Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Коя спирка на Руски, Дедо?

Срещу иконома - т.е. от Гладстон като завиеш по руски и тръгнеш към моста на Герджика - първата спирка. Малко след нея е магазинчето, отгоре пише РАДИОКОМ. Ама верно обяснениет ми е един път :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видях,че европейската здравна карта се прави за 15 дни.Някаква идея дали може за по кратък срок да се направи ? 

Едит:Отидох в здравната каса и ми издадоха уверение за 2 месеца,което замества европейската карта.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Звъняли са ми от номер +12918510639. До колкото видях +1 е САЩ. Но там нямам познати ... Възможно ли е да е от оператора или някой друг?

Edited by ЧефоС
Link to comment
Share on other sites

По-добре не вдигай на такъв тип номера, освен ако не знаеш, че те търси някой познат (аз поне никога не го правя) - на мен днес в 9 сутринта също ми звъняха от +12871823743...

Link to comment
Share on other sites

Абе каква е разликата между "HD Ready" и "Full HD"? Поне като гледам по някви сайтове това е разлика в резолюцита на дадения телевизор.

Link to comment
Share on other sites

С 2 думи - каквато е разликата между полу-HD и реално HD ; напр. 1280 по хоризонтала го водят HD ready, докато за 'фул' е приета цифрата 1920 ; по вертикала на 'фул' най-често е 1080, но може и да е 1200.

Link to comment
Share on other sites

Ако заводската резолюция на матрицата е по-малка от 1920х1080, тя си остава толкова колкото си е ; твоят телевизор вероятно просто си е 1920х1080, а погрешно са му прикачили 'рейди', а не 'фул'.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, значи правилно съм разбрал. 1920Х1080 го водят Full HD, пък ако е 1920Х768 ли както беше HD Ready....

Link to comment
Share on other sites

Няма резолюция 1920Х768 при телевизорите... а и не само.

 

HD ready означава, че ще предава HD само в определени случаи, които можеш да видиш в книжката. И има значение дали е HD Ready или HD Ready 1080p, защото при първия случай ще получиш картина 1280x720, тъй като панела ти няма да е FULL HD.

Full HD означава, че ще предава 1920х1080 всеки път, когато подавания сигнал е с такава разделителна способност.

Link to comment
Share on other sites

Това второто го цитирах по памет, ся кво се запъна точно за тая резолюция. :grin:

 

Всичко ми се изясни и без туй дори да се взима ще е "full" няма се купува всеки ден телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, ама за да гледаме това "чудо" в хола трябва да направя дупка и да ида при комшиите. А за да си влезна в спалнята трябва да му резна или малко отдясно или отляво, че ще запушва вратата. :grin:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, ама за да гледаме това "чудо" в хола трябва да направя дупка и да ида при комшиите. А за да си влезна в спалнята трябва да му резна или малко отдясно или отляво, че ще запушва вратата. :grin:

 

Ако дивана ти е на повече от два метра от телевизора, няма да имаш проблем с гледането. Аз гледам 50 инча от 2 метра и 20см.

Link to comment
Share on other sites

Тоя за кухнята е екстра, за хола видеостена! :laughing:

 

Телевизор колкото една кола за момента ще откажа, пък и те все излизат нови. Тъкмо след няколко години ще има нещо по-по-най та да вземем ново. ;)

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, ама за да гледаме това "чудо" в хола трябва да направя дупка и да ида при комшиите. А за да си влезна в спалнята трябва да му резна или малко отдясно или отляво, че ще запушва вратата. :grin:

Глупости. От 2 метра се гледа идеално
Link to comment
Share on other sites

Колкото и голям да вземеш, все е малък ;)

 

... след около месец гледане и физическа среща с по-големия...

 

Глупости. От 2 метра се гледа идеално

 

Абсолютно! Поне 15 пъти сме го казвали това. 

Link to comment
Share on other sites

Джозо, като взимаш телевизор, не се стискай много откъм пари. Освен ако не ги сменяш през година :). Защото положението в момента е следното (говоря за fullHD и относително добри плазми): за около 500 лева взимаш 32 инча, за около 700 - 42 инча. Ако наистина нямаш място в хола, взимай 32-ката, но да знаеш, че не е много голям тАлАвизор това. :) При положение, че в момента за монитори на компютри е приет стандарт от 22-23-24 инчови и стандарта расте, какво остава за плазмите/телевизорите, а и от догодина се гласят лека полека да вкарват 4к резолюциите, които едва ли ще засегнат много България, но аз да си кажа :). Така че ако имаш възможност взимай 42 инча и си свиркай. Ако ти идва много пари виж и в разни продавалници, датибеге в нашия форум и т.н. Понякога изскачат много добри оферти, стига да преглътнеш факта, че не е ново...

ОспехчИнца и попътен вятър :)).

Link to comment
Share on other sites

...Ако наистина нямаш място в хола, взимай 32-ката, но да знаеш, че не е много голям тАлАвизор това....

 

Наистина не е чак толкова голям...основният ми монитор на който работя е 27" и работата на него е доста комфортна, като имаш предвид че го гледам от около метър. Примерно ако пусна филм, малко се отдалечавам - да речем на около 2 метра, така че и 32" спокойно се гледа от 2 метра. Виж 42" от 2 метра ще ти дойде малко кофти за надписите, които трябва да следиш ляводясно, но ако се дръпнеш още метър и с него мисля че няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

На твое място бих изхвърлил секцията....или направо бих взел нещо над 80 инча и бих бутнал стената. :lol:

 

 

...за около 500 лева взимаш 32 инча, за около 700 - 42 инча.

 

Между другото на 21.06 в МЕТРО предстоят яки намаления (току що разглеждах PDF-а) и има даже 42" FullHD LCD-та (LG, Toshiba,...) за под 500 лв. :thumbsup: Вярно, модели с базови функции, но пък за 480 лева с ДДС си е далаверка...Ето този напр. също е 480 лева - 200+ лв. разлика...а пък с плазмите разликата е още по-голяма - този модел отново е 480 левчета...ама пък е с кофти резолюция.
 

Link to comment
Share on other sites

Оферта си е това, да. Тогава да не се ослушва наш Джозо ми да отива да взима един такъв, пък ако вземе да се ослушва, Галчето да му загрее набързо врата :)

 

ПС Цените на телевизорите не ги следя от близо 6 години, но бая са паднали. Вкъщи съм с 42-инча ХД реади (защото преди 6 години това беше масово :))) и днес все още се справя. Като го закача към монитора и пусна фуллХД филм, върви като сълзица на новороден носорог :D

И за да си направи джозо сметка - преди време, когато взимахме нашия - цената му беше към 1700 лева...

Link to comment
Share on other sites

На твое място бих изхвърлил секцията....или направо бих взел нещо над 80 инча и бих бутнал стената. :lol:

Да ама не зависи от мен. Секцията жена ми си я харесва. Нищо не мога да направя по случая :) Пък аз толкова не гледам телевизия че да ме бърка особено :)
Link to comment
Share on other sites

Не сме окрякали още за ТВ, просто информативно питаме. Пък и нашата секция е като за 32". Повече няма как. Макар аз да смятам, че ако се купува, или 42" и нагоре, или нищо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...