Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някакви идеи как се сваля 20 годишен маджун от винкелно остъкление? Става ли с пистолет с горещ въздух?

 

Нещо разтваряше маджуна... Безир мисля. Или коресилин. Но по-скоро безир. Моят личен съвет е изобщо да не се занимаваш с това. Облепи и счупи стъклата и ги хвърли. Едва ли ще ги ползваш, а и нищо не струват, Същото е и с винкелите. Флекса и вън. 

 

Реално погледнато ще изгубиш много повече ресурс като време в почистване и обработване на стари боклуци, отколкото бързо да се отървеш от тях. 

 

Пистолет с горещ въздух няма да ти помогне.

 

ЕДИТ: Сега виждам, че си писал отново. Ако тоя маджун е здраво спекъл, може и химията да не ти помогне. Ако е напукан и пада лесно, взимаш една права отвертка, гумено чукче и почваш... Рискуваш обаче да пукнеш стъкло.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Привет!
Преди в Бриколажа правеха рамки за снимки и картини...Там харесваш си рамка и след час ти е готова по размерите.
Някой знае ли дали още правят?

Link to comment
Share on other sites

Привет!

Преди в Бриколажа правеха рамки за снимки и картини...Там харесваш си рамка и след час ти е готова по размерите.

Някой знае ли дали още правят?

Да, правят.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми препоръча майстор за ремонт на автоматична пералня, който да работи и в неделя?

Извинявам се за двойния пост, но ми се налага да вдигна темата.

Link to comment
Share on other sites

Привет!

Преди в Бриколажа правеха рамки за снимки и картини...Там харесваш си рамка и след час ти е готова по размерите.

Някой знае ли дали още правят?

 

Да, не знам да са спирали. 

 

Здравейте

От къде мога да си купя хубав и евтин виброшлайф ?

Благодаря предварително

 

Брат, вкарваш два взимоизключващи се параметъра. Кажи за какво и как ще го ползваш, че да преценя какво да ти препоръчам...

Link to comment
Share on other sites

Брат, вкарваш два взимоизключващи се параметъра. Кажи за какво и как ще го ползваш, че да преценя какво да ти препоръчам...

Здравей

Трябваше ми за едни дъски с които наковахме продължение на навеса

Купих най-евтиния който намерих в Метро за 28лв и ни свърши идеална работа

Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да форматирам стария диск с ХР-то с US Todo Partition master, но каквото и да му задам ми дава, че ще продължи след рестарта, рестартира и нищо. До ри и като дам десен бутон на диска да дам уиндоус да направи формата  - и дава съпбщение, че неможе.

Какво да правя.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Изтрии си всички дялове от харда, като стартираш инсталационен диск на XP или Win7. После си създай наново дялове. Естествено ще загубиш цялата информация от харда.

Link to comment
Share on other sites

Изтрии си всички дялове от харда, като стартираш инсталационен диск на XP или Win7. После си създай наново дялове. Естествено ще загубиш цялата информация от харда.

 

To това ми е идеята, да изтрия всичко, не ми трябва да инсталирам друг уинодус, както и да си правя дялове, иска ми се да го направя цял харда, и без това е 120гб. Трия му партишъна и ок, но като задам нов иска рестарт и след рестарта пак същото.

 

Или да пусна един Hiren's boot CD  и така да направя формата. Предполагам формата не ми става защото е от една операционна и явно има някаква връзка с този диск и затова не ми дава изтрия защото там му е Праймъри сектора.

Като го форматирам единия хард с ХР-то, да не вземе да окаже влияние на другия с 7-цата. Това ме тревожи

Link to comment
Share on other sites

А след като изтриеш 'партишъните', после създаваш ли отново цял нов дял или директно се пробваш да форматираш празното новосъздадено място?

Link to comment
Share on other sites

To това ми е идеята, да изтрия всичко, не ми трябва да инсталирам друг уинодус, както и да си правя дялове, иска ми се да го направя цял харда, и без това е 120гб. Трия му партишъна и ок, но като задам нов иска рестарт и след рестарта пак същото.

 

Или да пусна един Hiren's boot CD  и така да направя формата. Предполагам формата не ми става защото е от една операционна и явно има някаква връзка с този диск и затова не ми дава изтрия защото там му е Праймъри сектора.

Като го форматирам единия хард с ХР-то, да не вземе да окаже влияние на другия с 7-цата. Това ме тревожи

 

Как очакваш да изтриеш мястото от което стартираш програмата? Реално очакваш програмата да изтрие сама себе си и да завърши после някакси магически операцията? Трябва ти външен софтуер или най-лесно директно от инсталацията на Уиндоуса.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде мога да видя на кой ден от годината отговаря да кажем 03.06 (днес)?

Например 24,01,2014 г. е 24-тия ден от 2013, а 03.02 е 34-тия?

Link to comment
Share on other sites

 

Как очакваш да изтриеш мястото от което стартираш програмата? Реално очакваш програмата да изтрие сама себе си и да завърши после някакси магически операцията? Трябва ти външен софтуер или най-лесно директно от инсталацията на Уиндоуса.

 

Че к'ъв му е проблема да си форматира същия диск след рестарта, след като програмата сама стартира своя модул (директно от паметта), работещ на ниско ниво и действащ преди операционната - работата е, че след това той няма да има операционна (XP-то), но той сам казва, че тя не му трябва, а и нали още преди рестарта вече е обединил дяловете и е създал само един общ. Пък и каза също така, че има втори диск с Win7, от който спокойно може да извърши всички тези манипулации, дори и да се наложи и там един рестарт...

Link to comment
Share on other sites

Ако пуска програмата под Уиндоус, тя няма къде и как да си инсталира модула преди операционната. Ако я пусне преди това - ок.

Link to comment
Share on other sites

Ако пуска програмата под Уиндоус, тя няма къде и как да си инсталира модула преди операционната. Ако я пусне преди това - ок.

 

Сигурен ли си? Аз мисля, че е обратното, защото под уиндоус тя реално не прави нищо (в случая със самоформатирането), а само слага маркери какво реално искаш да направиш (триенето на дялове, създаването на нов + последващо форматиране). Така че всичките тези операции в скобите тя ги извършва след рестарта и след като вече е стартирала сервизния си модул.

Link to comment
Share on other sites

Че к'ъв му е проблема да си форматира същия диск след рестарта, след като програмата сама стартира своя модул (директно от паметта), работещ на ниско ниво и действащ преди операционната - работата е, че след това той няма да има операционна (XP-то), но той сам казва, че тя не му трябва, а и нали още преди рестарта вече е обединил дяловете и е създал само един общ. Пък и каза също така, че има втори диск с Win7, от който спокойно може да извърши всички тези манипулации, дори и да се наложи и там един рестарт...

 

Именно, именно, именно, това имах предвид. Точно това искам. Пак накратко, имам два физически харддиска, като всеки си има операционна, по-малкият, който е с ХР искам да го разкарам и направя един общ дял, но пробвах с две програми, попълвам това което ми трябва и нищо нестава, рестарт и нищо.

Малко след като писах се сетих, че стартирах инстала на 7-цата не от буутабъл диск, а от харда на ХР и явно са свързани по някакъв начин.

Формата като не става с програма от харда под режима на 7-цата, ще стане с форматиращо Буут СД.

 

Но въпроса ми е, като форматирам харда с ХР-то, да не вземе да неможе да се подкара другия хард с неговата си операционна, 7-цата. Да е взела да е станала някаква връзка между двата, когато под ХР съм си правил другия хард с 7-цата.

Link to comment
Share on other sites

Ако си направил правилно нещата още докато си под операционната, няма проблем - правил съм въпросните операции няколко пъти (не само с EASEUS) и никога досега не съм имал фалове (също съм с 2 физически диска). Явно или нещо пропускаш, или самата програма нещо се е бъгнала и не отчита след рестарта какво всъщност си й задал да направи. Що не й дадеш наистина да си направи Bootable CD и после да стартираш от него?

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си? Аз мисля, че е обратното, защото под уиндоус тя реално не прави нищо (в случая със самоформатирането), а само слага маркери какво реално искаш да направиш (триенето на дялове, създаването на нов + последващо форматиране). Така че всичките тези операции в скобите тя ги извършва след рестарта и след като вече е стартирала сервизния си модул.

 

Сигурен съм. Програмата може да зададе извършването на операции преди Уиндоус, но няма как да ги извърши тия операции ако ти реално изтриеш файла съдържащ списъка с въпросните операции. Те също трябва да се съхраняват някъде, без значение, че операцията се извършва извън графична среда.

 

Пробвай и си направи тест ако ти се занимава.

 

Ton4o, прекалено сложни ги правиш нещата. Казах ти, че не можеш да си изтриеш bootable дял-а от операционната система. Просто зареди инсталационния диск на Уиндоус 7 и си оправи дяловете от там. Не го зареждай от Windows XP, а просто зареди компютъра от него.

Ако ти е толкова трудно, недей да го правиш, защото прецакат ли се буут секторите по дисковете, може да си навлечеш големи проблеми. Поправими, но проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм. Програмата може да зададе извършването на операции преди Уиндоус, но няма как да ги извърши тия операции ако ти реално изтриеш файла съдържащ списъка с въпросните операции. Те също трябва да се съхраняват някъде, без значение, че операцията се извършва извън графична среда.

 

Ангеле, вникна ли в това, което написах по-горе? Под уиндоус ти само му задаваш маркери, след това рестартираш, програмата прихваща рестарта и не пуска да тръгне зареждането на операционната, а се наглася преди нея (сервизния модул) ; през това време нищо не се е случило на диска, вкл. и маркерите, които ти си създал преди рестарта са си на същото място, откъдето сервизният модул си ги прочита. Това е все едно, че си стартирал от буутващо CD на самата програма - дори и интерфейсът си е същия както в буутващото CD. Помисли и ще установиш, че няма нищо невъзможно в това действие - не е същото като самоизтеглянето на барон Мюнхаузен от блатото като се издърпал за косата...малко по-различно е. :))

Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря на изуст в случая. Не знам къде смяташ, че се записват тези маркери, но дори да преживеят формат, модула, който трябва да ги изпълни, няма да го има след форматирането на диска. Действието да затриеш дял, от който си стартирал софтуера е като пълното самоизяждане. Няма как да се случи. И не е същото като зареждането на Буут диск, защото Буут диска е носител от който да се прочете информацията, носител на който тя не може да се изтрие и понякога дори не ти е нужен твърд диск в системата, в зависимост от диска. Когато е нужен твърд диск, буут диска си създава РАМ устройство в паметта и си качва информацията там.

Помисли малко. Пускаш програмата от Ц диск и ѝ казваш да изтрие Ц, Д и да ги направи един нов, празен общ дял. Програмата си зарежда инструкциите като прави един файл. Рестартира се, при формата на Ц ще изтрие сама себе си и кой ще завърши операциите? Оставаш с един тотално омазан диск. Затова и програмите не го правят. Вадят предупреждения да ти кажат, че не можеш или просто не ти го дават като опция. За подобно операция се използва буут диск. Без значение дали е инсталационния на Уиндоус или ще си сложиш Live CD с някоя програма за партишъни, трябва компютъра да е зареден от него, а не от операционна система.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че изключваш действие на програмата от паметта, не смятам да споря повече, защото темата в която пишем не е за спорове - явно тези няколко пъти съм го направил с магия, ама пък може и да се заблуждавам знам ли....единствено сигурно знам, че повече няма да обсъждам тук проблема.

Link to comment
Share on other sites

Инструменти за мрежова диагностика? И съответно някой по-наясно, за да му забия два-три въпроса между краката.

 

Ред. Изключвам стандартните вградени в Windows.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...