Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Въпросът ти хич не е тъп...Така си играят с тия вноски, че мамата си трака...И отговора може да ти го даде ТРЗ-то във вашата фирма или някой подобен.

Там е работата, че не искам да опирам до ТРЗ-то..., щото най-вероятно ще се окаже, че ми се дължат едни, доста пари...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Грамофонни плочи,отбелязани като подарък,реална стойност около $120(която разбира се няма да се отбелязва) ?

 

Няма да имаш грижи, не се притеснявай.

Link to comment
Share on other sites

Ако сега си купя кола - данъка, който се плаща е:

Целия за годината или само остатъка за 2-та месеца до края на годината?

Link to comment
Share on other sites

Ако сега си купя кола - данъка, който се плаща е:

Целия за годината или само остатъка за 2-та месеца до края на годината?

За цялата година се плаща данъка, но продавача не може да ти продаде колата без платен данък.

Link to comment
Share on other sites

В Асеновград имало някакъв много добър майстор за всякакъв вид електроника.Някой знае ли му координатите?Скапа ми се оригиналното CD на колата и доколкото ми казаха,чипа е заминал и нямало оправяне.Щ е ми се обаче още някой да го погледне.Също така може да ми препоръчате и някой в Пловдив

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че не искам да опирам до ТРЗ-то..., щото най-вероятно ще се окаже, че ми се дължат едни, доста пари...

 

Ми и при мен се оказа, че ми дължат едни много пари. И ги накарах да си ми ги изплатят. Така че, гъза под мишница и там. Ако не там - Комисията по труда и социалната политика.

Link to comment
Share on other sites

Displex Touchscreen Polish Tube - този продукт ми трябва от град Плд. Иначе знам, че го има в Асеновград > http://www.dice.bg/item5247

 

Идеи?

Приложимо ли е върху стъклото на часовник например?

Link to comment
Share on other sites

Един мега нестандартен въпрос! Искам да попитам всички дали някой някъде е срещал тези проектни снимки случайно? Или поне да ми кажете с каква програма са правени и дали не са някакъв темплейт? Всякаква информация ще ми е от полза.

 

 

hisaryaograda1.th.jpg hisaryaograda2.th.jpg hisaryaograda3.th.jpg hisaryaograda4.th.jpg hisaryaograda5.th.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, за сефте ще летя извън Бг и искам да попитам колко по-рано от часа на полета ми трябва да съм в летището и тъй като ще се прехвърлям в москва, колко часа ми трябват за прехвърлянето (още не съм си резервирал билета), мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, за сефте ще летя извън Бг и искам да попитам колко по-рано от часа на полета ми трябва да съм в летището и тъй като ще се прехвърлям в москва, колко часа ми трябват за прехвърлянето (още не съм си резервирал билета), мерси предварително :)

 

Два часа. За прехвърлянето в Москва - зависи на кое летище кацнеш и за къде ще се прехвърляш. Ако си на Домодедово - там е малко по-бавно. На Шереметьево става бързичко. И в двата случая може да те накарат да попълниш транзитна виза, но е много по-вероятно да ти я дадат в самолета, половин час преди кацането.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, за сефте ще летя извън Бг и искам да попитам колко по-рано от часа на полета ми трябва да съм в летището и тъй като ще се прехвърлям в москва, колко часа ми трябват за прехвърлянето (още не съм си резервирал билета), мерси предварително :)

 

Времето за прекачането зависи от полета. Може да е 1 час, а може и да е 11. Като си купуваш билетите, ще ти кажат. Гледай да е поне 2 часа, че ако полета от България се забави, ще изпуснеш свръзката.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Някой да си е поръчвал нещо от Германия (по интернет) ?

 

Миналата седмица си поръчах едни глупости ,и пише че за 4 дни пристига (разбира се,писах си точният адрес в града)..

 

фирмата която доставя е : unitedmail.

Link to comment
Share on other sites

Някой да си е поръчвал нещо от Германия (по интернет) ?

 

Миналата седмица си поръчах едни глупости ,и пише че за 4 дни пристига (разбира се,писах си точният адрес в града)..

 

фирмата която доставя е : unitedmail.

 

Според зависи може и още на следващия ден да цъфне или след 3 седмици. Много зависи кой е куриера и каква е доставката. На UPS и DHL експресната доставка е от днес за утре... немските пощи се точат по 2-3 седмици, а някой път и повече. Тези не са ясно кои са нито с коя куриерска фирма в българия партнират. Ако имаш тракинг номер - гледай по сайта им какво пише и докъде е стигнало. Ако номера е нещо като RJ....DE - това е обикновена препоръчана поща.

Link to comment
Share on other sites

Някой да си е поръчвал нещо от Германия (по интернет) ?

 

Миналата седмица си поръчах едни глупости ,и пише че за 4 дни пристига (разбира се,писах си точният адрес в града)..

 

Обикновено пристигат за колкото идват пратките от UK или друга страна от ЕС, последно получих от там неща за около седмица.

 

П.П. @TRIBALERO, скрих ти темата, защото не може да остане в този си вид - "фирмата ни представя" , "Бихме искали да Ви предложим" , "На всички клиенти пожелаваме" и др. подобни. Когато ти казах, че като дистрибутор може да продаваш продукти в ограничени количества във форума, изобщо нямах предвид такъв тип обява, която логично доведе до пускане на рапорти от потребителите на форума.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, пак опрях до вас.

 

Днеска се случи една беля, купих въпросното лепило в шишенце от магазина и без да го отварям го оставих в колата. Обаче се е катурнало и незнайно как се е разляло върху чисто новите стелки. По-големият проблем е че не са някой от 30 лева, ами са маркови,дебели и доста скъпи. Как мога да изчистя петното (с размери 3 на 3 см.) . Не се е пропило в материята, но е достатъчно голямо и контрастиращо, че да личи от самолет.

 

Жената ме посъветва с ютия и оризова хартия, ама аз и казах да си гледа манджите и, че това не е дъвка върху дънки :bgrin:

Моля ви се, дайте съвет.

Edited by R32
Link to comment
Share on other sites

Обикновено пристигат за колкото идват пратките от UK или друга страна от ЕС, последно получих от там неща за около седмица.

 

Което е различно - жена ми си поръчва от един сайт - пристигат с DPD... експресната доставка я носят тука D&D докато не-експресната е от city express (dpd.bg). Като това е около седмица. От един друг срещу 35 евро разбира се поръчваш днес (преди обед или през нощта) и на следващия ден пристигат. За същото нещо тук DHL искаха над 250лв (питах от любопитство).

 

С пощите е около седмица но е леко мъгла - може и месец да мине преди да дойде.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, пак опрях до вас.

 

Днеска се случи една беля, купих въпросното лепило в шишенце от магазина и без да го отварям го оставих в колата. Обаче се е катурнало и незнайно как се е разляло върху чисто новите стелки. По-големият проблем е че не са някой от 30 лева, ами са маркови,дебели и доста скъпи. Как мога да изчистя петното (с размери 3 на 3 см.) . Не се е пропило в материята, но е достатъчно голямо и контрастиращо, че да личи от самолет.

 

Жената ме посъветва с ютия и оризова хартия, ама аз и казах да си гледа манджите и, че това не е дъвка върху дънки :bgrin:

Моля ви се, дайте съвет.

 

Какво е въпросното лепило и каква е материята на стелките?

Link to comment
Share on other sites

Какво е въпросното лепило и каква е материята на стелките?

Лепилото е хелмевект (българско в шишенце, не в тубичка - ако има разлика) , а стелката е плюшена.

Link to comment
Share on other sites

Трудна задача. Има разтворители, но ще иде и стелката. Най-добре, преди да е много втвърдило, да се опиташ да го издърпаш/обелиш. Това лепило на практика става като каучук, но с времето втвърдява. Докато е още пластично издърпай каквото можеш от стелката. Може да си помогнеш с разредител или ацетон. Тествай стелката на странично място, за да видиш да не се стопи от ацетона.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговора. Мен до сега сън не ме хвана с тази глупост, защото ме беше яд че 10 минути преди да купя лепилото ги купих тях :bgrin: .

 

Както и да е. Оправих се и то много лесно.

 

Жертвах една вилица и започнах да "разресвам" плюша на всички страни, така голямото петно се раздели на по-малки парченца. След като станаха достатъчно малки с една нокторезачка съвсем леко почнах да постригвам връхчетата (говорим за 1-3 мм.). Останаха много малки налепи. Намокрих с вода петното, нагрях със сешоар и със парче тиксо около ръката с кръгови движения почнах да разтривам останалото по стелката. Резултата е повече от задоволителен :punk

 

Сега изниква въпроса как запечатано шише ще протече ? Да бях си купил същото или подобно на момент или бизон :sayjin

Edited by R32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...