Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дали съществува тема по която ти да не си изцяло светнат и компетентен ???

Имаш някакъв проблем с правото ми свободно да си изказвам политическите възгледи? Като говориш за компетентност, се замисли относно следното. Ако трябваше до политиката да се допускат само компетентни люде, тези мутромилиционери, които управляваха страната през последните четири години плюс менторите им - крадците на мандри с каскети, които от 70 години тъпчат и съсипват страната не трябваше да видят нищо повече от чистене на тоалетни. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имаш някакъв проблем с правото ми свободно да си изказвам политическите възгледи? Като говориш за компетентност, се замисли относно следното. Ако трябваше до политиката да се допускат само компетентни люде, тези мутромилиционери, които управляваха страната през последните четири години плюс менторите им - крадците на мандри с каскети, които от 70 години тъпчат и съсипват страната не трябваше да видят нищо повече от чистене на тоалетни. :laughing1:'.

Не проблеми нямам,но ти се замисли за следното.Защо никой не стана и каза "Бойко тогава и тогава ми направи това и това.Преби ме и окраде".И хайде да го осъдят по закон.

Но съгласи се ,че само с плюене на празни приказки нищо няма да е промени.

Иначе човека който защитаваш от демонизиране,все още има хора които си спомнят за неговата преподавателска дейност във ВИИ "Карл Маркс".

Link to comment
Share on other sites

Иначе човека който защитаваш от демонизиране,все още има хора които си спомнят за неговата преподавателска дейност във ВИИ "Карл Маркс".

Добре де, това довод за какво точно трябва да е? А тези, които толкова си спомнят преподавателската дейност на Костов във ВИИ "Карл Маркс", могат ли също така да си спомнят и участието на Боко Тиквата като милиционер във възродителния процес по същото това време? А евентуално има ли смисъл да дискутираме, кое от двете неща носи реални негативи и защо едното се повтаря толкова до втръсване, докато за другото никой не ще да обели и дума дори? Не е нужно да ми отговаряш разбира се, въпросите са реторични.
Link to comment
Share on other sites

Абе, Момчиле, а какво да кажа аз тогава, като от първа ръка съм наясно с най-големите му престъпления срещу Република България? В детайли. Пука ми дали е бил преподавател (тъп и нагъл), но помня, че с БКП книжката се молеше да е от БСП. Лошото е това, което знам, то не се забравя никога! Стой си в Канада, играй голф, карай ски, борд, байк, но не се обаждай за българска политика. Или пък си ела и да почваме да коментираме, щото първо трябва да ти покажа някои работи нагледно, не да ми ги четеш по понлайн версиите на платените медии. 

Link to comment
Share on other sites

Абе, Момчиле, а какво да кажа аз тогава, като от първа ръка съм наясно с най-големите му престъпления срещу Република България? В детайли.

:bowdown:  :bowdown:  :bowdown: 

Сега остава да обясниш и защо не фигурираш в списъка на ключовите свидетели в делата срещу демона на републиката.

Видене, честно, понякога ми се струва, че разговарям с ученик, вместо с някой в зряла възраст. Ако не влагаше такива емоции, може би щеше да се получи някакъв диалог. А за политиката на "ранната демокрация", включваща и управлението на Костов не е нужно да ми се набираш, защото когато съм бил пряк участник във всички ключови събития, включително и преди 10-ти ноември, ти най-вероятно още си гледал анимационни филмчета. Айде стига толкова, имате си глави на раменете. Щом смятате, че от мутромилиционерите по-свестни и честни нема, така да бъде, ваше право си е. :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм длъжен ми се струва да ти обяснявам подробности пред хилядна публика. Ти къде си участвал не ми е ясно, но си бил толкова пряк участник в КЛЮЧОВИ СЪБИТИЯ, колкото аз съм бил соло цигулар във Виенската филхармония. Нека не се разсмиваме взаимно. Както вече казах, мога да ти поразкажа и обясня някои работи, но лично само на теб. 

Link to comment
Share on other sites

...аз съм бил соло цигулар във Виенската филхармония....

 

Видене, много те моля да ми изкараш едно соло на ушенце, че нещо ми е тъжно. :laughing1:

 

Айде спрете да се замервате с фейспалмове и фейспалми, че това е любимата емотикона на Виден и подозирам кой ще излезе победител. :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм длъжен ми се струва да ти обяснявам подробности пред хилядна публика.

Никой не те и кара, защото няма с какво да ме учудиш. И редно е да имаш поне малко уважение към по-препатил от теб, запознат с лица и участвал в събития, когато пак повтарям, ти си гледал все още детски филмчета по телевизора. А Костов познавам лично още доста преди името му да почне да се появява по тогавашните вестници. :)
Link to comment
Share on other sites

Не съм длъжен ми се струва да ти обяснявам подробности пред хилядна публика.

Защо въобще го споменаваш тогава? Или си трай или говори, баси...
Link to comment
Share on other sites

Абе недей бре, мили, с тези тежки приказки, щото ще се замисля защо точно си избягал оттука. :)

Не съм гледал детски филмчета, а много тежки истини за първите ни "демократични" избори. Както казах - дай да не спамим тук, можем да си говорим в Ежедневни, примерно. 

 

ЕДИТ: Пешо, дори днес е опасно, а иначе говорим за БАЛКАН, Софийската мелница, курортите... Провери - из нета има публични публикации с приблизително добра истинност. 

Link to comment
Share on other sites

Въпрос, встрани от политическите размирици:

Някой има ли наблюдения/информация относно фирмата Siteground? Бях там на интервю за call център, но като за 1во интервю, въобще не стана въпрос за пари... Та ако някой има данни за компанията - заплащане/надеждност, да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Сайтграунд са сравнително стабилна фирма и са от доста време на пазара и в България. Не знам в Пловдив какви пари взимат lvl 1,2,3 support-a, но доколкото знам има предпоставки за  развитие. Тоест, ако имаш желание - може с течение на времето да се вдигне квалификацията и съответно - парите.

Но това са неща, които знам от 3d parties, нищо от личен опит.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос, встрани от политическите размирици:

 

Някой има ли наблюдения/информация относно фирмата Siteground? Бях там на интервю за call център, но като за 1во интервю, въобще не стана въпрос за пари... Та ако някой има данни за компанията - заплащане/надеждност, да сподели :)

 

Една приятелка до скоро работеше там и останах с впечатлението, че е доволна от работата като цяло, но не и от работното време. Тая работи на смени (и нощни) не ѝ понесе и скоро напусна.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни на ЛС набързо за OPENWRT. На рутер TP-Link 841 сложих USB, защото искам да закача принтер, който ще се ползва от 5-6 машини, но за да го подкарам, трябва да сменя доброто старо DDWRT с OPENWRT, а там познанията са ми нулеви, поради факта, че съм предоволен от DDWRT.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни на ЛС набързо за OPENWRT. На рутер TP-Link 841 сложих USB, защото искам да закача принтер, който ще се ползва от 5-6 машини, но за да го подкарам, трябва да сменя доброто старо DDWRT с OPENWRT, а там познанията са ми нулеви, поради факта, че съм предоволен от DDWRT.

Сложи си Gargoyle. Той е базиран на OpenWRT и съответно управлява повечето му функционалности, без да се налага писане в конзола и прочие. Моя рутер е с версия 1.5.4 и се държи много прилично, с ъптайми по няколко месеца. Всъщност не помня да ми е забивал с гаргойл.

П.П. 841 с USB??? Да не си си играл с поялника?

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ето тук има едно сервизче много съм доволен от пичовете.От страната на Богомил е.

 

Допълнение...

 

Да изкажа мнение по въпросното "сервизче": за бога хора НЕ ходете в този "сервиз".След като 10 дена чаках да ми се обадят за проблема с телефона (намокрен от конденз), при второто ми ходене (на 10тия ден) ми казаха, че до 2 дена ще ми се обадят.

И си викам хайде, възможно е да имат много работа след като са толкова добри, ще изчакам за последно тези два дена.До края на деня ми се обадиха, че може да оправят телефона и ремонта ще струва 30лв.Казах им да го правят, а те ми отговориха утре да мина да го взема, че ще е готов.

Отивам на другия ден и ме посрещат: готов е, ето.Пускат го и... да ама не, телефона не пали.Почнаха да се гледат един друг и се чудят какво става.Единия обвинява другия, че го ставил пуснат и му се скапал софтуеъра.Да дойда утре ще е готов.

Отивам на другия ден и какъв отговор получавам: ми ПС-то не засича телефона, ще го мъчим още малко но няма гаранция, че ще стане.

А кажете ми такива сервизи какво да ги правиш?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Тъкмо сте на вълна  рутери и аз да питам нещо.Тука съквартиранта ми донесе някакъв  linksys WRT54G2.През кабела си имам стабилен интернет,но включа ли рутера едвам отварям youtube.Някакви идеи как да го съживя? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...