Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Midex, дал съм му да пази инфото..Не е от това.Явно е във фалш простотиятa, както казва и дедо..Ааа дедо, а как става тая работа с HTML5?Да го пусна и аз това чудо..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е обява - извадка от автобиография  :)

Има ли поне 10 години опит този човек? Ако няма сериозно се е изсилил и е написал всичко, за което е чувал или е пипал за около ден-два. Не е невъзможно да е работил с всичките тези системи и то сериозно (говоря поне за година-две върху голям сериозен проект а не нещо което се прави за седмица максимум). Щото такива дето се правят за седмица можем да хванем произволен език който не съм виждал и да се справя - има голяма разлика

Midex, дал съм му да пази инфото..Не е от това.Явно е във фалш простотиятa, както казва и дедо..Ааа дедо, а как става тая работа с HTML5?Да го пусна и аз това чудо..

Лесно - просто забраняваш флаша или инсталираш flashblock Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Лесно - просто забраняваш флаша или инсталираш flashblock

Програмист човек си, простено ти е. Всеизвестно е, че не ставате за дори подобие на администратори.

 

http://www.youtube.com/html5

Link to comment
Share on other sites

Програмист човек си, простено ти е. Всеизвестно е, че не ставате за дори подобие на администратори.

 

http://www.youtube.com/html5

Това е без значение. Флаша е вреден и трябва да се трепе на място още преди да си свикнал с него.

 

Само ядове и нерви събирам с продуктите на adobe - flash, reader, cold fusion, phonegap и т.н. Photoshop под MACOS бил ок казват, но аз не съм дизайнер и слабо ме вълнува.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Флашблок инсталирах веднага след като инсталирах браузъра.Блокираше всичко.Ама като не разбирам и му разреших клиповете.

 

netrooт, благодаря.Сега съобщението, за което писах по-горе не излиза.Но ми е чудно защо така изведнъж се появи..Толкоз години нищо и сега излезе..Чудна работа.

Link to comment
Share on other sites

 

Я пак - като цъкна на бутона за присъединяване към пробната версия на HTML5, след това как да гледам клипчетата, че нещо не вдявам...като отворя страница с клип (имам и флаш-блок също така), нищо не ми е променено на страницата... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Midex, като спомена за автоматичната промяна на качеството и при мен е така.Не го бях забелязал.Но пък при мен наистина се сменя.Не остава първоначалното както при теб.

Link to comment
Share on other sites

Я пак - като цъкна на бутона за присъединяване към пробната версия на HTML5, след това как да гледам клипчетата, че нещо не вдявам...като отворя страница с клип (имам и флаш-блок също така), нищо не ми е променено на страницата... :huh:

 

Не всяко клипче може да се гледа с HTML5 и ще ти привключва на Флаш или няма да ти го пуска. За качеството на клиповече има настройка, която указва като цъкнеш на цял екран да ти пуска HD/Full HD. Махни си отметката и ще се оправи. В настройките на акаунта е.

 

Video playback quality

  Always choose the best quality for my connection and player size

  Always play HD on fullscreen (when available)

Link to comment
Share on other sites

А който няма акаунт?

Сега проверих.При малък екран не сменя.Сменя само на цял екран.w00x е прав.Но това не е проблем.Поне за мен де...Въпроса е, че превклюва само до 720p.Трябва ръчно да си го смениш, ако искаш да гледаш 1080.

Link to comment
Share on other sites

Много умно...

 

 


За качеството на клиповече има настройка, която указва като цъкнеш на цял екран да ти пуска HD/Full HD. Махни си отметката и ще се оправи. В настройките на акаунта е.

Video playback quality

  Always choose the best quality for my connection and player size
  Always play HD on fullscreen (when available)

 

..автоматично превключва на FullHD (ако е налично за клипа), без значение на каква резолюция е било преди това и без значение че в опциите съм му забранил автоматиката и съм го оставил да работи само на по-ниските резолюции. ...

Link to comment
Share on other sites

А който няма акаунт?

Сега проверих.При малък екран не сменя.Сменя само на цял екран.w00x е прав.Но това не е проблем.Поне за мен де...Въпроса е, че превклюва само до 720p.Трябва ръчно да си го смениш, ако искаш да гледаш 1080.

 

Ако екрана ти е FULL HD, трябва да ти го смени на 1080. Ако не е, ще ти го държи на 720.

 

@Midex: тогава имаш проблем с твоя компютър и най-вероятно е проблем с браузъра. Пробвай в Incognito режим.

Link to comment
Share on other sites

С компютъра не, по-вероятно с браузера, защото и на компютъра, и на двата лаптопа имам FF (под XP)...и на 3-те машини го има тоя (д)ефект.

Link to comment
Share on other sites

Разбираш ги тези неща :) 14 години опит като софтуерен инженер.

Тогава е възможно, но аз бих го посъветвал да редуцира списъка до смислените/тези, с които иска да работи. Щото съм виждал момчета с по 2-3 години опит - натракали подобен списък с 10 точки, което е смешно. Другите да ги затрие и да пише "and a few other systems and IDEs" или нещо такова. Някак съмнително стои "знам всичко, работил съм всичко". То е ясно, че ги е пипал ама нито има смисъл да се изтъква, нито носи някакви ползи това, иначе поражда въпроси от сорта "а защо не си писал че разбираш и от outlook и thunderbird, защото сме сигурни че си работил с тях" (изгаднявам ама смисъла на едно CV/Resume е да се разбере от пръв поглед какъв опит има човека и дали става за длъжността, за която ти търсиш хора или не. Големите CV-та се четат по диагонал и колкото разбрал - толкова. Няма смисъл да пишеш че разбираш от сменяне на хартия на принтера и касовия апарат (примерно). Много повече "точки" носи това да си работил по големи проекти дълго време отколкото да си зачеквал 100 дреболии за по 1 месец. Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Решил съм да сменям вратата на мазето и една входна врата,някой има ли впечатления от някоя металообработваща фирма занимаваща се и с врати.Имах лепяща реклама на някаква фирмичка звъннах им обясниха ми всичко и им изгубих визитката, в паметта на телефона не го намерих този номер и ми идва да се гръмна,но преди това ако някой от вас знае някоя фирмичка и ми даде номер ще съм му благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Компютърът ми е стар, 1024рам, 3.2проц. и Джифорс6800. Братовчедка ми вкара мухата да си сложа 7-ца и да и махна графичната среда и да сложа на WIN98. Пробвах го на двуядрен лаптоп с 2гб. рам и се усети лекота при подкарването на една игра. Стори ми се гениално хрумване.

Въпросът ми е при тази моя конфигурация да му слагам ли 7-ца и да махна графиките; или да си остана с ХР.

Link to comment
Share on other sites

XP SP3 / Win 7 - искат общо взето еднакво количество РАМ, не мисля, че ще видиш разлика в performance-а. Всъщност ако не си със SP3 на XP, трябва да върви дори по-леко

АКо ти се занимава - сложи му Server 2003, идва по-леко от XP, защото по подразбиране са изключени доста от бозите работещи в XP :) А игрите се подкарват и със сървъра :)

Link to comment
Share on other sites

XP SP3 / Win 7 - искат общо взето еднакво количество РАМ, не мисля, че ще видиш разлика в performance-а. Всъщност ако не си със SP3 на XP, трябва да върви дори по-леко

АКо ти се занимава - сложи му Server 2003, идва по-леко от XP, защото по подразбиране са изключени доста от бозите работещи в XP :) А игрите се подкарват и със сървъра :)

  Мерси за инфото, но вече мобилните устройства търсят SP3 и немога да си ползвам телефона, пък ми писнаха бъговете на XP и постоянно за всичко да иска драйвери и вечните проблеми с блутуда и прочее, а и усещам, че SP3 забива на моменти и е пълен с бъгове, веднага след инстала му изкачат съобщения за липсващи файлове и ако не си програмист, няма как да го оправиш.

  Писна ми по цели нощи да чета как се оправя това, как се оправя онова, какво се слага...

А до колкото знам Уин7 си има всичко в него, дори няма нужда от качване на драйвери за каквото и да е било, просто нямал грешка само ако се улучи точна версия, пък майната му, че е с малко по-тежък. По добре така, отколкото по-бъгав.

Link to comment
Share on other sites

  Мерси за инфото, но вече мобилните устройства търсят SP3 и немога да си ползвам телефона, пък ми писнаха бъговете на XP и постоянно за всичко да иска драйвери и вечните проблеми с блутуда и прочее, а и усещам, че SP3 забива на моменти и е пълен с бъгове, веднага след инстала му изкачат съобщения за липсващи файлове и ако не си програмист, няма как да го оправиш.

  Писна ми по цели нощи да чета как се оправя това, как се оправя онова, какво се слага...

А до колкото знам Уин7 си има всичко в него, дори няма нужда от качване на драйвери за каквото и да е било, просто нямал грешка само ако се улучи точна версия, пък майната му, че е с малко по-тежък. По добре така, отколкото по-бъгав.

Така е, не би трябвало да имаш дертове с win 7. А и няма какво да се цели на версиите. Може да си го свалиш директно от microsoft и инсталираш.

И вече след това според както прецениш - активатор или оригинален key :)

Link to comment
Share on other sites

Имам една голяма молба, може ли някой ако има виртуална фонетична клавиетура, но портабъл да ми я прикачи, защото компютъра на който работя ми е с ограничени функции и немога да я инсталирам. Можели да я прикачите тук по някакъв начин, защото почти всички сайтове са блокирани. Мерси

Link to comment
Share on other sites

Тези цифри верни ли са? Ако да - защо?

 

Горе-долу са верни, но не точно. Разликата не е чак толкова голяма. MAC-а в зависимост от процесора е $7000-9500. Мониторите на PC-то съм сигурен, че не са с качеството на тия на MAC-а, а са избрали някакви по-евтини. Иначе само те са по $999 бройката. 

 

Кутията на MAC-а е много хубава и като разположение и като изработка. Аналогична кутия за PC ще струва към $300-400, но като цяло, цената на тоя МАК е малко по-висока заради марката, като при всеки друг продукт на Епъл.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...