Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Най-лесно" е нещо относително, но аз най-лесно ги режа със CyberLink PowerDirector....а иначе почти толкова лесно съм ги рязал и с още 5 подобни програми.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да искам разрешение от съседите за да си сложа охранителни камери, които евентуално снимат и техните входни врати? Изобщо какви законови регулации има по темата?

 

ПП Ако е важно, камерите ще са монтирани на фасадата на сградата, а не в общи части (във входа и т.н).

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Не, това е капака на джантата. И на 4-те има такъв капак. Нямам с какво да сваля болта и се моля да не спукам гума утре.  Мисля, да хвана един тръбен ключ и от него да изрежа подобен чаркалак(щифтове).

Link to comment
Share on other sites

Това е вариант две - намираш тръба с цолажа на главата на болта и изрязваш с флексче жлебовете. 

Само малоумен френски педал може да сътвори такава работа...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

На нас ни направиха ключ точно за капаците на джантите при стругар.

Link to comment
Share on other sites

По принцип изглежда така, направено при стругар, но нямам болт, който да оставя за мостра.

 

53677706720197075971266314379AZUG0LPKc5D

Link to comment
Share on other sites

Нашият е само (ако не се лъжа) четириъгълник, направен като цилиндър с трите щифта отпред. Ако искаш да питам Жоро дали може да ти помогне.

Link to comment
Share on other sites

За мен не е проблем и сам да си го направя, зора е да стигна до местоназначението :) Иначе ако му знам артикулния номер, одма си поръчвам нов комплект, 30лв е баси..А вашият е друг модел ;)

Link to comment
Share on other sites

Нашият не е поръчван, а правен от стругар. Различен е на форма само, доколкото виждам. Ще му кажа да намери артикулния номер, за да ти го дам.

Link to comment
Share on other sites

За мен не е проблем и сам да си го направя, зора е да стигна до местоназначението :) Иначе ако му знам артикулния номер, одма си поръчвам нов комплект, 30лв е баси..А вашият е друг модел ;)

 

Абе каунь! Наложи чешмяна тръба върху скапания болт, като гледаш да е такъв цолаж, така щото да покрива точно главата. После с един малък флекс пилни три жлеба в нея. Не са ти ръцете в задника все пак! 

Link to comment
Share on other sites

Видене, не го провокирай да ти отговори подобаващо, че да се налага Любо пак да включва филтъра.

 

@Танасе, разрешавам ти на ЛС да го поздравиш както ти си знаеш. :woot

Link to comment
Share on other sites

Видене, не го провокирай да ти отговори подобаващо, че да се налага Любо пак да включва филтъра.

 

@Танасе, разрешавам ти на ЛС да го поздравиш както ти си знаеш. :woot

 

Загрижил се дядо....

 

===========================

 

Наско, вероятно е излишно, но все пак да ти кажа - ако наистина не са отвивани от много време тия болтове, припръскай ги с препарат 2-3 пъти преди да ги напъваш... 

Link to comment
Share on other sites

Мба, мързи ме. Нямам нищо под ръка тук. Като си ида на село, мога даже с филигран да го направя(не е лошо като идея). Най-много довечера да ида до бриколаж и да купя един комплект глухи ключове - и който стане :)

 

Ред. Че как! на снимката не се вижда, но са спекли яко.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Мба, мързи ме. Нямам нищо под ръка тук. Като си ида на село, мога даже с филигран да го направя(не е лошо като идея). Най-много довечера да ида до бриколаж и да купя един комплект глухи ключове - и който стане :)

 

Ред. Че как! на снимката не се вижда, но са спекли яко.

Начи има едни спрейчета - Ръст шок! Освен, че смазват, също и преохлаждат пръскания детайл. Нататък се сещаш как точно действа хавата ;)

Аз с такова спрейче свалям турбини работили години наред във силно влажна (откровено мокра) и нагрята да около 300 градуса среда. Ефектът от спичането им е, че дори скобите на SKF или Gedore не могат да ги измъкнат. :))

Link to comment
Share on other sites

От известно време, като си пусна клипче в нета, ми изскача едно прозорче (най-отгоре пише Adobe Flash Player Settings), на което пише следното: едикой си сайт is requesting permission to store information on your computer.

После има:

Requested up to 10KB

Currently used 0KB

И два бутона Allow и Deny.

Ползвам Лисица.

Някой да знае каква е тая тъпотия и как да я разкарам, за да не се показва всеки път като си пусна онлай видео?

Link to comment
Share on other sites

 

От известно време, като си пусна клипче в нета, ми изскача едно прозорче (най-отгоре пише Adobe Flash Player Settings), на което пише следното: едикой си сайт is requesting permission to store information on your computer.

...

 

Цветан Цветанов още подслушва. :lol:

 

Това е от простотиите на Adobe - вероятно става думи за кукита или др. временна информация, остави го да я пази...от настройките, за да не те пита постоянно.

 

----------------

 

Аз пък имам друг въпрос - също съм с FF и от известно време Youtube м и се прави на интересен, най-често по 2 начина...Едното е, че когато пусна клип на пълен екран - след десетина секунди автоматично превключва на FullHD (ако е налично за клипа), без значение на каква резолюция е било преди това и без значение че в опциите съм му забранил автоматиката и съм го оставил да работи само на по-ниските резолюции. Другото е, че невинаги смяната на дадена резолюция има ефект - примерно тръгва някакъв клип на дефолт резолюцията 360, превключвам на 480 - нищо...пише, че вече е на 480, но реално си продължава на 360, като превключа ма 720 и върна на 480, едва тогава обикновено има ефект и то при положение, че в резолюциите не фигурира оная новата - 144 - ако я има, тогава нито една от резолюциите не работи при смяна...

Link to comment
Share on other sites

Много ли е да знаеш Java, PHP, JavaScript, C, C++, VB, Basic, Fortran, Magik, или е нормално нещо за всеки програмист?

Хахаха, не е много като изисквания ако заплатата е 5 цифрена или поне първата цифра е по-голяма от петица

 

От нездраво любопитство - коя неориентирана фирма е пуснала подобна обява търсеща човек с толкова разностранен опит?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам друг въпрос - също съм с FF и от известно време Youtube м и се прави на интересен, най-често по 2 начина...

FF няма нищо общо с това. Флаша си е флаш и в случая захапват неговите скриптове. Явно е бъгав. Пробвай да забраниш флаш и да оставиш през HTML5 да се гледат дали тогава ще е ок (аз така съм направил). Другия вариант е да се надяваш youtube да си оправят скриптовете във флаша по-скоро.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...