Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има ли право работодателя да не позволява тютюнопушенето и да няма обособено място за него?

 

 

 

НАРЕДБА за условията и реда, при които се допуска тютюнопушене в

закрити обществени места и в сградите с обособени работни места

Приета с ПМС ђ 264 от 9.11.2010 г., обн., ДВ, бр. 90 от 16.11.2010 г.

 

Чл. 2. (1) Обособени самостоятелни помещения, в които се допуска по

изключение тютюнопушене, могат да се разкриват:

1. в местата за настаняване и средствата за подслон;

2. към залите за консумация на място в определени видове заведения за хранене и

развлечение - ресторанти, питейни заведения, кафенета, кафе-клубове и барове;

3. в сградите на железопътни гари, летища, морски гари и автогари;

4. в плавателните съдове;

5. в сградите, в които има помещения с обособени работни места.

(2) В сградите, в които има обособени работни места, тютюнопушене се допуска

само в определените от работодателите обособени самостоятелни помещения.

(3) Общата площ, на базата на която се изчислява площта на обособените

самостоятелни помещения, включва площта на:

1. помещенията, в които пребивават посетителите на местата за настаняване,

средствата за подслон и плавателните съдове, с изключение на площта на коридорите,

стълбите, асансьорите, гаражите, общите санитарни и сервизни помещения;

2. залите за консумация в заведенията за хранене и развлечение;

3. залите, до които имат достъп гражданите в сградите на железопътни гари,

летища, морски гари и автогари;

4. помещенията, в които има обособени работни места.

(4) В случай че лицата, които отговарят за управлението или ползването на

обектите по ал. 1, обособят самостоятелни помещения за тютюнопушене, определят със

заповед: помещението, правилата за използването му, лицето, което контролира

изпълнението на заповедта, и отговорността при неспазване на заповедта.

(5) В заведение за хранене и развлечение с площ, по-малка от 50 кв. м, когато е

разположено в обща сграда, заедно с обект/обекти с друго предназначение и не е

изолирано с въздухонепроницаеми стени и плътно затварящи се врати, не се допуска

тютюнопушене.

 

 

С две думи - боли го кура собственика за пушачите...

 

Ред. Ванка, голям гювеч може да се купи на Подбалканската, преди Брестница. От там купувахме 25л подарък за едни приятели.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Та ако не е проблем нека някой от мод-овете кажат ,дали мога да използвам форума за да рекламирам част от продуктите.

 

Не, но може да ги продаваш тук (в ограничени количества).

Link to comment
Share on other sites

Не, но може да ги продаваш тук (в ограничени количества).

 

Ех супер :)

тъкмо си говорих с колегите как да направим стратегия за продажби по интернет...тия дни ще измисля как да формулирам нещата.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се къде могат да ми изработят сгъваема метална стойка/масичка за лаптоп? Хората правещи кухни не знам да се занимават със сглобяване на метални неща... а с винкели не искам да правя грозотии... Някой да има идеи?

Link to comment
Share on other sites

Ми...в капана имаше един магазин, там правеха обзавеждане по поръчка, мисля, че биха ти направи такава масичка...Магазина беше точно на един ъгъл, до Мармалад. Ама дали го има сега...

Link to comment
Share on other sites

To обзавеждане по поръчка колкото искаш. Въпроса е да се направи от метал красиво, хромирано, да се предвиди че ще се сгъва и разгъва по 18 пъти на ден, а не да ми се разпадне на 2рата седмица понеже са го мислили да се сложи някъде и да не мърда оттам. Аз и други безумни идеи имам но ако някой може да свърши това ще може да ми угоди и на другите глупости, които съм намислил :)

Link to comment
Share on other sites

Ша ма прощаваш, не се изразих правилно. Отиваш с проекта и обясняваш на хората какво искаш.Те ти разработват няколко дизайна и варианта.

Link to comment
Share on other sites

Говорим за хора правещи кухни или нещо по-различно? Защото тези с кухните се занимават с плоскости а аз говоря за сгъваема метална стойка върху която ще се сложи някакъв плот. Плота е лесната работа. Изработването на сгъваемата метална стойка е това което търся.

 

Питах 3ма такива, които се занимават с "мебели" (т.е. рязане и снаждане на плоскости) и ме гледат като тръба.

 

Нещо такова.. само че направено правилно а не като от китайци:

 

http://www.ebay.com/itm/Nottable-Laptop-Red-Adjustable-Stand-Pad-Desk-Table-/170639986298?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27baef8e7a#ht_18752wt_1163

Link to comment
Share on other sites

Говорим за хора правещи кухни или нещо по-различно? Защото тези с кухните се занимават с плоскости а аз говоря за сгъваема метална стойка върху която ще се сложи някакъв плот. Плота е лесната работа. Изработването на сгъваемата метална стойка е това което търся.

 

Питах 3ма такива, които се занимават с "мебели" (т.е. рязане и снаждане на плоскости) и ме гледат като тръба.

 

Нещо такова.. само че направено правилно а не като от китайци:

 

http://www.ebay.com/itm/Nottable-Laptop-Red-Adjustable-Stand-Pad-Desk-Table-/170639986298?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27baef8e7a#ht_18752wt_1163

Разгледай каталога на ИКЕА. Като се разхождах ония ден, мернах разни подобни, но не съм ги разглеждал в детайли де.

 

ПП. Оказа се, че няма кой знае какъв избор :) Аз гледах тази за 49лв, изглеждаше прилична - http://www.ikea.bg/DefaultLM.aspx?page=searchresults&txt=%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Дедо, за тръбна мебел не си ли чувал? Не слагай всички под един знаменател. А за това може и Гадин да се навие.

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е очила за нощно шофиране/антифарове-против заслепяване,които ги рекламират...? Дали има ефект...и ако да, от кои точно,че модели оферти колкото искаш из нета и по магазините... :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е очила за нощно шофиране/антифарове-против заслепяване,които ги рекламират...? Дали има ефект...и ако да, от кои точно,че модели оферти колкото искаш из нета и по магазините... :confused

Пълен ташак са. Не се лъжи.

 

От къде мога да си купя читав поялни за около 20-30 лева ?

 

Ми...български, от магазините за електроника. Аз моя си го взех за 25 и на какво съм го подлагал, ти е бедна фантазията.

Link to comment
Share on other sites

За всички пратки от САЩ ли трябва да се плаща мито? Ако ''да'' - как се определя стойността на митото,от какво зависи-от тежестта на пратката или от стойността на предмета/предметите вътре? Ако пратката бъде отбелязана като "подарък" пак ли треа да се плаща мито?

Link to comment
Share on other sites

За всички пратки от САЩ ли трябва да се плаща мито? Ако ''да'' - как се определя стойността на митото,от какво зависи-от тежестта на пратката или от стойността на предмета/предметите вътре? Ако пратката бъде отбелязана като "подарък" пак ли треа да се плаща мито?

 

Върху стойността се заплаща ДДС. Митото е според стойността и вида на стоката. Подарък или не - плаща се мито. То ако можеше с подаръци колко лаптопи щяха да получават като подарък разни фирми.

 

Също така според закон може да се декларира нещо на една стойност и ако служителите преценят че се будалкаш да го обмитят на друга. Трябва да се погледне закона, но примерно лаптоп за $2500 не можеш да декларираш че си го взел за $200 (т.е. може, но ако те хванат май има глоби и ако е като едни други подобни ще ти изпраскат митото и ддс-то в двоен размер - един път това което е следвало да платиш и втори път като глоба).

Link to comment
Share on other sites

За всички пратки от САЩ ли трябва да се плаща мито? Ако ''да'' - как се определя стойността на митото,от какво зависи-от тежестта на пратката или от стойността на предмета/предметите вътре? Ако пратката бъде отбелязана като "подарък" пак ли треа да се плаща мито?

Общо взето-каквото е казал дядото. Имат си таблици и според вида на стоката , плащаш мито, ДДС върху стойността(влиза и транспорта) и на всичкото отгоре си приготви и още 10-15лв , които ще ги дадеш на някоя фирма да ти оправи документите. Номера с подаръка , чат пат минава - мен само една пратка над 150$ ме караха да я обмитявам , иначе до около 100$ , отбелязано като подарък не правят проблем и да са някакви малки неща- маратонки, дребна електроника и тн. ама не трябва да се прекалява.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея какви пари върви монтажа на авто CD?

 

Около 20-30 лв някъде , но това според мен са грешно дадени пари,защото съм убеден ,че всеки може да се справи и сам с малко четене по въпроса :))

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея какви пари върви монтажа на авто CD?

10 лева + цената за евробукса и за антената ако автомобилът няма.

Link to comment
Share on other sites

Малко тъп въпрос..., ама.., някой има ли идея, колко точно процента е осигурителната вноска от брутната заплата на приложен специалист, да речем? има някакви калкулатори из нета, но нещо резултатите които ми дават..., ми се струват леко грешни...

Link to comment
Share on other sites

Малко тъп въпрос..., ама.., някой има ли идея, колко точно процента е осигурителната вноска от брутната заплата на приложен специалист, да речем? има някакви калкулатори из нета, но нещо резултатите които ми дават..., ми се струват леко грешни...

 

Въпросът ти хич не е тъп...Така си играят с тия вноски, че мамата си трака...И отговора може да ти го даде ТРЗ-то във вашата фирма или някой подобен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...