Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми по толкова са...Макар че спокойно можеш да си купиш едно двуслойно шалте за 15 кинта....Пак ще е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Спорт депо срещу метро?

 

Там гледам, че им искат по 38лв. втф :confused

 

Ми по толкова са...Макар че спокойно можеш да си купиш едно двуслойно шалте за 15 кинта....Пак ще е по-добре.

 

Ахъм, ще взема една от КФЛ :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

разликата межу шалте и постелка за гимнастика е че втората обикновено се прави от материали с добро сцепление към твърди гладки повърхности (примерно мега гума с каучук в състава), така че кат го проснеш на ламиниран паркет примерно да не се разчекнеш като стъпиш отгоре. шалтетата се правят възможно най-твърди и леки (полистирол обикновено) - за носене и да не убиват разните камъни, клони и други издатъци от земята под него.

 

та все пак има разлика между шалте и постелка за гимнастика, макар и малка. купувача да си прецени върху какъв под ще го ползва и кое му е нужно.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

От къде да купя от стелките/постелки :D който са за гимнастика:

 

products_84184_188191638250.jpg

 

В Кауфланд гледах има по 20лв, но не знам колко са качествени.

 

Имаше и в Юск, провери и там. Не са евтини където и да ги видиш.

 

Там гледам, че им искат по 38лв. втф :confused

 

 

Спорт Депо = Дърво през кръста. Оттам може да купуваш само неща, които не може да намериш другаде...

Link to comment
Share on other sites

Търся да си купя войнишки кубинки, по възможност да е от Пловдив някъде. На Руския пазар няма, там проверих. До Стара Загора не ми се ходи, щото няма гаранция дали ще намеря номер. Та ако някой знае конкретно място където да ида да проверя, ще се радвам да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Колеги някой знае ли къде точно на Гребната База се намира спортна зала,която всъщност е надуваем балон...дано сте ме разбрали. :unsure:

Като минеш покрай бариерата..., няма начин да го пропуснеш.

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена ( Сряда ) реших, че ще си взимам нов хард и след като следях близо 3 дена как се вдигат цените с по 10-15лв на ден (заради наводненията), реших да проверя къде в момента цената е най-добра и да го взема от там.

За мое голямо учудване това беше Мултирама ( дано случайно да я наричат мултиДрама ).Обдаих се аз и ми казаха, че нямат въпросния хард в наличност, но могат да го поръчат от София и ще дойде в Петък сутрин.За целта трябва да отида и да го капарирам.

Направих си аз една проста сметка, че дори и с разходката до МОЛ Галерия, пак ще ми излезе по-евтино да го взема от тях.

Когато отидох, говорих с един от продавач-консултантите им и той ме препрати към друг негов колега, който се оказа, точно този с който говорих сутринта.Момчето ме попита дали с мен е говорило за въпросния хард за 179лв и аз му казах да.Разбрахме се, че ще оставя 30лв капаро.Вписа ми данните и сумата за капарото, подписа се и удари един печат - всичко точно.

Днес отварям сайта на мултирама и гледам същия хард +20лв отгоре.

Та въпроса ми е: случвало ли му се е на някой да капарира дадена стока и след като отиде да си я вземе/получи тя да е на друга по-висока цена?Какво се прави в такъв случай?

 

П.С. Забравих да спомена, че имам screenshot на сайта им със старата цена ( ако изобщо това може да се счита за доказателство ).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

1.Искаш да ти го продадат на старата цена.

2. Искаш си парите обратно и им теглиш путките майни.

3. Подаваш жалба в КЗП за подвеждаща информация.

Link to comment
Share on other sites

Ако не са архаични и имаш гаранционна карта, там винаги пише кой е сервиза. Кажи по-точно за какво иде реч.

 

м не е от скоро :)

 

радиатора трябва да е на около 10 години.Доста е икономичен ,и става за частично отопление на 3та стая :)

Намерих един техник обаче той ги оправя по домовете,а аз искам да си го вземе в ателието (примерно) и да си прави там.

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш к'во стана с цената на хардовете?Баси, за три дни поскъпнаха двойно....А тъкмо се гласях да купувам...

 

ако това е въпрос - Тайван е наводнен, хардовете "плуват" ==> цените се вдигат.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към Фотошоп-спецовете:

През лятото жена ми изпусна без да иска една чаша за кафе, която беше поне 25-годишна и имаше сантиментална стойност (от което събитие хич не се почувства добре...аз също). Проблемът беше, че чашата падна от терасата и се раздроби на десетки парченца. Самата чаша не представлява нищо особено, но беше с "ваденка", която в настоящия момент по никакъв начин няма как да бъде намерена (вече съм изръшкал целия Интернет). :(

Все пак ми хрумна, че ако имам изображението на чашата снимано с фотоапарат - има някакъв шанс да бъде "пренесено" цифрово и да бъде възстановено върху друга чаша (portokal.bg извършват тази дейност ако им бъде предоставена снимка). Именно затова си направих труда да събера частиците от чашата и след час работа (и една тубичка секундно лепило), малко по малко подредих 'пъзела' така, че картинката да е почти събрана. След това я снимах от различни ъгли, поради това, че всяка чаша има извивка и изображението също изглежда извито на снимка.

 

Въпросът ми е дали може от тези снимки да се "прекопира" това извито изображение в разпънат вид (подходящ за изпращане на portokal.bg), да се пооправи/преначертае на местата на залепванията и като краен вариант да излезе 1:1 цветово както е било в оригинал...и кой би могъл да ми свърши тази работа срещу някакво заплащане естествено?

Аз също мога да поправям дефекти по снимки, но не и да преобразувам извито изображение в разпънато като му запазя пропорциите, за което може би трябва да мога да работя и с растерни изображения.

 

За да не превръщаме темата в дискусии кое и как може да стане - нека тези, които имат желание да ми помогнат да ми пишат на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

ако това е въпрос - Тайван е наводнен, хардовете "плуват" ==> цените се вдигат.

Въпрос беше.

 

П.П. И като се позамисли човек, това си е чиста спекулация.И то брутална.Двойни цени пффф.....

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Въпрос беше.

 

П.П. И като се позамисли човек, това си е чиста спекулация.И то брутална.Двойни цени пффф.....

 

По моето питане всичко е ОК.Взех си харда на капарираната цена.

Иначе харда беше с лепенка за 223лв, при положение че го поръчах в Сряда на 179лв :)

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя маркуч и приставки за прахосмукачка?

Ако е от по-новите, може да отидеш в Техномаркет например и там дам пуснеш заявка за тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Един телефон HTC 7 Mozart падна без да иска и му се счупи дисплея . След смяната на екрана и touch screen си работеше 3 месеца след което се появи проблем . Когато телефона се заключи сам трябва да търкаш дисплея неопределено време , за да се отключи , а след това си работи като по вода . Проблемът е само докато се отключи . Това според вас software или hardware проблем е ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...