Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва да изпратя на един потенциален клиент по ел. поща оферта за съвместна работа(отнася се за търговия на едро и дребно). Някой да знае, какво горе долу трябва съдържа офертата, освен снимки и цени на продуктите?   

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма установено съдържание офертата, но колкото по-детайлна е - толкова по-добре. Поне аз в ролята си на клиент, така съм реагирал. Оферти от типа на

1. Услуга - 4бр х 50лв = 200лв.
2. -------- ---- ------

Общо = *****

Винаги съм ги игнорирал и са изглеждали страшно несериозни.

Опиши продукта, ако искаш му сложи снимки, напиши им единичната цена, напиши обща цена, всичко това в един хубав и подреден дизайн и си в играта.

invoice.jpg

Получа ли подобна оферта от някой, веднага получава бонус точки.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Първо да благодаря на всички включили се по темата с диска!

Ето статуса за който говореше, дано см те разбрал правилно, че това искаш да видиш.

Хардът който искам да форматирам и изчистя се нарича Backup(C:)

14764478427991303931370378443ewVdgvAGRK2

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Той дори не е буут. Десен бутон от тоя прозорец - Format.

 

Давам формат, но виж какво ми изписва: Windows cannot format the system partition on this disk.

Това ме тревожи, че щом самия комп неиска да го форматира, значи има нещо, някаква дреболия, която недовиждам и като Ви чета коментарите и все повече се замислям.

Link to comment
Share on other sites

Може да е прецакана файловата система нещо. Уиндоуса ти на Е: ли е? Инсталирай някаква програма, примерно EASEUS Partition нещо си и пробвай с нея. Ако и с нея не стане, прочети инструкциите на EASEUS как да направиш LIVE CD от което да заредиш компютъра. През него трябва да стане вече.

Link to comment
Share on other sites

Може да е прецакана файловата система нещо. Уиндоуса ти на Е: ли е? Инсталирай някаква програма, примерно EASEUS Partition нещо си и пробвай с нея. Ако и с нея не стане, прочети инструкциите на EASEUS как да направиш LIVE CD от което да заредиш компютъра. През него трябва да стане вече.

 

Е с Hiren boot CD ще стане със сигурност, а с   Live cd нищо не стана, но ме тревожи да не засегна Е-то (7-цата), всичко правя под нея. Лично ме съмнява да стане нещо.

Ще обмисля това което ми казахте всички, за което Благодаря още веднъж!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Изтървах първоначалните обяснения, но ти инсталационно CD на Windows нямаш ли? Ако имаш - пускаш го и от инсталацията изтриваш въпросния партишън после форматираш диска и готово.

 

Има една подробност - ако този диск ти е първия диск то компютъра ти boot-ва от него. Т.е там се намират няколко системни дребни файла, които после стартират зареждането на операционната система от другия диск. Това може и да е причината да ти отказват форматирането, защото успееш ли после няма да се заредят тези няколко програмки, от които пък после да продължи зареждането.

 

Винаги първият диск, от който е нагласено да се стартира ОС в БИОС-а има малко по-различен MBR и съответно няколко малки файлчета на него (или сектора - не знам как да ти го обясня по-рабираемо). Ти може и да не ги виждаш, но ги има. Това е точно първия диск или в терминологията на Windows - C:

 

Аз пък друго не разбирам - защо държиш да го форматираш а не просто да изтриеш каквото има на него?

Link to comment
Share on other sites

Изтървах първоначалните обяснения, но ти инсталационно CD на Windows нямаш ли? Ако имаш - пускаш го и от инсталацията изтриваш въпросния партишън после форматираш диска и готово.

 

Има една подробност - ако този диск ти е първия диск то компютъра ти boot-ва от него. Т.е там се намират няколко системни дребни файла, които после стартират зареждането на операционната система от другия диск. Това може и да е причината да ти отказват форматирането, защото успееш ли после няма да се заредят тези няколко програмки, от които пък после да продължи зареждането.

 

Винаги първият диск, от който е нагласено да се стартира ОС в БИОС-а има малко по-различен MBR и съответно няколко малки файлчета на него (или сектора - не знам как да ти го обясня по-рабираемо). Ти може и да не ги виждаш, но ги има. Това е точно първия диск или в терминологията на Windows - C:

 

Аз пък друго не разбирам - защо държиш да го форматираш а не просто да изтриеш каквото има на него?

 

  Ето, добре, че не се хванах да го направя веднагаи ,че не е случайно нежеланието на Уин-а да го форматне.

Искам този диск да го направя за бекъпи, защото и без това е стар и вече и 2-пъти ми прави номера и третия ще е фатален и си усещах, че от него зависи нещо. Просто искам да направя втория хард основен, защото е по-нов и по-бърз и ми се струва, че и работата отчасти ще подобрее.

  А и като се прецака и не иска да ми тръгне компа, естествено, ще трябва да го мъкна да ми го оправят, А така просто си спестявам бъдещо главоболие и пари.

  Може ли да стане новия този, от който се буутва системата, без да трябва да трия информацията от него,

Инсталационно СД нямам, стратирах уиндоуса като разархивирах ИСО-то в стария хард и му посочих новия.

  От биос ли се задава, Можеш ли да ме насочиш с някакъв линк, защото все намирам това, от което разбирам вече.

Или да си направя инсталационен и от него да задам нещо.

 

пп. Зададох му от Биос-а новия хард да е праймъри, задаох MBR да не е вече на ХР, а на 7-ца. Пак нестава.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Такам :)
Запиши сега един диск или флашка с уин 7, разкачаш физически старият диск /закачи другият на неговото място/, най-вероятно уин 7-цата ще фейлне да буутне. Буутваш от записаното CD, влизаш в startup repair, оставяш го да си свърши магията, рестарт, буутваш си 7цата и си готов. След това си закачи хп диска и го изформатирай през уина :)

Link to comment
Share on other sites

Точно така. Може принципно и без разкачане да стане, просто да направи от биос-а другия диск първи и да boot-ва от него, но верно с разкачането работата е по-сигурна и няма как да се обърка

Link to comment
Share on other sites

Точно така. Може принципно и без разкачане да стане, просто да направи от биос-а другия диск първи и да boot-ва от него, но верно с разкачането работата е по-сигурна и няма как да се обърка

 

С биос го пробвах, не се получи. Сега ще пробвам с разкачването, благодаря на всички :thumbsup:

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Откъде да си поръчам музикално CD. Amazon и Ebay това което го търся го има но са на абсурдни цени в американския амазон беше $168 защото е измежду последните бройки, а употребявано не искам да купя (ако не намеря друго ще се навия и на употребявано ама храня надежди да си намеря ново).

 

Та вие откъде купувате CD-та?

Link to comment
Share on other sites

От Amazon.co.uk и от сайта на издателя. Има много сайтове, които работят с афилиейт и има линкове на тях към други сайтове, които продават дискове. Какво търсиш?

Link to comment
Share on other sites

Баш в амазон ги намерих но единия албум който искам да си взема беше на доста по-висока цена от другите (нормално има по 5-10 лири единия този е по 20 а другия албум като видях $160 и се опулих)

 

За rondo veneziano говоря. Виждам че имат доста албуми но примерно zodiac e по-рядък явно и в американския се продава за $88 и нагоре. Взех си 1-2 други като начало, но се зачудих дали има някой сериозен нашенски сайт. Проверих няколко - около 50лв искат за CD и по 30 дни за доставка, което ме навежда на мисълта, че те вероятно ще го поръчат я от амазон я от някой друг та е безсмислено да им давам само комисионна.

 

Едит: намерих им сайта - имат линкове към други сайтове вкл. амазон: http://www.rondoveneziano.com/page/rondoveneziano.htm

 

Това, което ме учуди беше че и в ebay не ги намерих (т.е. не че ме учуди толкова - класическата музика е за ценители все пак)

 

ПС: Ангеле, искам някой ден като ви вземеш кола (или с моята евентуално ама тя не е bmw все пак ами проста тойота) да сложиш подобен диск в нея, да ме поканиш да отидем в някой чалга бар и да предложим да закараме 1-2 каки до тях и като влезнат в колата да им пуснеш такава музика. Силно любопитен съм дали ще изпаднат в ступор от изненада или ще престанат да говорят преди да слезнат :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Та вие откъде купувате CD-та?

Провери в книжарницата в Мall Пловдив - имахме голям избор на CD-та. Гледай да попаднеш на един висок и едър касиер винаги усмихнат и малко ексцентричен. Той е музикант, освен, че може да добре да те консултира за музика, има вариант да поръчаш директно от чужбина това, което го няма. Но трябва да се чака.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос към по-сведущите по 3D филмите. Понеже досега съм гледал на нормален монитор (не 3D такъв) само филми, дето са за "цветните" очила, а на пазара има огромно количество видове очила...от най-различни "цветни", през поляризирани и активни и чак до специализирани за конкретни марки телевизори - какъв тип универсални очила ми трябват за 3D филми, които ще се гледат на нормален (2D) монитор и които филми са 'сплитвани' на две (ляво/дясно)? При тия филми трикът със събиране на очите в средата върши работа за излизане на 3D-то, но е доста уморителен и може да се приложи не повече от минута, понеже имам чувството че накрая може да си докарам и кривогледство. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Филмите разделени на две са предвидени за 3Д устройство. Било то телевизор, монитор, телефон и т.н. Устройството засича, че има два еднакви образа от двете страни и ги наслагва. Тогава вече се гледат с очилата, предназначени за устройството.

Начините да се гледа 3Д на нормален монитор са 2. Стереоскопични очила (червено/синьо, зелено/цикламено) или събирането на очите за наслагване на образите един върху друг.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че такъв филм няма как да гледам с никакви очила на нормален монитор? :unhappy:

 

Преди време бях намерил софтуерен заместител за целта - някакъв стереоскопичен плеър, но беше доста бъгав и крашираше. А иначе даже мисля, че в по-новите версии на някои популярни плеъри вече има 3D бутон - трябва да проверя какви плеъри са излезнали напоследък и дали са оправили бъговете.

Link to comment
Share on other sites

Ами не ми се е налагало да гледам такъв филм на монитор със стереоскопични очила, но предполагам, че все има някакъв плейър, който да направи софтуерно единия канал син, а другия червен и да можеш да ги видиш през очилата.

Link to comment
Share on other sites

А дали не ги събира софтуерно в един образ, замествайки ролята на вградения софтуер на 3D телевизора (без да играе с цветовете) и по този начин да мога да ползвам от "другите" стереоскопични очила...

Link to comment
Share on other sites

"Другите" 3Д очила, които се ползват с телевизорите и 3Д мониторите работят на друг принцип. Телевизора наслагва двата образа един върху друг, а очилата са синхронизирани с телевизора по блутуут/инфраред, така че да се редуват в затъмняването на ляво и дясно око по подаден от телевизора маниер, така че да виждаш и двата образа.
Това за активните.

Пасивните очила, работят на друг принцип. При тях виждаш през ред. От 1080 реда по вертикала на телевизора, през лявото око виждаш 540, а през дясното око виждаш другите 540, като телевизора ти слага през ред единия образ, а на останалите редове от пиксели - другия образ.

Та по-просто казано - не. Няма как да гледаш с "другите" 3Д очила на нормален монитор.

Link to comment
Share on other sites

WTF?! Мишката започна да ми щраква сама по 2 пъти. Помислих, че е развалена и сложих друга, но и тя започна да щраква по 2 пъти?!?! примерно - 3 от 10 пъти ще щракне 2 пъти. Това е огрмен проблем! Какво подяволите се случва?! Проверих в гугъл за такъв вирус, но това се оказа няк'во куки от хром, което няма нищо общо...

 

Help!

Link to comment
Share on other sites

WTF?! Мишката започна да ми щраква сама по 2 пъти. Помислих, че е развалена и сложих друга, но и тя започна да щраква по 2 пъти?!?! примерно - 3 от 10 пъти ще щракне 2 пъти. Това е огрмен проблем! Какво подяволите се случва?! Проверих в гугъл за такъв вирус, но това се оказа няк'во куки от хром, което няма нищо общо...

 

Help!

 

Ако не говориш за щракване без твоя намеса в статично състояние на мишката и като изключим линка на Атанас - сигурен ли си, че и на втората мишка не й е позацапан малко левия бутон както и на първата (ако проблемът разбира се е такъв)? Питам, понеже точно вчера най-после се наканих да си разглобя мишката, която от седмица насам ме изнервяше с това дабълкликване - пръснах малко 'Контокс' в бутона и си реших на момента проблема (поне за известно време).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...