Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Хахахахаха я пак? А ключ който да няма нужда от активация не би ли искал да публикуват?

 

 

Ако имаш MSDN Account - логваш се в акаунта си и от subscriber downloads го намираш. Но говорим за абонамент струващ над $800/година (и то подновяването, първоначалната покупка е около 1200). Ultimate всъщност в момента е $13,300

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хахахахаха я пак? А ключ който да няма нужда от активация не би ли искал да публикуват? :)

 

Значи са ме базикнали. Ами казаха ми, че бил безплатен, за 30 дни, а регистрацията му струва пари, а иначе с цел да се пробва. А после с активатор

 

п.п. Всъщност.... да, всъщност, ей сега отивам до з*мундата :grin:

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Хм, досадници, вече само 8цата намирам

Да не кажете, че се бъзикам -> http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/hh699156.aspx  :) Даже си е за 90 дена, но 8ца

Други мс продукти -> http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/default

И 7 е имало, но всички линкове водят при 8цата, ето например едно KB с линкчета http://support.microsoft.com/kb/2021579?wa=wsignin1.0

 

Хм, не е готино така да опитват да утрепят 7цата

 

----

@Antares - Много си е готин, само копчето за рестарт дето са скрили та трябва да ползвам или command prompt или да минавам през ctrl+alt+del, за мое удобство  :D :D :D :D :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Като компа ми има два харда, мога ли вместо да правя бутъбъл диск с Уин7 да го маунтна с даемон тулса и да го пусна да се инсталира на другия хард в който не е операционната с която работя.

Link to comment
Share on other sites

Необходим е рестарт. Не съм инсталирал 7ца скоро, но преди това ставаше като разархивираш ISO-то с winrar и след това стартираш setup-a от i386 директорията.

 

Нищо ѝ няма на 8-цата. Ако я имах легално, щях да я сложа, но тъй като активацията е тегава - сложих 7-ца.

Крив е метро-то, което обаче се оправя с една програмка. По-грозна е на пръв поглед защото липсва аеро-то но аз никога не съм го харесвал тъй или иначе.

 

Сървъра е супер, това мога да потвърдя. И определено и 8цата и сървъра работят доста пъргаво

Link to comment
Share on other sites

Ok. Quick question.

Пуснал съм Live Ubuntu 12.10. Отварям си Software Center-a и виждам инсталираните приложения в папката Installed. До тях си пише обяснението със скрийншоти и всичко, отбелязани са като Installed. Проблема ми е, че от никъде не мога да ги пусна.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пуснал съм Live Ubuntu 12.10. Отварям си Software Center-a и виждам инсталираните приложения в папката Installed. До тях си пише обяснението със скрийншоти и всичко, отбелязани са като Installed. Проблема ми е, че от никъде не мога да ги пусна.

Не разбрах защо от Software Center искаш да ги пуснеш? Дай от менюто което е нещо като Start менюто в Windows. Там имаш търсене. Кликаш на него и веднага пишеш името на програмата. В 12.10 ако не се лъжа беше малко поомазано това меню. Преди беше по - лесно сортирането по категории на софтуера. Така или иначе търсенето си работи добре и ще можеш да намериш това което ти трябва. Много по - добрият вариант е да премахнеш Unity интефейса и да преминеш към стандартен Gnome3.
Link to comment
Share on other sites

Според мен с gnome3 само ще се забатачи. Много смотана графична среда покрай другото :] Ангеле, също така може да пробваш alt+f2, обикновено е shortcut за старт и да стартираш с него командата, която би трябвало да стартира това, което ти трябва. Мисля, че имаше и prediction.

А какво всъщност искаш да стартираш?

Link to comment
Share on other sites

Disk Management нещо си исках да стартирам. Логично беше ако го гледам installed в софтуерния център да мога и да го цъкна, за да го стартирам, но не ставало. В крайна сметка го намерих в това "старт меню", но под друго име. Така или иначе ме стана с него нищо. И с терминала не стана. Направо изтеглих информацията от диска с повредената таблица и го форматирах... Дано не се случва пак, че е егати каръка. Хубаво, че всичко спасих. Тамън щемога да разкарам малко плява, че от 2004 се трупа информация на тоя диск и не е чистена.

Link to comment
Share on other sites

Противно на очакванията, че 7-цата ще тежи на прастрария ми комп - се оказа обратното, тръгна като пушка :grin: .

Дори си направих няколко прости теста с един HDклип, който на ХР ми насичаше страшно и говорър звучеше като стъргане по ламарина; то на 7-цата накъсва в рамките на нормалното и говора си върви с клипът, и дори забравих, че ъплоудвам докато ровех из нета; абе направо супер гот ми е. :grin:

Малко се улисах 2 часа да търся драйвер за старото си дъно, докато не се сетих за опцията "compability mode" на оригиналния ХР драйвер и си заспа.

Човек се учи докато е жив :santa: .

 

Имам въпрос, с два харда съм, на стария си оставих ХР-то, а новия форматира, зададох му единия дял да е логически и направих 7-цата по подразбиране, както си му е ред.

1. Пречи ли ХР-то на 7-цата по някакъв начин.

2. Ако някоя програма, която съм успял да подкарам от program files на ХР, активира ли по някакъв начин ХР-то, че да пречи на 7-цата.

3. Седмицата натоварва ли се като и посочвам неща от program files на ХР, които се падат от другия хард или да си преинсталирам на 7-цата.

 

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Принципно по никакъв начин не я бърка 7цата, че стартираш неща от друг дял, дето са инсталирани на друга ОС. Проблем може да е, че въпросната програма няма нищо в регистрите на 7цата, но това е по скоро проблем на самата програма, не на 7цата.

Link to comment
Share on other sites

Прецака го тъпия форумен софтуер ама го оправих.

 

За малкия - въпроса ми беше по-скоро ако някой има впечатления от първа ръка за такива кръжоци за малки деца (около 6 години). Защото доста хора може да са велики мозъци и да нямат грам подход към децата, тогава единственото което ще стане е да го отблъсне. 

 

Благодаря за инфото и на двамата!

 

Ето ти информацията която обещах. Цитирам:

-за школи според мен Асеновград е най-добрата в този район,защото с нея се замиава бащата на Иван Чепаринов(40-тия в света). Иначе в ОДК на 2-рия етаж всяка събота има школа за малки и големи от 9:30 при Томас Маджаров и е безплатно, а за друга школа ШК"Пловдив" и Спартак Пловдив на Атанас Куртенков, но от там нямам добри впечатления

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Теоретично  нали не би трябвало да има проблем, ако към един 5-метров юсб удължител прикрепя още два такива? :) Питам, тъй като сега се трътках на диваня, играейки Грид2 с един екстендър, та се замислих дали не мога да си докарам образа от екрана на монитора до екрана на телевизора, който е в другата стая на 12 метра някъде от компа. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Иначе в ОДК на 2-рия етаж всяка събота има школа за малки и големи от 9:30 при Томас Маджаров и е безплатно

Това е мястото където се влюбих в компютрите и където прекарвах всяка свободна минута, заедно с няколко приятели целия 6ти и 7ми клас. Ех спомени. Остава да се свържа с някой там и да видя с колко малки деца се занимават, защото в случая той го приема повече като игра отколкото като нещо сериозно и не искам някой дръвник да го откаже само защото няма подход, още повече, че в случая не се целят спортни постижения а по-скоро малко по-различно развлечение тъй и тъй му е интересно на детето. Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някакви идеи как се сваля 20 годишен маджун от винкелно остъкление? Става ли с пистолет с горещ въздух?

Link to comment
Share on other sites

Това го четох. Спрели са се по- скоро на цялото премахване на  остъклението, барабар с винкела. Аз просто искам да сваля стария маджун и да го сменя със силикон. Един пич спомена там за пистолет за горещ въздух и затова поисках повече мнения.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...