето си, за да им се продават продуктите. PR им е 90% от цената...

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос за процесори. Става върпос за Core2 quad Q9400 (четириядрен) и Intel Xeon X333, и двата модела на една обява ги водят Q9400 на една обява за продажба. И двата ли са наистина от тази серия Q9400, или просто човека пуснал обявата е сгрешил умишлени или неумишлено. Ако има наистина Core2 quad и Intel Xeon X333 на 2.66 GHz, 1333 MHz, то каква е разликата между Xeon и Core2 quad.

Благодаря

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Вероятно е пропуснал една нула след трите тройки. А иначе реално няма много разлика както и да го погледнеш, освен че 9400 поддържа HT, а 3330 не.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ти вярвам, но се съмнявам, че ще си позволят да надраскат high-end мишка... Гейминг компаниите много държат на реномето си, за да им се продават продуктите. PR им е 90% от цената...

Майна, официалният сервиз на Хюлиът Пакард върна НЕОРИГИНАЛНО зарядно при пращане на лаптоп за 2 бона. И после отричат. Всичко става. Аз ти казвам какво да направиш да ти е мирна главата.

Ако директно ще го пращаш в чужбина за ремонт без някой в Бг да го бара вече е друго, но все пак бих го направил отново. Ама ако някой мърльо тук ще има досег се техниката ме послушай.

Link to comment
Share on other sites

Psihara^^, on 09 Jun 2013 - 14:06, said:

Искам да ти вярвам, но се съмнявам, че ще си позволят да надраскат high-end мишка... Гейминг компаниите много държат на реномето си, за да им се продават продуктите. PR им е 90% от цената...

Пиши направо на logitech - те направо сменят мишката без много да питат. Т.е. ще питат няколко въпроса и ще ти кажат да им я изпратиш Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Вероятно е пропуснал една нула след трите тройки. А иначе реално няма много разлика както и да го погледнеш, освен че 9400 поддържа HT, а 3330 не.

 

За какво служи HT (ако си имал преди хайпър трейдинг), ако взема четириядрения Ксеон(2.66 12мб. кеш) вместо четириядрения Core2 quad Q9400 (2.66, 6мб кеш с НТ), каква ще е разликата в игри, програми.

Ти кой би избрал от двата.

Благодаря за инфото

Link to comment
Share on other sites

За какво служи HT (ако си имал преди хайпър трейдинг), ако взема четириядрения Ксеон(2.66 12мб. кеш) вместо четириядрения Core2 quad Q9400 (2.66, 6мб кеш с НТ), каква ще е разликата в игри, програми.

Ти кой би избрал от двата.

Благодаря за инфото

HT ускорява изпълнението на няколко инструкции паралелно от един процесор. Малко сложно е как и не е баш паралелно, но процесора е сложен и наистина ускорява. Windows го показва като още един процесор но реално е по-бавно от 2ри процесор. XEON процесорите са по-бързи от Pentium 4 заради по-големия Level1 cache. По начало са по-скъпи и се слагат на сървъри и работни станции от висок клас.

 

Кое точно ще е по-бързо не мога да отговоря - трябва да се сравнят конкретните модели процесори и XEON-a и C2Q. Отдавна не съм гледал спецификации, по-добре провери конкретните модели в интернет какви са им параметрите, но имай предвид че не всички дъна поддържат XEON а пък тези които поддържат XEON доста често не поддържат PCI-e та може да имаш проблем с видеокартата.

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да избирам между двата - 9400, има HT (в момента също пиша от компютър с HT), а и цената му на старо е макар и малко по-ниска от 3330. По лични наблюдения, разликата със и без HT е от около 1/3 до половин ядро в полза на HT, но тъй като досега не съм имал 4-ядрен процесор, нямам представа колко ще е там ползата със и без HT, предполагам че зависи от оптимизацията на конкретния софтуер.

 

@дедо, спецификациите на горните 2 процесора са 1:1 - от волтажа, през кеша, та чак до поддържаните опции и инструкции.

Link to comment
Share on other sites

По начало XEON-ите са с доста повече L1 cache и имат и други преимущества но пък изискват ECC памет, която по начало е по-скъпа и по-различни дъна та ако трябва да избирам и аз бих взел за нормална машина пентиум процесора.

Link to comment
Share on other sites

Да, това е по принцип, но в този случай дори и L1 кешът им е еднакъв (4х32К за данни + 4х32К за инструкции). Намирам единствено малка разлика в L2 кеша - тия 6 (2x3 споделени на 2 ядра) мегабайта при Xeon-а са "8-way", а при 9400 са "12-way". Да не забравяме и че Xeon-а поради факта, че е за сървъри 24/7, малко е орязан от енергоспестяващи функции при idle, докато другият е натъпкан с такива. Абе...направо са си като клонинги, дори ги продават на еднаква цена, като 9400 обаче е малко по-готин. :))

Link to comment
Share on other sites

Сега ги разгледах по-детайлно, Ксеон-ите са направо с друг сокет, 771, и пак имат ПСИ-експрес, но не е 16. Не видях такива за 775, но са си направо неудачни за един процесор и за домашна машина, целта им била абсолютно друга.

 

Обладал ме е един от бесовете дето го няма описан в Библията - бесът на ъпгрейда. Дъното ми е http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1802#sp и поддържа и двата типа памет дърта РАМ памет и ДДР400 и ДДР2 като максимумът е 4гб РАМ. Могат ли да съжителстват две двойки идентични памети от двата типа или единият тип изключва другия. Защото и слотовете за РАМ са 4 и максимумът в гигабайти е толкова, а до сега не съм виждал ДДР2 2гб в една плочка.

Link to comment
Share on other sites

Сега ги разгледах по-детайлно, Ксеон-ите са направо с друг сокет, 771, ..

 

ARK друго казва... :))

 

Sockets Supported: LGA775

 

Все пак мнението ми е да не се забиваш с какъвто и да е Xeon, не само заради ECC.

 

Най-добре погледни кои точно процесори поддържа твоето дъно и си избери един (Support & Downloads --> CPU Support List).

Link to comment
Share on other sites

Сега ги разгледах по-детайлно, Ксеон-ите са направо с друг сокет, 771, и пак имат ПСИ-експрес, но не е 16. Не видях такива за 775, но са си направо неудачни за един процесор и за домашна машина, целта им била абсолютно друга.

XEON-a няма PCI-e. Дъното има. Освен това иска и ECC памет а тя е по-скъпа. За домашна машина не става. За сървъри е този процесор.

Обладал ме е един от бесовете дето го няма описан в Библията - бесът на ъпгрейда. Дъното ми е http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1802#sp и поддържа и двата типа памет дърта РАМ памет и ДДР400 и ДДР2 като максимумът е 4гб РАМ. Могат ли да съжителстват две двойки идентични памети от двата типа или единият тип изключва другия. Защото и слотовете за РАМ са 4 и максимумът в гигабайти е толкова, а до сега не съм виждал ДДР2 2гб в една плочка.

Не те съветвам. Ползвай само еднакви памети. За предпочитане кит или поне от един производител и една серия. Т.е. не само по спецификации да са еднакви - има още няколко параметъра по които могат да се различават (едни 4 цифри тайминги които също е хубаво да съвпадат, та най-добре паметите да са комплект 4те) Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ton4o - DDR1 и DDR2 памети не могат да работят заедно. Иначе дъното съм го ползвал преди - жестоко дъно - 2 вида памети, дуал биос, ако се осере нещо, 4 сата порта + RAID на IDE канала, опцийки за клок... Абе страшотия :)

Link to comment
Share on other sites

Не, нещо малоумно ми трябва :D Там кликове ала бала. Или т'ва не е рентабилно ?
Или content writing на англ. за сайтове/блогове. Търся в Odesk но нещо конкуренцията е огромна :)

Link to comment
Share on other sites

Тончо, Ксеони не ти трябват :), както са те посъветвали Мидекс и дедото, те се взимат за изчислителна работа. Друго - не виждам къде си се разбързал да правиш ъпгрейд с това архаично дъно, което не поддържа гледания от теб Quad9400, отделно да не повдигам въпроса колко нерентабилно е да правиш какъвто и да било ъпгрейд на сокет 775 при положение, че на повечето места на тези стари куадове им искат пари като на нов процесор с.1155.

Прецени си за какво ще ползваш машината, кажи с какви пари разполагаш и тогава ще ти се каже какво да взимаш. Останалото са приказки на вятъра. :)

Link to comment
Share on other sites

На някой случайно да му се намира един простичък договор за извършване на услуга/доставяне на продукт? Ще заплащам предварително за услуга/продукт една не малка сума на трето лице и не искам просто да му оставя парите пред него, а в последствие да получа единствено отхвърлени обаждания и изключен телефон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...