Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аха. Точно затова търсим да добавим БГ и после Фонетик. Идеи?

И друго щях да питам. Преди време някой ми беше дал идея как да отстраня проблема, при който даден локален диск не ми го отваря нормално с 2 кликвания, а трябва да дам десен бутон и Explore. Беше нещо за някакъв autorun, който трябва да се махне, ама тогава нищо не стана. Сега ако някой помогне наистина... Ще съм благодарна.

 

3921767k.jpg

Намерих поста, но не става по описания начин...

Пускаш command prompt и копираш следните неща

c:\> attrib -r -s -h autorun.inf

c:\> del autorun.inf

e:\> attrib -r -s -h autorun.inf

e:\> del autorun.inf

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Николай, не, не се сваля така.

Танасе, то хубаво, ама как да добавя фонетика и да ми изписва BG отгоре, пък да нямам български език изобщо?

 

bgx64pho (4).rar

 

A сега?

 

 

 

ПС: Това за диска пък е много интересно. Пробва се да ти го отвори като файл и ако не е този autorun значи проблема може да е някъде в типовете файлове. Като гледам колко омазано е всичко що не вземете да преинсталирате?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Вчера преинсталирахме. Така или иначе на моята кошница не и трябва кой знае какво, ама тия две неща много ме дразнят. Особено това с E:\-то.

Самият Уиндоус си е малко бозичка, затова така се получи. Ама ни казаха един трик, дано проработи.

Николай, аз Фонетика имам. Лошото е, че я добавям към EN, и като сменям езиците, в Language bar-а си ми пише само EN, не ми се сменя на BG. Това може да се оправи само ако добавя (някак) BG език като цяло, а не само Фонетичен. Т.е. като пиша, трябва да помня последно на кой език съм писала, иначе го разбирам като въведа вече първата буква. И сменям ако езикът е грешният. Изобщо дребна занимавка, ама дразнеща.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам защо не си свалихте чиста, работеща версия на Вирус ХР? За нула време се самоъпдейтва. Има и читави версии със сървис пакове. Я пуснете тука един линк да видя какво сте свалили. Аман от "моднати" и "барнати" версии на Вирус ХР от разни турци и прочее....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам защо не си свалихте чиста, работеща версия на Вирус ХР? За нула време се самоъпдейтва. Има и читави версии със сървис пакове. Я пуснете тука един линк да видя какво сте свалили. Аман от "моднати" и "барнати" версии на Вирус ХР от разни турци и прочее....

Имахме супер яка версия, но сложим ли диска и ПС изобщо не искаше да тръгне. Тръгна само с тази. Днес ще пробваме нещо ново.

Саше, ти пък обади лаф. Не е до рейтинга, а други проблеми станаха, че да нямам свясен Уиндоус. Иначе хич нямаше да рева сега. Малко обстоятелствата ни победиха пак.

Абе аз съм си магнит за дертове и проблеми, не го ли разбрахте?! Още повече, че тази година и на мен, и на Жоро не ни върви, ама ХИЧ с техниката. Прецакахме де що имаше нещо свястно и работещо. Без да искаме, разбира се.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали има клон на ПОЩЕНСКА БАНКА (PostBank) който да работи и утре понеже трябваше да изтегля 1 пари ама закъснях с 5 скапани минути и затвориха пред мен.... в сайта не пише работно време на клоновете пък няма да имам време да ги обиколя всичките утре да разбера кой работи и кой не.

Link to comment
Share on other sites

Това с Е:\ стана и харда вече се отваря нормално. Благодаря на Vetim и Жоро за познанията му в DOS :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали има клон на ПОЩЕНСКА БАНКА (PostBank) който да работи и утре понеже трябваше да изтегля 1 пари ама закъснях с 5 скапани минути и затвориха пред мен.... в сайта не пише работно време на клоновете пък няма да имам време да ги обиколя всичките утре да разбера кой работи и кой не.

 

http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?BranchID=18&strXML=%2Fbg-BG%2Ffind_us%2FBranch+Locator%2F&lang=bg-BG&ShowsATM=0&ShowsBranches=1

 

 

ПО ПРИНЦИП работят от 8:30 до 17:30...Ама дефакто...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали има клон на ПОЩЕНСКА БАНКА (PostBank) който да работи и утре понеже трябваше да изтегля 1 пари ама закъснях с 5 скапани минути и затвориха пред мен.... в сайта не пише работно време на клоновете пък няма да имам време да ги обиколя всичките утре да разбера кой работи и кой не.

 

Ъъъъ утре е петък? Защо да не работят?

 

ПС: Те пак работят до 5:30... Пиреус затварят кепенците в 4:30...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Едно явление като звъня на номер на Мтел.

Като звънна и чакам сигнала свободно, по средата на сигнала, сигналите стават 2. Един по-силен и този, който е бил в началото. През различни интервали са и се разминават.

 

Някой има ли идея защо се получава това и какво може да го причинява?

 

Ответния номер игнорира обажданията ми и започвам да си мисля, че втория сигнал се появява като си заглуши телефона да не звъни. Няма никаква логика, но....

Link to comment
Share on other sites

Логика има - може да се блокират входящи повикивания избирателно...

 

Ама аз си чувам сигнала да звъни до край. Просто става двоен понякога и не от самото начало. Ако ме блокираха, нямаше ли да ми казва, че временно нямам достъп?

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля, може да си бил и на изчакване ако онзи е говорил с друг по същото време. Не забравяй, че може и да си е поръчал някаква шитня като ответен сигнал. Общо взето напоследък мисля, че М-тел може да избият рибата с реклама " ПРИ НАС ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО".

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се продават Шапки Чадъри, но за дъжд, не за слънце. Да е с по големи размери като цяло. Нещо от този род, но с по голям диаметър: http://www.kuku-bg.com/product.php?product=2138

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

1-Кой от форума имаше фирма за бойлери ?

2-Някой да се занимава с котли/камини с водна риза ?

3-Някой да се занимава с термопомпи вода/вода или въздух/вода ?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

1-Кой от форума имаше фирма за бойлери ?

2-Някой да се занимава с котли/камини с водна риза ?

3-Някой да се занимава с термопомпи вода/вода или въздух/вода ?

1 - TAZ

Link to comment
Share on other sites

Tъп въпрос: Ако имам нет, който минава през рутер. Ползва се основно на единия компютър, на другия рядко. Ако втория е изключен, първия ползва ли ЦЕЛИЯ нет? И има ли някакъв лаг от това, че минава през рутера?

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Tъп въпрос: Ако имам нет, който минава през рутер. Ползва се основно на единия компютър, на другия рядко. Ако втория е изключен, първия ползва ли ЦЕЛИЯ нет? И има ли някакъв лаг от това, че минава през рутера?

 

Да. Ползва целия капацитет. И "Да", има лаг от рутера в зависимост от рутера и пакетите, които обработва в момента. Дали е осезаем за теб лаг-а може да разбереш като изключиш Интернета от рутера и го ръгнеш директно в компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Сложно ще е значи...

В игрите ще го усещам.

Освен да го пускам само когато ми трябва...

 

Лаг-а може да е от ~1мс до ~3мс. Може и под 1 да е. Ако теглиш торенти, има много пакети. Ако играеш онлайн - няма много пакети и лага е по-нисък. Всичко зависи от рутера. Ако е хубав, и торенти и игри ще можеш да играеш едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...