Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Според зависи може и още на следващия ден да цъфне или след 3 седмици. Много зависи кой е куриера и каква е доставката. На UPS и DHL експресната доставка е от днес за утре... немските пощи се точат по 2-3 седмици, а някой път и повече. Тези не са ясно кои са нито с коя куриерска фирма в българия партнират. Ако имаш тракинг номер - гледай по сайта им какво пише и докъде е стигнало. Ако номера е нещо като RJ....DE - това е обикновена препоръчана поща.

 

ъх ,получих си пратката най сетне :lol: AdK6cAzCAAA8J_9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Native Instruments? sounds interesting

какво си поръча?

 

Ами сега си взех едно контролно CD + една тениска :)

 

Като цяло съм доволен ,и преди съм пазарувал от тях.

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед линка ще ми е полезен.Не вярвам професора да я спъва. Phenom II X2 555 Black edition.И как мога да я пусна в дву-канален режим? A-DATA DDR2 800.

 

Какво ти е дъното?Колко плочки рам имаш и по колко GB на плочка?

Иначе за процесора - не е от него :) "Types of Memory Supported Unregistered DIMMs up to PC2-8500 (DDR2-1066MHz) -AND- PC3-10600 (DDR3-1333MHz)"

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде да си купя нова СТОМАНЕНА джанта за автомобил "Mitsubishi space star" 175/65/r14 в Пловдив :confused

Джантите трябва да са sa SpaceStar / GLX 4*4---Централен Отвор-67---PCD-4x114,3mm

 

п.с. Пукнах гума с джантата и сега искам да я ползвам за резервна такава,ако си намеря джанта. :cry

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя зумер, че или ще забравя да си включа фаровете, или ще забравя да ги изключа:bgrin:

 

edit: благодаря, утре ще отскоча да видя :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя зумер, че или ще забравя да си включа фаровете, или ще забравя да ги изключа:bgrin:

Виждал съм и в Метро, и в Бриколаж.
Link to comment
Share on other sites

Какво ти е дъното?Колко плочки рам имаш и по колко GB на плочка?

Иначе за процесора - не е от него :) "Types of Memory Supported Unregistered DIMMs up to PC2-8500 (DDR2-1066MHz) -AND- PC3-10600 (DDR3-1333MHz)"

Дъното ми е това.Рама е 2 плочки по 2GB.

Link to comment
Share on other sites

На кои слотове са сложени?А и как разбра, че не работи в двуканален режим?

Сложени са една до друга на първите два слота (жълтите).А за дву-каналния ти ми каза. :lol: Аз просто питах, защо е 800MHz, а Еверест, Аида и разни други програми за справки и тестове, показват че работи на 400.

Link to comment
Share on other sites

Сложени са една до друга на първите два слота (жълтите).А за дву-каналния ти ми каза. :lol: Аз просто питах, защо е 800MHz, а Еверест, Аида и разни други програми за справки и тестове, показват че работи на 400.

 

Защото е DDR2. 400x2 = 800MHz.

Link to comment
Share on other sites

То не е много за тук питането ми, но да не пускам нова тема за 1-2 поста. Може би ще ми се наложи да взема ви-фи рутерче. Ще съм благодарен ако ме насочите към марка. За модел няма да ви питам, защото моделчето ще зависи от $$$. :) Много благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Има всякакви рутери от 30-35лв нагоре. Всичко опира до това, колко далече ще си, когато ползваш Ви-Фи мрежата (или по-скоро колко стени ще има между теб и рутера) и дали ти трябва някакъв супер голям трафик през безжичната мреца. Ако и на двете можеш да отговориш с малко - вземи си от 35лв ТП-линк и си пей сърце. Ако има други условия - приготви още 15-20-30лв и кажи какви са условията, та да кажем впечатления :)

Link to comment
Share on other sites

А ако искаш да си го подкараш и да забравиш за него взимаш MicroTik... само че леко зор ще видиш с настройката... и не е нито 20 нито 50лв... Но пък го слагаш и забравяш за него - той просто работи а не чат-пат като му скимне да забие като половината линксисове (които ужким са хубави рутери за по 100 и нагоре лв).

 

Преди имах един на D-Link и бях доволен, а последния D-Link с който си имах взимане даване дотолкова ме изнерви че го метнах в морето да прави "жабки" и понеже беше плосък отскочи 4-5 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Това, че паметта ти е DDR800 далеч не означава, че работи на 800 МНz. Това е по-скоро възможността на паметта, като в уравнението са намесени и тактовете на процесора и се навлиза в една сложна математика, която е доста любима на клокърите... Едно време боса много хубаво ми ги беше обяснил нещата, ама като не се занимавам и съм забравил всичко...

 

За рутър моята препоръка е TP-Link и разбира се - Linksys. Но вторите са като цяло по-скъпи. Лично аз съм с доста лоши впечатления от продуктовата гама на D-Link.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Това, че паметта ти е DDR800 далеч не означава, че работи на 800 МНz. Това е по-скоро възможността на паметта, като в уравнението са намесени и тактовете на процесора и се навлиза в една сложна математика, която е доста любима на клокърите... Едно време боса много хубаво ми ги беше обяснил нещата, ама като не се занимавам и съм забравил всичко...

 

Сигурно е така, просто ми беше интересно.И ако имаше по-простичко обяснение, някой да го сподели.Не съм оувърклок ентусиаст, иначе сигурно щях да знам....

Link to comment
Share on other sites

...И ако имаше по-простичко обяснение, някой да го сподели....

 

Сигурен съм, че се справяш сносно с английския, затова погледни wiki-то, където обикновено има най-изчерпателната информация по всяка една тема. Разгледай табличката там и в графата I/O bus clock ще забележиш, че няма цифрата 800, а 400 Mhz, просто Еверест, CPU-Z и другите подобни програми ти изписват тази стойност...а паметта, както и процесора напр. също използва "умножители" и "делители" спрямо скоростта на основната шина когато се налага. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

За рутера, за апартамент се взима и е желателно да се хваща във всички стаи. За стените... нещо от сорта на 2-3-4 броя. Да кажем, че от инфото на chistacha минималната цена е 35 а максималната 75, да вземем средно положение 55 лева. Ако с 10-15 лева може да се вземе нещо по-добро и си заслужава може, но MicroTik-a на djadomraz идва соленко и други варианти от сорта на 100 и нагоре. :( Ще погледна марките, които препоръчахте. И последно питане, нещо ключово като характеристика, за което да гледам? :)

 

Aaa аз съм останал с впечатлението, че като каза Линксисове за 100 и над и този Микро струва толкова.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

За рутера, за апартамент се взима и е желателно да се хваща във всички стаи. За стените... нещо от сорта на 2-3-4 броя. Да кажем, че от инфото на chistacha минималната цена е 35 а максималната 75, да вземем средно положение 55 лева. Ако с 10-15 лева може да се вземе нещо по-добро и си заслужава може, но MicroTik-a на djadomraz идва соленко и други варианти от сорта на 100 и нагоре. :( Ще погледна марките, които препоръчахте. И последно питане, нещо ключово като характеристика, за което да гледам? :)

 

http://reloadbg.com/mikrotik.html#rb751

 

92лв

Link to comment
Share on other sites

За рутера, ...

Според мен изборът ти е Tp-link - 941N, 1043ND. Имат трипасов MIMO, което много помага за уплътняване на покритието през стени. Разликата между тях е, че втория има USB 2.0 порт, останалия хардуер им е идентичен. За домашни потребители са перфектен избор, добър набор от функции и приличен хардуер на отлична цена. Аз имам 1043 и работи безупречно. Единствено не мога да използвам пълноценно USB порта, но и това ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...