Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дам. Кажи има ли ефект при теб? Форда май е с 1 секция - къси и дълги, нали? Щото четох за бая проблеми, счупени щипки за ел. регулация при смяната на крушките и т.н.

 

Ефект от кое?

Да, с по един фар съм ; и на пасата ми е едносекционен....и по тази причина съм много недоволен, не заради проблемите, които описваш (счупено, загряващо и т.н.), а заради осветяването. На по-предишната ми кола бях с 4 кръгли фара - 2-та за къси и 4-те за дълги...ееее, няма такова удоволствие да пътуваш в 3 през нощта със 120+ по тесен път със завои, без хора и коли наоколо, :f1: а като превключиш и 4-те фара на дълги, видимостта е почти докъдето ти стига погледа.

Форда е с почти крадратни едносекционни Hella и свети доста по-добре от пасата, който е с подобни Bosch. Разбира се пак са много далече от това, на което бях свикнал и поради тази причина съм ги оборудвал с биксенони - положението се подобри, но пак е доста далече от 4 отделни фара на халогени. Сега си поръчах едни нови кристални фарове с лупи за форда и дано излезнат по-читави от Hella-та.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Из някоя от темите се коментираха обувки за поход (планина).Цени, магазини и т.н.Ако някой се сеща за темата или по-добре направо за магазин, да сподели моля.Че ми се ще, да отида да разгледам пък и скоро ми предстой изкачване на връх Ботев и вероятно ще трябва да купувам удобни обувки.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Ефект от кое? На по-предишната ми кола бях с 4 кръгли фара - 2-та за къси и 4-те за дълги...ееее, няма такова удоволствие да пътуваш в 3 през нощта със 120+ по тесен път със завои, без хора и коли наоколо, :f1: а като превключиш и 4-те фара на дълги, видимостта е почти докъдето ти стига погледа.

 

Дам, и Волво-то е хела една секция h4 и се чудя дали въобще има смисъл само да се занимавам да ги отварям и сменям крушки. Тия дни ще разгледам пак отзиви на колегите, мисълта ми е, че по-зле от сега надали ще стане - а то сега съм като кьорав на къси.

Link to comment
Share on other sites

Из някоя от темите се коментираха обувки за поход (планина).Цени, магазини и т.н.Ако някой се сеща за темата или по-добре направо за магазин, да сподели моля.Че ми се ще, да отида да разгледам пък и скоро ми предстой изкачване на връх Ботев и вероятно ще трябва да купувам удобни обувки.

Във VIP оръжейния магазин има доста обувки на Chiruca. Аз от там си взех. Също някакви планинарски има в Мол галерия на 3-я етаж в спортния магазин, както и един магазин малко преди 101 балона на Антим I.

http://www.bulforums.com/metalblade/index.php - в този форум имаше дълга тема за различни видове обувки - марки модели, кой какво е носил + впечатления.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Вчера си взех един телевизор Самсунг, да го ползвам за екран на компютъра. Продавачът ми каза, като го свързвам с кабелната да махна модема/приемника (не знам как се нарича точно) и да свържа кабела направо към телевизора. После да дам на машинката сама да си търси цифрови канали и така. Е хубаво, тя си ги намери но от 100 канала нормално си върват максимум 10 (и то някакви чуждестранни и анимационни), а останалите картината излиза на едни розови правоъгълници (все едно гледаш ТВ в неплатен сайт в интернет със супергадна връзка :D).

Предполагаме, че е от кабела на антената, ама пробвахме и с един друг и там положението беше дори по-зле.

Идеи къде може да е проблемът ?

Link to comment
Share on other sites

Вчера си взех един телевизор Самсунг, да го ползвам за екран на компютъра. Продавачът ми каза, като го свързвам с кабелната да махна модема/приемника (не знам как се нарича точно) и да свържа кабела направо към телевизора. После да дам на машинката сама да си търси цифрови канали и така. Е хубаво, тя си ги намери но от 100 канала нормално си върват максимум 10 (и то някакви чуждестранни и анимационни), а останалите картината излиза на едни розови правоъгълници (все едно гледаш ТВ в неплатен сайт в интернет със супергадна връзка :D).

Предполагаме, че е от кабела на антената, ама пробвахме и с един друг и там положението беше дори по-зле.

Идеи къде може да е проблемът ?

Може да е в това, че щом имаш приемни, най-вероятно ползваш цифрова телевизия, а тя е кодирана - затова е картата към приемника. Ако това е положението при теб - намери си един CONAX CI+ модул, сложи картата от приемника вътре и после модула в телевизора. И пробвай пак да сканираш и да кажеш как изглежда сега.

Link to comment
Share on other sites

Във VIP оръжейния магазин има доста обувки на Chiruca. Аз от там си взех. Също някакви планинарски има в Мол галерия на 3-я етаж в спортния магазин, както и един магазин малко преди 101 балона на Антим I.

http://www.bulforums.com/metalblade/index.php - в този форум имаше дълга тема за различни видове обувки - марки модели, кой какво е носил + впечатления.

Благодаря.

Ще се ходи до Вип-а тия дни.Дано работят поне до 19 ч.

Link to comment
Share on other sites

Може да е в това, че щом имаш приемни, най-вероятно ползваш цифрова телевизия, а тя е кодирана - затова е картата към приемника. Ако това е положението при теб - намери си един CONAX CI+ модул, сложи картата от приемника вътре и после модула в телевизора. И пробвай пак да сканираш и да кажеш как изглежда сега.

 

Зависи на коя кабелна е. Ако е на DCC не всеки модул ще му свърши работа, а само модул закупен от техен офис, защото ги заключват по сериен номер. Ако е на Близу или N3, може да си купи какъвто модул иска, но ще му трябва и карта.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, казвайте от къде да си купя s-video - euroscart кабел roline-11-09-4311-dvd-kabel-euro-av-3-5-mm-m-s-video-10-0-m-bg-431199.jpg?1290532245. Преди години продаваха в Метро, но днес, като ходих, нямаше.

HELP?

Link to comment
Share on other sites

Пичове, казвайте от къде да си купя s-video - euroscart кабел . Преди години продаваха в Метро, но днес, като ходих, нямаше.

HELP?

Към настоящия момент единствено в мол Галерия работят Мултирама и МайКомпютър. Дали ще има е отделен въпрос.

Иначе такъв преходник съм купувал от Технополис.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с едни пчели на терасата....

 

Направиха си малък кошер (пита, по-скоро, 4 на 4 см.) . Изгоних ги с дим, а после подпалих гнездото и го бутнах. Няколко дни по-късно пак са там! На същото място! И строят ли, строят....

 

Май трябва да ги избия докато всички са там? С някаква отрова да ги напръскам ?

 

Напръскай обилно с Райд мястото. През ден-два повтаряй докато се отучат. Другия вариант е капачка Нуреле Д в един пулверизатор и отново напръскване, но е по-сложно.

 

Пичове, казвайте от къде да си купя s-video - euroscart кабел. Преди години продаваха в Метро, но днес, като ходих, нямаше.

HELP?

 

ТИхнополис бре! Тьехнумаркит и т.н. Сашо ти е посочил и магазините в Галерия.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от кой магазин са мебелите на първия етаж на МОЛ Пловдив до коста кафе - онези оранжевите столове?

Питай ги директно. Аз така правя.

 

За пчелите, и аз имам проблем на терасата с тях. Но честно казано не съм водил особени военни действия срещу тях и строежите им. Май с груба сила ще се действа, мързи ме да ходя за райд а и не съм сигурен в крайния резултат.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от кой магазин са мебелите на първия етаж на МОЛ Пловдив до коста кафе - онези оранжевите столове?

 

След нечувани мъки докато намеря телефон на някой от MALL Plovdiv най-накрая ползвайки register.bg намерих колегите им от София, след това те ми дадоха телефон на нашите хора... и за мое учудване столовете са от Бриколаж - отдел Отдих и Градина (или нещо такова... абе мебел за градина един вид). :)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно по-малко време щеше да ти отнеме просто да запалиш колата и да идеш да питаш на място.

Link to comment
Share on other sites

Е*а ми се майката с тоя кабел. Няма в Техномаркет на бул. България, няма и в Практикер. Утре вечерта ще мина през Викиват и може би през Мултидрама... Ако сте на 100% сигурни, че го има в даден магазин, думайте, за да не се разкарвам допълнително.

Link to comment
Share on other sites

И Конрад Електроник.

По-лесно ще ти е да намериш такъв преходник и да си купиш един S-Video кабел.

 

scart2.jpg

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Може да е в това, че щом имаш приемни, най-вероятно ползваш цифрова телевизия, а тя е кодирана - затова е картата към приемника. Ако това е положението при теб - намери си един CONAX CI+ модул, сложи картата от приемника вътре и после модула в телевизора. И пробвай пак да сканираш и да кажеш как изглежда сега.

 

 

Програмите не са кодирани и в приемника в мястото за карта нямаме такава. На Тракия кабел съм и съм от Стара Загора.

Интересното е, че примерно спортните канали на Ал Джазира ,които принципно на другия телевизор са с кофти сигнал, тук вървят добре, а Нова, БТВ секат отвратително.

Edited by _Freestyler_
Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам, трябва да си изкарам нова книжка, щото старата ми изтече, но проблема е, че имам около 500 лв. натрупани стари задължения към КАТ. :tongue Има ли начин тези задължения да се платят разсрочено като през това време ми издадат нова книжка, или трябва да ги покрия напълно и чак тогава да си я сменям?

Link to comment
Share on other sites

Остана ли някъде в града където пълнят туристически бутилки Пропан-Бутан? Знам, че на бензиностанциите има от големите бутилки, но имам по-малка и искам нея да напълня за туристически котлон.

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах, че носят малки бутилки на "Хаджията Груев" в Изгрев. Предполагам, че няма проблем да ти ги напълнят и на Южен.

Link to comment
Share on other sites

Остана ли някъде в града където пълнят туристически бутилки Пропан-Бутан? Знам, че на бензиностанциите има от големите бутилки, но имам по-малка и искам нея да напълня за туристически котлон.

Аз моята бутилка (туристическата) я пълня на Рогошко шосе, газ станцията на Топливо. Там пълнят всякакви бутилки. Другото място където със сигурност пълнят е на Хаджията Груев на Южен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...