Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А защо ти е USB порт на рутер?

За външен диск в моя случай. С оригиналния фърмуер не става пълноценен NAS, но върши работа. С NTFS дялове работи бавно и се товари, с FAT 32 работи много по-добре, но има ограничения до 32 GB. С алтернативните фърмуери тези проблеми са решени, даже има вградени торент клиенти и други благини, но докато не ми станат напълно ясни няма да го префлашвам.
Link to comment
Share on other sites

На мен ли ми се струва, или цените на хардове са скочили над 200%blink.gif

 

Не ти се струва. Скочиха. Заради някакви наводнения там, където са заводите.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм, че се справяш сносно с английския, затова погледни wiki-то, където обикновено има най-изчерпателната информация по всяка една тема. Разгледай табличката там и в графата I/O bus clock ще забележиш, че няма цифрата 800, а 400 Mhz, просто Еверест, CPU-Z и другите подобни програми ти изписват тази стойност...а паметта, както и процесора напр. също използва "умножители" и "делители" спрямо скоростта на основната шина когато се налага. :rolleyes:

Благодаря за линкчето.Поизясниха ми се някои работи.

Link to comment
Share on other sites

Вчера ходих до Викиват да купя един бушон за едно PC захранване, но имаха само стъклен.

 

43586-44087-medium.jpg

 

Оригинала е керамичен

 

kerami4en.JPG

 

До колкото знам, разликата е само че единия ще издържи на по-високи температури.Проблема е, че като сложих стъкления, в момента в който включих захранването в ел. мрежата ( преди дори да се опитам да го пусна ), бушона изгоря.К'во изгоря, направо се стопи от едната страна :D

Та дали да се опитвам да намеря керамичен или проблема е другаде ( което е по-вероятното ).Също освен в Квазера и Викиват, къде другаде предлагат такива бушони ( 8A 250V )

 

И другото ми питане: от къде да си взема на сносна цена комплект гаечни ключове, като тези

 

04-3520.jpg

 

които вървят като номера 8-9,10-11,12-13 и т.н. , а не да са еднакви номерата от двете страни или да са "звезди" от втората страна?

Link to comment
Share on other sites

И другото ми питане: от къде да си взема на сносна цена комплект гаечни ключове, като тези

 

По-добре да кажат баш майсторите, аз само да те предупредя, че преди време на 2 пъти взимах някакви китайски боклуци които след 5тия завинтен болт вече за нищо не ставаха. Не знам китайците какво са ползвали за да ги направят - пластилин ли, китайски изпечени лайна ли, но за нищо не ставаха. След това отидох в Практикер и взех от по-скъпите им ключове и до ден днешен не са мръднали. Последните китайски (за 20лв комплекта, не 20лв единия) ги държах в колата - като се опитах веднъж да развия една спукана гума настана голям смях - толкова трагично беше че чак смешно.

Link to comment
Share on other sites

За ключовете подкрепям дядо - бях си взел някакво китайче с тресчотка за дупките.....Изкриви ми се в ръката...След това си взех един Блек-енд-Декер и нямам дертове.

Link to comment
Share on other sites

Вчера ходих до Викиват да купя един бушон за едно PC захранване, но имаха само стъклен.

 

43586-44087-medium.jpg

 

Оригинала е керамичен

 

kerami4en.JPG

 

До колкото знам, разликата е само че единия ще издържи на по-високи температури.Проблема е, че като сложих стъкления, в момента в който включих захранването в ел. мрежата ( преди дори да се опитам да го пусна ), бушона изгоря.К'во изгоря, направо се стопи от едната страна :D

Та дали да се опитвам да намеря керамичен или проблема е другаде ( което е по-вероятното ).Също освен в Квазера и Викиват, къде другаде предлагат такива бушони ( 8A 250V )

Търси проблема след бушона! В смисъл, че след като си го заменил с друг със съответният ампераж и се наблюдават подобни ефекти, значи проблема не ти е в топлоустойчивоста на предпазителя.

 

И другото ми питане: от къде да си взема на сносна цена комплект гаечни ключове, като тези

 

04-3520.jpg

 

които вървят като номера 8-9,10-11,12-13 и т.н. , а не да са еднакви номерата от двете страни или да са "звезди" от втората страна?

Зависи каква работа мислиш да вършиш с този комплект и до колко ще ги напъваш ключовете. Добър вариант за т.н. домашен майстор е комплект на Cetaform ( на брезовско шосе имат магазин - точно преди Солис).

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с лаптопа.

 

Когато пробвам да си сложа memory картата системата замръзва и се оправя след рестарт.

hardware malfunction

the system has halted

 

Системата е windows 7 .Всичко се омазва не когато сложа самата карта ,а точно когато се опитам да отворя директорията.Опитох се да влезна през Dos,след това през ftp (за което не съм сигурен дали се влиза по същият начин) но без успех.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Вчера ходих до Викиват да купя един бушон за едно PC захранване, но имаха само стъклен.

 

43586-44087-medium.jpg

 

Оригинала е керамичен

 

kerami4en.JPG

 

До колкото знам, разликата е само че единия ще издържи на по-високи температури.Проблема е, че като сложих стъкления, в момента в който включих захранването в ел. мрежата ( преди дори да се опитам да го пусна ), бушона изгоря.К'во изгоря, направо се стопи от едната страна :D

Та дали да се опитвам да намеря керамичен или проблема е другаде ( което е по-вероятното ).Също освен в Квазера и Викиват, къде другаде предлагат такива бушони ( 8A 250V )

 

Дай размер на предпазителя.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с лаптопа.

 

Когато пробвам да си сложа memory картата системата замръзва и се оправя след рестарт.

hardware malfunction

the system has halted

 

Системата е windows 7 .Всичко се омазва не когато сложа самата карта ,а точно когато се опитам да отворя директорията.Опитох се да влезна през Dos,след това през ftp (за което не съм сигурен дали се влиза по същият начин) но без успех.

 

:blink:

 

Пробвай на друг компютър. Ако стане - запази си снимките и я форматирай и виж дали пак така ще става.

 

Също така с друга карта какво се случва с компютъра? Пак ли същото или си работи?

Link to comment
Share on other sites

Дай размер на предпазителя.

 

Ами от тези малките стандартните.Мисля с 5мм на 20мм.

Питах в Квазер-а, но нямат.

 

Иначе за комплект гаечни ключове, ми трябват колкото да развия някоя гайка на 2,3 месеца 1 път :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На друг лаптоп (под WIn XP) работи картата (16 ГБ).Точно от другият си качих 'Възходът на Маймуните' ,и понеже няма HDMI изхов реших да го прехварля на другият лаптоп през Mem. картата и след това да гледам направо LCD-то.

Скоро е форматирана на NTFS ,понеже искам да я използвам за пренос на по големи файлове .Преди като беше на fat32 ,и отново го имах същият проблем.

 

Пробвах и друга карта (2 GB) .Работи си,и всичко и е наред.

 

Първо махнах батерията за около 30 минути.После обнових драйвърите + update-и за 7цата.Дадох Uninstall на всичките USB-та в Device мениджера, и уж се оправи сега,и вече копирам на 20 % филма :beer:

 

Но си мисля че, проблема е някъде вътре в хардуера.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Сега, вече трябва да питам, защото всичките ми експерименти се провалиха. Опитвам да добавя един потребител като приятел, но така и не се появява в листата с приятелите в профила ми. Защо? В неговия профил ми дава опцията "Remove me as a friend" значи трябва да е добавен, ама не е. Какво пропускам?

Link to comment
Share on other sites

Сега, вече трябва да питам, защото всичките ми експерименти се провалиха. Опитвам да добавя един потребител като приятел, но така и не се появява в листата с приятелите в профила ми. Защо? В неговия профил ми дава опцията "Remove me as a friend" значи трябва да е добавен, ама не е. Какво пропускам?

Пропускаш това, че вероятно той трябва да валидира "приятелството".

Link to comment
Share on other sites

Пропускаш това, че вероятно той трябва да валидира "приятелството".

 

И аз си го помислих, но май не е и това. Аз съм в неговия списък, без да съм одобрявала покана за приятелство. Единствено получавам в пощата известие "Еди кой си has successfully added you as a friend". Пък и няма къде да се чете за настройките на новия форум. Правилата се нуждаят от ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

И аз си го помислих, но май не е и това. Аз съм в неговия списък, без да съм одобрявала покана за приятелство. Единствено получавам в пощата известие "Еди кой си has successfully added you as a friend". Пък и няма къде да се чете за настройките на новия форум. Правилата се нуждаят от ъпдейт.

Методът за адване зависи от настройките на потребителският профил. Това, че ти си позволил да те добавят без валидация съвсем не означава, че всички са с подобна настройка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...