Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам един въпрос относно услугите на Еконт.

Бях поръчал една стока от Продавалник-а, но която открих по-късно че снимките са фалшиви и я отказах.

Но въпреки всичко продавача може би защото е жена и е решила да ми вкара евтини женски трикове и се е направила че не е прочела отказът ми и е приела и я е пратила по Еконт-а повече от 12 часа по-късно и е могла да види и прочете съобщението ми поне 400 пъти.

Коректен съм от всякъде.

Какво ще стане ако просто не я платя в продължение на две седмици; ще ме търсят ли.

Вие какво ще ме посъветвате.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще я върнат на изпращача като разноските по пращането напред-назад ще си останат за негова сметка.

Но ще имам ли аз някакви проблеми занапред с Еконт, не искам да ми сслагат черна точка заради нечия вина;

След колко време ще му я върнат обратно.

Благодаря за инфото и сега и за всички пъти.

Link to comment
Share on other sites

Еконт ще се пробват да я доставят. Ти казваш "отказвам да я приема, моля върнете я на изпращача" и дотам. Това си е твое право, а Еконт нямат нищо напреки, след като това вече е платено (или ако не е те ще задържат стоката при тях докато изпращача не си я поиска и не заплати разноските)

Link to comment
Share on other sites

не разчитай. това не е счетоводна информация за банката, а част от услугите, които извършва като основна дейност.

дори и да ги пази не е длъжна да ти ги предостави - около 2 години е срока за които има задължения да ти дава подробни справки.

 

Всички документи се пазят най-малко до техния срок на давност по задължение. Това важи за ВСИЧКИ институции - и частни, и дръжавни. Да не говорим, че в компютрите всичко стои.

 

=============================

 

Относно EVN вижте на какво попадам днес... http://www.plovdivchanin.com/2013-01-07-14-16-25/5913-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-50.html

 

(Как по дяволите може човек да сложи линк, таргетиран с дума, както беше преди???)

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах. Всъщност спрях да го гледам в момента в който почна да поставя ултиматуми и искаше да минат през детектора на лъжата разни хора.. Ако си го изгледал я разкажи накратко как става настройването на електромерите

Link to comment
Share on other sites

Никак - тоя явно се пери, че може да изгори електромер. Това добре, ама ще го направи веднъж, дваж и дотам. Не може всеки месец да си гориш електромера. Ня тоя "идеята" му е, че ако нали еди какво си не стане, той ще направи "усторйството" популярно и така ще нанесе огромни щети на монополите. Друг е въпроса колко души ще тръгнат да дават 120 лева, че да си бъзикат и електромерите, които междувпрочем са вече в заключени табла, от които имат ключове само техниците и инкасаторите. Та малко глупости на копчета е тоя клип.

 

ЕДИТ: Сега го виждам, че тоя претендира, че няма и таблото да разпломбира. Демек дистанционно става раЛтата! Много сериозен уред ще да е тва!

Link to comment
Share on other sites

Въпросния учен си го спомних от едно предаване по БТВ в което му вземаха интервю за откритието на една съвсем нова и няколкократно подобрена система на за производство на хидроген (водород), която превъзхожда всяка една съвременна водородна клетка. Устройството произвежда гориво достатъчно за отопляването на цял апартамент от скромната сума от около 5лв. на месец. Дори и успя да я патентова, но срещна препятствия в опитът си да намери производител.

Виждал съм как ги настройват електромерите с някакви букси и жици, но не и безжично. Възможно е и да блъфира. Нищо чудно да е измислил нещо но да не иска да го каже все още. Нека си спомним думите на дядо Вазов "Лудите, нека те да са живи".

Пък и в ютуб на няколко пъти съм налитал на клипчета как изведнъж с някаква джаджа и циферблата на електромера замръзва.

 

Нека не го нападаме човека; все пак се е заканил сериозно и иска да
постигне нещо за разлика от всичките стоящи свити на топка и псуващи
системата човекоподобни.

 

Пък и вие двамата бяхте от тези които бяха с двойно начислени сметки и то солидни; така че ако се даде интегрална схема на подобно устройство което дори да забавя работата на електромерите, строго ме съмнява дали няма да забравите това което сте казали и ще хукнете в първия магазин за компоненти и ще си изровите поялниците от избите.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта без да искам си намокрих телефона (бях го оставил на перваза на прозореца и не знам как, но имаше 1 пръст вода от конденз ).

Къде да го занеса (освен по Руски или в кой точно севрвиз там) и да го почистят както трябва, защото до колкото прочетох, след като е намокрен започва да се окислява?

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта без да искам си намокрих телефона (бях го оставил на перваза на прозореца и не знам как, но имаше 1 пръст вода от конденз ).

Къде да го занеса (освен по Руски или в кой точно севрвиз там) и да го почистят както трябва, защото до колкото прочетох, след като е намокрен започва да се окислява?

Ето тук има едно сервизче много съм доволен от пичовете.От страната на Богомил е.

Link to comment
Share on other sites

Пък и вие двамата бяхте от тези които бяха с двойно начислени сметки и то солидни; така че ако се даде интегрална схема на подобно устройство което дори да забавя работата на електромерите, строго ме съмнява дали няма да забравите това което сте казали и ще хукнете в първия магазин за компоненти и ще си изровите поялниците от избите.

 

Работата е там че той казва "аз мога да дам" ама не дава. Та остава да се доверим на честната му дума.

Link to comment
Share on other sites

Как да пренаредя клавиатурата на лаптопа,за определена програма ?Спомням си ,че съм се опитвал да си remap-вам интерактивните бутони (play ,mail, next song) на клавиатурата на PC-то,и това ставаше някъде от reg edit.

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта без да искам си намокрих телефона (бях го оставил на перваза на прозореца и не знам как, но имаше 1 пръст вода от конденз ).

Къде да го занеса (освен по Руски или в кой точно севрвиз там) и да го почистят както трябва, защото до колкото прочетох, след като е намокрен започва да се окислява?

 

Жена ми 2 пъти си накисваше телефона, единия път извадихме батерии и всичко и изсъхна (щото бях там) и нямаше проблеми. Втория път тя го тормози докато е мокър и след това за нищо не ставаше

Link to comment
Share on other sites

Пък и вие двамата бяхте от тези които бяха с двойно начислени сметки и то солидни; така че ако се даде интегрална схема на подобно устройство което дори да забавя работата на електромерите, строго ме съмнява дали няма да забравите това което сте казали и ще хукнете в първия магазин за компоненти и ще си изровите поялниците от избите.

 

Тончо, хайде да не превъзнасяме разни псевдотехници (този аз лично не мога да го нарека учен), защото ми е писнало лично на мен от разни лапацала, дето много приказват и нищо не правят.

 

Има много по-елементарни начини за смъкване на сметките за ток. Те не включват саботаж и не изискват никаква намеса на потребителя. Нито техника. Сега и аз като тоя палячо обаче няма да ви кажа как става!

 

====================

 

Вероятно ОБЯСНЕНИЕ на резилите около сметките. Въпреки това обаче няма как да са двойни и тройни!

Link to comment
Share on other sites

Ето тук има едно сервизче много съм доволен от пичовете.От страната на Богомил е.

Ще мина после да попитам.Мерси колега.

Жена ми 2 пъти си накисваше телефона, единия път извадихме батерии и всичко и изсъхна (щото бях там) и нямаше проблеми. Втория път тя го тормози докато е мокър и след това за нищо не ставаше

Работата е там, че един път намокрен, ако не се изсушал както трябва ( само платката с горещ 200 градуса въздух), остават окиси под чипове, елементи и т.н. и след седмица, две спира да работи.

Поне така пише из повечето форуми :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Вероятно ОБЯСНЕНИЕ на резилите около сметките. Въпреки това обаче няма как да са двойни и тройни!

 

Тя сметката е ясна че ще е по-висока. Сложи с 1/4 по-голям период и просто става с 50% отгоре. Елементарно 25% по-голям период, 25% по-висока сметка заради времето - Х * 1.25 * 1.25 = Х * 1.5625 ... елементарно. Ако предния месец си имал нормална сметка от 150лв, този ще ти е 230. Това в очите на нормален човек е "почти" двойна.

Link to comment
Share on other sites

Тия от EVN са за бесилото!!

 

На баба ми тока за Ноември - Декември е 55лв без ДДС.

За Декември - Януари е 95лв без ДДС.

 

Сигурно и тя си е седяла повече в къщи през почивните дни.

 

Едит: Плащаш 300лв и от ЕВН ти намалят потреблението с 40%, иначе плащаш повече, отколкото ползваш.

АБЕ ЗАКОНИ ИМА ЛИ В ТАЯ ДЪРЖАВА БЕ!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Плащаш 300лв и от ЕВН ти намалят потреблението с 40%, иначе плащаш повече, отколкото ползваш.

Ъъъъъъ кво? Как? Защо?

 

ПС: Виж моята сметка по-горе. Явно не съм нацелил правилните проценти - т.е. потреблението не е с 25% отгоре ами малко повече но горе-долу правилно сметнах - ако всичко е точно и правилно би трябвало да и поискат 85лв (по моята сметка) за идентично (леко покачено) потребление и по-дълъг отчетен период.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Търся координати на бившия си учител по математика/класен - г-жа Гешка Пеева. Моля ако някой има актуален гсм или телефон да се свърже с мен на ЛС - ще му дам моите телефони за да й ги предаде. Преподаваше в "Черноризец Храбър", но се оказва че от доста години вече не е там.

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за качествен сервиз за климатична техника? Климатика ми изгасва от време навреме, мисля, че е топлинен датчик. Вече два пъти викам различни фирми и само парите ми взимат...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...