Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори не са близо до истината ама не ми се спори. Само да намекна, че DELL имат 27" дисплей за $300 единия и за $1000 единия. Дребна подробност матрицата но ако си ръб и гледаш само размера почваш да се дивиш и да ахкаш как за едно и също нещо искат много повече пари. Дискове има по $100 за 1тб ама black серията е доста по-скъпа, нали? А сега погледни scsii-тата на какви цени са. 

 

Пример - вземи macbook pro. Намери подобен като параметри лаптоп. Ама не гледай само размера на екрана и размера на диска. Гледай и матрицата (Мас-а е с IPS) виж и с подобно SSD на какви цени ще го намериш. Сега погледни и като тежест кое колко е. Примерно Lenovo X-a (carbon-a) е с блиски параметри като МАС-а с но не е с IPS дисплей, но и цената му е много подобна даже излиза по-скъп.

 

Има и надценка за марката разбира се но не е толкова драстична, но за някои хора е много важно да изтъкнат какви разбирачи са щом имат ексел и няколко ценови листи.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой да даде едно рамо. Трябва ми аудио драйвър за Асрок K8NF4G с Windows 7. Не става и не става. Последно пробвах с 6303 и 6305, но пак греда.

Edit: Малко пояснение, защото не се разбира какво е аудиото - Realtek. Под XP си работи перфектно, но седмицата е няма. Не знам защо, но е факт. И от сайта на Рийлтек теглих и от софтпедия... Нищо. При инсталацията на една от версиите ми излезе месидж от Windows Security, че не бил подписан или нещо от сорта, дадох му инстал ениуей, но пак нищо. Иска рестарт, рестартирам и греди...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

macbook air с i7, 4G RAM, 256G SSD, 13 инчов на 1440х900 = 1507,20 евро

Да добавиш 4 Г РАМ ще ти струва 104 евро

Допълнителен 27 инчов thunderbolt display = 933,09 евро - Сериозно ли за тези пари се опитват да пробутат 12 ms монитор ? 

 

Asus Zenbook с i7, 4 G RAM, 256G SSD, 13 инчово full hd, touch, ips = 1388,31 evro  -Asus Zenbook Touch UX31A-C4027P 

Допълнителни 8G RAM струват 73,68 евро - с уговорката, че има и по-евтини варианти, тази конкретно е HP 8GB DDR3 (1600MHz) SODIMM

Хубаво Eizo Nanao  = 1247,45 евро - за тези които знаят какво искат - EIZO SX2762W-BK 27 - 6 ms

Подобно на епълското, но по-добро Eizo Nanao = 720,43 евро -  също си е с IPS матрица -  EIZO EV2736WFS-BK 27" - 6 ms

 

Dell XPS 13 -
 Intel i7, DC, 4GB DDR3, SSD 256GB, 13.3" 1366x768 LED, HD  - 1091.44 Euro   

 

 

Всичко е в евра по гугълски курс, цените са взети от епъл стора за чехия и PC магазин в Чехия.

 

Ако седна да сглобявам PC със сигурност ще падна още под епълите :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Разликата както се вижда е в проценти а не 3 пъти, отделно зенбука приятел в щатите (върл анти-фен на епъл) си го поръча, дефектира 2 пъти, връща го 2 пъти накрая си взе парите и се отказа да се занимава повече с него. Иначе изглежда досущ макбука.

 

ДЕЛЛ-а това HD са го сложили за да се посмеем предполагам. Тези 130 пиксела по вертикала на air-a и 80 по хоризонтала всъщност са доста голяма разлика.

 

И все пак - не е 3 пъти разликата. Отделно че стария еър вече 3та година работи и батерията не е мръднала за разлика от повечето боклуци дето се продават и след 2рата година вече карат по 20 мин на батерия макс.

Link to comment
Share on other sites

Дори не са близо до истината ама не ми се спори. Само да намекна, че DELL имат 27" дисплей за $300 единия и за $1000 единия. Дребна подробност матрицата но ако си ръб и гледаш само размера почваш да се дивиш и да ахкаш как за едно и също нещо искат много повече пари. Дискове има по $100 за 1тб ама black серията е доста по-скъпа, нали? А сега погледни scsii-тата на какви цени са. 

 

Пример - вземи macbook pro. Намери подобен като параметри лаптоп. Ама не гледай само размера на екрана и размера на диска. Гледай и матрицата (Мас-а е с IPS) виж и с подобно SSD на какви цени ще го намериш. Сега погледни и като тежест кое колко е. Примерно Lenovo X-a (carbon-a) е с блиски параметри като МАС-а с но не е с IPS дисплей, но и цената му е много подобна даже излиза по-скъп.

 

Има и надценка за марката разбира се но не е толкова драстична, но за някои хора е много важно да изтъкнат какви разбирачи са щом имат ексел и няколко ценови листи.

 

Нали и аз същото казах в крайна сметка?

Link to comment
Share on other sites

Разликата както се вижда е в проценти а не 3 пъти, отделно зенбука приятел в щатите (върл анти-фен на епъл) си го поръча, дефектира 2 пъти, връща го 2 пъти накрая си взе парите и се отказа да се занимава повече с него. Иначе изглежда досущ макбука.

 

ДЕЛЛ-а това HD са го сложили за да се посмеем предполагам. Тези 130 пиксела по вертикала на air-a и 80 по хоризонтала всъщност са доста голяма разлика.

 

И все пак - не е 3 пъти разликата. Отделно че стария еър вече 3та година работи и батерията не е мръднала за разлика от повечето боклуци дето се продават и след 2рата година вече карат по 20 мин на батерия макс.

Пак са сериозно надценени, и все пак давам цени за лаптопи които по принцип са по-високи.  Пък и ме мързи да ровя да сглобявам изцепки като цитираните горе десктопи :D

Делл-а го дадох като по-евтина алтернатива, за да се види глупавата надценка на мака. Asus-а е с тъч и 1920x1080 / без тъча е с 200 евро надолу в цената/ и е по-евтин от мака. Ако човек не държи монитора му да е с такава резолюция и с тъч е по-логично да слезе на дела вместо да даде повече пари за мака. 

За счупването знаеш, че е въпрос на късмет. И на моето старо HP батерията му още кара по около 2 часа, а предишният ми лаптоп когато беше на същите години беше трагедия, я изкара 20 минути я не :)

Определено се продават, имат си своите достойнства маковете, просто не са логичната покупка, поне според мен. 

Link to comment
Share on other sites

Дядо е гадно fanboy-че. И е много притеснително, защото не дава вид на такъв.

Чак голям фенбой не мисля че съм, обаче след като съм пипал епълски хардуер мога отговорно да заявя, че е много пипнат и ако не гледаш само основните параметри ще видиш че всичките компоненти, които са сложени са от висок клас - доста памет, хубав екран, ссд и т.н. Цената определено е завишена, но и на великото ми HP цената не беше никак ниска всъщност беше по-висока от епълската а е пълен боклук - единствено екрана е IPS - всичко друго е недоизмислено или направено калпаво. МАС-а досега не ми е прегрявал за разлика от HP-то.

 

И тъй като си падам малко перфекционист като видях парче техника към което не мога да намеря една педя забележки (както обикновенно или 2 педи както в случая с HP EliteBook 8740w) останах силно впечатлен.

 

Конкретно за Mac Pro (десктопа) наистина е силно надценен и няма смисъл да се купува, но не е 3 пъти.

 

Доскоро лаптоп с IPS екран имаше точно 3 модела и честно казано HP повече няма да купя, третия не помня защо не го харесах та остана епълския само. Доволен към как работи моя, поне 3 ПЪТИ по-лек е от HPто ми със аналогичните параметри, какво повече да искам?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да попитам и тук, ако има хора разбиращи от аудио:

 

Взех си Razer Mako 2.1 Тествах ги малко на лаптоп-а, но не знам какво да очаквам.Та питането ми е: трябва ли да имам по-хубава звукова карта за да се възползвам максимално от качеството на колоните или за 320kbps mp3, HD филми и игри, разликата между вградената и външната звуковата карта няма да я усетя?

Link to comment
Share on other sites

Това зависи от няколко неща, между които качеството на конкретната аудиокарта в твоя лаптоп, възможностите на слуховия ти апарат, субективната ти настройка дали искаш да чуеш нещо повече с външна аудиокарта и още няколко фактора. Лично аз се съмнявам да усетиш голяма разлика при този модел колонки, но нищо бе ти пречи да опиташ с някоя хубава външна аудиокарта от познат, преди ти самият да си тръгнал да купуваш, без да си сигурен, че ще ти бъде необходима.

Link to comment
Share on other sites

Тези цифри верни ли са? Ако да - защо?

 

Значи, сравнението е малко нереално, ако се сравняват само цени на някакви компоненти. Както каза дедо-то, има разлика първо в самите компоненти - едно е да ти сложат памет G-Skill друго е да ти сложат V-data, дисковете също, дъно, захранване, кутия и прочие.. Това едно. Второ - много е важно как са паснати самите компоненти. Повечето големи компании, продаващи Workstation и Desktop висок клас, пренаписват/дописват firmware/bios за повечето компоненти, което гарантира  пълната съвместимост между тях. От тук идва и стабилността и отчасти безпроблемната работа на системата, което за потребителите на подобен род техника е от огромно значение. Тук някъде трябва да се вмести и немалкото количество труд, което се хвърля, за да се подберат съответните компоненти, разположението на процесор/памет/чипсети и прочие по дъното (за много от марковите машини висок клас дъната са проектирани за конкретната машина и няма взаимозаменяемост). Прибави към това и съпорта - 99% от въпросните системи се сервизират на място при клиента. Освен това са с 3 годишна гаранция, като за този период няма начин да чуеш 'то вече няма такива дъна/процесори/памети/дискове/видеокарти' - производителя поддържа на склад такива части, за да може нещото да бъде ремонтирано своевременно. И прочие и прочие.

Има и други работи, но мисля, че тези са достатъчни,

Link to comment
Share on other sites

Абе на епъл специално не е хубаво да попадаш в ръчичките на сервиза. Хубавото е, че много много рядко се налага. Но наложи ли се отиваш с нагласа да оставиш една пачка там или да се зачудиш дали по-новия модел няма да е на сметка да си купиш. Примерно моя лаптоп дойде с US-international keyboard което значи малък ляв шифт и Г-образен enter. Смяната на клавиатурата (и горния капак и тракпада и батерията - 3те в комплект) е 1000лв... ако щеш :)

 

Но е факт - колко време вече нито съм чистил и air-a и ретината и не са прегряли, то даже преди да пусна starcraft на air-a си мислех че няма вентилатори ами е на пасивно охлаждане единствено, оказа се че вентилатори имало все пак.

 

На приятел леново-то (от високия клас да подчертая - 15" екран не помня кой точно - обясняваше ми за магнезиев корпус и беше горд с това) издържа точно толкова време колкото моята ретина, само че той ровичкаше основно браузъра, докато аз в това време оправях програмата при пуснат vmware -> visual studio & mssql. Нееднократно съм бил впечатлен от тези лаптопи и ако някой си мисли че не съм перфекционист да погледне какво съм писал в темите с телефоните. Щом аз не просто нямам забележки а съм впечатлен от изработката сигурно има защо. Единствено не знам кой болен мозък прецени да направи Т-образен конектора на захранването!? Г-образния беше върха, защо го смениха обяснение нямам ама дано всички анадолски манафи да му се изредят на "гения" който го измисли

 

 

----------------------

 

Да задам аз въпрос: Къде има кръжоци/школи по шахмат. Малкия определено му е интересно и мисля да го пробвам да видим какво ще излезе? Нещо в профсъюзния дом ми разправяше майка ми, че имало преди години, но нейната информация е остаряла поне с 20тина години та да питам

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

дядо, макбука ти е прецакал кода. нищо не ти се разбира.

 

по въпроса за шахмата - има клубове.

почваш за начало от тук да чоплиш:

http://www.chessbg.com/

 

после може да поразгледаш и тук. има адреси и телефони.

 

п.п. аз шах не играя, ама се сетих да питам чичогугъл.

Link to comment
Share on other sites

Прецака го тъпия форумен софтуер ама го оправих.

 

За малкия - въпроса ми беше по-скоро ако някой има впечатления от първа ръка за такива кръжоци за малки деца (около 6 години). Защото доста хора може да са велики мозъци и да нямат грам подход към децата, тогава единственото което ще стане е да го отблъсне. 

Link to comment
Share on other sites

дядо, макбука ти е прецакал кода. нищо не ти се разбира.

 Направо му е изкривил правата!!!

 

=======================

 

Не че ви пука, ама съм жив и спомням мойта младост

Link to comment
Share on other sites

Не видях да има тема за ebay и затова пиша тук.

 

Има, има...старичка е, но пък въпросът ти е добра причина да я ъпнем малко - местя поста ти там. ;)

Link to comment
Share on other sites

Прецака го тъпия форумен софтуер ама го оправих.

 

За малкия - въпроса ми беше по-скоро ако някой има впечатления от първа ръка за такива кръжоци за малки деца (около 6 години). Защото доста хора може да са велики мозъци и да нямат грам подход към децата, тогава единственото което ще стане е да го отблъсне. 

 

Помня някой ми правеше забележка " как можело да питам тук, а да не питам гугъл", но не съм сигурен кой, затова ще си замълча ;).

 

Имам колежка, чиито съпруг и рода са потомствени шах фенове и техния син се е картотекирал в шахматен клуб "Асеновец", а там учителят им бил буквално номер 1 и като учител и като шахматист. Но проблема е, че е чак в Асеновград, така че си прецени.

Чакам подробно инфо и за клупове в Пловдив.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Да задам аз въпрос: Къде има кръжоци/школи по шахмат. Малкия определено му е интересно и мисля да го пробвам да видим какво ще излезе? Нещо в профсъюзния дом ми разправяше майка ми, че имало преди години, но нейната информация е остаряла поне с 20тина години та да питам

На уличката зад Света Петка съм виждал шахматен клуб за деца.
Link to comment
Share on other sites

Аз намерих това:

Quote

Третото място, където в продължение на 5 години беше най-добрата шахматна детска школа в българската история, е Общинският детски комплекс (Център за ученическо творчество, Ученическа спортна школа, Пионерски дом, Център за работа с деца) на бул. Шести септември, 193. Там бях генерален директор, но, след уволнението ми, дейността рязко западна и реално остана само един треньор - кмс Владислав Витев от школата на Пейчо Пеев. Всички желаещи ги упътвам към него, телефонът му е 0897424904.

Ако някой има проблеми и не може да го намери, то да се свърже с мен на 0885-64-03-64.

Това е писано 2010г. Взема да мина оттам да проверя как е положението, все пак това е бившата "Станция на младите техници" и на това място дължа в голяма степен това, което съм в момента
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми изброи опциите, които трябва да включа/изключа, за да може лаптопът ми да не се "събужда". Знам, че има информация в нета - чел съм, правил съм /най-вече си спомням за това да се забрани на мрежовата карта да го буди/, но без ефект - няколко часа след затваряне на капака се разсънва.

 

Най-лесното решение е да му задам да се изключва при затваряне на капака, вместо да спи, но ще е леко досадно да го чакам всеки път да зарежда.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е объркан сайта на майкрософт, можете ли да ми дадете линк да си дръпна Уиндоус7 директно от сайта им, а не от торент.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...