Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Играчка си е определено. По принцип поставянето на камък в кошничката на бижуто е работа за максимум 20 минути...Обаче...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Написах ТИП лейзибой Видене.. четеш по диагонал.

 

И не знам ти как си държиш краката ако изобщо си обърнал внимание, но аз след като се просна си ги свивам в коляното и стъпвам на джаджата дето е отпред... поседи малко повече и забележи ти какво правиш поне след първите 5 минути

 

Ники, изкарвам понякога по над 8 часа на него, така че не ми обяснявай, моля те. tounge.gif

 

Един съвет от мене - сложи за проба нещо твърдо, на което да си сложиш петичките - точно отпред докъдето стига седалката в разтворено положение (позиция легнал). След това сподели впечатления.

 

Преди време жена ми искаше едно пръстенче по-особено и дотогава си мислех че златарските магазини като има майстор а не са просто магазин, препродаващ готови неща от турция... та си мислех че са нещо по-така, а то излезе, че повечето просто имат готови заготовки и изливат златото в тях без много да се мъчат. Евентуално могат да ти го гравират или да пипнат нещо дребно, евентуално да ти закачат камъче но дотам. Да ти направят пръстен с желана от теб форма - забрави. А за камък пък съвсем. Евентуално ако им се примолиш но приготви ненормално висока сума - примерно за пръстен който би струвал около 150лв но нямат за него заготовка щяха да ми искат към 700-800 някъде (очаквах около 250 и бих ги дал, но 700+ айде няма нужда)

 

Ако си мераклия имам близки хора с ателие, има много модели, като собственикът постоянно добавя нови. Възможно е да си избираш модели и от чужди каталози. Общо взето може всичко да се направи - пари да имаш само. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

За бижутерите имах предвид, че аз ги мислех за някакви майстори а то доста по-занаятчийска история излезе. Матрици, заготовки, машини... горе-долу като печатница е цялата работа. Питах наляво надясно и истински майстор златар не намерих.

 

Ники, изкарвам понякога по над 8 часа на него, така че не ми обяснявай, моля те. tounge.gif

 

Един съвет от мене - сложи за проба нещо твърдо, на което да си сложиш петичките - точно отпред докъдето стига седалката в разтворено положение (позиция легнал). След това сподели впечатления.

 

Брей ти си бил баш мърда кат' мен бе :lol:

 

 

 

сложи за проба нещо твърдо, на което да си сложиш петичките - точно отпред докъдето стига седалката в разтворено положение

 

Като какво например? Трябва да е нещо доста масивно за да не го избутам. Стол не става.

Link to comment
Share on other sites

За бижутерите имах предвид, че аз ги мислех за някакви майстори а то доста по-занаятчийска история излезе. Матрици, заготовки, машини... горе-долу като печатница е цялата работа. Питах наляво надясно и истински майстор златар не намерих.

 

Като какво например? Трябва да е нещо доста масивно за да не го избутам. Стол не става.

 

Аз точно за златар ти говоря. Ти не знам какво разбра.

 

Ами нещо за подпиране. На мен например масата ми е точно сложена на ръба на макс разтежение и си държа копитцата върху стъклото. Не през цялото време естествено.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какви критерии се гледат при избора на електрическа скара?

 

Не знам защо се ориентираш към ел. скара и те съветвам ако можеш да я избегнеш да го направиш. Всички видове реотанови скари са накадърни и се превръщат бързо в овъглени, мазни отпадъци... Ако нямаш възможност за скара на въглища те съвретвам да се ориентираш към новите модели с плочи отгоре. Има ги с гладки, оребрени, комбинирани и т.н. Покритието е незалепващо и са удобни за поддръжка. Уредите с камък отгоре също са интересни, но поддръжката е доста по-досадна и неприятна.

 

Абе къде забегнаха Теди и Мидекс?

Нещо не ги четем напоследък...

 

Теди е в неизвестност. Пламен си почива в планината, далеч от интернет и Булфорум. Ще се върне скоро. Многократно го коментирахме това вече.

Link to comment
Share on other sites

Искам да плувам! КЪДЕ?!?!? Ама не ми тря'а някой дет чел в гугъл или чул... Тря'а ми някой със солидна информация за цени, място и работно време.

 

В Тракия, в едно от училищата имаше хубав басейн, ма съм ходил отдавна, та сега не мога да ти кажа как е.

Link to comment
Share on other sites

В училищата и университетите не ме устройва, защото правят пауза зимната ваканция.

 

Там не правеха, това си го спомням много добре. Щот ходеха и всякви други външни хора, не само ученици.

Link to comment
Share on other sites

Искам да плувам! КЪДЕ?!?!? Ама не ми тря'а някой дет чел в гугъл или чул... Тря'а ми някой със солидна информация за цени, място и работно време.

 

До гребната база,плувен басейн Младост .Работи почти всеки ден.С едни приятели ходихме началото на тази година за да тренираме за лятото.Не помня колко точно ни струваше една карта ...трябва да изнамеря някоя стара карта от там.

 

Иначе е много хубав басейн,и тренерите са много печени.Работи от 7 Am до 8 PM,без неделя.Свободните тренировки/посещения са от 12 до 4.С тренер са сутринта ,и следобед от 4 до към 8.

То другаде в града няма къде .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Респективно басейн Младост е като локва с попови лъжички - пълен догоре. Има и ларви от комари - маса майки водят децата си там. Как намирате място да влезнете не ми е ясно...

Link to comment
Share on other sites

Респективно басейн Младост е като локва с попови лъжички - пълен догоре. Има и ларви от комари - маса майки водят децата си там. Как намирате място да влезнете не ми е ясно...

 

Да,най населено е от 4 нататък.Тия малките от спортното тренират всеки ден ,и са машини от малки.

 

В такъв случай : или ранно плуване (тогава има много малко деца) или Пазарджик (там има един много много добре спретнат басейн) .Април го затвориха ,но мисля, временно...и сега трябва да раобти .

Link to comment
Share on other sites

Някой да има български език за Уиндоус ХР? Не менютата да са на кирилица, а да излезне БГ в регионалните настройки? Няма го като език изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има български език за Уиндоус ХР? Не менютата да са на кирилица, а да излезне БГ в регионалните настройки? Няма го като език изобщо.

 

А! Как така няма BG регионални? Нещо бъркаш май...

Link to comment
Share on other sites

Някой да има български език за Уиндоус ХР? Не менютата да са на кирилица, а да излезне БГ в регионалните настройки? Няма го като език изобщо.

 

Не може да няма. С каква версия на XP си и откъде е взимана?

Link to comment
Share on other sites

Искам да плувам! КЪДЕ?!?!? Ама не ми тря'а някой дет чел в гугъл или чул... Тря'а ми някой със солидна информация за цени, място и работно време.

В Тромонциум пробва ли? Брачеда ходи там и мисял че говореше за около 10лв. и каза че не е натоварено, ако се чуя с него ще ти пиша по побродно инфо или сам си провери :)

Link to comment
Share on other sites

Не може да няма. С каква версия на XP си и откъде е взимана?

По този въпрос може да се изкаже Жоро. Не, няма го като език изобщо. Затова не мога да добавя фонетик. Т.е. мога, но под някой измислен език, така че на language bar-а да не ми излиза BG, а примерно EU. Сега пиша на фонетик, но ме дразни, че не си пише BG.

 

3921260p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Погледни най-отдолу да не би Български да е на кирилица

 

Също така имай предвид че език 2 пъти не може да бъде добавен. Покажи ми предния екран

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Бозата е Windows XP SP3 и е сваляна от Замунда. Както се вижда от по-горните снимки го няма езика. Трябва ни Language Pack, но под това име излиза Interface не език за добавяне....

 

Не търсете под вола теле, не разбирам кой знае колко от бози, но тоя език липсва и се вижда, че го няма.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Language pack-a ти сменя езика на менютата. Няма много общо с клавиатурите

 

Свалете ей тази мойта клавиатура - доказано работи дори на х64 windows 7 не само на ХР и е правена с MS Keyboard Layout Creator

 

https://www.bulforum.com/index.php?app=core&module=attach§ion=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1951

 

Дано се свали понеже това го взех от моя профил. Има го назад в темата но колко назад Господ знае.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Между другото, Галя е права - попадал съм на същия рилийз, с орязан Бг. Явно тоя, който го е правил, е решил, че няма да трябва, нали се пише масово на фонетика...

Link to comment
Share on other sites

Николай, не, не се сваля така.

Танасе, то хубаво, ама как да добавя фонетика и да ми изписва BG отгоре, пък да нямам български език изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...