Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

най-лесно е да ресттартираш и да влезеш в БИОС-а

там го остави за 30 минути на екрана с часовника

:) ако не избърза 2,5 минути за тези 30 м --> значи проблема е в някоя 'вредна' програма

ако избърза--> проблема е в часовника/дъното/евнтуално батерията

 

Сигурно и това ще направя...Сега съм го оставил да се сверява на всеки час, обаче гадината явно ме е усетила, че искам да я надцакам и започна още повече да избързва...ама пък аз преди малко го настроих да се сверява на всеки 15 минути, та накрая ще видим кой-кого. :evil

Link to comment
Share on other sites

Midex, виж си батерията на дъното. Досега съм имал един единствен случай да избързва часовник от батерия, но съм го имал. Иначе обичайните признаци са да си забравя часа и обикновено остава с часове назад, но и на едно Гигабайтско дъно ми бързаше, но го усетих рано и като я смених спряха проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, че от последния ми пост по-горе, който беше в 16.02 ч. и когато го сложих да се сверява на 15 минути, значи би трябвало вече да се е сверил веднъж - да, ама не...в момента пак е 5 минути напред! Гадост...май тука някъде имам подръка нова батерия за дъното, ще взема да я сменя. Само да питам - ако я сменя без да изключвам компютъра, ще прецакам ли нещо по дъното, че да го изключвам ако е рисковано?

Link to comment
Share on other sites

Интересно, че от последния ми пост по-горе, който беше в 16.02 ч. и когато го сложих да се сверява на 15 минути, значи би трябвало вече да се е сверил веднъж - да, ама не...в момента пак е 5 минути напред! Гадост...май тука някъде имам подръка нова батерия за дъното, ще взема да я сменя. Само да питам - ако я сменя без да изключвам компютъра, ще прецакам ли нещо по дъното, че да го изключвам ако е рисковано?

Не. Сменяй смело :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно, че от последния ми пост по-горе, който беше в 16.02 ч. и когато го сложих да се сверява на 15 минути, значи би трябвало вече да се е сверил веднъж - да, ама не...в момента пак е 5 минути напред! Гадост...май тука някъде имам подръка нова батерия за дъното, ще взема да я сменя. Само да питам - ако я сменя без да изключвам компютъра, ще прецакам ли нещо по дъното, че да го изключвам ако е рисковано?

 

Абе ти луд ли си бре! Как ще я сменяш без да изключваш компютъра??? Верно ли го зададе тоя въпрос...  :laughing:

 

Колегата по-горе - сериозно или на шега го каза това? Нали като извади батерията се "флашва" биоса? Голямо шоу може да заформи. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, абе нали като е включен компютъра BIOSа е захранен от PSU-то :laughing:

 

 

Как ше се флашне от махане на батерия, стига се излага :rofl:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Не знам пичове, аз не бих го направил от съображения за сигурност. Най-малкото докато човърка може да окъси нещо. 

 

Пешо, много ясно че се захранва в тоя момент, но все пак... Абе както си реши. Аз такива експерименти не провеждам. 

Link to comment
Share on other sites

Май няма, но няма да сбъркаш ако вземе X1-01. Имам наблюдения над две такива, като едната се скъсва от разговори, но батерията и кара 4-5 дни, а другата с не толкова много разговори, но пак се говори кара по 8 дни. Батерията е 1430mAh, а се сещаш, че консумацията е минимална. Ако не те търсят постоянно и на двете карти, вариантът с X1-01 е супер.

Link to comment
Share on other sites

Кервиз, трудна работа... Повечето ги правят с едно радио. Аз бях до скоро с Nokia Asha 200 и съм като цяло доволен от нея (все още си я пазя за планините), в момента съм с андроиден китаец (също двусимкартен, също с едно радио). За Samsung Galaxy S Duos съм чел, че имал такава функция, но лично аз не съм го изпробвал.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да прочета какви са правата на катаджийте когато ме спрат? Примерно какви документи и проверки могат да правят, дали имат право да ме свалят от колата и при какви условия и т.н. Какви са правата и задълженията - моите като шофьор и техните.

Link to comment
Share on other sites

Кервиз, трудна работа... Повечето ги правят с едно радио. Аз бях до скоро с Nokia Asha 200 и съм като цяло доволен от нея (все още си я пазя за планините), в момента съм с андроиден китаец (също двусимкартен, също с едно радио). За Samsung Galaxy S Duos съм чел, че имал такава функция, но лично аз не съм го изпробвал.

Спица, ясно.И аз съм на тв'а мнение.Самсуняците са ясни.Чудих се какво да му предложа, ама май ще сменя марката.Той си фен на Нокия, ама като иска да е с по-малко телефони.Сега е с три. :bgrin: Как му се занимава да ги носи, не знам.Аз от както съм с един телефон съм много щастлив...

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да прочета какви са правата на катаджийте когато ме спрат? Примерно какви документи и проверки могат да правят, дали имат право да ме свалят от колата и при какви условия и т.н. Какви са правата и задълженията - моите като шофьор и техните.

 

Хммм, не съм се заглеждал дали в ЗДП пише. По принцип са длъжни да се представят и да се легитимират. Ти принципно всичко можеш да откажеш, НО - трябва да им представиш шофьорска книжка, контролен талон, талон на автомобила, документи за преглед и разбира се да имаш стикери за Гражданска, винетка и преглед. Редно е да слезеш от автомобила, най-малкото за да прочетеш и подпишеш евентуални документи срещу тебе. Могат да ти замерят гумите, могат да изискат наличие на аптечка, тест с дрегер и други подобни. Повтарям - имаш право да откажеш всичко, освен да спреш, но това после се записва и е срещу тебе. Малко е спорен въпроса с отварянето на багажника, там не съм сигурен дали е редно да отказваш. 

 

Някой да има схема за плетене на пончо ?

 

Аз имам пончо за плетене на схеми, но то се ползва от Стефчо. Все пак милиардерче ще става!

Link to comment
Share on other sites

Има ли някъде в Пловдив полигон, както преди години на гребната, или някакво подобно място, където човек да се упражнява в шофирането без да се пречка на други участници в движението?

Link to comment
Share on other sites

Тракия до пожарната или паркингите на магазините, но вечер. Иначе до пожарната няма ядове по цял ден. Там учих жената, когато още не беше се качвала на учебната. Става и за маневри и за обръщане и за спиране и тръгване.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Тракия до пожарната или паркингите на магазините, но вечер. Иначе до пожарната няма ядове по цял ден. Там учих жената, когато още не беше се качвала на учебната. Става и за маневри и за обръщане и за спиране и тръгване.

 

Благодаря!

А тъй като не съм много информиран по автомобилните въпроси, с две думи, човек, който преди не е сядал зад волана възможно ли е да прецака един автомобил? Скоростна кутия там, ала-бала? Не знам дали правилно задавам въпроса, надявам се разбирате какво питам :) Просто искам да надъхам приятелката да изкара курсове, но тя всячески отказва да го направи без преди това да се е научила на основните положения в шофирането (!?)....

 

Link to comment
Share on other sites

Ако автомобилът няма предварително някакви механични повреди, които си чакат оправяне...доста зор ще е необходим, за да прецакаш скоростната кутия или нещо друго. Щом ще си до нея докато се учи - няма проблем. :)

Link to comment
Share on other sites

МНОГО старание трябва да вложи! МНОГО! Иначе най-много да подлуди съединителя и да поразръчка скоростите, но нищо опасно и съществено. Стига да не се блъсне! Подобни "обучения" е добре да се правят на закътани места, празни паркинги, полигони и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че при така зададен въпрос от колегата, той изобщо не трябва да учи никого да кара...

След като сам не можеш да прецениш дали на автомобила може да му стане нещо, не мисля, че имаш опита и познанията, за да обясниш на някого, който за първи път сяда зад волана, ако щеш и основните неща. Нищо лично!

Link to comment
Share on other sites

Не може да се отрече, ако се опита да включи на скорост без да се натисне съединителя, звука е доста зловещ. :) / Midex: Подозирам, че го казваш от личен опит. :bgrin: /Както и докато аз паркирам шибания Авенсис до бордюра и пластмасата го закачи. Не че й става нещо кой знае колко, но всеки път като го направя забелязвам всичко живо в радиус от 50 метра се обръща да погледне какво е станало :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли името на магазин за ел материали , който се намира на Никола Вапцаров 52 ?

Трябват ми автоматични предпазители с цокъл е27 , а в ТМТ не предлагат във Викиват имат .

Ако някой се сеща къде другаде може да намера нека сподели . Благодаря !

 

Квазера нямат , Конрад имали само 10бр  25амперови , Викиват и те имат ограничени бройки та по-добре да паля на някъде да купувам докато има .

Благодаря все пак !

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...