Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Уби магарето с копито... ЗДП го има във всяка книжарница. А за чуждестранната - в електронен или хартиен вид я искаш?

В хартиен- трябва ми самата книга

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хайде сега като един добър дедо да вземеш да сложиш по едно ударение на всяка една буква, която понякога се налага да я удариш докато пишеш нещо и да пуснеш един пост с всичките тия букви, за да мога при нужда да си взимам с копи/пейст това, дето ми е нужно, че май само така се получава в някои случаи...

Присвои си комбинация за тях, примерно с AutoHotKey. Програмката е почти велика.

Link to comment
Share on other sites

Двата ми долни мъдреца растат накриво и бутат другите ми зъби, Четох че операцията не е много лесна и е възможно да възникнат усложнения ако не попадна на добър стоматолог,така че можете ли да ми препоръчате реномирани имена или нещо от сорта ?

Link to comment
Share on other sites

Двата ми долни мъдреца растат накриво и бутат другите ми зъби, Четох че операцията не е много лесна и е възможно да възникнат усложнения ако не попадна на добър стоматолог,така че можете ли да ми препоръчате реномирани имена или нещо от сорта ?

 

Просто се вадят с упойка.Проблема е, че са на кофти място и с много здрави корени.

Реномирани... всеки ще ти препоръча неговия си :)

Аз бих ти препоръчал да се допиташ до тук Всичките предполагам имат частни кабинети и като се има в предвид с какви неща се занимават, няма да им е проблем да извадят два зъба :D

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Ако не се подават от венеца, са легнали в челюстта. Това е най-кофти сценария, който ми се случи и на мен. Мъдрецът е легнал и директно насочен към кънтите зъби и ги разбутва. В случая обаче не ти трябва стоматолог, а ортодонт.

Link to comment
Share on other sites

Ползвал съм услугите на др. Узунов ( мисля че Николай му е първото име) Преподава лицево-челюсна хирургия в стоматологията. Но не е евтин. Ползвал съм също така и частната стоматологична клиника, която е в страни от университетската болница. Там също са добри. За цените не мога да кажа, не помня подробности, но май ходих с направление. Ще излъжа обаче. Не съм на 100% сигурен. Само помня, че внимаваха и не се бързаше.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

В случая обаче не ти трябва стоматолог, а ортодонт.

 

Хирург му трябва всъщност.

 

Н. Узунов на мен ми вади един зъб преди време - пича като ме натисна повече се притесних да не ми счупи някое ребро нещо (едричък си беше преди години сега не знам може да е поотслабнал) :)

 

-------

 

Какво бягане бе аз дъх не можех да си поема ти бягане... Честно така и не разбрах какво стана със зъба ми (мъдрец) от страх какво би могло да ми се случи с ребрата и дали ще успея да поема малко дъх или ще си загина от задушаване :lol:

 

Майтапя се, разбира се но си беше внушителен и понеже зъба който трябваше да ми извади беше в по-далечния край и ме натисна сериозно та едвам си поемах дъх. Иначе оплаквания нямам.

 

Бил съм при още една лекарка която по-внимателно пипаше но не се сещам за името ѝ а само къде е бил кабинета но това беше преди 15 години та спокойно може и да не е там

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Н. Узунов на мен ми вади един зъб преди време - пича като ме натисна повече се притесних да не ми счупи някое ребро нещо (едричък си беше преди години сега не знам може да е поотслабнал) :)

Не много. Почти същия си е. :) Ама то там си трябва як захват, да не шаваш и бягаш :)))

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да попитам за идеи как да преборя комарите. Изглежда съм им много любим, защото излезнах да побягам една вечер и ме изядоха. Имах поне 20 ухапвания за 40 минути. Сега смятам да слагам ринг в училището до нас и да ходя да хвърлям вечер, но ще ме подлудят ако не взема някакви мерки. В интернет не видях нито едно предложение за открити пространства. Преди 2 дни бях на рожден ден в двора на една къща и хората бяха напръскали с 2-3 вида работи, отделно бяха запалили от тези ленти на Райт и още не знам си какви мерки и комарите си ни изтормозиха отново. Някакви идеи за лампа, или нещо такова, което да ги прогонва? Трябва ми за пространство от около 50 кв. метра.

Ако ли не, дайте предложения себе си с какво да мажа, защото чух, че тези репеленти били вредни при продължителна употреба.

Link to comment
Share on other sites

Препарат Аутан - има го в аптеките. Вероятно има и други видове. Напръскваш се и точка. Ако ще пръскаш външни пространства - Нуреле Д изтребва насекомите до крак. Пръскаш през 10 дни и нямаш грижи.

Link to comment
Share on other sites

Препарат Аутан - има го в аптеките. Вероятно има и други видове. Напръскваш се и точка. Ако ще пръскаш външни пространства - Нуреле Д изтребва насекомите до крак. Пръскаш през 10 дни и нямаш грижи.

Още един глас за Аутан! Той ме е спасявал дори при нощен риболов по разни сепарации...

Link to comment
Share on other sites

Утре трябва да ходя да ул Опълченска. За нея се завиваше надясно на кръстовището на площад Съединение като идваш от Руски по 6 Септември или се бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Искам да Ви попитам дали някой знае някаква банка в която да си отворя сметка и да няма месечно потребление на сметката освен UniCredit? При ПИБ(първа инвестиционна банка) таксата е 30 стотинки, а до колкото си спомнях преди на Алианц беше 1 лев на месец.

Така че ако ми кажете банка която да няма такса както УниКредит ще съм благодарен.

Благодаря Ви!

Link to comment
Share on other sites

Къде в Кичука или Смирненски има дърводелец?Искам да ми направи една рамка за комарник, но размерите са малко нестандартни.

Също така, някой ако се занимава с дограма или има идея какви $ върви профила, да каже колко ще излезе нещо от рода на 190x54см.

Link to comment
Share on other sites

здравейте , искам да попитам дали има начин или програма да разкодирам телефон от Виваком или трябва на сервис да се носи.Става въпрос за Huawei G5500 ?

Link to comment
Share on other sites

здравейте , искам да попитам дали има начин или програма да разкодирам телефон от Виваком или трябва на сервис да се носи.Става въпрос за Huawei G5500 ?

По принцип, ако срокът на договора е изтекъл, можеш да поискаш от оператора да ти даде кода за отключване. Аз съм го правил с един телефон от Мтел.

Ако не - сервиз на твой риск, защото не всички телефони могат да се отключват успешно.

 

 

...Също така, някой ако се занимава с дограма или има идея какви $ върви профила, да каже колко ще излезе нещо от рода на 190x54см.

Мога да те свържа с човек, който да ти го направи по размер от алуминиев профил. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

здравейте , искам да попитам дали има начин или програма да разкодирам телефон от Виваком или трябва на сервис да се носи.Става въпрос за Huawei G5500 ?

 

Търсене в Интернет вади доста резултати, а дори и YouTube видео.

Link to comment
Share on other sites

аз нищо смис;ено не видях като резултати,това видео показва метод с някаква машинка ,която разбира се нямам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...