Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ето защо са ми се получавали изгоряли места. А за поливането, три пъти в седмицата го наливам яко, та чак да стане гьол и расте като луд.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

@netroot, ако си с наднормено тегло не можеш да тичаш. Колкото и да искаш. Просто защото теглото не ти го позволява. ;) Дядо е с наднормено.

@Дядо, скучно? Че аз от колко време бягам там и не ми е доскучало до сега... Всеки ден можеш да се качваш по различен маршрут. Но ти си знаеш. Щом искаш да плуваш - давай смело. Х-л Тримонциум е твоето място.

Но никога не съм си те представял като плувец....

Освен здравословно гмуркането помага и за отслабване ;). Метаболизма удря в небесата. Води се по 650 калории на час за нормално гмуркане. Аз правя и доста ненормални. Последният път в Египет свалих 5 кила за 1 седмица на яхта. През тази една седмица съм погълнал огромни количества храна(заради умората) и приемливо количество алкохол. Да видим тази година колко ще успея :).

Link to comment
Share on other sites

Дядомраз

 

 

Дайте идея за повдигане на имунитета. Пиенето на витамини не помага особено. Нито яденето на повече плодове.

 

От 2 месеца направо се разбих да боледувам едно след друго. 

 

Освен пчелно млечице някой сеща ли се за друго което сериозно да ме подсили?

 

Слушай какво ти казват колегите за прополиса; но не купувай такъв от аптеката, защото са около 5-10% прополис; а това е свръх разреден;

Има една пловдивска фирма го предлага с 30% разтвор (максималния) на същите пари. Прополиса е велик; освобождава зъба от болка вместо алулин; ако имаш рана също става; протъркано между краката раздразнено от морска сол; третирано с прополис минава за една вечер докато с другите лекарства от по 10лв. ще има да чакаш... Справя се с най-бруталните рани дори и на най-нежните места; имай си го в къщи.

Напомни ми да потърся в къщи листовката!!!

 

Най-много се повишава имунитет когато се разболееш и НЕ пиеш лекарства. Правя го от сума време и след всяко разболяване се оправям с по ден по-бързо. Последно в бях като мъртъв в един понеделник и в сряда вече нямаше и помен...

Избий си от главата всичко в опаковка и от аптека; дори и чай..

 

Мисля в горните постове каза, че имаш проблем с килата; без движение ЗАБРАВИ за нормално здраве; свикни да потичваш и по-нататък по-сериозно, но постепенно защото ако почнеш ряско и прекалено интосиазирано така и ще се откажеш.

 

Храната; супер важен фактор. Консервантите (свободните радикали) които има в храните се наутрализират с антиоксиданти; куркумата е велика подправка.

Много хубав и евтин анти оксидант, пък и вкусен са Инката и Цикория-та; двете са си на вкус като кафе, а за захар ползвай кафява от най-скъпата и да не блести, защото е менте, т.е. обикновена но в баня от кафява захар или карамел.

 

След като свалиш около 10-на кила; започни да слагаш коприва в храната си; чаена лъжичка всеки ден; изчиства кръвта от ВСЯКАКВИ боклуци но ще качиш кило две, повече кила от копривата качват жените, а не всички.

 

Тези неща като за начало са добре.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Ето защо са ми се получавали изгоряли места. А за поливането, три пъти в седмицата го наливам яко, та чак да стане гьол и расте като луд.

 

Може и така. Аз съм с автоматична поливна система, но и тя ми прави бели понякога... Внимавай и с преполиване, защото може да загният туфите - получава се ефект като след "изпържване". Измиране на петна може да се получи и при изгаряне с тор. Сега в Баумакс са пуснали едни интересни ръчни машинки за сеене, които според мен ще стават и за торене. Въобще, както много пъти съм казвал, тревата е голяма играчка и на мен понякога ужасно ми писва от нея... Зарекъл съм се ако още един път загине, директно си правя езеро посред ливадата и толкоз! 

Link to comment
Share on other sites

С приятелката възнамеряваме да посетим Стара Загора събота и неделя, та исках да попитам дали имате предложения какво си струва да се види и къде да се иде. Обектите от "100 обекта" са ми ясни :) Предлагайте разни по-нестандартни, примерно. :)

това би било интересно и за мен

Link to comment
Share on other sites

Слушай какво ти казват колегите за прополиса; 

Прополиса е хубаво нещо, но както и ти казваш за рани. За повдигане на имунитета мисля че самбукус и млечицето ще свършат по-добра работа. Освен това един път пробвах да го ям - отвратителен е. А да го разтварям в спирт - мерси.

Link to comment
Share on other sites

Прополиса е хубаво нещо, но както и ти казваш за рани. За повдигане на имунитета мисля че самбукус и млечицето ще свършат по-добра работа. Освен това един път пробвах да го ям - отвратителен е. А да го разтварям в спирт - мерси.

Аз не се доизказах изцяло. Ти нищо няма да разреждаш; а за съдържание на прополиса разреден в спирт който ти предлага производителя. В количество спирт максималното количество прополис което може да се разтвори в единица спирт е 30%, което ще рече че купуваш максимално качество за същите пари като в аптека.

Прополиса е най-доброто и е като нитро за имунитета. Но както си решиш

И недей да мешиш всичко което чу тук, защото може да има обратен ефект. Сменяй рецептите през месец, така организЪма няма да стане адиктивен към продукта който употребяваш.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

.........

.........

Най добре намер къса видия/болт с по-голям диаметър от стария и го навий насила с ключа. Друго едва ли ще помогне. Особено ако подлакътникът е пластмасов.

Аз първия път така и направих :) , защото се оказа, че ако не се внимава, се получава леко разминаване в частите и болта се натяга накриво.

Но стана друг кофти ефект.Стола седеше леко накриво (дясната част видимо беше по-ниска от лявата) заради не до край натегнатия болт на подлакътника.

 

П.С. Подлакътникът е метален.

Link to comment
Share on other sites

Какво Aloe Vera?

:confused :Facepalm:

 

Имаш гугъл.

 

Жената купи от ТЕЗИ . Продуктите на тая фирма ги няма в аптеките, доставят ги. Трябва да я питам как точно. Взехме варианта и за малката. Имай предвид обаче, че тубенцето е 35 лева. Мен ми стана лошо като разбрах, ама какво да ги правя... Сиропът от бъз също е страхотия, но трябва да си набереш бъза и да си го направиш - любими твои дейности.

Link to comment
Share on other sites

:confused  :Facepalm:

Не се пляскай защото майка ми има баш растението и си чупи едно листенце когато я боли ухо и си слага капки направо от него. Та се зачудих за капки в носа ли ми говориш, за чай ли... ей това е проблема като знаеш прекалено много някои елементарни неща може да ти убегнат защото се сещаш за още 5 варианта...

Link to comment
Share on other sites

Обаче как тактично пропуска покрай ушите си частта, свързана с физическо натоварване :lol:

 

Не съм .. още се чудя кога да го вместя... мислиш че ми е кеф да ми изтръпва задника от многото седене... само че ако знаеш колко неща ми висят на главата и все мен чакат...

Link to comment
Share on other sites

Имало некав нов кауфланд. До изгрев? Де е това нещо? Ако може линк към гугъл мапс с маркер. И не, не излиза като се напише кауфланд с маса.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

От Цариградско преди да завиеш наляво по Ландос, отдясно ти е Кауфланд. Вижда се отвсякъде. За чий чеп ти е да ходиш там? Не си ли виждал 100-на цигани на едно място? 

Link to comment
Share on other sites

 

Имало некав нов кауфланд. До изгрев? Де е това нещо? Ако може линк към гугъл мапс с маркер. И не, не излиза като се напише кауфланд с маса.

 

 

Принципно самият Кауфланд сочи, че в Пловдив са само 4 броя:

 

682084934a647988.jpg

 

Предполагам, че питаш за тоя на "Цариградско шосе" 94.

 

Едит: Раптора вече бил писал, сори - не ми изкара неговия пост като последен...

Link to comment
Share on other sites

Имало некав нов кауфланд. До изгрев? Де е това нещо? Ако може линк към гугъл мапс с маркер. И не, не излиза като се напише кауфланд с маса.

те тука е.

има нов светофар на това кръстовище.

Официалното му име е "Кауфланд Пловдив IV"

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Имало некав нов кауфланд. До изгрев? Де е това нещо? Ако може линк към гугъл мапс с маркер. И не, не излиза като се напише кауфланд с маса.

Нали знаеш че там по онзи булевард има локално платно.След лукойла продължаваш направо и стигаш точно до кауфланд.Честно казано там няма толкова хора.

Link to comment
Share on other sites

Аха, разбрал съм се там на паркинга да чакам един индивид... и като ми казаха "изгрев" и "кауфланд" и направо се оказа, че живея в друго село. Аз натам и в Тракия не ходя.

Link to comment
Share on other sites

Аз не се доизказах изцяло. Ти нищо няма да разреждаш; а за съдържание на прополиса разреден в спирт който ти предлага производителя. В количество спирт максималното количество прополис което може да се разтвори в единица спирт е 30%, което ще рече че купуваш максимално качество за същите пари като в аптека....

Тончо, така го обясни, че даже аз се обърках :wir. Просто трябваше да изразиш мнението си, че продаваната в аптеките клеева тинктура е по-разредена в сравнение с класическата рецептура.

А Дедо ако иска, да каже и ще му приготвя собственоръчно една доза, специално за него. По принцип се капят капки във вода, чай, сок, но за възрастни може и върху бучка захар.

Link to comment
Share on other sites

Аз направо го заръфах днес и даже ми хареса. Верно малко ми полепна по зъбите но пък си имах занимавка следващите няколко часа :)

 

Взех си и един самбукус от аптеката (нямам откъде да си намеря бъз още по-малко пък знам как се прави), смесих и 20мл пчелно млечице в един буркан от мед (малък). Това ако не помогне не знам кое. 

Link to comment
Share on other sites

Абе, защо като сваля нещо от замунда и почти веднага след това ми показва грешка?

Един път непознат паскей, друг път нещо си там с тракера, трети път друго и не ми отчита рейтинг...А пък сийдвам уж..Странна работа..У нашиОт тракер нЕмам такива проблеми, нито в арената...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...