Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 

Това е настройка в Turn off this option!. Като автоматичен подпис. Може да пише каквото му зададеш, или да не пише нищо.

Инвижън нямат нищо общо. Програмата го добавя автоматично към края на поста.

 

Знам за Инвижън, но го казах, защото въпреки множеството ми забележки към хоста и останалите с тапаталците, никой от тях не благоволи да си изключи опцията за подпис. Остава ми да си мисля, че всеки от тях просто иска да се дуе какъв телефон ползва, защото друга логична причина за спама аз поне не намирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, как мога да разбера че един Samsung Galaxy S I9000 не е реплика освен че диплея прилича на монитора на стар 'Електрон'.

Знам че имало някакъв код който като се напише някъде в телефона и показвал пък на своя глава някакви символи по които се разбирало.

Каквито други съвети ви хрумнат пишете, защото не разбирам от съвременни телефони а имам 15мин. да проверя всичко.

Ако искате пишете и ЛС да се трупат коментари.

Благодаря предварително.

 

То си му личи само като го погледнеш. Екрана на i9000 е AMOLED и ако е Самсунг, интерфейса му ще е Touch Wiz.

В настройките в ABOUT, трябва да пише името на устройството. Ако не е оригинално, няма да пише Galaxy S или I9000, а ще пише нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за повдигане на имунитета. Пиенето на витамини не помага особено. Нито яденето на повече плодове.

 

От 2 месеца направо се разбих да боледувам едно след друго. 

 

Освен пчелно млечице някой сеща ли се за друго което сериозно да ме подсили?

 

 

 

Пробвай прополис и ехинацея.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за повдигане на имунитета. Пиенето на витамини не помага особено. Нито яденето на повече плодове.

 

От 2 месеца направо се разбих да боледувам едно след друго. 

 

Освен пчелно млечице някой сеща ли се за друго което сериозно да ме подсили?

Спорт на открито.

И още нещо се сетих. Вземи намали малко климатика. Прекалено топло държиш и се изнежваш.

+1000

 

 

Ники, хиляди илачи да взимаш, с милиони химии да се тъпчеш, докато жизнения ти цикъл е легло - компютър - няма да ти се стабилизира имунната система. Човешкия организъм има нужда от движение. Приеми го като вид regular maintenance. Ако една кола я затвориш в гаража започва да се скапва. Същото става и с тялото ти, защото от компа тренираш само мозъка си.

 

Да, и хранителен режим също никак не е лоша идея. Най-добре се консултирай с хората във фитнес секцията за добър фитнес център, където отиваш - плащаш си като поп на някой инструктор, той ти изготвя система упражнения, хранителен режим и почваш.

 

Или почваш да тичаш всеки ден. Или да скачаш на въженце. Извинявай, че не ти давам нещо лесно и не изискващо натоварване... А, да, и пробвай малко да се калиш. Да изградиш устойчивост срещу студа. Не като паднат до 15 градуса температурите да надяваш шала...

Link to comment
Share on other sites

 

Това е настройка в Turn off this option!. Като автоматичен подпис. Може да пише каквото му зададеш, или да не пише нищо.

Инвижън нямат нищо общо. Програмата го добавя автоматично към края на поста.

Да де. Въпросът на Мидекс след като е настройка и се променя безпроблемно, дали непроменянето й е резултат от разсеяност или е проява на тщеславие и парвенющина.

Link to comment
Share on other sites

Никога не почвай директно с тичане. Рискуваш да си направиш я травма, я някой упорит вреден навик от липса на техника при крос/тичане. Почни с поне 30 мин разходки с едно умерено темпо. Не бива директно да се тича - я не си загрял, я вземеш да разтегнеш/скъсаш/възпалиш нещо. Вярно, че много калории хаби ама почни с ходене 2 месеца и след това.

 

----------

 

Де*а за тоя подпис на тапаталк война! Аз си знам, че е по дефаулт с комерсиален цел, обаче съм супер доволен от този ап. Считам, че няма лошо да се рекламира.

 

----------

 

Ебаси, функцията на сам симсунга да не ми гаси дисплея докато гледам в него е епична!!!!

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

@host, не ми говорѝ за война, защото досега съм се ограничавал единствено с учтиви забележки, от които се видя, че няма ефект.

 

П.П. А рекламите във форума са забранени, ако погледнем технически на нещата...а пък щом не ти се изключва опцията - не я изключвай, на хора, които ме дразнят и на които нищо не им коства да не ме дразнят, аз просто им пиша по една черна точка и толкова. /Turn off this option! laptop ASUS модел еди-кой-си using Windows еди-кой-си/

Link to comment
Share on other sites

...

Аз за плуване си мислех

...

Плуването е идеално.

Едит: Дедомразе, ще ме прощаваш, ама реших да цитирам само част от поста ти и нещата се оакаха.

 

Сашо, имам рецепти за сиропа. 

Както винаги отзивчив, благодарско за предложението  :). Миналата есен наложих в двулитров буркан, но направих гИнИралната грешка да го измия и затова е полуферментирал ;). Наесен новия харман ще е перфектен!

 

BTW, Ники едва ли НЯКОГА ще започне да тича. EVER.

И ходенето е начин и добро начало. Поне по 5 километра на ден. Аз имам същия проблем, даже по-остър, защото взеха да се проявяват съпътстващите сериозни здравословни проблеми със ставите, с гръбнака (кръста) и затова започнах да избягвам асансьора за сметка на изкачване до 11 етаж с бавно до умерено темпо и контрол на дишането.

 

Затуй Дедо, бих обобщил: ДВИЖЕНИЕТО възстановява тонуса. Природните продукти допълват свежите нюанси в общата картина (ако мога така да се изразя). В добавка удовлетворението, че лично си допринесъл в набирането на билки за чай или други благинки от природата в полза на близките си.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

С приятелката възнамеряваме да посетим Стара Загора събота и неделя, та исках да попитам дали имате предложения какво си струва да се види и къде да се иде. Обектите от "100 обекта" са ми ясни :) Предлагайте разни по-нестандартни, примерно. :)

 

зоологическата градина.

централната улица особено парковата й част в свястно време е готино да позяпаш тамошните пенсионери-шахматисти и войната им кой ще мести фигурите на гигантския шах.....

Link to comment
Share on other sites

зоологическата градина.

централната улица особено парковата й част в свястно време е готино да позяпаш тамошните пенсионери-шахматисти и войната им кой ще мести фигурите на гигантския шах.....

 

Бях чувал че има зоол.градина, но не пдозирах че е толкова готина!

А някое добро местенце за вечерта? В смисъл дискотека/бар? Не чалга/ретро.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

" В смисъл дискотека/бар? Не чалга/ретро."

__________________________________

 

Току що вие напуснахте сухоземната граница/въздушната гр./териториалните води на България.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

" В смисъл дискотека/бар? Не чалга/ретро."

__________________________________

 

Току що вие напуснахте сухоземната граница/въздушната гр./териториалните води на България.

 

Демек, няма такова животно по нашите земи? :D

Ами да, някак си не ми се слуша чалгия или Bon Jovi-Its my life за 234823926835 път ! :)

 

-------------

 

+ Въпрос към градинарите : Коя е първата грижа, която трябва да положа за райграса след студа и кога трябва да се случи това?

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Зимното плуване е екстремно полезно, но не мисля, че ти ще се справиш.... защото ти постоянно седиш на топло. А това като за начало си е доста вредно.

Че аз няма да плувам в реката.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, вземи си една пътека за тичане бре. Гледах им преди време цените и ми се сториха евтини. Имаше по 400-500 лева.

И ги запри тия климатици, както са ти казали. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам един стол за ПС на който резбата където се навива единия болт на подлакатника е прецакана.Дали да си купя метчик (не знам какви цени върят) или да занеса някъде само тази част с проблемната резба?И по-точно къде :) ?

Link to comment
Share on other sites

Пътеката не е здравословно решение. Ще тичаш в затворено помещение, без достатъчно въздух, на климатроници и стайно течение. Идеята е да си навън. Ако искаш, можеш да идваш с мен към Альоша.

Link to comment
Share on other sites

Вие хубаво тичате, но как сте с теглото? Ако сте с прекалено наднормено тегло се натоварват ставите много и може да се увредят. Трябва и подходящи маратонки като за всеки е индивидуално.

Link to comment
Share on other sites

 

+ Въпрос към градинарите : Коя е първата грижа, която трябва да положа за райграса след студа и кога трябва да се случи това?

 

Още ти е рано да го закачаш. Когато се затопли и трайно изчезнат студовете (не пада под нулата вечер), ториш внимателно (да не изгориш тревата) с амониева селитра (има и други по-скъпи торове), поливаш и оставяш да покара добре (къмто 10 см). След това (но само ако има нужда) може да му врътнеш ниска коситба и да го минеш с валяк за подравняване. Пролетта може да косиш малко по-ниско, за да брати, но дойдат ли жегите веднага оставяш тревата на мира. И винаги веднъж месечно торене.

 

Имам един стол за ПС на който резбата където се навива единия болт на подлакатника е прецакана.Дали да си купя метчик (не знам какви цени върят) или да занеса някъде само тази част с проблемната резба?И по-точно къде :) ?

 

Най добре намер къса видия/болт с по-голям диаметър от стария и го навий насила с ключа. Друго едва ли ще помогне. Особено ако подлакътникът е пластмасов. 

Link to comment
Share on other sites

Пътеката не е здравословно решение. Ще тичаш в затворено помещение, без достатъчно въздух, на климатроници и стайно течение. Идеята е да си навън. Ако искаш, можеш да идваш с мен към Альоша.

Не ме кефи. Скучно ми е и ми дотъпява много бързо

Link to comment
Share on other sites

Не ме кефи. Скучно ми е и ми дотъпява много бързо

 

Много ясно! Стоиш прав, че даже и тичаш да се пОтиш! Няма отопляеми (отдолу за копитцата)! Мониторът е скапан, далеч е от 30 инча и показва само глупости! Няма къде да седнеш! Няма масажор! Няма чесало за мъди! Може да се падне лошо! Няма къде да се постави чаша с ликьор! И т.н.!

Link to comment
Share on other sites

Пътеката не е здравословно решение. Ще тичаш в затворено помещение, без достатъчно въздух, на климатроници и стайно течение. Идеята е да си навън. Ако искаш, можеш да идваш с мен към Альоша.

Ти сам каза, че той едва ли би се навил да тича навън, затова предлагам алтернатива, която не отнема много време. Вярно че навън е по-удачно, ама по-добре вкъщи да тича, отколкото хич. А и не може за един ден от дедо да стане принц, аполон и супермен. :)

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Още ти е рано да го закачаш. Когато се затопли и трайно изчезнат студовете (не пада под нулата вечер), ториш внимателно (да не изгориш тревата) с амониева селитра (има и други по-скъпи торове), поливаш и оставяш да покара добре (къмто 10 см). След това (но само ако има нужда) може да му врътнеш ниска коситба и да го минеш с валяк за подравняване. Пролетта може да косиш малко по-ниско, за да брати, но дойдат ли жегите веднага оставяш тревата на мира. И винаги веднъж месечно торене.

 

 

 Би ли пояснил какво означава да се остави тревата на мира? Да не се коси ли?

Link to comment
Share on other sites

Да, тревата не трябва да се коси всяка седмица както е по принцип, трябва да й се оставя добра листна маса (7-10 см). Иначе с едно ниско косене в горещините, слънцето буквално изпържва туфите (патил съм). И разбира се - всекидневно поливане. 

Link to comment
Share on other sites

@netroot, ако си с наднормено тегло не можеш да тичаш. Колкото и да искаш. Просто защото теглото не ти го позволява. ;) Дядо е с наднормено.

@Дядо, скучно? Че аз от колко време бягам там и не ми е доскучало до сега... Всеки ден можеш да се качваш по различен маршрут. Но ти си знаеш. Щом искаш да плуваш - давай смело. Х-л Тримонциум е твоето място.

Но никога не съм си те представял като плувец....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...